Współpraca z Białorusią

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami naszej współpracy ze Społeczną Szkołą Polską na Białorusi.

Rozmowa z Panią Dyrektor Ewą Adamską o współpracy ze Społeczną Szkołą Polską w Baranowiczach poleciała w audycjach i na Wschód (na Białoruś bezpośrednio, na Litwę do Wilna, Ukrainę czyli Lwow i Winnica, oraz do Edynburga) a także w eter krajowy, czyli w radiowej Jedynce. No i oczywiście można nas było słuchać na żywo w Internecie. Na pamiątkę pozostał zapis na stronie internetowej. Miłego słuchania. (10 wrzesień 2009)

W przypadku problemów z odsłuchaniem wywiadu można go pobrać na stronie Polskiego Radia

Do prawidłowego działania pliku należy pobrać program QuickTime. Można go ściągnąć klikając tutaj.

Kolejny list ze Społecznej Szkoły Polskiej na Bialorusi. (28 sierpnień 2009)

Gazeta "Polskie Słowo" z Baranowicz napisała kilka słów o naszej współpracy. (2008)

List ze Społecznej Szkoły Polskiej na Bialorusi. (15 czerwiec 2008)

Zaproszenie dzieci z Białorusi do polskich rodzin. Pokazanie dzieciom Warszawy i okolic.

Wyjazd Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły na wycieczkę “Szlakiem Wielkich Polaków”. Zwiedzanie Zaosia, Grodna, Nowogródka, Baranowicz i poznanie w związku z Białorusią historii Mickiewicza, Kościuszki, Rejtana, Niemcewicza, Orzeszkowej. (22-25 maj 2008)

Organizacja Święta Szkoły połączona z wernisażem malarzy polskich zrzeszonych przy Związku Polaków na Białorusi. Udział zaproszonych gości: przedstawicieli władz oświaty, artystów plastyków oraz społeczności lokalnej (25 kwiecień 2008)

Wyjazd dyrekcji na Białoruś „Szlakiem Wielkich Polaków” - nawiązanie współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi i społeczną Szkołą w Baranowiczach (listopad 2007)