Sport

sprint

SPRINTEM DO MARATONUDZIELNICOWE ZAWODY W DWA OGNIE USPORTOWIONE
26 maja 2017 r. w naszej szkole odbyły się dzielnicowe zawody w dwa ognie dla uczniów z klas czwartych. Emocji było naprawdę wiele. Reprezentacja dziewcząt dały z siebie wszystko i po ciężkich zmaganiach i liczeniu małych punktów uplasowaliśmy się drużynowo na III miejscu.I miejsce - SP 215II miejsce - 120III miejsce - SP 312
Przedstawiamy skład naszej reprezentacji: Ola Jarząb 4a, Maja Piwowar 4b, Hania Zychowicz 4b, Julia Nossarzewska 4d, Maja Malinowska 4d, Sara Murić 4d, Zuzia Paradowska 4f, Zuzia Skura 4g, Alicja Kurpiewska 4gW tym samym dniu rozegrane zostały również zawody dla chłopców. Nasza reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie: Kolasa Michał 4b, Kamil Żochowski 4b, Kuba Dobraczyński 4c, Kacper Orlicki 4d, Eryk Wesołowski 4e, Maciej Niewiadomski 4e, Daniel Chamerski 4e, Adam Kossak, Rafał Karwan , Nikodem Wrukowski 4f, Jourdain Ngangu Nduantoni 4f, Mikołaj Rożko 4g
Mecze zostały rozegrane w systemie każdy z każdym. Emocje były niesamowite. Drużyny szły łeb w łeb, a różnice punktowe były tak niewielkie, ze trudno było przewidzieć kto wygra. W końcowym rezultacie drużyna chłopców uplasowała się na I miejscu.
I miejsce - SP 312
II miejsce - SP 215
III miejsce - SP 60Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy ogromnego zaangażowania i walki do końca!
DZIELNICOWY TURNIEJ LEKKOATLETYCZNY IM. KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
Dnia 25 maja na obiektach sportowych naszej szkoły odbył się dzielnicowy turniej lekkoatletyczny o puchar im. Kamili Skolimowskiej. Na zawody zostały wszystkie szkoły z dzielnicy Praga Południe. Gościem honorowym jak co roku był tata naszej olimpijki - Pan Robert Skolimowski oraz pani Anna Herba (Manager ds. projektowych Fundacji im. Kamili Skolimowskiej).Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach wytrzymałościowych, szybkościowych i siłowych. Zwieńczeniem zmagań była niezwykle widowiskowa sztafeta biegowa składająca się z 12 osób z każdej szkoły (chłopcy i dziewczynki z klas 4-6).Przy wspaniałym dopingu kibiców i pięknym słońcu wyłoniliśmy zwycięzców w każdej konkurencji. Nagrodziliśmy najlepszych sportowców w poszczególnych konkurencjach z podziałem na wiek i płeć.Tego dnia wręczyliśmy medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, Fundację im. Kamili Skolimowskiej i sponsorów. Uhonorowaliśmy także "najlepszych z najlepszych", czyli osoby, które zdobyły najwięcej punktów za zwycięstwa we wszystkich konkurencjach.Najlepszą zawodniczką okazała się uczennica naszej szkoły - Maja Malinowska z klasy 4d. Gratulujemy !!!Po podliczeniu wszystkich wyników w generalnej klasyfikacji szkół okazało się, że po raz kolejny ( niestety dla naszych gości ) udało nam się wywalczyć I miejsce !Cała impreza odbywała się w duchu sportowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play. Wierzymy, że patronka naszych obiektów sportowych - Kamila Skolimowska - byłaby dumna z postawy, zaangażowania i wyników wszystkich zawodników biorących udział w turnieju.Zawodnikom, trenerom i kibicom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok !!!
ZAWODY GIMNASTYCZNE DLA KLAS II
23.05.17 r. odbyły się zawody piramid gimnastycznych dla uczennic klas drugich, które przez cały rok systematycznie chodziły na zajęcia gimnastyczne prowadzone przez p. Martę Borkowską.Dziewczynki wystąpiły w zespołach trzy osobowych , każda trójka miała przygotowany swój własny układ do muzyki.Najlepsze okazały się: Natalia Szymańska, Amelia Kornatowska oraz Oliwia Dutkiewicz.Wszystkie występy były na wysokim poziomie i dostarczyły wiele emocji kibicom. Potwierdzeniem wielu wspaniałych wrażeń i świetnej atmosfery były na koniec gromkie brawa od publiczności.
ORGANIZACJA SZKOLNYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH DLA KLAS VI – PIŁKA RĘCZNA
W maju w naszej szkole odbyły się szkolne zawody sportowe w mini piłkę ręczną dla klas VI.Do zawodów zgłosiły się reprezentacje wszystkich klas. Rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie drużyny pokazały sportowy charakter, nie zabrakło tez łez szczęścia i porażki.WYNIKI SZKOLNEGO TURNIEJU W PIŁCE RĘCZNEJ KLAS VI
Po zaciętych meczach wyniki przedstawiły się następująco: I miejsce - kl. VI A Reprezentacja klasy 6A wystąpiła w składzie: Klaudia Kłębokowska, Gabrysia Brachacka, Oliwia Żochowska, Adrian Góra, Dawid Zadrożny, Patryk Czapski, Jakub Kamiński, Damian Marcińczyk, Patryk Kornatka, Leon Rozworski.II miejsce – klasa VI G Reprezentacja klasy 6G wystąpiła w składzie: Daria Szymańska, Gabrysia Gryczewska, Kasia Stępień, Mateusz Stępień, Aleksander Dudzin, Miłosz Borysiak, Piotr Pawlik, Jakub Malinowski, Dawid Mechocki.III miejsce – klasa VI D Reprezentacja klasy 6D wystąpiła w składzie: Anna Serdakowska, Oliwia Nasiadka, Agnieszka Strycharz, Paulina Czuchaj, Jan Tokarski, Ignacy Markiewicz, Kamil Nowak, Karol Szczęch, Michał Szymański, Tomek Mazuś.Celem organizacji zawodów było wyrabianie zainteresowania do sportowych gier zespołowych oraz przygotowanie ogólnorozwojowe młodego organizmu. Podczas zawodów uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu techniki i taktyki zespołowych gier sportowych.Ponadto wdrażanie do odpowiedzialności, samodzielności i samodyscypliny, kształtowanie umiejętności działania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresujących, wytwarzanie umiejętności panowania nad swoimi emocjami podczas gier z elementami współzawodnictwa.
DZIELNICOWE ZAWODY SPORTOWE W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM ORGANIZOWANY W RAMACH WOM
Dnia 11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzielnicowych zawodach sportowych - (czwórbój lekkoatletyczny), organizowanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.Dziewczęta i chłopcy próbowali swoich sił w biegu na 600 i 1000 m, w biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i w skoku w dal. Obie drużyny spisały się na medal, zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęli II miejsce w dzielnicy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!Drużynę dziewcząt reprezentowały:
Nicole Tujaka 5c ,Natalia Hamerlińska 5c, Klaudia Falbowska 5f, Julia Żuromska 6b, Ewelina Daniluk 6b, Agnieszka Stycharz 6d
Drużynę chłopców reprezentowali:
Mikołaj Stybliński 5c, Jerzy Kowalewski 5f, Michał Szymański 6d, Mateusz Stępień 6g, Malinowski Jakub 6gWszystkim uczestnikom bardzo gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
POKAZ NA ROWERACH BMX I WYCZYNOWEJ HULAJNODZE
Dnia 30.03.2017 roku w naszej szkole odbył się pokaz ewolucji na rowerze BMX i wyczynowej hulajnodze, promujący akcję "Wyskocz z nami sprzed kompa!", w ramach której organizatorzy promują aktywność ruchową wśród dzieci w wieku szkolnym.Pokaz w sali gimnastycznej rozpoczął się od trików instruktorów BMX i hulajnogi.Po zapierających dech w piersiach ewolucjach odbyła się pogadanka na temat fenomenu sportów ekstremalnych. O tym że nie można przejmować się początkowymi trudnościami oraz, że można pomóc początkującym podczas zajęć w szkółkach oraz na obozach BMX i hulajnogi.W czasie spotkania uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótki materiał wideo z udziałem zawodników, którzy są zarazem twarzami kampanii "Wyskocz z nami sprzed kompa!”. Super filmy z Maćkiem Pietrasem https://www.youtube.com/watch?v=u4x8sOiqbF4 oraz Dawidem Godźkiem https://www.youtube.com/watch?v=d7AQOIkw1N4 możecie obejrzeć klikając na powyższe linki. Na koniec, podczas wspólnej zabawy, zadawane były pytania, rozwiązywaliśmy quiz związany z rowerami, hulajnogą i aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

Dla najbardziej aktywnych organizatorzy mieli przygotowane darmowe, jednorazowe wejściówki do skorzystania z zajęć szkółki BMX/hulajnogi, która odbywają się w skateparku w dzielnicy Warszawa -Włochy https://avepark.pl/.Jesteśmy pewni, że po tym arcyciekawym i pełnym pozytywnej energii spotkaniu wielu naszych uczniów zdecyduje się porzucić wielogodzinne siedzenie przed ekranem komputera na rzecz jazdy na hulajnodze lub rowerze .

Na zakończenie spotkania wspólnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie !!!


WIOŚLARSKA LIGA PODSTAWÓWEK W SP 312
Już po raz czwarty ruszyła "Wioślarska Liga Podstawówek”!

09.03.2016 roku w SP 312 rozpoczęła się wielka impreza sportowa zorganizowana przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2 w Warszawie oraz Gimnazjum nr 20. Jej honorowym patronem jest burmistrz dzielnicy Praga Południe, Pan Tomasz Kucharski. Wielkie emocje towarzyszyły naszym zawodnikom w walce o medale, dyplomy i nagrody. Łącznie na starcie stanęło 108 uczniów z klas VI. Poniżej przedstawiamy najlepsze wyniki w kategorii dziewcząt i chłopców.W kategorii dziewcząt medale zdobyły:
I miejsce – Jagoda Zalejska - 6G (czas: 59,2 s)
II miejsce – Julia Boczoń - 6A (czas: 59,3 s)
III miejsce - Oliwia Żochowska - 6A (czas: 59,3 s)
Ponieważ dziewczęta uzyskały taki sam czas, o miejscu na podium musiała zadecydować dogrywka. Minimalnie lepsza w dogrywce okazał Julia:)
W kategorii chłopców najlepsi okazali się:
I miejsce – Mateusz Stępień - 6G (czas: 52,0 s)
II miejsce – Miłosz Borysiak - 6G (czas: 55,2 s)
III miejsce – Adrian Góra - 6D (czas: 55,8 s)
Mamy nadzieję, że okazały puchar przechodni "Warszawskiej Ligi Podstawówek" trafi w sezonie 2016/2017 do naszej szkoły.


Aktualne wyniki z przeprowadzonych zawodów, można śledzić na stronach internetowych Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Warszawie (www.gim20.edu.pl ), Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2 (www.mos2.pl ) oraz SP 312 (zakładka projekty i innowacje).


WYNIKI DZIEWCZĘTA

WYNIKI CHŁOPCY

WYNIKI OPEN

Wszystkim startującym gratulujemy prawdziwej sportowej postawy i osiągniętych sukcesów!

Organizator konkursu:

Monika Durjasz

Joanna Skoczek

Katarzyna Piotrowska


KONKURS PLASTYCZNY PT. „STOK NIE JEST DLA BAŁWANÓW”
ZADANIEM UCZESTNIKÓW KONKURSU BYŁO ZILUSTROWANIE DEKALOGU REGUŁ MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI NARCIARSKIEJ (FIS).

1. POSZANOWANIE DLA INNYCH OSÓB.
Każdy narciarz powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby.
2. PANOWANIE NAD SZYBKOŚCIĄ I SPOSOBEM JAZDY
Narciarz powinien zjeżdżać z szybkością stosowną do swoich umiejętności oraz rodzaju, stanu trasy i warunków atmosferycznych.
3. WYBÓR TORU JAZDY
Narciarz jadący powyżej musi ustalić taki tor jazdy aby nie zagrażać narciarzowi jadącemu poniżej.
4. WYPRZEDZANIE
Wyprzedzać można zarówno po stronie dostokowej jak i odstokowej, po stronie lewej lub prawej, lecz wyłącznie w takiej odległości, która nie stworzy zagrożenia dla wyprzedzającego.
5. RUSZANIE Z MIEJSCA I PORUSZANIE SIĘ W GÓRĘ STOKU
Narciarz lub snowboarder korzystający z oznakowanej drogi zjazdu przy dołączeniu się do ruchu lub podejściu w górę stoku, musi spojrzeć w górę i w dół, aby upewnić się, że może to uczynić bez spowodowania zagrożenia dla siebie i innych.
6. ZATRZYMANIE NA TRASIE
Należy unikać zatrzymywania się na trasie zjazdu, zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności.
7. PODCHODZENIE I SCHODZENIE
Narciarz lub snowboarder musi podchodzić lub schodzić na nogach wyłącznie skrajem trasy.
8. PRZESTRZEGANIE ZNAKÓW NARCIARSKICH
Każdy narciarz powinien stosować się do znaków narciarskich ustawionych na trasach.
9. ZACHOWANIE SIĘ W RAZIE WYPADKU
W razie wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu powinien udzielić pomocy poszkodowanemu.
10. OBOWIĄZEK UJAWNIENIA TOŻSAMOŚCI
Każdy narciarz, snowboarder, obojętnie czy jest sprawcą wypadku, poszkodowanym czy świadkiem, musi w razie wypadku podać swoje dane osobowe.Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu plastycznego i zainteresowania tematem prawidłowego zachowania się na stoku.
Wyniki konkursu wkrótce na naszej stornie !


SPOTKANIE Z ANITĄ WŁODARCZYK
Dnia 10.02.2017 r. naszą kolorową szkołę na Gocławiu odwiedził nie lada gość. Reprezentantka Polski, złota medalistka Olimpijska, rekordzistka świata i niekwestionowana królowa lekkiej atletyki - Anita Włodarczyk.Wizyta tak wspaniałego gościa, była dla wszystkich naprawdę ogromnym przeżyciem. Spotkanie wzbudziło wiele emocji - był śmiech , radość i łzy wzruszenia. Szczególny powód do dumy mieli uczniowie - sportowcy SP 312, którzy otrzymali stypendia sportowe programu SKS - Szkoła Królowej Sportu 2016 .Wyróżnienia te wręczyła Anita Włodarczyk wspólnie z przedstawicielką Fundacji PZU i p. Anna Herbą, menagerem fundacji Kamili Skolimowskiej, patronki obiektów sportowych naszej szkoły.Oto nazwiska stypendystów:

Nicola Tujaka klasa 5C
Wiktoria Gąsiewska klasa 5D
Klaudia Falbowska klasa 5F
Agnieszka Strycharz klasa 6D
Julia Żuromska klasa 6B
Mikołaj Stybliński klasa 5C
Paweł Kościaniuk klasa 5D
Kamil Nowak klasa 6D
Mateusz Utrata klasa 6F

Igor Frączkiewicz
absolwent SP 312 (zdobywca I miejsca w Warszawskich biegach przełajowych).

Młodym sportowcom życzymy wielu sukcesów i gratulujemy!Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego spotkania:
FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW W RAMACH WOM
Dnia 27.01.2017 roku w naszej szkole odbyły się finały dzielnicowych zawodów w piłce koszykowej chłopców w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.Emocje były ogromne, a wspaniały doping kibiców zagrzewał drużyny do walki o najwyższe miejsce. W rezultacie wyniki poszczególnych szkół były następujące:
I miejsce - SP 215II miejsce – SP185III miejsce – SP 312

Drużyna SP 312 wystąpiła w następującym składzie:
Michał Kolasa 4B, Eryk Wesołowski 4E, Maciek Niewiadomski 4E, Bartek Lipiński 4F, Jourdain Ngangu Nduantoni 4F, Ruben Vaina 5E, Dawid Zadrożny 6A, Jakub Kamiński 6A, Emil Gąsiorowski 6B, Kacper Wronka 6C,Jakub Beczak 6C, Karol Szczęch 6D, Mateusz Stępień 6G


ELIMINACJE DZIELNICOWYCH ZAWODÓW W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW
Dnia 24.01.2017 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje dzielnicowych zawodów w piłce koszykowej chłopcówReprezentacja SP 312 zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Dzielnicy Pragi Południe, zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej.

Finał zawodów odbędzie się już w piątek 27.01.2017 r.
Trzymamy kciuki za naszą reprezentację i zapraszamy
do kibicowania !!!


FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT
Dnia 23.01.2017 roku w naszej szkole odbyły się finały dzielnicowych zawodów w piłce koszykowej dziewcząt w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.Emocji tego dnia było co nie miara. Wspaniały doping kibiców zagrzewał naszą reprezentację do walki, a nasze dziewczęta dzielnie walczyły o główne trofeum – złoty medal.W rezultacie wyniki poszczególnych szkół były następujące:
I miejsce - SP 215
II miejsce – SP141
III miejsce – SP 312Drużyna SP 312 wystąpiła w następującym składzie:
Aleksandra Jarząb 4A, Alicja Sarnowska 4A, Maja Malinowska 4D, Hana Herda 4E, Zuzia Paradowska 4F, Sara Murić 4F, Klaudia Kłębokowska 6A, Oliwia Żochowska 6A, Ewa Krakowiak 6B, Julia Żuromska 6B, Ania Serdakowska 6D, Oliwia Nasiadka 6D, Agnieszka Strycharz 6D

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy sportowego ducha walki zgodnie z zasadami fair play, a kibicom dziękujemy za wspaniały doping naszej reprezentacji !!! :)„ŚNIADANIE DAJE MOC” 5C
Każdy czasami staje przed dylematem co zjeść na śniadanie. W końcu każdy powinien je zjeść przed wyjściem z domu i pod żadnym pozorem nie powinniśmy omijać tego posiłku. Dobre śniadanie da nam siłę i energię na cały dzień. 18.01.2017 r. klasa 5C postanowiła przygotować „Śniadanie, które daje moc”wszystkim uczniom SP 312. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zachęcamy innych do włączenia się do naszej akcji.
Kolejne śniadanie już wkrótce!


ELIMINACJE W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT
Dnia 16.01.2017 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje dzielnicowych zawodów w piłce koszykowej dziewcząt.Reprezentacja naszej szkoły wygrała z SP 60 (37:3)Wynik ten pozwolił naszej reprezentacji na zajęcie I miejsca w grupie, a tym samym zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Dzielnicy Pragi Południe.Opiekunem reprezentacji dziewcząt był pan Paweł Machynia.

Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki podczas gry finałowej !!!ZAJĘCIA BALETOWE NA LEKCJI WF 3 stycznia 2017 roku na lekcji wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej klasy 1B rozbrzmiała muzyka klasyczna. Aleksandra Ruzikowska, uczęszczająca na zajęcia Szkoły Baletowej w Warszawie, przeniosła dzieci do świata, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy z zaangażowaniem wykonywali prezentowane elementy baletu klasycznego oraz poznawali stroje i obuwie baletowe. Na zakończenie dzieci obejrzały kilkuminutową wariację do muzyki z baletu „Giselle”.


ATHLETICS CAMP 2016 – KLASY IV – VI
Impreza Athletics Camp odbył się dnia 12.12.2016 r. Tym razem możliwość uczestniczenia miały klasy IVb, IVe, IVf, VIb i VIf. Głównym celem wszystkich campów jest popularyzowanie wśród najmłodszych sztandarowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa i prozdrowotna dzieci i nauczycieli oraz zachęcenie uczestników do podejmowania aktywności fizycznej.Motywem przewodnim i zarazem hasłem campów jest – „Każdy może zostać mistrzem”. Podczas zajęć z psychologiem dzieci dowiedziały się m.in.: jak radzić sobie ze stresem, oraz w jaki sposób znaleźć motywację do treningów i realizacji wyznaczonych celów nie tylko tych sportowych.Warsztaty z dietetykiem pozwoliły uczestnikom zrozumieć jak ważne w ich życiu jest przestrzeganie właściwej diety oraz uprawianie sportu. Trzeci element tego bloku stanowiły zajęcia integracyjne połączone z quizem poświęconym Kamili Skolimowskiej.Podczas bloku lekkoatletycznego nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach z zakresu konkurencji lekkoatletycznych takich jak: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, biegi i biegi przez płotki.Zajęcia prowadzone był przez utytułowanego lekkoatletę- Tomasza Majewskiego i innych trenerów.Dodatkowym elementem naszego spotkania była możliwość integrowania się i nawiązania nowych znajomości. Spotkanie z gwiazdami, umożliwiły nam, zrobienia sobie wspólnego zdjęcia i zdobycia autografu.Wszyscy uczestnicy campu otrzymali od organizatora koszulki, pamiątkowe medale i dyplomy. Zabawy było naprawdę co nie miara!

12 grudnia w klasie 2 b odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli. Tematem zajęć było "Czy warto być sportowcem". Uczniowie wymieniali dyscypliny sportowe, zastanawiali się czy cechy charakteru jakie posiada sportowiec powinien mieć każdy z nas? Postacie sportowców, ich postawa, sukcesy towarzyszyły przez cały czas trwania lekcji. Nawet w ocenieniu swoich umiejętności uczniowie stosowali medale przeważnie ZŁOTE. Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli lekcja pozostanie na długo w pamięci.


4 GRUDNIA - BIEGU MIKOŁAJÓW
Mikołaje, śnieżynki, leśne skrzaty, renifery. To tylko nieliczne postacie, które spotkały się 4 grudnia, o godzinie 12:00 na starcie tegorocznej edycji
BIEGU MIKOŁAJÓW.
Już od kilku lat setki warszawiaków zakładają czerwone czapki pokonując kilometry i pomagając w ten sposób pacjentom z Centrum Zdrowia Dziecka. Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” to jeden z największych szpitali specjalistycznych w Polsce, rocznie leczący 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. W tym roku dochód z Biegu Mikołajów zostanie przekazany na rzecz Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów.Miło nam poinformować, że w tym biegu liczny udział brali uczniowie z SP 312, którzy wypadli naprawdę super!
WYNIKI ( BIEG MIKOŁAJÓW NA DYSTANSIE 1500 M)
V miejsce – MATEUSZ STYBLIŃSKI ( klasa 3F)
X miejsce – TUJAKA NICOLE (klasa 5C)
XIII - MIKOŁAJ STYBLIŃSKI (klasa 5C)
pozostałe miejsca:
Dzimira Franciszek, Garwoliński Michał, Garwoliński Maciej, Markiewicz Patrycja, Małak Zofia, Nisiobędzka Antonina, Bereziński Filip, Szulc Zofia, Pilitowski Antoni, Woźniak Iga, Manowska Weronika, Pontus Zuzanna, Wilk Tymoteusz, Bilewicz Zofia, Pudzianowski Maks, Tatarczuk Lena, Tomoń Matylda, Osik Natalia, Marut Julia, Lorbiecka Ola, Ciok Liwia, Lorbiecka Martyna, Żebrowski Daniel, Zgrzywa Aleksandra, Nowak Dominik, Leśniewska Kornelia, Sieńko NataliaLicznie w biegu Mikołajów wystąpiła klasa 5E –opiekunem grupy był pan Jarosław LorekJak widać biegali zawodnicy w różnym wieku, ale zabawy było co nie miara dla wszystkich. Zapraszamy wszystkich w przyszłym roku!Dziękujemy Rodzicom i Uczniom z klas 6A, 6B, 6C, 6D, 6E, 6F za włączenie się w organizację akcji „ŚWIĄTECZNY TARG ŚNIADANIOWY".
Dzięki zaangażowaniu Państwa i Dzieci zorganizowaliśmy akcję, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów. " Miło nam poinformować, że udało nam się zebrać kwotę 1300zł i 50 gr. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na zakup nagród dla uczniów biorących udział w konkursach i zawodach sportowych. Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy!

ORGANIZATORZY:
Monika Durjasz
Joanna Skoczek
Edyta Szulc
Jarosław Lorek
Jarosław Biegański


TURNIEJ PIŁKARSKI „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 15 lat. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od dziewięciu lat firma Tymbark. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 312 od kilku lat bierze udział w turnieju, godnie reprezentując barwy naszej szkoły. W tym roku szkolnym udział wzięło, aż 4 drużyny:
Reprezentacja Sp. 312 U-8 (klasa sportowa)
Lista zawodników:
1. Igor Fidelus
2. Wojciech Lewicki
3. Igor Nelke
4. Jan Piotrowski
5. Borys Szelągowski
6. Benedykt Wróblewski
Reprezentacja SP 312 U – 10 (klasa sportowa)
Lista zawodników:
1. Bartłomiej Staniszewski
2. Igor Ogrodnik
3. Szymon Matuszewski
4. Adam Jurko
5. Adam Jadczak
6. Jacek Gierczak
7. Szymon Dziurla
Reprezentacja SP 312 U-12 (klasa sportowa)
1. Michał Baran
2. Franciszek Bichta
3. Maksym Figurski
4. Mateusz Kaniewski
5. Bartosz Karczewski
6. Franciszek Majewski
7. Jakub Roszkowski
8. Jakub Szostak
9. Jan Wiśniewski
10. Krystian Wiśniewsk
i
Reprezentacja SP 312 U-12
1. Tymoteusz Wilk
2. Ruben Vaina
3. Mateusz Jagłowski
4. Tymek Grodzicki
5. Antoni Jopkiewicz
6. Paweł Kościaniuk
7. Piotr Dygas


PODSUMOWANIE XLIX WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY
ZA ROK 2015/2016 NA PRAGA POŁUDNIE

We wtorek, 8 listopada 2016 roku, w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 75 przy ul. Bartosika 5 odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie XLIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 2015/2016 na Pradze-Południe. Na uroczystość przybyli dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego. Wśród gości znaleźli się Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe Pani Katarzyna Bernadetta Olszewska, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Sportu Rady Dzielnicy Pani Irena Bartosińska. Na uroczystości obecny był Pan Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, a także Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Pani Katarzyna Osowiecka oraz przedstawiciel Wydziału Oświaty i Wychowania Pan Andrzej Kołodziejczyk. Uroczystości poprowadził Pan Piotr Pytel koordynator rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Dyrektorzy najlepszych szkół w klasyfikacji WOM odebrali podziękowania, puchary i nagrody. Na zakończenie uroczystości, zawodnicy z klubu UKS Klasyk Dance Sport Dance zaprezentowali się w pokazie tańca towarzyskiego.
Przedstawiamy dzielnicowe wyniki XLIX WOM w roku szkolnym 2015/2016 w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły:
Indywidualne biegi K – I miejsce SP 312
Indywidualne biegi M – I miejsce SP 312
Sztafetowe biegi przełajowe M – I miejsce SP 312
Czwórbój lekkoatletyczny K – I miejsce SP 312
Czwórbój lekkoatletyczny M – I miejsce SP 312
Mini piłka nożna M – V miejsce SP 312
Mini piłka ręczna K – M – III miejsce SP 312
Mini piłka ręczna M – I miejsce SP 312

INDYWIDUALNE WYNIKI SP 312 W ZAWODACH DZIELNICOWYCH W RAMACH WOM:
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych – IGOR FRĄCZKIEWICZ
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych - JULIA GÓRAL
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych - BARTEK ŻABOKLICKI
IV miejsce w indywidualnych biegach przełajowych- KRZYSZTOF WITECKI
V miejsce w indywidualnych biegach przełajowych- AGNIESZKA STRYCHARZ

WYNIKI SP 312 W WARSZAWSKICH ZAWODACH W RAMACH WOM:
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych
zdobył dla Pragi Południe uczeń SP 312 IGOR FRĄCZKIEWICZ
VIII miejsce - w mini piłce ręcznej M zdobyła dla dzielnicy Praga Południe drużyna SP 312
XII miejsce - w sztafetowych biegach przełajowych M zdobyła dla dzielnicy Praga Południe drużyna SP 312

XLIX WOM – PUNKTACJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
SP 312 startując w WOM zdobyła dla dzielnicy Praga Południe - 18 pkt.

Po podsumowaniu wyników za rok szkolny 2015/2016 SP 312 uplasowała się na 7 miejscu.

TEST COOPERA - dla wszystkich 2016
W sobotę 8 października 2016 r. uczniowie z klasy 5E pod opieką pani Pauliny Tatarczuk, pani Marty Borkowskiej i pana Jarosława Lorka wzięli udział w Teście Coopera organizowanym na stadionie SKRY. Test Coopera polega na pokonaniu najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut – nic więcej. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo. Wszyscy biorący udział w akcji otrzymali pamiątkową koszulkę, certyfikat oraz mogli skorzystać z wody, aby zaspokoić swoje pragnienie po biegu.
Kolejna edycja testu już na wiosnę, weź udział - przekonaj się, że warto!


FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW
W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW W RAMACH WOM

Dnia 20.10.2016 roku w naszej szkole odbył się finał Mistrzostw Dzielnicy Praga Południe w piłce ręcznej chłopców.
Przedstawiamy wyniki zawodów:
I MIEJSCE – SP 141
II MIEJSCE – SP 312
III MIEJSCE – SP 215
Opiekunem reprezentacji SP 312 chłopców był pan Jarosław Biegański.

FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW
W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W RAMACH WOM

Dnia 20.10.2016 roku w naszej szkole odbył się finał Mistrzostw Dzielnicy Praga Południe w piłce ręcznej dziewcząt.
Przedstawiamy wyniki zawodów:
I MIEJSCE – SP 215
II MIEJSCE – SP 141
III MIEJSCE – SP 143
IV MIEJSCE – SP 312
Opiekunem reprezentacji SP 312 dziewcząt była pani Joanna Skoczek.


DZIELNICOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
Dnia 18.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje dzielnicowych zawodów w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły wygrała z SP 120 (10:6) i z SP 255 (12:1). Mecz z SP 141 zakończył się przegraną naszej drużyny. W spotkaniu tym emocji było co niemiara, wynik ważył się do ostatniej sekundy spotkania. Niestety jedną bramkę więcej zdobyli nasi przeciwnicy (2:3). Nie przeszkodziło to naszej reprezentacji na zajęcie pierwszego miejsca w grupie, a tym samym zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Dzielnicy Pragi Południe.
Nasza drużyna występowała w następującym składzie: Adrian Góra 6A, Dawid Zadrożny 6A, Damian Marcińczyk 6A, Bartosz Piwowar 6A, Leon Rozworski 6A, Patryk Kornatka 6A, Patryk Czapski 6A, Kamil Nowak 6D, Aleksander Dudzin 6G, Jakub Malinowski 6G, Miłosz Borysiak 6G, Pawlik Piotr 6G, Mikołaj Stybliński 5C.
Trzymamy kciuki w finałowej fazie turnieju, który odbędzie się 20.10.2016 r. !!!


FINAŁ WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
03.10.2016 r. Tor Wyścigów Konnych „Służewiec” był miejscem niecodziennych dla tego obiektu gonitw. Zamiast koni po terenie zielonym wyścigów biegali uczestnicy 50. finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. 1804 uczniów z osiemnastu dzielnic stolicy rywalizowało o medale Szkolnych Mistrzostw Warszawy. Wszystko rozpoczęło się przed godziną dziesiątą. Oficjalnie zawody otworzył Burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Pierwsze na trasę ruszyły dziewczęta z klas piątych. Wystrzał dający sygnał startu oddał Ursynowa. Potem wszystko toczyło się wedle rytmu, biegi podstawówek/gimnazjów/liceów i po każdej z kategorii dekoracja.
Dekoracji dokonywał między innymi Tomasz Majewski! Tak, tak – ten Tomasz Majewski. Uczniowie SP 312 mieli szczęście spotkać Mistrza olimpijskiego w drodze na zawody. Widać było, że spotkanie na żywo dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą było dla uczniów nie lada przeżyciem. Mistrz chętnie pozował do pamiątkowego zdjęcia na naszymi uczniami.
Za pamiątkowe zdjęcie bardzo dziękujemy :)


DZIELNICOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
Dnia 12.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje dzielnicowych zawodów w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja SP 312 wygrała z SP 120 (6:0) i z SP 141 (6:1). Wyniki te pozwoliły naszej reprezentacji na zajęcie I miejsca w grupie, a tym samym zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Dzielnicy Pragi Południe. Gratulujemy !!!


ZAWODY LEKKOATLETYCZNE ORGANIZOWANE PRZEZ FUNDACJĘ –„BO WARTO”
22 września 2016 r. na bieżni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (ul. Gościniec 53) odbyły się SIEKIERKOWSKIE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE dla amatorów. W zawodach wystartowało 102 zawodników, którzy po mistrzowsku się ścigali i daleko w dal skakali, a wszystko to pod czujną i fachową opieką sędziów z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki . To było naprawdę wspaniałe wydarzenie, przy cudownej pogodzie i wspaniałej atmosferze – warte by w nim wystartować, ponieważ nasi uczniowie zdobyli wiele doświadczenia i wrócili z medalami.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów !


ATHLETICS CAMP 2016
We środę 21 września uczniowie z klasy 3e i 3d uczestniczyli we wspaniałej imprezie sportowej Athletics Camp 2016 zorganizowanej w Arenie Ursynów przez Fundację Kamili Skolimowskiej.


W czasie tego spotkania uczniowie mogli zdobyć nagrody i dyplomy, ale przede wszystkim mogli sprawdzić swoje umiejętności w kilku dyscyplinach lekkoatletycznych.Uczniowie pod okiem znanych sportowców i trenerów stawiali pierwsze kroki w biegach, biegach przez płotki, rzucie młotem, rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą.Konkurencja pchnięcia kuląSpotkali się również z psychologiem sportu i dietetykiem.Wszyscy uczestnicy choć zmęczeni do domów wrócili szczęśliwi.Uczniowie z klasy 3d i 3e

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE
Dnia 20.09.2016 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas VI i V.
DZIEWCZĘTA : Strycharz Agnieszka, Stępień Katarzyna, Woźniak Iga, Falbowska Klaudia, Gąsiewska Wiktora, Barlak Ada, Szulc Zofia, Zdankiewicz Julia, Tadeusiak Katarzyna, Hamerlińska Natalia, Jakoniuk Aleksandra, Szczepanik Oliwia, Stankiewicz Martyna, Malinowska Maja, Tujaka Nicole.
CHŁOPCY: Dudzin Aleksander, Nowak Kamil, Malinowski Jakub, Kowalewski Jarzy, Utrata Mateusz, Król Maciej, Kościaniuk Paweł, Roszkowski Jakub, Beczak Jakub, Czarnecki Hubert, Kamiński Jakub, Stybliński Mikołaj. Miło nam poinformować, że medalowe miejsca zdobyli :
I miejsce - Tujaka Nicole
II miejsce - Gąsiewska Wiktoria
III miejsce - Hamerlińska Natalia

oraz
III miejsce - Kościaniuk Paweł
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły ze sportowym duchem walki.
GRATULUJEMY !!!


DZIELNICOWE BIEGI SZTAFETOWE W RAMACH WOM
Dnia 13.09.2016 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach sztafetowy dla szkół podstawowych i gimnazjów.
Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas VI i V.
Drużyna chłopców spisała się na "medal " zdobywając II miejsce w dzielnicowych biegach sztafetowych, a dziewcząt uplasowała się na V miejscu.
GRATULUJEMY !!!


MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
W niedzielę 28 sierpnia odbyło się wielkie święto lekkoatletyki w Warszawie – na PGE Narodowym LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej.
Oprócz międzynarodowego mityngu z udziałem gwiazd lekkiej atletyki przygotowano także moc innych atrakcji. W sobotę na płycie PGE Narodowego odbył się trening dla dzieci, który poprowadziła Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski. Niedzielne zmagania lekkoatletów na stadionie poprzedził piknik sportowy na błoniach stołecznego stadionu.
Dodatkowo podczas LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej odbyło się m.in. powitanie polskich mistrzów z Rio de Janeiro oraz pożegnanie z polskimi kibicami Tomasza Majewskiego – dwukrotny mistrz olimpijski kończy w tym sezonie swoją przygodę z zawodowym sportem.
Na żywo na PGE Narodowym można było zobaczyć jak Anita Włodarczyk ustanawia niewiarygodny rekord świata w rzucie młotem wynikiem 82.98!
W gronie mężczyzn Paweł Fajdek wygrał z najlepszym wynikiem na świecie w sezonie 2016 – 82.47.
Brawa dla naszych Mistrzów!!!


Ostatni weekend wakacji niektórzy uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani wicedyrektor Magdaleny Herda i nauczyciela wychowania fizycznego pana Jarosława Lorka spędzili na Stadionie Narodowym, uczestnicząc w wielkim wydarzeniu sportowym – Memoriale Kamili Skolimowskiej. W sobotę odbył się Trening z Mistrzami. Dzieci zmierzyły się z różnymi dziedzinami sportowymi pod okiem – między innymi - Tomasza Majewskiego, Anity Włodarczyk i Pawła Małachowskiego. Dowiedziały się również, jak dbać o zdrowie i dietę oraz jak przygotować pełen witamin koktajl. W niedzielę nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej ceremonii otwarcia zawodów, a także w ceremonii dekoracji sportowców na zakończenie Memoriału Kamili Skolimowskiej. Tego dnia byliśmy świadkami niezwykłych zmagań sportowców i bicia rekordów. Mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk rzuciła młotem, osiągając wynik rekordowy 82.98 m. Tłum kibiców szalał z radości, a Anita Włodarczyk rzuciła się w ramiona swego dumnego trenera. Ten weekend będziemy wspominać przez cały rok szkolny! Za rok też na pewno nie zabraknie uczniów Szkoły Podstawowej nr 312 na Memoriale Kamili Skolimowskiej.SPORT 2016/2017SPORT 2015/2016


Do pobrania prezentacja multimedialna w cyklu spotkań organizowanych przez nasza szkołę pt. "Spotkanie z Mistrzem" (ok. 8 MB)


Do pobrania prezentacja multimedialna dotycząca Kamili Skolimowskiej (ok. 45 MB)1 VI 2010r. odbyła się uroczystość nadania nowo wybudowanym obiektom sportowym przy szkole imienia Kamili Skolimowskiej. W tym dniu nastąpiło odsłonięcie płaskorzeźby z wizerunkiem wybitnej medalistki i jej popiersia. Na uroczystej akademii zostały wręczone wybitnym dzieciom sportowcom okolicznościowe medale z wizerunkiem Kamili Skolimowskiej. Tę uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, olimpijczycy, media. Zdjęcia z nadania imienia dostępne w zakładce Archiwum - Rok szkolny 2009/2010.
Kamila Skolimowska

Kamila Skolimowska (ur. 4 listopada 1982 w Warszawie, zm. 18 lutego 2009 w Vila Real de Santo António) – polska lekkoatletka, uprawiająca rzut młotem, mistrzyni olimpijska. Córka Roberta, znanego sztangisty, medalisty mistrzostw świata i olimpijczyka z 1980. Członkini grupy lekkoatletycznej Samsung Team.