Sport

WIOŚLARSKA LIGA PODSTAWÓWEK SEZON 2015/2016
Dnia 16 czerwca 2016 roku w sali kominkowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2 w Warszawie przy ul. Wał Miedzeszyński 397 odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2015/2016 oraz wręczenie nagród dla najlepszych zawodników i najlepszych szkół w Wioślarskiej Lidze Podstawówek. Na uroczystość wręczenia nagród zaproszono Panią Dyrektor Ewę Adamską, nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów naszej szkoły:
Kingę Żarłok
Julię Żak
Martę Doktór
Mikołaja Woszkiela
Bartosza Jedynaka
Mateusza Daniszeskiego
Gościem specjalnym był Burmistrz Dzielnicy Praga Południe - Pan Tomasz Kucharski, a także Kajetan Broniewski – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992 r.) i Roberta Sycza podwójny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Sydney (2000 r.) i z Aten (2004 r.) Organizatorami „WIOŚLARSKIEJ LIGI PODSTAWÓWEK” było Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2 w Warszawie. W kategorii chłopców uplasowaliśmy się na I miejscu, a w kategorii dziewcząt zajęliśmy III miejsce. W kategorii najlepszych szkół - SP 312 uplasowała się na II miejscu .

Gratulujemy!!!VI DZIELNICOWY TURNIEJ
O PUCHAR IMIENIA KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
Dnia 19 maja 2016 roku na obiektach sportowych naszej szkoły odbył się dzielnicowy turniej lekkoatletyczny o puchar im. Kamili Skolimowskiej. Na zawody zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe z dzielnicy Praga Południe. Gościliśmy m.in. SP 60, SP 141, SP 143, SP 163, SP 168, SP 185, SP 215, SP 246, SP 279. Gościem honorowym był tata naszej olimpijki – Pan Robert Skolimowski. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach wytrzymałościowych, szybkościowych i siłowych. Zwieńczeniem zmagań była niezwykle widowiskowa sztafeta biegowa składająca się z 12 osób z każdej szkoły (chłopcy i dziewczynki z klas 4-6). Nagrodziliśmy najlepszych sportowców w poszczególnych konkurencjach z podziałem na wiek i płeć. Tego dnia wręczyliśmy medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Książki, statuetki i maskotki zasponsorowała fundacja Kamili Skolimowskiej, za co bardzo dziękujemy! Uhonorowaliśmy także "najlepszych z najlepszych", czyli osoby, które zdobyły najwięcej punktów za zwycięstwa we wszystkich konkurencjach. Statuetki trafiły w tym roku do Mateusza Utraty i Julii Góral z SP nr 312. Po podliczeniu wszystkich wyników w generalnej klasyfikacji szkół okazało się, że po raz kolejny (niestety dla naszych gości) udało nam się wywalczyć I miejsce! Piękny puchar ufundowany przez Pana Roberta Skolimowskiego trafił kolejny raz na miejsce honorowe w SP 312, ale za rok może być w innej szkole, kto wie? Cała impreza odbywała się w duchu sportowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play. Wierzymy, że patronka naszych obiektów sportowych - Kamila Skolimowska - byłaby dumna z postawy, zaangażowania i wyników wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. Zawodnikom, trenerom i kibicom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok !!!TRENING UCZNIÓW SP 312 Z COLINEM JACKSONEM NA WARSZAWSKIEJ AKADEMI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Colin Ray Jackson brytyjski lekkoatleta pochodzenia jamajskiego, były rekordzista świata w biegu na 110 metrów przez płotki. Jest obecnie komentatorem sportowym i prezenterem telewizyjnym stacji BBC. Do Polski przyjechał promować lipcowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w Bydgoszczy. Jednak po obowiązkach sportowego ambasadora olimpijczyk przeniósł się na stadion AWF gdzie spotkał się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 312 , która współpracuje z Fundacji Kamili Skolimowskiej.
12.05.2016 r. uczniowie klasy 3a i 3d mieli możliwość spotkania się z Colinem Jacksonem i uczestniczenia w prowadzonym przez niego treningu. Po zajęciach było mnóstwo zdjęć i autografów. Dla naszych uczniów spotkanie z Mistrzem Lekkiej Atletyki było wielką przygodą , którą długo będą wspominać. A relacje z tego spotkania możecie obejrzeć na stronie
http://warszawa.tvp.pl/25315463/12052016


Dnia 13 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach mini piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 28. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:
drużyna nr 1 – Lecyk Lucyna, Wyszomirska Julia, Zajączkowski Janek oraz Sadowska Liwia;
drużyna nr 2 – Wojnarowska Daria, Jedynak Bartłomiej, Skrajny Oskar.
Drużyna nr 2 po zaciętych meczach weszła do finału i ostatecznie zajęła II miejsce a jej zawodnik Bartek Jedynak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dnia 11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzielnicowych zawodach sportowych - (czwórbój lekkoatletyczny), organizowanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta i chłopcy próbowali swoich sił w biegu na 600 i 1000 m, w biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i w skoku w dal. Spisali się na medal, zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła I miejsce w dzielnicy. Drużynę dziewcząt reprezentowały : Julia Góral – kl.VI E, Daria Wojnarowska – kl. VI D, Lucyna Lecyk – kl. VI A, Maria Tomoń – kl. VI E, Agnieszka Kowalska – kl. VI C oraz Julia Żuromska – Kl. V D. Drużynę chłopców reprezentowali : Igor Frączkiewicz – kl. VI D, Krzysztof Witecki – kl. VI D, Bartosz Żaboklicki – kl. VI E, Jakub Szlaski – kl. VI E, Dominik Iwańczuk – kl. VI B, Michał Chrzan – kl. VI A. Wszystkim uczestnikom bardzo gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.TURNIEJ RZUCANKI KLAS 4
Zwycięstwem klasy 4f zakończył się szkolny turniej rzucanki siatkarskiej, który rozegrano w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016. Turniej dostarczył wiele emocji i pokazał ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników. W konsekwencji na drugim miejscu uplasowała się klasa 4d, a trzecie miejsce przypadło klasie 4b. Turniej miała na cel zainteresowanie uczniów klas 4 piłką siatkową, a „RZUCANKA SIATKARSKA” to doskonały wstęp do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Wszystkie drużyny walczyły w atmosferze poszanowania przeciwnika oraz zgodnie z zasadami fair- play.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


„MOJE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE”
15.04 2016 r. zakończył się termin składania prac w konkursie plastycznym pt. „Moje igrzyska olimpijskie”, którego organizatorem jest Polski Komitet Olimpijski. Celem konkursu było upowszechnianie idei olimpijskiej, pogłębianie wiedzy o igrzyskach , promowanie aktywności sportowej i artystycznej a także zainteresowanie młodzieży nadchodzącymi Igrzyskami XXXI Olimpiady w Rio 2016 roku. Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie konkursem, różnorodność wykonanych prac a także ciekawa ich interpretacja. Wszyscy czekamy do 25.04.2016 r. kiedy to zostaną ogłoszone przez PKOL wyniki konkursu. Trzymamy mocno kciuki za uczniów SP 312!

WYNIKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 312
WIOŚLARSKA LIGA PODSTAWÓWEK W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
Miło nam poinformować o wynikach Wioślarskiej Ligi Podstawówek, która odbyła się 17.02.2016 roku w naszej szkole.
W kategorii dziewcząt:
I miejsce - Kinga Żarłok 6D (czas - 1:02,5)
II miejsce - Julia Żak 6C (czas - 1:03,2)
III miejsce - Marta Doktór 6A (czas 1:03,7)

W kategorii chłopców:
I miejsce - Mikołaj Woszkiel 6D (czas 0:55,6)
II miejsce - Bartek Jedynak 6D (czas 0:56,2)
III miejsce - Mateusz Daniszewski 6B (czas 0;58,6)

Wszystkim startującym gratulujemy!
Pozostałe wyniki już wkrótce na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej SP 312 w zakładce SPORT. Wyniki można znaleźć również w zakładce Innowacje i projekty pod tytułem - Wioślarska Liga Podstawówek na stronie internetowej naszej szkoły, a także na stronie internetowej - Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Warszawie (www.gim20.edu.pl ) oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Nr 2 (www.mos2.pl ). Już nie długo obszerne relacje z zawodów także na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Praga Południe.

Nauczyciele wychowania fizycznego

WYNIKI SEZON 2015/2016
TEST COOPERA
Test Coopera organizowane jest w naszej szkole od roku szkolnego 2014/2015 i jest wpisany jako cykliczna impreza. W tym roku szkolnym uczniowie klas IVe i Vd wzięli czynny udział w ogólnopolskim teście Coopera. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.


Agnieszka Radwańska WYGRYWA w finale WTA w Singapurze!
Zaczęło się od prowadzenie Polski 2:0 w pierwszym secie, a później Polska grała bardzo konsekwentnie i wygrała seta 6:2. W drugim gra była wyrównana do stanu 4:4, później zdecydowanie lepiej zaczęła grać Czeszka i wygrała drugą partię. W trzecim secie z początku lepsza była Czeszka, ale druga połowa tego seta to popisowa gra Polki i zwycięstwo!
W niedzielę 01.11. 2015 roku AGNIESZKA RADWAŃSKA przeszła do historii, pokonując w finale Mistrzostw WTA w Singapurze PETRĘ KVITOVĄ 6:2, 4:6, 6:3.
GRATULUJEMY !!!FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT.
Dnia 22.10.2015 roku w naszej szkole odbył się finał dzielnicowych zawodów w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja SP 312 zajęła III miejsce.
SP 312 reprezentowały dziewczęta z klas VI
Lucyna Lecyk 6a, Klaudia Rosłaniec 6a, Marta Doktor 6a, Julia Wyszomirska 6a , Ada Gutkowska 6b, Natalia Preder 6b, Kinga Walendziuk 6c,Iza Nurzyńska 6c, Patrycja Ptak 6c, Julia Daria Wojnarowska 6d, Lidia Lewandowska 6d, Liwia Sadowska 6d, Daria Niewczas 6d, Kinga Żarłok

Gratulujemy !


FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
Dnia 21.10.2015 roku w naszej szkole odbył się finał dzielnicowych zawodów w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja SP 312 zajęła I miejsce.
SP 312 reprezentowali chłopcy z klas VI
Aleksander Kamiński 6b, Wiktor Bar 6b, Igor Frączkiewcz 6d, Krzysztof Witecki 6d, Bartek Jedynak 6d , Krzysztof Boniecki 6d, Kamil Kurman 6d, Maciej Haupt 6d, Dominik Kaczmarek 6d, Jan Zajączkowski 6d, Oskar Skrajny 6d, Piotr Wypart 6d, Jakub Adamczyk 6d

Gratulujemy !MISTRZOSTWA DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE 2015/2016
WYNIKIINDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - WIELKI FINAŁ SP 312 !
6 października 2015 roku na Tor Wyścigów Konnych Służewiec z całej Warszawy zjechało ponad dwa tysiące uczniów by rywalizować w Finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. Wszystko zaczęło się od... muzyki. Gdy jeszcze trwały ostatnie przygotowania do oficjalnego otwarcia zawodów, wszystkim zgromadzonym przygrywała Orkiestra Wojskowa Garnizonu Warszawskiego. Gościem honorowym zawodów była Anita Włodarczyk. Pojawienie się Mistrzyni Świata i głównej faworytki do złota na Igrzyskach w Rio w rzucie młotem kobiet było wielką motywacją dla wszystkich młodych sportowców. Zawody okazały się wielkim sukcesem naszej szkoły. W każdej kategorii wiekowej nie zabrakło przedstawicieli SP 312. Co więcej, możemy się szczycić, że w SP 312 mamy Mistrza Szkolnych zawodów Warszawy w biegach przełajowych - IGORA FRĄCZKIEWICZA! Podczas zawodów SP 312 reprezentowali: Julia Góral , Lucyna Lecyk, Agnieszka Strycharz, Agnieszka Kowalska, Kinga Walendziuk, Krzysztof Witecki, Patryk Paszkowski, Bartosz Żaboklicki, Dawid Zadrożny oraz IGOR FRĄCZKIEWICZ - I miejsce
w indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 1000m.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły ze sportowych duchem walki.

GRATULUJEMY !


WYSTAWA „ KAMILA SKOLIMOWSKA. DZIEWCZYNA NA MEDAL”
29 września 2015 roku przypadała 15 rocznica zdobycia przez Kamilę Skolimowską złotego medalu olimpijskiego w Sydney – z tej okazji Fundacja jej imienia zapraszała wszystkich na okolicznościową wystawę w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Ekspozycja pt. „Kamila Skolimowska. Dziewczyna na medal” poświęcona jest w całości najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej.
Uczniowie naszej szkoły z klasy sportowej – 4f i klasy 5a mogli zobaczyć między innymi oryginalny złoty medal wywalczony przez Kamę w Sydney czy puchary zdobyte przez mistrzynię w czasie swojej kariery. Na wystawie nie zabraknie oczywiście zdjęć Kamili Skolimowskiej oraz licznych pamiątek po złotej medalistce olimpijskiej.


WYSTAWA W MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W CENTRUM OLIMPIJSKIM.
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Od 2005 r. Od 5 listopada 2006 r. ma swoją siedzibę w Centrum Olimpijskim. Klasa 4f i 5a miały możliwość obejrzenia zbiorów muzeum , które liczą ponad 45 tys. eksponatów – są to muzealia dotyczące głównie sportu polskiego: medale, żetony, plakiety, puchary, odznaki sportowe, i turystyczne oraz monety, sztandary, flagi, proporce i emblematy, stroje i sprzęt sportowy, akcesoria podróżne, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki (rzeźby, malarstwo, grafika, medale artystyczne, tkanina) o tematyce sportowej, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne, 56 tys. fotografii, 16 tys. książek oraz ponad 2 tys. dokumentów i archiwaliów. Kolekcję muzealną uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa.


Dnia 23.09.2015 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne dla szkół podstawowych , gimnazjów i szkół ponad podstawowych. Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali uczniowie klas V i VI , którzy spisali się na "medal " zdobywając czołowe miejsca w dzielnicy.
A oto nasze aktualne wyniki !
I miejsce
JULIA GÓRAL z klasy 6E
I miejsce
IGOR FRĄCZKIEWCZ z klasy 6D
I miejsce
BARTEK ŻABOKLICKI z klasy 6E
IV miejsce
Krzysztof Witecki z klasy 6D
V miejsce
AGNIESZKA STRYCHARZ z klasy 5D
Przedstawiamy pozostałą reprezentację SP 312:
Dziewczęta:
Lucyna Lecyk 6a, Klaudia Rosłaniec 6a, Kinga Walendziuk 6c, Agnieszka Kowalska 6c, Julia Żuromska 5b, Ewa Krakowiak 5b, Natasza Gamrot 5d, Katarzyna Stępień 5g,
Marysia Skolimowska 5g.
Chłopcy:
Jakub Kamiński 5a, Dawid Zadrożny 5a, Kamil Nowak 5d, Mateusz Utrata 5f, Maciej Rodek 5f, Marcin Góźdź 5e, Dominik Iwańczuk 6b, Patryk Paszkowski 6e, Adrian Tecław 6a, Wojtek Twarowski 6a, Lew Szumigaj 6a, Jakub Malinowski 5g.


Memoriał patronki naszych boisk
13 września Stadion Narodowy gościł wielu wybitnych lekkoatletów podczas Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Do rywalizacji stanęli między innymi: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Piotr Małachowski. Na trybunach pojawiło się wielu nauczycieli i uczniów i rodziców z naszej szkoły. Dopingowali oni z całych sił walczących na sportowej arenie mistrzów. Obecność wielu przedstawicieli SP 312 na imprezie nie była przypadkowa. Od 1 czerwca 2010 roku Kamila Skolimowska jest patronką obiektów sportowych należących do naszej podstawówki.


13 września uczniowie naszej szkoły ( Kinga Żarłok, Patrycja Ptak, Kinga Walendziuk, Agnieszka Strycharz, Natasza Gamrot, Daria Wojnarowska, Kamil Nowak. Michał Chrzan, Jan Kwiatkowski i Igor Frączkiewicz ) wzięli udział w Międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym organizowany cyklicznie przez Fundację Kamili Skolimowskiej. Jego pierwsza edycja nosząca nazwę „Mityng ku czci Kamili” odbyła się 2 maja 2009 roku na stadionie warszawskiej Skry. Główną ideą, jaka przyświecała organizacji tego sportowego przedsięwzięcia było oddanie hołdu zmarłej mistrzyni olimpijskiej z Sydney.
W czasie trwania Mamoriału uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczy i pomagać w jego organizacji. Podczas rozgrywania konkurencji biegowych pomagali zawodnikom przygotować się do startu. Dzięki temu mieli okazje zobaczyć organizację tak dużej imprezy sportowej od kulis oraz bezpośrednio towarzyszyć gwiazdom sportu z całego świata. W dzień poprzedzającym Memoriał uczniowie wzięli również udział w projekcie „ Trening z Mistrzem”. Pod okiem mistrzów Anity Włodarczyk i Piotra Małachowskiego mieli okazję spróbować swoich sił w biegach krótkich, w biegach przez płotki, rzucie dyskiem, młotem oraz pchnięciu kulą.


Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej 2015 - video


WYNIKI POLSKICH LEKKOATLETÓW Z MISTRZOSTW ŚWIATA W PEKINIE - 2015

RZUT MŁOTEM

 • ANIATA WŁODARCZYK - Mistrzyni Świata w rzucie młotem • PAWEŁ FAJDEK - złoty medalista Mistrzostw Świata w rzucie młotem • WOJCICH NOWICKI - brązowy medalista Mistrzostw Świata w rzucie młotem

  SKOK O TYCZCE • PAWEŁ WOJCIECHOWSKI - brązowy medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce • PIOTR LISEK - brązowy medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce

  BIEG NA 800 m • ADAM KSZCZOT - srebrny medalista Mistrzostw Świata w biegu na 800 metrów

  RZUT DYSKIEM • PIOTR MAŁACHOWSKI - złoty medalista Mistrzostw Świata w rzucie dyskiem • ROBERT URBANEK brązowy medalista Mistrzostw Świata w rzucie dyskiem

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie SP 312
  gratulują wszystkim sportowcom!


  ANITA WŁODARCZYK MISTRZYNIĄ ŚWIATA!

  Anita Włodarczyk podczas Mistrzostw Świata w Pekinie nie zawiodła. Polka od samego początku konkursu plasowała się na pozycji liderki,
  ale prawdziwą moc pokazała w czwartej próbie, gdy rzutem na odległość 80,85 ustanowiła nowy rekord mistrzostw świata. Drugie miejsce zajęła Chinka - Wenxiu Zhang - 76,33, czyli aż o 4,52 metra gorzej od rekordowego rezultatu Anity Włodarczyk, a trzecie Francuzka - Alexandra Tavernier. A tak na pytanie dziennikarzy odpowiadała Anita Włodarczyk: - Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa. Rekord mistrzostw, dwa rzuty ponad 80 metrów i złoty medal. Jest super! Forma jest więc podczas LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej, 13 września na PGE Narodowym, spróbuję powalczyć o kolejny rekord świata.


  Do pobrania prezentacja multimedialna w cyklu spotkań organizowanych przez nasza szkołę pt. "Spotkanie z Mistrzem" (ok. 8 MB)


  Do pobrania prezentacja multimedialna dotycząca Kamili Skolimowskiej (ok. 45 MB)  1 VI 2010r. odbyła się uroczystość nadania nowo wybudowanym obiektom sportowym przy szkole imienia Kamili Skolimowskiej. W tym dniu nastąpiło odsłonięcie płaskorzeźby z wizerunkiem wybitnej medalistki i jej popiersia. Na uroczystej akademii zostały wręczone wybitnym dzieciom sportowcom okolicznościowe medale z wizerunkiem Kamili Skolimowskiej. Tę uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, olimpijczycy, media. Zdjęcia z nadania imienia dostępne w zakładce Archiwum - Rok szkolny 2009/2010.
  Kamila Skolimowska

  Kamila Skolimowska (ur. 4 listopada 1982 w Warszawie, zm. 18 lutego 2009 w Vila Real de Santo António) – polska lekkoatletka, uprawiająca rzut młotem, mistrzyni olimpijska. Córka Roberta, znanego sztangisty, medalisty mistrzostw świata i olimpijczyka z 1980. Członkini grupy lekkoatletycznej Samsung Team.