Sport

PODSUMOWANIE XLIX WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY
ZA ROK 2015/2016 NA PRAGA POŁUDNIE

We wtorek, 8 listopada 2016 roku, w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 75 przy ul. Bartosika 5 odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie XLIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 2015/2016 na Pradze-Południe. Na uroczystość przybyli dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego. Wśród gości znaleźli się Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe Pani Katarzyna Bernadetta Olszewska, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Sportu Rady Dzielnicy Pani Irena Bartosińska. Na uroczystości obecny był Pan Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, a także Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Pani Katarzyna Osowiecka oraz przedstawiciel Wydziału Oświaty i Wychowania Pan Andrzej Kołodziejczyk. Uroczystości poprowadził Pan Piotr Pytel koordynator rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Dyrektorzy najlepszych szkół w klasyfikacji WOM odebrali podziękowania, puchary i nagrody. Na zakończenie uroczystości, zawodnicy z klubu UKS Klasyk Dance Sport Dance zaprezentowali się w pokazie tańca towarzyskiego.
Przedstawiamy dzielnicowe wyniki XLIX WOM w roku szkolnym 2015/2016 w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły:
Indywidualne biegi K – I miejsce SP 312
Indywidualne biegi M – I miejsce SP 312
Sztafetowe biegi przełajowe M – I miejsce SP 312
Czwórbój lekkoatletyczny K – I miejsce SP 312
Czwórbój lekkoatletyczny M – I miejsce SP 312
Mini piłka nożna M – V miejsce SP 312
Mini piłka ręczna K – M – III miejsce SP 312
Mini piłka ręczna M – I miejsce SP 312

INDYWIDUALNE WYNIKI SP 312 W ZAWODACH DZIELNICOWYCH W RAMACH WOM:
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych – IGOR FRĄCZKIEWICZ
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych - JULIA GÓRAL
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych - BARTEK ŻABOKLICKI
IV miejsce w indywidualnych biegach przełajowych- KRZYSZTOF WITECKI
V miejsce w indywidualnych biegach przełajowych- AGNIESZKA STRYCHARZ

WYNIKI SP 312 W WARSZAWSKICH ZAWODACH W RAMACH WOM:
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych
zdobył dla Pragi Południe uczeń SP 312 IGOR FRĄCZKIEWICZ
VIII miejsce - w mini piłce ręcznej M zdobyła dla dzielnicy Praga Południe drużyna SP 312
XII miejsce - w sztafetowych biegach przełajowych M zdobyła dla dzielnicy Praga Południe drużyna SP 312

XLIX WOM – PUNKTACJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
SP 312 startując w WOM zdobyła dla dzielnicy Praga Południe - 18 pkt.

Po podsumowaniu wyników za rok szkolny 2015/2016 SP 312 uplasowała się na 7 miejscu.

TEST COOPERA - dla wszystkich 2016
W sobotę 8 października 2016 r. uczniowie z klasy 5E pod opieką pani Pauliny Tatarczuk, pani Marty Borkowskiej i pana Jarosława Lorka wzięli udział w Teście Coopera organizowanym na stadionie SKRY. Test Coopera polega na pokonaniu najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut – nic więcej. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo. Wszyscy biorący udział w akcji otrzymali pamiątkową koszulkę, certyfikat oraz mogli skorzystać z wody, aby zaspokoić swoje pragnienie po biegu.
Kolejna edycja testu już na wiosnę, weź udział - przekonaj się, że warto!


FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW
W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW W RAMACH WOM

Dnia 20.10.2016 roku w naszej szkole odbył się finał Mistrzostw Dzielnicy Praga Południe w piłce ręcznej chłopców.
Przedstawiamy wyniki zawodów:
I MIEJSCE – SP 141
II MIEJSCE – SP 312
III MIEJSCE – SP 215
Opiekunem reprezentacji SP 312 chłopców był pan Jarosław Biegański.

FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW
W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W RAMACH WOM

Dnia 20.10.2016 roku w naszej szkole odbył się finał Mistrzostw Dzielnicy Praga Południe w piłce ręcznej dziewcząt.
Przedstawiamy wyniki zawodów:
I MIEJSCE – SP 215
II MIEJSCE – SP 141
III MIEJSCE – SP 143
IV MIEJSCE – SP 312
Opiekunem reprezentacji SP 312 dziewcząt była pani Joanna Skoczek.


DZIELNICOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
Dnia 18.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje dzielnicowych zawodów w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły wygrała z SP 120 (10:6) i z SP 255 (12:1). Mecz z SP 141 zakończył się przegraną naszej drużyny. W spotkaniu tym emocji było co niemiara, wynik ważył się do ostatniej sekundy spotkania. Niestety jedną bramkę więcej zdobyli nasi przeciwnicy (2:3). Nie przeszkodziło to naszej reprezentacji na zajęcie pierwszego miejsca w grupie, a tym samym zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Dzielnicy Pragi Południe.
Nasza drużyna występowała w następującym składzie: Adrian Góra 6A, Dawid Zadrożny 6A, Damian Marcińczyk 6A, Bartosz Piwowar 6A, Leon Rozworski 6A, Patryk Kornatka 6A, Patryk Czapski 6A, Kamil Nowak 6D, Aleksander Dudzin 6G, Jakub Malinowski 6G, Miłosz Borysiak 6G, Pawlik Piotr 6G, Mikołaj Stybliński 5C.
Trzymamy kciuki w finałowej fazie turnieju, który odbędzie się 20.10.2016 r. !!!


FINAŁ WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
03.10.2016 r. Tor Wyścigów Konnych „Służewiec” był miejscem niecodziennych dla tego obiektu gonitw. Zamiast koni po terenie zielonym wyścigów biegali uczestnicy 50. finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. 1804 uczniów z osiemnastu dzielnic stolicy rywalizowało o medale Szkolnych Mistrzostw Warszawy. Wszystko rozpoczęło się przed godziną dziesiątą. Oficjalnie zawody otworzył Burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Pierwsze na trasę ruszyły dziewczęta z klas piątych. Wystrzał dający sygnał startu oddał Ursynowa. Potem wszystko toczyło się wedle rytmu, biegi podstawówek/gimnazjów/liceów i po każdej z kategorii dekoracja.
Dekoracji dokonywał między innymi Tomasz Majewski! Tak, tak – ten Tomasz Majewski. Uczniowie SP 312 mieli szczęście spotkać Mistrza olimpijskiego w drodze na zawody. Widać było, że spotkanie na żywo dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą było dla uczniów nie lada przeżyciem. Mistrz chętnie pozował do pamiątkowego zdjęcia na naszymi uczniami.
Za pamiątkowe zdjęcie bardzo dziękujemy :)


DZIELNICOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
Dnia 12.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje dzielnicowych zawodów w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja SP 312 wygrała z SP 120 (6:0) i z SP 141 (6:1). Wyniki te pozwoliły naszej reprezentacji na zajęcie I miejsca w grupie, a tym samym zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Dzielnicy Pragi Południe. Gratulujemy !!!


ZAWODY LEKKOATLETYCZNE ORGANIZOWANE PRZEZ FUNDACJĘ –„BO WARTO”
22 września 2016 r. na bieżni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (ul. Gościniec 53) odbyły się SIEKIERKOWSKIE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE dla amatorów. W zawodach wystartowało 102 zawodników, którzy po mistrzowsku się ścigali i daleko w dal skakali, a wszystko to pod czujną i fachową opieką sędziów z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki . To było naprawdę wspaniałe wydarzenie, przy cudownej pogodzie i wspaniałej atmosferze – warte by w nim wystartować, ponieważ nasi uczniowie zdobyli wiele doświadczenia i wrócili z medalami.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów !


INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE
Dnia 20.09.2016 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas VI i V.
DZIEWCZĘTA : Strycharz Agnieszka, Stępień Katarzyna, Woźniak Iga, Falbowska Klaudia, Gąsiewska Wiktora, Barlak Ada, Szulc Zofia, Zdankiewicz Julia, Tadeusiak Katarzyna, Hamerlińska Natalia, Jakoniuk Aleksandra, Szczepanik Oliwia, Stankiewicz Martyna, Malinowska Maja, Tujaka Nicole.
CHŁOPCY: Dudzin Aleksander, Nowak Kamil, Malinowski Jakub, Kowalewski Jarzy, Utrata Mateusz, Król Maciej, Kościaniuk Paweł, Roszkowski Jakub, Beczak Jakub, Czarnecki Hubert, Kamiński Jakub, Stybliński Mikołaj. Miło nam poinformować, że medalowe miejsca zdobyli :
I miejsce - Tujaka Nicole
II miejsce - Gąsiewska Wiktoria
III miejsce - Hamerlińska Natalia

oraz
III miejsce - Kościaniuk Paweł
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły ze sportowym duchem walki.
GRATULUJEMY !!!


DZIELNICOWE BIEGI SZTAFETOWE W RAMACH WOM
Dnia 13.09.2016 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach sztafetowy dla szkół podstawowych i gimnazjów.
Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas VI i V.
Drużyna chłopców spisała się na "medal " zdobywając II miejsce w dzielnicowych biegach sztafetowych, a dziewcząt uplasowała się na V miejscu.
GRATULUJEMY !!!


MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
W niedzielę 28 sierpnia odbyło się wielkie święto lekkoatletyki w Warszawie – na PGE Narodowym LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej.
Oprócz międzynarodowego mityngu z udziałem gwiazd lekkiej atletyki przygotowano także moc innych atrakcji. W sobotę na płycie PGE Narodowego odbył się trening dla dzieci, który poprowadziła Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski. Niedzielne zmagania lekkoatletów na stadionie poprzedził piknik sportowy na błoniach stołecznego stadionu.
Dodatkowo podczas LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej odbyło się m.in. powitanie polskich mistrzów z Rio de Janeiro oraz pożegnanie z polskimi kibicami Tomasza Majewskiego – dwukrotny mistrz olimpijski kończy w tym sezonie swoją przygodę z zawodowym sportem.
Na żywo na PGE Narodowym można było zobaczyć jak Anita Włodarczyk ustanawia niewiarygodny rekord świata w rzucie młotem wynikiem 82.98!
W gronie mężczyzn Paweł Fajdek wygrał z najlepszym wynikiem na świecie w sezonie 2016 – 82.47.
Brawa dla naszych Mistrzów!!!SPORT 2015/2016


Do pobrania prezentacja multimedialna w cyklu spotkań organizowanych przez nasza szkołę pt. "Spotkanie z Mistrzem" (ok. 8 MB)


Do pobrania prezentacja multimedialna dotycząca Kamili Skolimowskiej (ok. 45 MB)1 VI 2010r. odbyła się uroczystość nadania nowo wybudowanym obiektom sportowym przy szkole imienia Kamili Skolimowskiej. W tym dniu nastąpiło odsłonięcie płaskorzeźby z wizerunkiem wybitnej medalistki i jej popiersia. Na uroczystej akademii zostały wręczone wybitnym dzieciom sportowcom okolicznościowe medale z wizerunkiem Kamili Skolimowskiej. Tę uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, olimpijczycy, media. Zdjęcia z nadania imienia dostępne w zakładce Archiwum - Rok szkolny 2009/2010.
Kamila Skolimowska

Kamila Skolimowska (ur. 4 listopada 1982 w Warszawie, zm. 18 lutego 2009 w Vila Real de Santo António) – polska lekkoatletka, uprawiająca rzut młotem, mistrzyni olimpijska. Córka Roberta, znanego sztangisty, medalisty mistrzostw świata i olimpijczyka z 1980. Członkini grupy lekkoatletycznej Samsung Team.