Sport„CAŁA POLSKA BIEGA TEST COOPERA”
W sobotę 7 października uczniowie z klasy 6e i rodzice p. Adam Leśniewski i p. Grzegorz Nisiobędzki wzięli udział w Teście Coopera. Była to III edycja organizowana na bieżni Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Sosnkowskiego 3 w Ursusie. I tym razem pogoda nam dopisała, sportowej motywacji jak zwykle nikomu nie zabrakło – zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych Testach Coopera – satysfakcja gwarantowana!


FINAŁ WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Dnia 05.10.2017 r. odbył się finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. Najlepsi zawodnicy wytypowani podczas zawodów dzielnicowych, reprezentowali dzielnicę Praga - Południe, a wsród nich uczniowie naszej szkoły.Reprezentacja SP 312 wystąpiła w następującym składzie:
CHŁOPCY:
Kamil Żochowski z klasy 5B,
Mateusz Stybliński z klasy 4F

DZIEWCZĘTA:
Natalia Hamerlińska z klasy 6C,
Wiktoria Gąsiewska z klasy 6D,
Sara Markiewicz z klasy 5B,Osiemnaście dzielnic stolicy rywalizowało o medale Szkolnych Mistrzostw Warszawy. Wszystko rozpoczęło się po godzinie 11.00, niestety pogoda nie dopisała, a organizatorzy zawodów zawiedli już na starcie. Pierwsze na trasę ruszyły dziewczęta z klas piątych, niestety wiele zawodniczek nie miało możliwości wystartować gdyż sędziowie puścili bieg wcześniej niż planowano w komunikacie.Mimo pewnych niedogodności i niespodzianek, nasi uczniowie podczas zawodów godnie reprezentowali naszą szkołę oraz dzielnicę Pragę Południe.
GRATULUJEMY !!!


KLASA 4A i 4G NA ATHLETICS CAMPIE

Na Ursynowie zjawiły się gwiazdy lekkoatletyki z dwukrotnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą – Tomaszem Majewskim na czele, oraz brązową medalistką Mistrzostw Europy i szóstą zawodniczką Mistrzostw świata, młociarką – Joanną Fiodorow.Możliwość udziału w tym sportowym przedsięwzięciu mieli uczniowie SP 312 z klasy 4A i 4G pod opieką wychowawców: p. Moniki Durjasz i p. Joanny Skoczek.Rolą Athletics Campu jest wzbudzenie w młodych ludziach ochoty do aktywności fizycznej oraz zainteresowania lekkoatletyką.Ważnym punktem podczas sportowego wydarzenia są także spotkania ze dietetykiem.Na uczniów klasy 4A i 4G oprócz spotkania z utytułowanymi lekkoatletami czekała możliwość sprawdzenia swoich sił w: rzucie młotem, pchnięciu kulą, rzucie dyskiem, biegach i biegach przez płotki.
Dużą frajdę najmłodszym sprawiła również zumba, która pełniła rolę rozgrzewki. Jak widać mimo zmęczenia, wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć lekkoatletycznych.Każdy uczestnik otrzymał kolorowe koszulki, dyplomy, medale oraz autografy gwiazd lekkiej atletyki.


TEST COOPERA OSiR TARGÓWEK
W sobotę 30 września uczniowie z klasy 6e pod opieką p. Pani Marty Borkowskiej, p. Adama Leśniewskiego i wychowawcy klasy mieli okazję biegać, skakać, maszerować a wszystko to podczas II jesiennej edycji Testu Coopera. Każdy uczestnik testu otrzymał imienny certyfikat z wynikiem Testu, butelkę wody Oshee po biegu i pamiątkową koszulkę. Wydarzenie ma charakter otwarty, jest bezpłatne. Więcej informacji na www.testcoopera.pl. Koleiny Test Coopera już 7 października. Do zobaczenia na bieżni!!!
DZIELNICOWE BIEGI SZTAFETOWE 2017
21 września w Parku Skaryszewskim odbyły się po raz koleiny zawody lekkoatletyczne pod nazwą Dzielnicowe Biegi Sztafetowe Pragi Południe. Uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach. Bieg sztafetowy dziewcząt i bieg sztafetowy chłopców, każda drużyna składała się z 10 dziewcząt i 10 chłopców. Każdy z uczestników musiał przebiec 1000 metrów, suma uzyskanych czasów decydowała o zajętym miejscu w całych zawodach. Warunki do biegania były bardzo trudne, cały czas padał deszcz, ale nasi uczniowie po raz koleiny pokazali, że możemy na nich liczyć. Dziewczęta i chłopcy naszej szkoły wywalczyli Mistrzostwo Pragi Południe w Biegach Sztafetowych. Gratulujemy!
Reprezentacja dziewcząt:
Zofia Szulc 6a
Pola Roger 6b
Natalia Hamerlińska 6c
Wiktoria Gąsiewska 6d
Amelia Błotniak 6e
Natalia Sztyber 6e
Iga Woźniak 6e
Sandra Brzeska 6f
Klaudia Falbowska 6f
Maja Malinowska 5d

Reprezentacja chłopców:
Rafał Gawiński 6c
Maciej Drąg 6c
Piotr Dygas 6d
Jarzy Kowalewski 6f
Jakub Roszkowski 6f
Kamil Żochowski 5b
Jakub Dobraczyński 5c
Tomasz Kaczmarek 5d
Eryk Wesołowski 5e
Nikodem Wrukowski 5f
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nauczyciele Wychowania Fizycznego


WYJĄTKOWY RUNMAGEDDON KLASY 4A
24.09.2017 r. nad Zalewem Bardowskiego na warszawskim Targówku uczniowie z klasy 4A brali udział w najbardziej ekstremalnym cyklu biegów z przeszkodami.Wsród 1200 uczestników biegów KIDS i JUNIOR znaleźli się rownież uczniowie SP 312.Morderczy wysiłek w największej w historii ilości błota oraz piachu, lodowatej wodzie i deszczu (tak twierdzą nawet organizatorzy biegu) nie zniechęcił naszych uczniów do walki z przeciwnościami, ale i świetnej zabawy.Formuła RUNMAGEDDON KIDS, w której startowali nasi uczniowe, obejmowała kilometrową trasę z przeszkodami dostosowanymi dla dzieci w wieku 4-11 lat.Bardziej zaawansowana i wymagająca formuła JUNIOR okazała się strzałem w dziesiątkę i zyskała swoich pierwszych fanów. W warszawskim Runmageddonie postanowiło wystartować łącznie ok. 1200 dzieci w formule KIDS i nastolatków w formule JUNIOR a wsród nich Zosia Szulc z klasy 6c.Mimo, że nie było łatwo pokonać przeszkody i warunki atmosferyczne nie rozpieszczały uczestników biegu to jednak zabawy było co niemiara.Jak widać na załączonym zdjęciu:)


Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i sportowego ducha walki.
GRATULUJEMY !!!


INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE
Dnia 19.09.2017 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas IV- VI.DRUŻYNĘ DZIEWCZĄT SP 312 REPREZENTOWAŁY:
Klaudia Falbowska, Wiktora Gąsiewska, Pola Reger, Zofia Szulc, Natalia Hamerlińska, Zuzanna Kamińska, Iga Woźniak, Maja Malinowska, Sara Markiewicz, Oliwia Skwarek, Martyna Lorbiecka, Alicja Kurpiewska.DRUŻYNĘ CHŁOPCÓW SP 312 REPREZENTOWALI:
Jerzy Kowalewski, Norbert Trzciński, Rafał Gawiński, Maciej Drąg, Piotr Dygas, Bartek Kamiński, Eryk Wesołowski, Mateusz Stybliński, Jakub Dobraczyński, Nikodem Wrukowski, Kamil Żochowski, Maksymilian Erkiert, Tomasz Kaczmarek.Miło nam poinformować, że medalowe miejsce zdobyła:Natalia Hamerlińska z klasy 6C
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły ze sportowym duchem walki.
GRATULUJEMY!!!


TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH 2017
Udało się! Ogólnopolski Test Coopera na Stadionie LA AWF Warszawa już za nami. Uczniowie z klasy 6e pod opieką p. Marty Borkowskiej, p. Adama Leśniewskiego i wychowawcy klasy, mieli okazję sprawdzić swoją kondycję podczas 12 minutowego biegu. Dobra pogoda, muzyka, pakiet startowy, zaangażowanie dzieci podczas biegu – to wszystko sprawiło, że ten dzień był dla nas bardzo udany. Koleiny test już 30 września na Stadionie OSIR Targówek – przyjdź nie zmarnuj swojej szansy!SPORT 2016/2017SPORT 2015/2016


Do pobrania prezentacja multimedialna w cyklu spotkań organizowanych przez nasza szkołę pt. "Spotkanie z Mistrzem" (ok. 8 MB)


Do pobrania prezentacja multimedialna dotycząca Kamili Skolimowskiej (ok. 45 MB)1 VI 2010r. odbyła się uroczystość nadania nowo wybudowanym obiektom sportowym przy szkole imienia Kamili Skolimowskiej. W tym dniu nastąpiło odsłonięcie płaskorzeźby z wizerunkiem wybitnej medalistki i jej popiersia. Na uroczystej akademii zostały wręczone wybitnym dzieciom sportowcom okolicznościowe medale z wizerunkiem Kamili Skolimowskiej. Tę uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, olimpijczycy, media. Zdjęcia z nadania imienia dostępne w zakładce Archiwum - Rok szkolny 2009/2010.
Kamila Skolimowska

Kamila Skolimowska (ur. 4 listopada 1982 w Warszawie, zm. 18 lutego 2009 w Vila Real de Santo António) – polska lekkoatletka, uprawiająca rzut młotem, mistrzyni olimpijska. Córka Roberta, znanego sztangisty, medalisty mistrzostw świata i olimpijczyka z 1980. Członkini grupy lekkoatletycznej Samsung Team.