INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE
Dnia 20.09.2016 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas VI i V.
DZIEWCZĘTA : Strycharz Agnieszka, Stępień Katarzyna, Woźniak Iga, Falbowska Klaudia, Gąsiewska Wiktora, Barlak Ada, Szulc Zofia, Zdankiewicz Julia, Tadeusiak Katarzyna, Hamerlińska Natalia, Jakoniuk Aleksandra, Szczepanik Oliwia, Stankiewicz Martyna, Malinowska Maja, Tujaka Nicole.
CHŁOPCY: Dudzin Aleksander, Nowak Kamil, Malinowski Jakub, Kowalewski Jarzy, Utrata Mateusz, Król Maciej, Kościaniuk Paweł, Roszkowski Jakub, Beczak Jakub, Czarnecki Hubert, Kamiński Jakub, Stybliński Mikołaj. Miło nam poinformować, że medalowe miejsca zdobyli :
I miejsce - Tujaka Nicole
II miejsce - Gąsiewska Wiktoria
III miejsce - Hamerlińska Natalia

III miejsce - Kościaniuk Paweł
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły ze sportowym duchem walki.
GRATULUJEMY !!!

DZIELNICOWE BIEGI SZTAFETOWE W RAMACH WOM
Dnia 13.09.2016 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach sztafetowy dla szkół podstawowych i gimnazjów.
Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas VI i V.
Drużyna chłopców spisała się na "medal " zdobywając II miejsce w dzielnicowych biegach sztafetowych, a dziewcząt uplasowała się na V miejscu.
GRATULUJEMY !!!

MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
W niedzielę 28 sierpnia odbyło się wielkie święto lekkoatletyki w Warszawie – na PGE Narodowym LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej.
Oprócz międzynarodowego mityngu z udziałem gwiazd lekkiej atletyki przygotowano także moc innych atrakcji. W sobotę na płycie PGE Narodowego odbył się trening dla dzieci, który poprowadziła Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski. Niedzielne zmagania lekkoatletów na stadionie poprzedził piknik sportowy na błoniach stołecznego stadionu.
Dodatkowo podczas LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej odbyło się m.in. powitanie polskich mistrzów z Rio de Janeiro oraz pożegnanie z polskimi kibicami Tomasza Majewskiego – dwukrotny mistrz olimpijski kończy w tym sezonie swoją przygodę z zawodowym sportem.
Na żywo na PGE Narodowym można było zobaczyć jak Anita Włodarczyk ustanawia niewiarygodny rekord świata w rzucie młotem wynikiem 82.98!
W gronie mężczyzn Paweł Fajdek wygrał z najlepszym wynikiem na świecie w sezonie 2016 – 82.47.
Brawa dla naszych Mistrzów!!!

SPORT 2015/2016

Do pobrania prezentacja multimedialna w cyklu spotkań organizowanych przez nasza szkołę pt. "Spotkanie z Mistrzem" (ok. 8 MB)

Do pobrania prezentacja multimedialna dotycząca Kamili Skolimowskiej (ok. 45 MB)

1 VI 2010r. odbyła się uroczystość nadania nowo wybudowanym obiektom sportowym przy szkole imienia Kamili Skolimowskiej. W tym dniu nastąpiło odsłonięcie płaskorzeźby z wizerunkiem wybitnej medalistki i jej popiersia. Na uroczystej akademii zostały wręczone wybitnym dzieciom sportowcom okolicznościowe medale z wizerunkiem Kamili Skolimowskiej. Tę uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, olimpijczycy, media. Zdjęcia z nadania imienia dostępne w zakładce Archiwum - Rok szkolny 2009/2010.

Kamila Skolimowska

Kamila Skolimowska (ur. 4 listopada 1982 w Warszawie, zm. 18 lutego 2009 w Vila Real de Santo António) – polska lekkoatletka, uprawiająca rzut młotem, mistrzyni olimpijska. Córka Roberta, znanego sztangisty, medalisty mistrzostw świata i olimpijczyka z 1980. Członkini grupy lekkoatletycznej Samsung Team.