Osiągnięcia uczniów

Sukcesy naszych uczniów 2016/2017


EKO -KWIAT
Prezentujemy wspaniałe prace uczniów z klas 1-3 i 4-6 wykonane na konkurs plastyczny „Eko – kwiat” Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom pomysłowości i wyobraźni. Dziękujemy Rodzicom za współpracę. Tym pięknym kwiatowym akcentem kończymy rok szkolny 2016/2017



Rozstrzygnięcie konkursu lapbookowego „Książka-Nie-Książka”
Szanowni Rodzice, Uczniowie !
Miło nam ogłosić wyniki I konkursu lapbookowego pt. „Książka-Nie-Książka”
I Miejsce
Marianna Koziulko 2k
Antoni Jęczmiński 2m
II Miejsce
Wojciech Majkusiak IIk
Mateusz Korzeniak IIk
III Miejsce
Sonia Jaworska IIIa
Maciej Prządka Ic
Wyróżnienie:
Martyna Ryszkowska IIId
Weronika Sosińska IIId
Iwo Rojek 2k

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wszystkie lapbooki zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w Dniu Rodzinki 9 czerwca.
Po odbiór prac zapraszamy od 12 czerwca do sali 219.

galeria zwycięskich prac



SZKOLNY KONKURS „MAM TALNET” W KLASACH I-III
Dnia 18 maja 2017 roku uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności w różnych kategoriach: śpiew, gra na instrumencie, taniec, gimnastyka akrobatyczna, lepienie z plasteliny. Organizatorami konkursu był Samorząd Uczniowski klas I-III pod opieką p. Jolanty Milewskiej i p. Barbary Kępy. Wśród 70 uczestników szkolnego konkursu \"Mam talent\" wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:

KATEGORIA ŚPIEW

I miejsce
Justyna Rupniewska klasa 1 a
Natalia Szymańska klasa 2 l
Ola Pontus klasa 2 f
Jagoda Wojciechowska klasa 3 h
II miejsce
Marysia Nowacka klasa 3 d
III miejsce
Wiktoria Olejnikowska klasa 3 d
Ola Bąk klasa 3 j

KATEGORIA TANIEC
I miejsce
Roksana Pochylska klasa 3 d
II miejsce
Maja Inglot klasa 2 c
III miejsce
Nina Kasprzyk klasa 3d
Karolina Boniecka klasa 3 d

KATEGORIA GIMNASTYKA AKROBATYCZNA
I miejsce
Olga Stankiewicz klasa 2 l
Basia Sałach klasa 3 d
II miejsce
Zosia Kaczmarczyk klasa 2 c
Gabrysia Sałach klasa 2c
Olga Gołębiowska klasa 3 h
Natalia Świstak klasa 2 e
III miejsce
Magda Witecka klasa 2 d

KATEGORIA RECYTACJA
I miejsce
Julian Gostymski klasa 1 c
Ala Czyżewska klasa 3 h
II miejsce
Natalia Czyżewska klasa 3 h
III miejsce
Ola Bogucka klasa 2 b

KATEGORIA GRA NA INSTRUMENCIE
I miejsce
Zosia Szufler - gra na pianinie klasa 3 h

KATEGORIA TWÓRCZOŚĆ PLASTYCZNA
Zosia Król klasa 2 c- lepienie z plasteliny

JURY W SKŁADZIE:
Barbara Kępa
Iwona Kulibska
Jolanta Milewska
Ewelina Szubierajska
Wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu gratulujemy sukcesów i życzymy rozwijania swoich talentów i sportowych pasji.


Konkurs informatyczny wojewódzki "Mazowieckie Dni Scratch'a" w zakresie programowania wizualnego w Scratch
13 maja 2017 r. odbył się pokaz projektów Scratchu w OEIIZK przy ul. Nowogrodzkiej 73. Do tego pokazu zakwalifikowało się z całego województwa mazowieckiego 13 uczniów w tym dwóch uczniów z naszej szkoły:
Jakub Bitner 6g
Wiktor Wilkołaski 6f
Jakub Bitner w sobotę 13 maja 2017 w siedzibie OEIIZK zaprezentował swój projekt "Zgadnij jaka to flaga?" i został nagrodzony dyplomem i nagroda rzeczową.
Gratulujemy młodym programistom i znawcom programowania w Scratchu z życzeniami dalszych sukcesów w tej dziedzinie informatyki.
Marzena Sobolewska
nauczyciel informatyki


Szkolny Konkurs informatyczny "Dzień Scratch'a 13 maja - projekt w Scratch" w zakresie programowania
W konkursie informatycznym z okazji Dnia Scratcha 13 maja 2017 r. wzięło udział wielu uczniów z kl.4-6.
Zaszczytne miejsca zajęli:
I miejsce
Jakub Bitner 6g
Wiktor Wilkołaski 6F
II miejsce Piotr Jęczmiński 4b
Antoni Grzeszczak 5b
William Panasiuk 4g
III miejsce
Julia Malec 5a
Zofia Rupniewska 4g
Gratulacje dla zwycięzców i znawców programowania w Scratchu.
nauczyciel informatyki
Marzena Sobolewska


8 kwietnia uczniowie naszej szkoły byli na rozdaniu nagród w hotelu Boss odbył się tam również kiermasz przedświąteczny.
W konkursie plastycznym „Pocztówka Wielkanocna” w kategorii 7-9 lat
II miejsce zajęła Aleksandra Hazubska, III miejsce Kuba Szydłowski, w tej kategorii wyróżnienie odebrał Szymon Raźniak. W kategorii 10-12 lat wyróżnienie zdobył Maciej Mikiciuk.
W konkursie „Palma Wielkanocna” III miejsce zdobyła Zofia Król.
W konkursie „Najpiękniejsza Pisanka” w kategorii 10-12 lat, I miejsce zdobył Maciej Król, a wyróżnienia dotarły do Wiktorii Obarzanek i Rafała Karwana. Gratulujemy…



Wiersze kształcą…
20 i 21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”. Recytacja naszych uczniów zachwyciła Jurorów w składzie P. Ewa Szykulska, Teresa Bojanowicz, Pan Mirosław Perzyński.
23 marca wyróżnienia odebrali: Wojciech Grzelak, Pola Kwiecińska, Aleksander Zybrant, Julia Sznitko, i Julia Komorowska. Gratulujemy…


Uczennice z grupy teatralnej MYDELNICZKA z sukcesami reprezentowały szkołę w Warszawskim Konkursie Piosenki Patriotycznej „Raduje się serce” w Liceum Ogólnokształcącym im. MarszałkaJ. Piłsudskiego.
• J. Malec (5a), J. Komorowska (6d) – III miejsce;
• A. Strycharz – nagroda specjalna za taniec;
• wyróżnienie dla wszystkich uczestniczek - nagroda specjalna dla SP 312 za szczególne wrażenie artystyczne
• dyplom uznania dla instruktora - p. Magdaleny Dyniewicz


WYNIKI KONKURSU PT. „STOK NIE JEST DLA BAŁWANÓW”
ETAP SZKOLNY
I miejsce- Tomasz Niemiec 6f
II miejsce- Julia Osmólska 6f
III miejsce- Alicja Kurpiewska 4g, Jan Chruśliński 5d, Wikto-ria Obarzanek 6f,

WYRÓŻNIENIA:
Małgorzata Szczepanik 6d
Julia Dąbrowska 6f
Krystian Myszkowski 6f

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Uczniowie klas I - III brali udział w dzielnicowym konkursie recytatorskim pt. "Wiersze uczą nas i bawią". Naszą szkołę reprezentowali:
Julian Gostymski Ic
Julia Sznitko IIf
Emilia Cybulska IIIe

Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, natomiast według jurorów na wyróżnienie zasłużył Julek Gostymski za brawurową interpretację wiersza pt. "Słoń Trąbalski", natomiast Emilka Cybulska zajęła II miejsce w walce o nagrodę publiczności.
GRATULUJEMY wszystkim i życzymy dalszych sukcesów 😃


15 grudnia 2017 roku odbył się szkolny Zimowy Festiwal Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie z oddziałów I-III. Na konkursie pojawiły się popularne świąteczne piosenki wykonane solo oraz w duetachi tj.„Let It Snow“, „Merry Christmas Everyone“ czy „Santa Claus is coming to town“ oraz wiele innych. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie, przygotowanie i wspaniałą zabawę. Gratulujemy laureatom!!! I zachęcamy do obejrzenia filmików oraz zdjęć upamiętniających to wspaniałe wydarzenie na stronie szkoły.
miejsce I - Emilia Cybulska z klasy IIIE
miejsce II - Roksana Pochylska oraz Maria Nowacka z klasy IIID
miejsce III - Magdalena Jaworska z klasy IIIJ i Barbara Sałach z klasy IIID
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie zapraszamy za rok!!!
p. Iwona Kamont, p. Anna Stolarek oraz p. Krzysztof Ryba



26 listopada Julia Gostymska odebrała nagrodę specjalną w konkursie „Warszawa dawniej i dziś”.


14 listopada odbył się dzielnicowy konkurs ZAKAZANE PIOSENKI z naszej szkoły wzięły udział:
Viktoryia Bendas z kl. 5a, Julia Malec z kl.5a i Iwona Uljasz z kl.6f
Iwona Uljasz zajęła pierwsze miejsce i wystąpiła 25 listopada 2016r na uroczystości podczas Święta Szkoły Podstawowej nr 279.






Kornelia Kopystyńska z grupy 0 a zajęła 3 miejsce w X Dzielnicowym Konkursie Plastycznym pt. "Moje ulubione zwierzątko". Serdecznie gratulujemy!!!








XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka z wakacji”
Kategoria wiekowa 10-13 lat:
III miejsce: Helena Kowalewska 4F
Kategoria wiekowa 7-9 lat:
Wyróżnienie: Maja Karaszewska 3J
Serdecznie gratulujemy!!!




DZIELNICOWE BIEGI SZTEFETOWE W RAMACH WOM
Dnia 13.09.2016 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach sztafetowy dla szkół podstawowych i gimnazjów.



Drużyna chłopców spisała się na "medal " zdobywając II miejsce w dzielnicowych biegach sztafetowych, a dziewcząt uplasowała się na V miejscu.
Gratulujemy!!!

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE
Dnia 20.09.2016 roku na Bulwarze Stanisława Augusta przy Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Miło nam poinformować, że medalowe miejsca zdobyli:
I miejsce - Tujaka Nicole
II miejsce - Gąsiewska Wiktoria
III miejsce - Hamerlińska Natalia



oraz
III miejsce - Kościaniuk Paweł



Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły ze sportowym duchem walki.

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE ORGANIZOWANE PRZEZ FUNDACJĘ –„BO WARTO”
22 września 2016 r. odbyły się SIEKIERKOWSKIE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE dla amatorów. W zawodach wystartowało 102 zawodników, a wszystko to pod czujną i fachową opieką sędziów z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki . To było naprawdę wspaniałe wydarzenie, ponieważ nasi uczniowie zdobyli wiele doświadczenia i wrócili z medalami.



W BIEGU NA 50 M – DZIEWCZĘTA KLASY I -III
IV miejsce: Daria Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 9.82s
V miejsce: Nadia Brzeska, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 9.17s
VI miejsce: Klaudia Buss, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 9.46s

W BIEGU NA 50 M – CHŁOPCY KLASY I -III
I miejsce: Szymon Dziurla, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 8.28s
V miejsce: Adam Jadczak, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 8.94s
VIII miejsce: Wojtek Lewicki, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 10.01s

BIEG NA 50 M – DZIEWCZĘTA KL. IV-VI
III miejsce: Julia Żuromska, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 8.16s
V miejsce: Nicola Tujaka, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 8.37s
X miejsce: Agnieszka Strycharz, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 8.60s

BIEG NA 50 M – CHŁOPCY KL. IV-VI
I miejsce: Hubert Czarnecki, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 7.32s
IX miejsce: Kamil Nowak, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 8.22s
XI miejsce: Mikołaj Stybliński, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 8.38s

BIEG NA 300 M – DZIEWCZĘTA KL. IV-VI
I miejsce: Julia Żuromska, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 55.11s
III miejsce: Aleksandra Jakoniuk, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 56.09s
V miejsce: Ewa Krakowiak, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 57.23s

BIEG NA 300 M – CHŁOPCY KL. IV-VI
III miejsce: Kamil Nowak, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 53.08s
IV miejsce: Michał Szymański, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 53.73s
XII miejsce: Michał Kolasa, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 60.58s

BIEG NA 600 M – DZIEWCZĘTA KL. IV-VI
II miejsce: Nicola Tujaka, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 2:05.43
V miejsce: Agnieszka Strycharz, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 2:08.06
VI miejsce: Martyna Stankiewicz, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 2:21.98

BIEG NA 1000 M – CHŁOPCY KL. IV-VI
IX miejsce: Tomasz Kaczmarek, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 4:00.14
X miejsce: Kamil Żochowski, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 4:01.54
XII miejsce: Hubert Czarnecki, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 4:12.73

SKOK w DAL – DZIEWCZĘTA KL. I-III
IV miejsce: Nadia Brzeska, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 2,91m
V miejsce: Klaudia Buss, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 2,85m
VI miejsce: Daria Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 2,65m

SKOK w DAL – CHŁOPCY KL. I-III
V miejsce: Adam Jurko, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 3,06m
VII miejsce: Bartek Staniszewski, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 2,97m
VIII miejsce: Igor Fidelus, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 2,88m

SKOK w DAL – DZIEWCZĘTA KL. IV-VI
VII miejsce: Ewa Krakowiak, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 3,30m
VIII miejsce: Martyna Stankiewicz, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 3,27m
IX miejsce: Oliwia Szczepanik, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 3,24m

SKOK w DAL – CHŁOPCY KL. IV-VI
I miejsce: Michał Szymański, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 4,10m
IV miejsce: Mikołaj Stybliński, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 3,97m
VIII miejsce: Kamil Żochowski, Szkoła Podstawowa nr 312, wynik: 3,38m

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów !

Sukcesy naszych uczniów 2017/2018