Osiągnięcia uczniów

Sukcesy naszych uczniów 2015/2016


Sukces naszych uczniów w VI Konkursie Dzielnicowym Języka Angielskiego dla klas trzecich!!!!
Laureatem tegorocznego konkursu zostali uczniowie naszej szkoły z klasy 3C Allan Bajno zajmując II miejsce oraz Franek Derylak otrzymując wyróżnienie. Poziom konkursu był bardzo wysoki a wszyscy uczniowie byli zmotywowani do nauki!! Serdecznie dziękujemy laureatom i życzymy sukcesów w następnym roku szkolnym.
p. Anna Stolarek oraz zespół językowyMiło nam poinformować, że na konkurs ,,Baśniowi bohaterowie'' napłynęło bardzo dużo interesujących prac, szczególnie z klasy 1k.
Przedstawiamy galerię zdjęć i wyniki konkursu:
I Miejsce
1. Smok Wawelski - Iwo Rojek - 1k
2. Złota Rybka - Iga Słowikowska - 1k
3. Pinokio - Ignacy Borkowski - 1k
II Miejsce
1. Kopciuszek - Magdalena Maślanka - 1n
2. Kot w butach - Wojciech Majkusiak - 1k
3. Czerwony Kapturek - Marianna Koziulko - 1k
4. Baba Jaga - Wiktor Berger - 1k
III Miejsce
1. Kopciuszek - Oliwia Bettcher - 2d
2. Roszpunka - Wiktoria Olejnikowska - 2d
3. Jaś i Małgosia - Krystian Jaśkowski - 1k
4. Masza i niedźwiedź - Mateusz Korzeniak - 1k
Wyróżnienia
1. Calineczka - Aleksandra Mierzwa - 1k
2. Olaf z Krainy Lodu- Amelia Stempska - 1k

Dziękujemy rodzicom i uczniom za wspaniałe prace!

Organizatorzy
Małgorzata Kordowska - wychowawca kl. 1k
Krystyna Stella Bettella - wychowawca kl. 2d


XI DZIELNICOWY KONKURS ORIGAMI "BAŚNIE ANDERSENA":
Kategoria kl."II"- I MIEJSCE Karolina Kwiecińska kl. II B
(Calineczka z żabą)
Kategoria Świetlica kl. "II"- I MIEJSCE Maria Kowalewska, kl. II B
(Dziewczynka z zapałkami)
Kategoria Świetlica kl. "III"- I MIEJSCE Maja Strzelecka, kl. III D
(Calineczka na zielonym listku)
Kategoria kl."III"- II MIEJSCE Alicja Geryk kl. III G
(Kominiarczyk)

Uczennica klasy 3C, Ewa Wilkołaska zdobyła 3 miejsce w Warszawie w konkursie ortograficznym "Z ortografią za pan brat". Jesteśmy dumni z Ewuni ! Serdecznie gratulujemy!24 maja 2016 roku odbył się szkolny konkurs „The Best Story Time”.
Zadaniem uczniów było odgrywanie krótkich scenek w oparciu o historyjki z podręczników do języka angielskiego. Nasi uczestnicy wcielili się w Myszkę Mickey, Minnie, Pluto oraz Goofiego i odegrali zabawne scenki razem z swoimi kolegami i koleżankami klasy. W konkursie na najlepszą historyjkę pojawiło się wiele rekwizytów tj. samolot wykonany z pudełka, który został podarowany naszej szkole, łódki z papieru i wiele innych, które wzbogacały występy. Nie zabrakło również fantastycznych strojów, a nasi aktorzy świetnie naśladowali glosy bohaterów, robili śmieszne miny oraz wydawali zabawnych odgłosów towarzyszących historyjce. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas drugich. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie, przygotowanie a przede wszystkim wspaniałą zabawę :) Gratulujemy laureatom!!! Zapraszamy do obejrzenia naszych występów !!!
miejsce I - Martyna Ryszkowska, Magdalena Witecka oraz Tomasz Ryżko (klasa II d)
miejsce II – Natalia Wronka, Wiktoria Kędzierska oraz Aleksandra Cieślak (klasa IIf)
miejsce III – Aleksandra Chorobocińska i Zofia Zielińska (klasa IIf)
W konkursie brali udział także Marcin Motyliński, Karol Roszkowski, Barbara Sałach, Filip Mazurek oraz Franek Zalewski
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie zapraszamy za rok!!!
p. Anna Stolarek i p. Iwona Kamont


Dnia 17 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole konkurs
"Nasza Patronka". W konkursie wzięło udział 22 dzieci reprezentujących klasy pierwsze. Uczniowie wykazali się bardzo bogatą wiedzą o życiu Ewy Szelburg-Zarembiny oraz znajomością Jej twórczości. Komisja przyznała:
I miejsce: Wojtek Lewicki kl. I k
II miejsce: Kasia Małachowska kl. I m
III miejsce: Julia Sznitko kl. I f
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy:
Danuta Pastor
Marlena Materska


Sukces naszych uczennic!
Uczennica oddziału 5F, Aleksandra Ablewicz, została laureatką dzielnicowego konkursu recytatorskiego Wieża Babel. Ola prezentowała arcytrudny tekst i poradziła sobie perfekcyjnie z jego interpretacją. Trzecie miejsce zajęła Marta Kowalczyk z oddziału 4C, która recytowała wiersz w języku niemieckim. Obu dziewczynkom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy!
Barbara Wilkołaska, Karolina Dmowska


WYNIKI KONKURSU "MOJE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE”
W imieniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego miło mi poinformować, że praca ucznia klasy IV d Jana Chruślińskiego została wyróżniona w konkursie "Moje igrzyska olimpijskie".
Serdecznie zapraszamy autora wyróżnionej pracy wraz z opiekunem do Centrum Olimpijskiego na uroczystość wręczenia nagród w dniu 11 maja (środa) o godz.12:00.
Jankowi i pozostałym uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy talentu plastycznego!


Dnia 07.05.2015 w Gimnazjum nr 28 odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów Pragi Południe w grze w SCRABBLE organizowanego przez senatora Marka Borowskiego pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Pragi Południe Pana Tomasza Kucharskiego oraz Polskiej Federacji Scrabble. Naszą szkołę pod opieką Pani Lidii Majewskiej ,dzielnie reprezentowali uczniowie – Anais Filipowicz , Simona Gustaw , Anna Szabrańska z klasy IV b, oraz Julian Klimkowski z klasy VI c – który uzyskał bardzo wysoki wynik.
Serdecznie Gratulujemy!


Od 4 maja można było w naszej szkole obejrzeć wystawę prac uczniów z klas starszych, przygotowanych na szkolny konkurs „Wielkie Polki, wielcy Polacy”, który został rozstrzygnięty 28 kwietnia 2016r. I miejsce zdobyli: Wiktoria Obarzanek z kl. 5f i Wiktoria Rybarczyk z kl. 6b, II miejsce: Maciej Król z kl. 5f i Maksymilian Czerwiński z kl. 6d, III miejsce: Małgorzata Terela z kl. 5f i Julia Mulawa z kl. 6b. Ponadto wyróżniono prace: Anny Serdakowskiej z kl. 5d i Jakuba Kajzera z kl. 5f. Na koniec roku laureaci otrzymają dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Prace wyróżnione zostały zgromadzone na wystawie głównej, na II piętrze. Inne prace można było oglądać w korytarzach I i II piętra. Prace uczniów uświetniły Dzień Wielkich Polaków i można je było oglądać jeszcze po tej imprezie. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił plastycznych i poszerzyli wiedzę o rodakach i Ojczyźnie. Zrozumieli, że bez pracy, a często i poświęcenia wcześniejszych pokoleń, naszego kraju mogłoby nie być.. Konkurs się podobał i z pewnością w przyszłym roku również zostanie przeprowadzony.


Dziewczęta z VI d na mistrzostwach świata!
Pamiętacie zeszłoroczne mistrzynie świata tańca dziecięcych zespołów tanecznych? W tym roku również będą walczyły o miejsce na podium!
W kwietniu tego roku LAURA BROGOSZ, MARTA SASIN I KINGA ŻARŁOK, DZIEWCZĘTA Z VI D, ZDOBYŁY WRAZ ZE SWOIM ZESPOŁEM III MIEJSCE W KRAJOWYCH MISTRZOSTWACH IDO TAŃCE PAR I SYNCHRO DANCE W PRZEMYŚLU, DZIĘKI CZEMU ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO MISTRZOSTW ŚWIATA , KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W PAŹDZIERNIKU W PETERSBURGU. GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU I ŻYCZYMY MISTRZOSTWA ŚWIATA!W dniu. 7 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się XIV Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla klas III.
W konkursie wzięło udział 62 uczniów z Dzielnicy Praga- Południe. Do Międzydzielnicowego Konkursu Ortograficznego dla klas III zakwalifikowały się z naszej szkoły następujące osoby:
Patrycja Łuczka z klasy 3 f
Julia Śmiertka z klasy 3 g
Aurelia Strunk z klasy 3 g
Ewa Wilkoławska z klasy 3 c
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Konkurs międzydzielnicowy odbędzie się w Rembertowie
12. 05 2016 r. o godzinie 9.30. Uczennice pojadą na konkurs pod opieką p. Barbary Jachim.
Organizatorzy konkursu
Barbara Kępa
Wioletta Michalak
Jolanta Milewska

W ogólnopolskim konkursie plastycznym pt."Koty w literaturze i filmie" uczennica kl. III b Anna R. otrzymała atrakcyjną nagrodę książkową , za wykonaną pracę w świetlicy nr 6 pod kierunkiem Katarzyny Gurdy. Serdecznie gratulujemy!


Podczas eliminacji 21 i 22 marca konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” czworo naszych uczestników z klas I-VI znalazła się w ścisłej czołówce. 23 marca odbyło się wręczenie nagród. Szczęściarzami tymi są : Julia Sznitko, Wojciech Grzelak, Julia Komorowska i Julia Zdankiewicz. Uśmiech nie opuszczał naszych uczniów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Świetliczaki z sali nr 5 i sali nr 2 - miłośnicy origami płaskiego wzięli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Origami "Magia zamknięta w papierze - Las". Lena Parjaszewska z kl. II zajęła II miejsce za przepiękną pracę z Czerwonym Kapturkiem.


Miłosz Muszyński kl.6d został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MINILOGIA14” w zakresie programowania w Logo w środowisku PYTHON w języku angielskim. Uczeń ten jest w już podwójnym laureatem w tym konkursie, bowiem w r.szk.2014/2015 jako piątoklasista został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego w „MINILOGIA14” w zakresie programowania w Logo w środowisku LOGOMOCJA w języku polskim. Nauczycielem prowadzącym ucznia jest nauczyciel informatyki p.Marzena Sobolewska. Wkrótce uczeń Miłosz Muszyński odbierze zasłużoną nagrodę w OEIIZK przy ul. Nowogrodzkiej 73. Gratulujemy Miłoszowi tak udanych sukcesów w zakresie informatyki.


3 marca 2016r. już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole DZIELNICOWY KONKURS ZNAJOMOŚCI LITERATURY DZIECIĘCEJ. Cieszy się on dużym powodzeniem, w tym roku, aż 25 osób wzięło udział w eliminacjach szkolnych. Do finału przeszło 5 osób. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Julia Masiarz z klasy 3d zajęła drugie miejsce, a Piotr Jęczmiński z klasy 3b trzecie. Laureatom GRATULUJEMY!
Organizatorzy: Janina Ajdacka, Anna Czerepak i Ewa Wojtysiak
WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO
Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych 2015/2016

Miłosz Muszyński (oddział 6d) - LAUREAT

GRATULUJEMY !!!
Wyniki konkursu Alfik Matematyczny


GRATULACJE!
Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych brały udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Maska karnawałowa”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 141 . W kategorii klas I wyróżnienie zdobyła Julia Widerska z klasy I D, natomiast wśród drugoklasistów Karolina Kwiecińska kl.II B zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.
Nagrodzone prace laureatki przygotowały pod kierunkiem p. Marioli Jędrasik
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!


23 lutego 2016 roku odbył się szkolny konkurs Spelling Master z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z oddziałów II i III. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali się do konkursu, a mistrzami literowania w języku angielskim zostali:
miejsce I - Riccardo Gallo (klasa 3c)
miejsce II - Allan Bajno (klasa 3c)
miejsce III - Mikołaj Rożko (klasa 3g)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy za rok!
p. Anna Stolarek i p. Iwona Kamont

Dzielnicowy konkurs plastyczny
„Choinka świąteczna –przestrzenna”
I miejsce – Antonii Jęczmiński kl. 1m
Wyróżnienie: Wiktoria Gąsiewska kl 4d
Gratulujemy!!!


Dnia 19.02.2016 rozstrzygnięty został konkurs „Will You Be My Valentine?" na najlepszą kartkę walentynkową w języku angielskim. Najlepsze prace zostały nagrodzone.
Miejsce I Aleksandra Burzyńska klasa 1L
Miejsce II Emilia Burzyńska klasa II A
Miejsce III Zofia Król klasa 1 C
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe prace i gratulujemy zwycięzcom!
p. Anna Stolarek


W ogólnopolskim konkursie plastycznym pt."My się zimy nie boimy" uczennica Emilia Burzyńska z kl. II a otrzymała nagrodę książkową za pracę plastyczną wykonaną w świetlicy nr 5 pod kierunkiem p. Iwony Sosnowskiej-Gos. Serdecznie gratulujemy!


Wojewódzki konkurs „Ptaki zimujące w kraju. Zdjęcia, zwyczaje, wiedza”
Wyróżnienie: Paulina Szymerska, VID
Serdecznie gratulujemy!!!


SUKCESY W OLIMPUSIE
W styczniu, tradycyjnie wzięliśmy udział w Olimpusie z zakresu historii i społeczeństwa. W tegorocznym Olimpusie wzięło udział 22 uczniów z klas 4-6. Zainteresowanie było większe, niż w ubiegłym roku. Do konkursu przygotowywała uczniów p. Irena Nowak – zarówno na kole historycznym i w czasie konsultacji, jak i wysyłając im na maile przygotowywane przez siebie materiały. Większość uczniów przygotowywało się solidnie, choć niektórzy chcieli się jedynie zorientować w swoich możliwościach na przyszłość. Jak od lat, co roku, tak i w tym mamy z historii w Olimpusie laureatów. Dyplomy laureatów uzyskali: Alicja Szczepanik z 5d, Mateusz Stępień z 5g, Kinga Żarłok z 6d oraz Emma Panasiuk z 6e, która zajęła 3 miejsce w kraju. Wielu innych uczniów zajęło wysokie miejsca w konkursie, co świadczy o ich dobrym przygotowaniu. Sukcesy tej grupy motywująco działają na inne dzieci. Nowi zainteresowani dopytują się, czy w przyszłym roku Olimpus z historii będzie również przeprowadzony. Oczywiście, że będzie!Zimowy Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzyczne
I – Katarzyna Jaros,
Marta Piotrowska, IVE
II – Marta Kowalczyk, IVC
III – Natalia Mihuniewicz,
Victoriya Bendas, IVA
Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs plastyczny
„Zapobiegajmy pożarom”
Pierwszy etap Powiatowy
II miejsce Emilia Szpak kl. 4a
Wyróżnienie: Szymon Raźniak kl. 2b
Prace wezmą teraz udział w eliminacjach Wojewódzkich
Serdecznie gratulujemy!!!


Szkolny konkurs z języka niemieckiego dla klas IV i VI
I miejsce – Zuzanna Kamińska IVC,
Emma Panasiuk VIE
II miejsce – Jerzy Kowalewski IVF,
Aleksandra Brzeszczak VIA,
Danuta Karp VIE
III miejsce – Zofia Szulc IVA,
Wiktoria Gębska IVC,
Marta Kowalczyk IVC,
Kacper Kusal VIE
Serdecznie gratulujemy!!!


18 grudnia 2015 roku odbył się szkolny Zimowy Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z oddziałów II i III: duety-Natalia Brauner i Maja Myszka, Maja Małek i Anna Rębacz, Magdalena Witecka i Roksana Pochylska, Martyna Ryszkowska i Weronika Sosińska oraz występy solo- Piotr Jęczmiński, Riccardo Gallo. Wszyscy uczestnicy zachwycili nas wykonaniem anglojęzycznych utworów. Na konkursie pojawiły się popularne świąteczne piosenki tj.„Let It Snow“, „Jingle Bells Rock“, „Merry Christmas Everyone“, „Jingle Bells“, „Rudolf The Red Nosed Reindeer“ oraz „Christmas is coming“. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie, przygotowanie i wspaniałą zabawę. Gratulujemy laureatom!!!
miejsce I - Natalia Brauner i Maja Myszka (klasa IIIb) oraz Martyna Ryszkowska i Weronika Sosińska (klasa II d)
miejsce II - Piotr Jęczmiński (klasa IIIb)
miejsce III - Magdalena Witecka i Roksana Pochylska(klasa IId)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie zapraszamy za rok!!!
p. Anna Stolarek i p. Iwona Kamont


Sukces z historii
30 listopada 2015 r. zostali nagrodzeni laureaci XI Dzielnicowego Konkursu Plastyczno-Historycznego „Bez tej miłości nie można żyć…” Wśród uczestników, jak zwykle nie zabrakło i naszych uczniów. I jak co roku nasza szkoła odniosła w tym konkursie sukces. Konkurs przeznaczony dla klas IV-VI szkół podstawowych oraz dla gimnazjów. Każdy uczestnik mógł przekazać na konkurs jedną pracę do 24 listopada 2015 r. Szkoły podstawowe miały wykonać prace plastyczne. Wzięli w nim udział nasi uczniowie z klas IV, V i VI. I miejsce zdobył Maksymilian Czerwiński z kl. 6d, a wyróżnienie - Katarzyna Stępień z kl. 5g i Maciek Król z kl. 5g. Nagrodzone i wyróżnione prace wzięły udział w wystawie pokonkursowej, a ich autorzy zaproszeni zostali na oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w czasie uroczystości Święta Szkoły Gimnazjum Nr 28 w dniu 30 listopada 2015 r. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie również naszych uczniów wśród laureatów tego konkursu.Ogolnopolski konkurs plastyczny „Ozdoba Świąteczna”
II miejsce - Piotr Jęczmiński kl 3b
Wyróżnienia:
Oliwia Bettcher kl. 2d
Aurelia Osik kl. 1f
Maria Nowacka kl. 2d
Serdecznie gratulujemy!!!


27 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III WARSZAWSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM "O WIECZNE PIÓRO ODKRYWCY POEZJI" . Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał: "Młodość, miłość, przyjaźń". Wszyscy reprezentanci "312" zakwalifikowali się do kolejnego etapu.
A oto laureaci: Julia Komorowska - klasa Vd
Katarzyna Tadeusiak - klasa Vd
Mateusz Stępień - klasa Vg
GRATULUJEMY!Dzielnicowy konkurs „Tajemnice podwodnego świata”
III – Maciej Król VF
Wyróżnienie: Zuzanna Kamińska IVC
Serdecznie gratulujemy!!!25 listopada 2015r. podano listę laureatów XVIII Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Magia Słowa”. Jak stwierdziła jedna z organizatorek konkursu, wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie i trudno było wybrać te najlepsze. Z radością donosimy, że nasze dwie uczennice zostały wyróżnione w tym konkursie. W kategorii proza Nadia Wiśniewska z klasy III g zdobyła III miejsce, a w kategorii poezja wyróżnienie zdobyła Klaudia Rosłaniec z klasy VI a.


Uczeń klasy 3d Kacper Orlicki dnia 25.11.2015 r. zdobył trofeum „Najlepszego Bramkarza” w Turnieju o Puchar Prezesa Mazowieckiego ZPN kat. U-10 rocznik 2006.


20 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły w składzie:
Małgorzata Szczepanik V d
Wiktoria Łukowska VI c
Łucja Lecyk VI a
Natalia Preder VI b
Maciej Lipski VI b
Zajęli II miejsce w XII Mazowieckim Konkursie Savoir-Vivre „Obycie umila życie” zorganizowanym pod patronem Rzecznika Praw Dziecka. Nasi uczniowie pod skrzydłami pani katechetki Teresy Nieckuli przez wiele tygodni w godzinach popołudniowych przygotowywali się do tego przedsięwzięcia. Zadania i pytania były bardzo trudne. Jednak jak widać doskonale poradzili sobie z odpowiedziami teoretycznymi i praktycznymi. Gratulujemy i cieszymy się, że mamy MISTRZÓW wśród nas!!!


I znowu mamy laureatów!
VIII Dzielnicowy konkurs piosenki z czasów II wojny światowej „Zakazane piosenki” i talent naszych uczniów znowu dał sukces naszym uczniom, a więc i naszej szkole – jak co roku w tym konkursie! Warunkiem uczestnictwa w konkursie było solowe wykonanie piosenki związanej tematycznie z II wojną światową. Uczestnicy konkursu wykonywali a capella albo przy akompaniamencie instrumentu lub podkładu muzycznego nagranego na nośniku audio, piosenkę tematycznie związaną z czasami II wojny światowej. Uczestników zgłoszono do 25 października 2015 r. Corocznie konkurs cieszy się dużą popularnością. Organizatorki przygotowywały (wielkie wsparcie p Moniki Wójcik) uczestników na licznych pozalekcyjnych konsultacjach oraz w trakcie lekcji muzyki. Konkurs rozstrzygnięto 13 11.2015r. Wręczenie nagród odbyło się w 20 listopada 2015 r. podczas Święta Szkoły SPnr279. W b. r. szk w konkursie tym wzięli udział uczniowie z klas 4, 5 i 6. Dwie uczennice zostały laureatkami: I miejsce zajęła– Julia Malec z kl. IVa, a II – Julia Komorowska z kl. Vd.


Nasze uczennice z oddziału VID Marta Sasin, Laura Brogosz i Kinga Żarłok zajęły II miejsce na świecie w tańcach latynoamerykańskich na World Coupe Dances Championship 2015 w Turynie. Na zdjęciu widać wspaniały medal i puchar, który zdobyły nasze wspaniałe tancerki.


Ogólnopolski projekt pn.: „Odejść na zawsze, by stale być blisko...” ks. Jan Twardowski w oczach młodych zorganizowany przez fundację BO WARTO, dobiegł końca.
W konkursie NA ZIELNIK ks. Jana uczennica naszej szkoły Aleksandra Synowiec z klasy Vc zajęła I miejsce, a uczeń klasy IIIb – Piotr Jęczminski wyróżnienie.
28.10.15r. W Kurii Archidiecezji Warszawskiej odbyła się uroczystość podsumowania projektu, podczas której laureaci w obecności p. dyrektor SP312 Ewy Adamskiej, pod opieką katachetki – Teresy Nieckuli odebrali nagrody i zwiedzili mieszkanie ks. Jana.
Cieszymy się z sukcesu, a uczniom i ich rodzicom, którzy także mieli swój udział w przygotowaniu pięknych zielników GRATULUJEMY.
Dziękujemy.


9 listopada w Szkole Podstawowej nr 279 jak co roku odbył się dzielnicowy konkurs pod hasłem ZAKAZANE PIOSENKI i jak co roku nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych. Jedno z pierwszych miejsc zostało przyznane przez profesjonalne jury uczennicy klasy 4a naszej szkoły: Julii Malec za piosenkę "Pałacyk Michla", a Julia Komorowska, uczennica klasy 5d, zdobyła miejsce II za wykonanie "Warszawo ma". Laureatka I miejsca Julia Malec zaprezentuje się jeszcze raz na uroczystej gali w Szkole Podstawowej nr 279 w dniu 20 listopada 2015r.Szkolny konkurs „Uśmiechnij się!”
I miejsce – Natalia Osik,
Nadia Robak,
Zuzanna Pontus, IVE
II miejsce – Zofia Małka,
Iga Woźniak, IVF
III miejsce – Julia Zdankiewicz, VD
Serdecznie gratulujemy!!!Szkolny konkurs plastyczny „Nauczyciel na medal”
I – Agnieszka Kowalska, VIC
II – Katarzyna Stępień, VG
III – Jan Chruśliński, IVD
Wyróżnienia:
Dominika Bąk VIC,
Aleksandra Synowiec VC,
Jakub Malinowswki VG
Gratulujemy!!!


16.11.2015r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Mój pierwszy pluszak". W konkursie wzięło udział 8 prac w kategorii wiekowej 7-latek i 16 prac w kategorii 6-latek. Komisja w składzie:
Małgorzata Czerwińska
Agata Chmielewska
Danuta Pastor
Wyróżniła prace:
• w kategorii 6 latek
I miejsce Malwina A. KL 1I
II miejsce Maja Ś. KL 1Ł
III miejsce Małgorzata L. KL 1F
• w kategorii 7 latek
I miejsce Zuzanna P. 1Ł
II miejsce Julia W. 1D
III miejsce Ewelina K. 1E
Organizatorzy: Marta Szydlik i Justyna PomianowskaWarszawski Turniej Szachowy
V miejsce - Mateusz Iwańczuk kl. 3e
XV miejsce Bartosz Skiba kl. 3e
Serdecznie gratulujemy!!!Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego
DEUTSCHFREUND
Wyróżnienie: Maciej Król, VF
Gratulujemy!!!Szkolny konkurs „Zdrowo i smacznie”
I miejsce – M. Marchewka VF,
Z. Adach IVC
II miejsce – J. Osmólska VF,
A. Orzełowski VB
III miejsce – M. Karpińska IVF,
M. Terela VF
Wyróżnienia:
K. Kumanowska VG,
W. Rybarczyk VIB
Gratulujemy!!!Sukcesy naszych uczniów 2017/2018