Doradztwo zawodowe

Wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego


Na początku kwietnia uczniowie klasy 1e spotkali się z ciekawym gościem –zawodowym nurkiem. Pan bardzo ciekawie opowiadał o zawodzie nurka, o tym co można zobaczyć głęboko pod wodą, ale również o tym w jaki sposób należy przygotować się do zejścia pod wodę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przymierzyć strój i sprzęt do nurkowania.


Grupę Od odwoedził tata Wiktori i Laury, który jest żołnierzem. Opiwiedział wszystkim na czym polega jego praca, pokazał podstawowe wyposażenie żołnierza oraz pełne umundurowanie. Dzieci mogły również zobaczyć na filmie lot odrzutowca oraz śmigłowca. Po tych zajęciach większość chłopców chciała zostać w przyszlości żołnierzem.Spotkanie nauczycieli z Sędzią Anną Marią Wesołowską.


W kwietniu odwiedził naszą klasę 3e tata Ani, który to wykonuje zawód policjanta. Zapoznała nas z tajnikami swojej pracy. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się daktyloskopia, wszyscy mogliśmy zdjąć odciski linii papilarnych. Walizka specjalisty od wyszukiwania śladów jest pełna wspaniałych i nietypowych przedmiotów.

Bankowość dla najmłodszych
Tata Nikoli z klasy 1c pracuje w banku. Przyjął zaproszenie od dzieci i 9 marca poprowadził lekcję związaną z bankowością dla najmłodszych. Uczniowie poznali podstawowe zagadnienia związane z pieniądzem i jego znaczeniem w codziennym życiu. W trakcie zajęć szukali odpowiedzi na pytania – czy pieniądze są nam potrzebne, dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi skąd mają pieniądze? Pieniądze są obecne w każdym dniu naszego życia, dlatego warto o nich wiedzieć jak najwięcej.14 lutego 2017 roku w klasie 1 a zagościła mama Daniela, która opowiedziała nam o swojej wykonywanej pracy. Jest analitykiem medycznym. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły poeksperymentować z fiolkami, barwami i dowiedzieć się jak przeprowadzane są badania krwi. Wizyta mamy Daniela była bardzo owocna.


RODZICE W ROLI NAUCZYCIELA
5 lutego 2017 r. rodzice Oli B. z klasy 2b przeprowadzili ciekawe zajęcia na temat higieny osobistej, zażywania lekarstw i prowadzonych badań nad lekami. Pani Ania i Pan Dariusz są farmaceutami. Ich praca wymaga od nich niezwykłej dokładności i sumienności. Uczniowie mogli się o tym przekonać wykonując maść ochronną według określonej receptury. Skład maści zapisali na sygnaturze. Lekcja była bardzo ciekawa i dostarczyła wiele radości.
W grudniu klasę 3A odwiedził pan, który jest muzykiem. Zaprezentował dzieciom różne rodzaje gitary, opisał ich wygląd jak i zagrał na każdej znane i lubiane dzieciom melodie. Uczniowie mogli sami zagrać na wybranej gitarze jak i z bliska się przyjrzeć i zrobić zdjęcie z wybranym przez siebie modelem. Dzieci bawiły się również podczas wizyty przy akompaniamencie organów i mogły wraz z gościem zrobić próbę do Jasełek.Spotkanie z didżejem
25 października w klasie 2b pan Tomek, tata Nikoli wcielił się w rolę nauczyciela. Jak powstaje muzyka, czym zajmuje się producent muzyczny, jak powstaje dubbing? Takie informacje uzyskali uczniowie. Na koniec każdy mógł spróbować swoich możliwości muzycznych i tanecznych.

Spotkanie z Prokuratorem.
We wrześniu dzięki uprzejmości pani Magdaleny Zbierady Prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście i jednocześnie mamy ucznia klasy 3A , dzieci mogły poznać bliżej ten ciekawy zawód. Pani Magdalena przygotowała różne zadania dla dzieci, które pomogły dzieciom zrozumieć i pokazać jak wygląda rozprawa sądowa, jakie prokurator ma zadania , oraz co trzeba zrobić aby zostać prokuratorem. Pani Magdalena zaprezentowała również dzieciom strój prokuratora – togę. Dzieci mogły przymierzać strój i wczuć się w role prokuratorów.


W dniu 3 października 2016 odwiedziła klasę 2b pani Katarzyna Kodziejczyk, studentka 5 roku weterynarii w Warszawie. Opowiedziała nam o zwierzętach żyjących w Afryce. Już wiemy dlaczego zebry mają paski? Dlaczego jest nosorożec biały i czarny i do czego potrzebna słoniowi trąba? Spotkanie było pełne wrażeń, ciekawostek i pytaniom nie było końca.W tym tygodniu, gościem w sali C była Pani Ania Gałan, pełniąca funkcję pielęgniarki w naszej szkole. Nasz gość opowiadał dzieciom o tajnikach pracy pielęgniarki, nie tylko szkolnej. Dzięki uprzejmości Pani Ani uczniowie dowiedzieli się o zakresie obowiązków, jaki spoczywa na osobach sprawujących ten rodzaj zawodu. Korzystając z okazji, przypomnieliśmy sobie o podstawowych zasadach higieny, a nawet mieliśmy okazję obejrzeć film edukacyjny w tym zakresie!
6 kwietnia świetliczaków z sali nr 3 odwiedziła
Pani Aneta Rytyczyńska, autorka książek dla dzieci.
Nasz gość przeczytał dzieciom dwie bajki, pt.: „O tym jak dzieci planują ucieczkę z przedszkola. Bajka dla dzieci i rodziców” oraz „Nie wyj, tylko mów”. Dzieci wysłuchały bajek z dużym zainteresowaniem, natomiast Pani Aneta obiecała,
że jeszcze nas odwiedzi.
W minionym tygodniu, zgodnie już z naszą tradycją, w świetlicy C odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Żywa lekcja historii”
z udziałem funkcjonariuszy
Biura Ochrony Rządu.
Dzięki uprzejmości gości nasi uczniowie mogli nie tylko poznać historię i zrozumieć znaczenie świąt 1-3 maja, ale również odkryć tajniki pracy osób zajmujących się ochroną najważniejszych osób w kraju! Konwój VIP-a, „świadek zdarzenia”, to jedne z licznych atrakcji, które dla dzieci przygotowali funkcjonariusze, by ci uczniowie mogli choć przez chwilę „zamienić się rolami”.
Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie,
wczoraj mieliśmy niebywałą przyjemność wysłuchać gościa, którego życie zawodowe związane jest z jedną z większych,
polskich stacji telewizyjnych. Nasz gość jest
OPERATOREM KAMERY
i opowiadał dzieciom z czym związany jest jego zawód oraz jak "niezwykle" wygląda "zwykły"dzień pracy operatora. Dzięki uprzejmości gościa dzieci miały możliwość obejrzenia części ze sprzętu, którym w codziennej pracy posługuje się operator. Uczniowie poza zapoznaniem się z "nowinkami" technicznymi miały możliwość m.in. zaprezentowania się przed kamerą, a to wszystko dzięki uprzejmości gościa oraz P. Marleny Materskiej, organizatorki spotkania.
Dziękuję i pozdrawiam, Ula
W kwietniu, w ramach cyklicznych spotkań z zakresu doradztwa zawodowego, naszych Świetliczaków odwiedzili
GOŚCIE SPECJALNI!
Dzięki zaangażowaniu wychowawców z sali 3 oraz uprzejmości gości i ich zwierzchników,
do naszych dzieci przyjechali funkcjonariusze
Żandarmerii Wojskowej.
Dzieci zebrały się tłumnie, by móc poznać tajniki pracy funkcjonariuszy tej służby. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się, że Żandarmeria Wojskowa jest swojego rodzaju odpowiedziom dla maluchów marzących o pracy w Policji, ale chcących nosić mundur wojskowy Na spotkaniu dzieci mogły nie tylko obejrzeć, ale i przymierzyć podstawowy strój i ekwipunek funkcjonariuszy pełniących obowiązki zawodowe, również sprawdzić swoją tężyznę fizyczną, niezbędną do sprawowania służby. Dla dzieci nasi goście przygotowali moc atrakcji! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania, a gościom i organizatorom serdecznie DZIĘKUJEMY!