Aktualności - Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktualności szkolnych. Kliknij na zdjęcie z interesującej Cię galerii żeby zobaczyć więcej zdjęć:


Miodzo Wioska
Klasy 2c i 3l wybrały się na wspólną wyprawę do Miodzio Wioski w Tłuszczu. Uczniowie mieli okazję poznać mnóstwo ciekawych informacji z życia, pracy i ochrony pszczół miodnych, sposobach pozyskiwania miodu i pracy pszczelarzy. Nie zabrakło czasu na rozrywkę, zabawę i pyszny poczęstunek w gospodarstwie agroturystycznym "Po Kądzieli".


Światowy Dzień Soku
30 maja, w Światowy Dzień Soku, do klasy 2c przyszła mama Janka, aby porozmawiać o tym, jakie napoje znajdziemy w kartonach w naszych sklepach. Okazało się, że opakowania, mimo iż były bardzo podobne, nie zawsze kryły w sobie sok, ale także nektary i napoje. Ponieważ najlepsza nauka to praktyka, każdy uczeń zrobił własny sok, nektar i napój. Po ocenie organoleptycznej, czyli próbowaniu, to sok został okrzyknięty jako najlepszy. Uczniowie także nauczyli się piosenki o robieniu soków, która umiliła im czas podczas produkcji własnych napojów.


Dzień Hiszpanii


Miesiąc maj kojarzy nam się z wieloma świętami. Jednym z nich było święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku minęła 227 rocznica uchwalenia tego niezwykle ważnego dla każdego Polaka dokumentu. Z tej okazji uczniowie klas trzecich przygotowali uroczystą akademię. Montaż słowno-muzyczny pt. ,,Witaj majowa jutrzenko'' zaprezentowali uczniowie klas 3k, 3i, 3ł pod kierunkiem i opieką wychowawców: p. Małgorzaty Kordowskiej, p. Marty Jadczak, p. Katarzyny Jabłonowskiej.Dzień Języka Polskiego


Grupa 0 e rozpoczęła niezwykłe spotkania z Leonem kameleonem, który jest wykrywaczem uczuć. Leon opowiada dzieciom o swoich przygodach i uczy je jak radzić sobie z emocjami. Gdy jest radosny i dzieci zachowują się właściwie - jest kolorowy, zaś gdy są dla siebie niemili i robią sobie przykrości - staje się szary. Dzieci bardzo polubiły niezwykłego gościa i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania...


Za kulisami
Po co nam teatr? To pytanie zadała sobie klasa 2c, a aby znaleźć odpowiedź, wybrała się na lekcję do Teatru Narodowego. Na zajęciach uczniowie poznali historię Teatru Narodowego od momentu jego założenia w osiemnastym wieku po dzisiaj. Mowa była także o twórcach z nim związanych – zarówno tych dawnych, jak i współczesnych. Nie zabrakło też informacji, jak działa teatr w ciągu dnia i na czym polega praca ludzi, którzy współtworzą spektakle – inspicjentów, scenografów, reżyserów światła, krojczych i wielu innych. Klasa mogła porównać widok sceny i widowni z perspektywy aktora. Oczarowane magią teatru dzieci wiedzą już, że życie bez teatru nie jest tak kolorowe, jak może być.


Uczniowie klasy 1e to prawdziwi pasjonaci przyrody i mali ekolodzy. W ciepły kwietniowy dzień wyposażeni w lupy wyruszyliśmy w miejską dżungle w celu odszukania świata owadów, stworzeń tak ważnych dla istnienia ludzkości. Wszystkie dzieci z ciekawością obserwowały przez lupę świat przyrody.


W pierwszych dniach kwietnia w naszej klasie 1e stworzyliśmy prawdziwy kaktusowy ogród. Podróż palcem po mapie doprowadziła uczniów do ciekawych miejsc z których pochodzą kaktusy. Uczniowie poznali sposoby dbania o kaktusy. Mama Maćka pokazała uczniom wiele różnych, pięknych gatunków kaktusów. Każdy uczeń zasadził swojego kaktusa a dodatkowo wszyscy wykonali piękne prace plastyczne „miękkie kaktusy”.


Na początku kwietnia uczniowie klasy 1e spotkali się z ciekawym gościem –zawodowym nurkiem. Pan bardzo ciekawie opowiadał o zawodzie nurka, o tym co można zobaczyć głęboko pod wodą, ale również o tym w jaki sposób należy przygotować się do zejścia pod wodę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przymierzyć strój i sprzęt do nurkowania.


WIOSNO, WIOSNO NIE ZAPOMNIJ O NAS …
27 marca śpiewały dzieci z klasy 3 L i 3 N. Może te słowa przywołają wiosnę , która w tym roku bardzo się spóźnia. Oprócz tego uczniowie wystawili przedstawienie oparte na baśni Ewy Szelburg – Zarembiny „Dary czterech wróżek”.


Dnia 25 kwietnia grupa 0e była na wyjątkowej wycieczce z przewodnikiem po Warszawie pt."Baśnie i legendy warszawskie i ogrody na dachu". Dzieci z zaciekawieniem słuchały legend " O Warsie i Sawie", "O złotej kaczce", "O kwiaciarce i niedzwiedziu" i wiele innych. Podziwialiśmy też budzącą się do życia przyrodę podczas zwiedzania ogrodów na dachu biblioteki uniwersyteckiej. Ta wycieczka na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci.


Uczniowie klasy 1e uczestniczyli w zajęciach w Polskim Związku Niewidomych. Zajęcia z osobami niewidomymi uświadomiły uczniom jak trudne jest życie bez wzroku i na ile przeszkód napotykają takie osoby. Dzieci dowiedziały się w jakie zabawy bawią się dzieci niewidzące i jakie nowinki techniczne wykorzystują do codziennego życia np. świerszczyk, który cykając informuje o poziomie wlewanej wody. Dzieci zagrały w piłkę dla osób niewidomych z dzwoneczkiem, posługiwały się białą laską i przymierzały okulary. Dzieci dowiedziały się jak mogą pomóc osobom niewidomym. To było ciekawe i bardzo pouczające spotkanie.


W ostatnich dniach kwietnia klasa 1e miała zaszczyt uczestniczyć w specjalnych zajęciach dla dzieci organizowanych w Operze Kameralnej. Uczniowie wysłuchali fragmentów opery „ Zaczarowany flet” oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z operą. Jako nieliczni z pośród widzów bywających w operze mogliśmy zwiedzić kulisy teatru. Poznaliśmy aktorów operowych, muzyków, garderobiane oraz techników i wielu innych ludzi zaangażowanych w działalność opery. Sam spektakl był czarodziejski i zachwycający.


Uczniowie klasy 1e tuż prze Wielkanocą spotkali się z mamą Szymona, Panią Anią, która opowiedziała o wielkanocnych tradycjach z różnych regionów naszego kraju. Uczniowie poznali mało znane tradycje takie jak „Siuda Baba”, bicie witkami wierzbowymi. Wszyscy wiemy, że tradycje powinny być przekazywane kolejnym pokoleniom.


DZIEŃ WIELKIEGO POLAKA W KLASIE 4A
Dnia 26.03.2018 r. odbył się w całej szkole „Dzień Wielkiego Polaka”. W tym dniu podczas godziny z wychowawcą, uczniowie z klasy 4A przebrani byli za słynne postacie historyczne, sławnych Polaków z dokonań których wszyscy jesteśmy dumni. Był to wesoły dzień oraz wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.


Przygotowania do świąt Wielkanocnych w grupie 0e były bardzo intensywne. Dzieci wykonywały pisanki na kiju, koguciki z wytłaczanek, siały rzeżuchę i malowały drewniane figurki króliczków. Prace dzieci ozdobiły wielkanocne stoły i stały się dla nich powodem do dumy...Dzień Wielkich Polaków


Uczniowie klasy 1e z początkiem marca odwiedzili Telewizję Polską, gdzie spotkali wiele znanych i lubianych osób. Dzieci zwiedziły różne studia nagrań oraz tzw. reżyserki. Jednym z najciekawszych punktów programu były odwiedziny w „Domisiowym” studio oraz poznanie bohaterów tej bajki.


Z okazji Dnia Ziemi dzieci z grupy 0e sprzątały Świat a dokładnie najbliższy naszemu sercu - teren szkoły. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyliśmy do oczyszczania terenu z którego codziennie korzystamy bawiąc się i grając w piłkę na boisku. Mamy nadzieję, że dzięki nam Ziemia będzie bardziej szczęśliwa...ŻYWA LEKCJA HISTORII - UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS 4
Dnia 05.03.2018 odbyła się żywa lekcja historii między innymi dla uczniów klas IV. Tematem spotkania z historią w klasach IV był temat - „Państwo Kazimierza Wielkiego”.
Uczniowie klas IV bardzo chętnie zgłaszali się do aktywnego udziału w tej ekscytującej wyprawie do czasów panowania Kazimierza Wielkiego. W rolę małych aktorów wcielili się między innymi uczniowie klasy 4A, 4B,4G, 4E i 4F


Uczniowie 2c wyjechali do Tajlandii. W tę podróż "palcem po mapie" zabrali ich rodzice Filipa. Dlaczego w Tajlandii nie ma wiosny, czy za zdeptanie banknotu można trafić do więzienia i dla kogo Tajowie kupują czerwoną Fantę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie klasy 2c. Drugoklasiści mogli dowiedzieć się m.in., gdzie leży Tajlandia, jak nazywa się stolica tego kraju i jakie panują tam zwyczaje. O roli króla, nietypowym powitaniu i podziękowaniu oraz o karmieniu duchów zmarłych Tajów opowiadali uczniom rodzice ich kolegi - Filipa. Wspólnymi siłami dokonali porównania Polski i Tajlandii pod kątem geograficznym, ustrojowym i zwyczajowym. Na koniec odbyła się uczta. Uczniowie mieli okazję spróbować suszonych owoców - mango i papai oraz tajskich chipsów o smaku owoców morza. Kolejna podróż już niebawem!


Uczniowie klasy 1e tuż prze Wielkanocą spotkali się z mamą Szymona, Panią Anią, która opowiedziała o wielkanocnych tradycjach z różnych regionów naszego kraju. Uczniowie poznali mało znane tradycje takie jak „Siuda Baba”, bicie witkami wierzbowymi. Wszyscy wiemy, że tradycje powinny być przekazywane kolejnym pokoleniom.


ESCAPE ROOM - POKÓJ ZAGADEK KLASA 4A I 4E
16 marca klasa 4A i 4E odwiedziła Escape Room. Uczniowie mieli za zadanie wydostać się z zamkniętego pokoju. By tego dokonać musieli rozwiązać szereg zagadek logicznych i łamigłówek.
ESCAPE ROOM to zabawa, która uczy kreatywności, przygotowuje do samodzielnego, logicznego myślenia oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a przy okazji poprawia relacje między uczestnikami i uczy współpracy w zespole. Pobyt w pokojach zagadek dostarczył uczniom ogromną dawkę wrażeń i radości.


W dniu 15 marca odbył się w naszej szkole Dzień Językowy połączony z irlandzkim świętem ku czci patrona tego kraju – świętego Patryka.
Uczniowie z klasy 6d przygotowali quiz wiedzy o świętym Patryku, zaś uczniowie z klasy 4d oprócz quizu z nagrodami ufundowanymi przez Weronikę Sosińską i konkursu Snake Hunt – polowanie na węże, autorstwa tej samej uczennicy, zorganizowali kiermasz zielonych napoi, galaretek i zielonych ciasteczek przygotowanych przez Karolinę Boniecką, Martynę Ryszkowską, Basię Sałach, Magdę Witecką i Adama Jarmuża, z których to smakołyków dochód w kwocie 100zł zasilił środki na rehabilitację ucznia naszej szkoły – Gabrysia Miłkowskiego, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe.
Dziękujemy Rodzicom uczniów klasy 4d!!! Dzięki temu, że zechcieli Państwo poświęcić swój czas i ofiarować środki finansowe, nasza impreza była wspaniała i pożyteczna!!!
Wręczono nagrody w szkolnym konkursie London Bus w 3D zorganizowanym przez p.Wiolettę Bałazy.
W całej szkole uczniowie kl.4d rozmieścili zielone koniczynki z informacjami na temat Irlandii, świętego Patryka i tradycji obchodów tego dnia na świecie, które przydatne były aby zapoznać się z tym świętem i zdobyć nagrody w konkursach.
Na koniec dnia, korzystając z nowoczesnych technologii, p.Monika Wójcik przeprowadziła dla wszystkich chętnych uczniów quiz wiedzy o Irlandii oraz tradycjach związanych z obchodami Dnia św.Patryka na całym świecie. Było zielono, wesoło i bardzo smacznie!!!
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy szkolnej!!!
Do zobaczenia w przyszłym roku!!!
Zajęcia.5 marca, jak co roku, w naszej szkole znowu pojawili się rycerze z Bractwa Kerin. Klasy 4-6 miały tym razem możliwość w atrakcyjny sposób pogłębić swoją wiedzę na 2, 3, 4, 5, 6 i 7 lekcji. Klasy czwarte dogłębniej poznały czasy Kazimierza Wielkiego, piąte –Czasy przyjęcia chrztu przez Polskę za Mieszka I, a klasy szóste lepiej poznały życie szlachty polskiej w XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jak zawsze mnóstwo było zabawy i śmiechu, a uczniowie nawet nie czuli, jak nabywali wiedzy i umiejętności o czasach, którym poświęcone były tegoroczne zajęcia. Jest to jeden z ulubionych projektów , jakie od lat kontynuuje nasza szkoła. I mamy nadzieje, że i w przyszłym roku będziemy mieli okazję podziwiać kolejne zajęcia rycerzy z Kerinu.


Każde dziecko z klasy 1e z pomocą rodziców wykonało eko-karmnik. Wszystkie karmniki wykonano z rzeczy zużytych i niepotrzebnych. W ten sposób dwojako pomogli przyrodzie: zastosowali recykling i pomogli zimującym ptakom przetrwać mroźne dni. Każde dziecko w obrębie placu szkolnego zawiesiło swój karmnik wypełniony ptasim pokarmem. Wszystkie dzieci były dumne i szczęśliwe, że mogą pomóc ptakom. Zachęcamy innych uczniów do podobnego działania.


WYJŚCIE KLASY 4A i 4E DO KINA NA FILM PT. „CUDOWNY CHŁOPAK”
Dnia 26.02. uczniowie klasy 4A i 4E obejrzeli świetny i bezpretensjonalny film, pełen wzruszeń, empatii oraz tolerancji. “Cudowny chłopak” to film przede wszystkim opowiadający o tym, że z natury jesteśmy dobrzy. Nawet jeśli błądzimy i zachowujemy się źle, raniąc przy tym ludzi, to jest w nas potencjał


Uczniowie klasy 1e kochają zwierzęta, dlatego w naszej sali pojawiło się nowe akwarium. Egzotyczne rybki, niespotykane krewetki dekoracyjne i piękne rośliny wodne. O hodowli rybek opowiedziała nam pani Renata, mama Maciusia. Dowiedzieliśmy się z jakich regionów świata pochodzą nasze okazy, co lubią jeść i jaką temperaturę wody lubią.


Dnia 21 lutego 2018r w grupie 0 e odbyło się interaktywne spotkanie z sowami. Podczas warsztatów przyrodniczych dzieci poznały ciekawe informacje dotyczące sów. Obserwowały płomykówkę i puszczyka a także mogły je pogłaskać. To było niezapomniane przeżycie i dla wielu osób na pewno jedyne takie spotkanie z tymi niezwykłymi ptakami.


W lutym grupa 0 e uczestniczyła w balu karnawałowym. Dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów i z radością tańczyły w rytm muzyki. Było radośnie i kolorowo…


Grupa Od brala udział w bardzo ciekawych i zróżnicowanych zajęcia prowadzonych w Bibliotece Rejonowej przy ul. Abrahama. Wszyscy spisali się na medal i aktywnie uczestniczyli we wspólnej pracy.


WYJAZD DELEGACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 312 NA GRÓB KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
18.02.2018 roku mija już dziewiąta rocznica śmierci naszej patronki obiektów sportowych Kamili Skolimowskiej.

Wszyscy pamiętamy i wspominamy, jak podczas olimpiady w Sydney zdobyła złoty medal w rzucie młotem. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska, wspaniała sportsmenka i osoba o wielkim sercu. A dla uczniów SP 312 wielki autorytet nie tylko w dziedzinie sportu.

Zajęcia.

Składanie kwiatów na grobie Kamili Skolimowskiej stało się już tradycją naszej szkoły.

Zajęcia.

Dnia 16.02.2018 r. reprezentacja uczniów z klas IV -VI, pani Dyrektor Agnieszka Ławida oraz pani Monika Durjasz, złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą umieszczoną przy rondzie noszącym im. Kamili Skolimowskiej, a także na grobie sportsmenki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Zajęcia.


Każdy moment jest dobry na to by osobom bliskim okazać miłość, jednak Walentynki to szczególny czas by pokazać to najpiękniejsze uczucie. Uczniowie okazali je tworząc portrety ukochanych osób. W ten sposób powstała galeria wspaniałych portretów.


Arktyka i Antarktyda w innym wydaniu w grupie 0d. Budowa igloo i zagród z kostek cukru. Prawda, że fajnie wyszło?


Dzień bezpiecznego internetu.


DYSKOTEKA KLASY 4A i 4E
Dnia 9.02.2018 r. od godziny 17.00 - 19.30 w sali nr 17 odbyła się dyskoteka klasy 4A i 4E. Motywem przewodnim imprezy były maski karnawałowe. Dyskotek przyniosła wiele radości i pokazała olbrzymią kreatywność naszych uczniów. Podczas zabawy nie sposób było nie zauważyć wiele talentów w dziedzinie tańca.


W piątek (9 lutego) w grupie Oe odbyły się wyjątkowo pyszne zajęcia! Dzieci nie tylko dowiedziały się o tym, w których owocarz i warzywach spotkać możemy najwięcej bezcennych dla nas witamin, ale... mogliśmy wspólnie przyrządzać pyszne, witaminowe koktajle. Dziś, kiedy grypa naokoło szaleje, w naszych kubeczkach królowały m.in.: jabłka, kiwi, pietruszka, marchewki, banany. Sprawdźcie sami!


Nauka przez zabawę i doświadczenia to jest to co dzieci lubią najbardziej. Tak też się stało uczniowie klasy 1e brali udział w warsztatach z zastosowaniem suchego lodu.


Grupa Od brala udzial w zajęciach na temat osób niewidomych. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się jak należy pomagać osobom niewidzącym, a czego należy unikać. Dzieci uczyły się także podstaw alfabetu Braille'a.


Zajęcia z ciekłym azotem w klasie 1e
Tak bardzo spodobały się uczniom klasy 1e doświadczenia chemiczne, że znowu postanowili zabawić się w naukowców. I tym razem było bardzo ciekawie i smakowicie, gdyż panie przygotowały lody! Nowe doświadczenia i nowe odkrycia. Wszyscy z niepokojem czekamy na więcej.


Grupę Od odwoedził tata Wiktori i Laury, który jest żołnierzem. Opiwiedział wszystkim na czym polega jego praca, pokazał podstawowe wyposażenie żołnierza oraz pełne umundurowanie. Dzieci mogły również zobaczyć na filmie lot odrzutowca oraz śmigłowca. Po tych zajęciach większość chłopców chciała zostać w przyszlości żołnierzem.


Fun Escape - Czy uda nam się wydostać?
Uczniowie klasy 5B udali się 21 grudnia do Escape Room, aby wziąć udział w zabawie polegającej na rozwiązywaniu szeregu zagadek logicznych i zręcznościowych. Poprzez świetną komunikację i pracę w grupie musieli wydostać się z zamkniętych pomieszczeń. Łamigłówki to nie jedyna przeszkoda jaką napotkali na drodze do zwycięstwa – głównym przeciwnikiem był czas. W ciągu godziny dzieci miały do rozwikłania wiele tajemnic. Pobyt w Fun Escape dostarczył uczniom ogromną dawkę wrażeń i sprawił wiele przedświątecznej radości.


WIGILIA KLASY 4A
Dnia 18 grudnia odbyło się spotkanie Wigilijne w klasie 4A. Na stole były słodkości, owoce i pierniczki. Nie zabrakło również sianka i gwiazdy Betlejemskiej, a na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Spotkanie to wprowadziło wszystkich uczniów w świąteczny klimat Bożego Naro-dzenia.


„NA KUBKOWĄ NUTĘ”
19 grudnia 2017 roku odbył się koncert laureatów konkursu ,,Kolędy na kubkową nutę''. Uczniowie pięknie zaśpiewali i zagrali znane kolędy z wykorzystaniem plastikowych kubków. Do grona świetnych wykonawców dołączyły: wicedyrektor p. Magdalena Dyniewicz oraz organizatorki konkursu, p. Marta Jadczak i p. Marta Kaplińska. W rolę konferansjera wcieliła się p. Małgorzata Kordowska. Nagrody wręczała także p. Marta Wrzosek. Koncert dostarczył nam dużo radości i wprawił w uroczysty, świąteczny nastrój. W trakcie koncertu wręczono nagrody laureatom konkursów ,,Jesienne eko-drzewo'' oraz ,,Eko - choinka''
Dziękujemy wszystkim uczestnikom
Organizatorzy: Marta Jadczak, Marta Kaplińska, Małgorzata Kordowska, Marta Wrzosek

Dziękujemy bardzo serdecznie wychowawcom z sal 219,220,222,223 za udostępnienie świątecznej dekoracji.


Zajęcia komputerowe w klasie 1e
Ulubione zajęcia komputerowe. Tu zawsze coś ciekawego można stworzyć. Czas zimowy, zatem pora na śnieżki. Tak jak w przyrodzie nie może być dwóch identycznych.


RODZINNE JASEŁKA W 3 B
Niezwykłe jasełka w klasie 3 b przygotowali rodzice. To oni wcieli się w rolę Maryi, Józefa, Aniołków, Pastuszków i Królów. Podczas występów towarzyszył chór oraz piękna gra na skrzypcach. Uczniowie i wychowawca oglądali i podziwiali występy rodziców. Na koniec w podziękowaniu dzieci zaśpiewały kolędy oraz zagrali na dzwonkach. Przez cały czas towarzyszyła niezwykła rodzinna atmosfera.


Podaruj mi opowieść
Magia świąt już spowiła świat. Klasa 2c wybrała się do Łazienek Królewskich, gdzie przy królewskim kominku dzieci wyruszyły w baśniowy świat, dzieląc się ciekawymi historiami i wspomnieniami. Uczniowie odkryli, że życie każdego człowieka jest ciekawą opowieścią pełną magii. Wystarczy chcieć ją odkryć. Zajęcia magiczne, ale też pełne atrakcji, bowiem nie zabrakło zabaw, które dzieci tak uwielbiają.


PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE
PT. „PRZY WIGILIJNYM STOLE”…


Dnia 19.12.2017 r. klasy 0 i I-VI miały możliwość obejrzenia przedstawienia nawiązującego do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W przedstawieniu udział wzięli zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczący w naszej szkole. W układach tanecznych wystąpiły dziewczynki z klas czwartych: Emilia Burzyńska 4a, Natalia Mróz 4a, Karolina Strzelecka 4a, Aleksandra Turowska 4A, Strzelecka Karolina 4a, Ania Godek 4c, Ania Majewska 4c, Lena Ludwiniak 4g, Alicja Kotarska 4g, Katarzyna Jankowska 4g.

Narratorami w przedstawieniu byli: Julia Sznitko z klasy 3F oraz Julek Gostymski z klasy 2c.

Zaprezentowane przez uczniów kolędy i pastorałki wprowadziły widzów w klimat świąt. Jedną z nich na trąbce zagrał uczeń klasy 4E - Wojtek Kiwior.

Zajęcia.

W chórze zaśpiewali uczniowie klas IV - VI w następującym składzie:

Zajęcia.

Czyżewska Natalia 4 h, Czyżewska Alicja 4h, Bąk Ola 4j, Tymoteusz Osik 4j , Borysiewicz Kuba 4 j, Maja Trybuła 4j, Masiarz Agata 5d, Masiarz Justyna 5d, Siporska Zuzia 5d, Pajura Bartek 5g, Kurpiewska Alicja 5g, Kotowicz Ania 5 g, Nowakowska Amelka 5 g,, Zuzanna Pontus 6e, Hanna Albarii 6f, Górniak Natalia 6f, Barlasz Zuzia 6f, Karpińska Marysia 6f, Małgosia Szczepanik 7d.

Zajęcia.

Mieliśmy okazję podziwiać rownież w indywidualne występy poszczególnych uczennic:
Julii Komorowskiej, Alicji Szczepanik z klasy 7d, Wiktorii Bendas i Julii Malec z klasy 6a oraz Marty Piotrowskiej z klasy 6f.

Zajęcia.

Znakomite kreacje aktorskie stworzyli:
Paulina Sikorska i Michał Karusik z klasy 4g oraz nauczyciele Pani Karolina Warchoł, Pan Piotr Dylewski oraz Pani Dyrektor Agnieszka Ławida.

Zajęcia.


Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie
Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas magiczny i prawdziwie piękny. Uczniowie klasy 1e w tym czasie uczestniczyli w pełnych uroku zajęciach zdobienia pierników. Mieli okazję poznać smaki i zapachy związane ze świętami ale również zwiedzili ogród botaniczny gdzie widzieli wiele bardzo ciekawych roślin. W środku zimy kwitnące kwiaty i egzotyczne owoce a nawet śpiewające ptaki. Było bardzo ciekawie ale i uroczo.


Dnia 18 grudnia dzieci z grupy 0 e wybrały się na wyjątkową wycieczkę do "Krainy Elfów" na Stadion Narodowy. Mali uczniowie z pomocą przewodnika elfa Przytulasa zwiedzili fabrykę, gdzie produkowane są zabawki dla dzieci, skakali na kolorowych dmuchańcach, jeździli autkami, malowali bombki, siedzieli w saniach zaprzężonych w renifery a na koniec spotkali prawdziwego Świętego Mikołaja od którego otrzymali dyplomy i prezenty. To była najwspanialsza wycieczka na jakiej byliśmy.


Opłatkowe spotkanie w Diecezji Warszawsko - Praskiej z udziałem uczniów SP 312

15 grudnia na przedświąteczne spotkanie z Bp. Romualdem Kamińskim przybyli Dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz placówek edukacyjnych z diecezji Warszawsko - Praskiej.

Zajęcia.

Wszystkim dobrze znana polska kolęda Wśród nocnej ciszy... rozpoczęła świąteczne spotkanie. Ksiądz Piotr Pierzchała - dyrektor WNK przywitał wszystkich uczestników spotkania: przedstawicieli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz zaproszonych dyrektorów. Ksiądz Mariusz Czyżewski - wicedyrektor WNK odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim.

Zajęcia.

Spotkanie wzbogaciła część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny na Gocławiu. Program słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów i nauczycieli wprowadził gości w świąteczny klimat. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 312 - Pani Ewa Adamska złożyła życzenia ks. Biskupowi w imieniu przybyłych gości, dziękując za możliwość spotkania.

Zajęcia.

Obecna na spotkaniu Pani Dyrektor Wydziału Kształceniu Ogólnego MKO, Krystyna Mucha odczytała świąteczne życzenia od Pani Kurator - Aurelii Michałowskiej.
Składając przybyłym dyrektorom życzenia, Ksiądz Biskup mówił o wielkiej miłości Boga do człowieka. Komentując występ najmłodszych uczestników spotkania wyraził zachwyt nad tajemnicą przenikania się świata anielskiego i ludzkiego.

Zajęcia.

Nie zabrakło wielu ciepłych słów życzliwości oraz składanych życzeń. Spotkanie stało się również okazją do przełamania się opłatkiem z Księdzem Biskupem w gronie zaproszonych Dyrektorów. Jak zawsze na spotkaniu pojawił się święty Mikołaj, który poza wręczeniem upominków przyniósł zebranym wiele radości.

Przedstawiona relacja jest dostępna ze stronie Diecezji Warszawsko - Praskiej.
Więcej zdjęć uczniów SP 312 można obejrzećna stronie:
link do strony
http://diecezja.waw.pl/5650


ŚWIĄTECZNY TARG ŚNIADANIOWY
13 grudnia na korytarzu przy wejściu głównym do szkoły dla uczniów SP 312 odbył się „ŚWIĄTECZNY TARG ŚNIADANIOWY”. Podczas „TARGU ŚNIADANIOWEGO” już za niewielką kwotę nasi uczniowie mogli zakupić zdrowe i kolorowe śniadaniowe smakołyki przygotowane przez uczniów z klasy 4A, 4C, 4E, 4G. Na targu można było zakupić pyszne kanapki, naleśniki, tosty, pożywne sałatki, kolorowe galaretki, smaczne racuchy, również bezglutenowe. Miło nam poinformować, że udało nam się zebrać kwotę 1.645zł i 50 gr. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na zakup nagród dla uczniów biorących udział w konkursach i zawodach sportowych. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Uczniom, którzy zadeklarowali chęć udział w tym przedsięwzięciu. Organizatorzy:
klasa 4A - wychowawca: Monika Durjasz
klasa 4c - wychowawca: Katarzyna Piotrowska
klasa 4E- wychowawca: Katarzyna Kaczor
klasa 4G- wychowawca: Joanna Skoczek


Dnia 13 grudnia 2017r. dzieci z grupy 0e wraz z wychowawczyniami: Anną Tylus - Michalak i Joanną Szostak przygotowały przedstawienie jasełkowe według inscenizacji Doroty Gellner. Dzieci śpiewały, inscenizowały ruchem i deklamowały wiersze i składały świąteczne życzenia. Po występie nastąpił poczęstunek w miłej i serdecznej atmosferze.


Odwiedziny Mikołaja!
Przed świętami klasę 1C odwiedził Święty Mikołaj ! Zahaczając o Warszawę wstąpił po drodze do sali 119. Dzieci śpiewały piosenki, grały zespołowo . Każdy dostał mały upominek.


Wyjście do Teatru Syrena na przedstawienie pt. „Alicja w Krainie Czarów”
„Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Syrena to spektakl złożony ze zjawiskowych obrazów, wykorzystujący różnorodne gatunki teatralne i muzyczne. Podróż Alicji jest podświadomym poszukiwaniem samej siebie, próbą rozpoznania własnych pragnień i konfrontacją z otaczającym światem w przestrzeni snu. Uczniom klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 312 bardzo podobała się współczesna inscenizacja znanej powieści Lewisa Carolla, którą przedstawiono za pomocą odmiennych gatunków teatralnych. Była to ciekawa lekcja polskiego i możliwość spotkania ze sztuką.


BOŻONARODZENIOWY KONCERT FASOLEK
Fasolki to dziecięcy zespół wokalno- taneczny funkcjonujący już od 35 lat. Ich piosenki znają dziś zarówno dzieci, jak i rodzice oraz dziadkowie. Dorośli kojarzą ten zespół z programu telewizyjnego Tik-Tak, który oglądali w dzieciństwie, a dziś razem ze swoimi dziećmi nucą ich piosenki. Jedną z Fasolek jest Natalia Szymańska - uczennica klasy 3L. Ostatnio Natalia zaprosiła swoją klasę na koncert bożonarodzeniowy. Fasolki zaśpiewały swoje największe przeboje oraz kolędy i pastorałki. Natalia wykonała m.in. jako solistka kilka utworów. Kto wie - może kiedyś będzie z niej prawdziwa gwiazda?!


Eliminacje do Drugiego Koncertu Kolęd i Pastorałek
Dnia 11 grudnia odbyła się II tura eliminacji konkursu Kolęd i Pastorałek w naszej szkole. W drugim etapie dzieci miały za zadanie zaśpiewać wybraną kolędę lub pastorałkę. Jury oceniało własną interpretację utworu, kreację artystyczną, rekwizyty oraz muzykalność. Dzieci wspaniale przygotowały się do konkursu i każdy zaprezentował się jak najlepiej. Trzymamy kciuki za wszystkich, wyniki już niedługo. Zwycięzcy zagrają na tegorocznym Koncercie Kolęd i Pastorałek dla klas I-III.

35 lat Szkoły Podstawowej nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny


Świąteczne zajęcia ceramiczne
12 grudnia klasa 1C wybrała się na warsztaty ceramiczne do pracowni artystycznej Kreateria. W czasie zajęć dzieci poznały rożne rodzaje gliny, uczyły się technik lepienia. Były to pierwsze zajęcia z dwóch. Na pierwszych zajęciach dzieci nadawały kształt swoim świątecznym reniferkom, które w świąteczny czas posłużą jako świeczniki. Satysfakcja i radość z efektu swojej pracy wzmocniło poczucie własnej wartości.


Zajęcia w Muzeum Etnograficznym
Dnia 8 grudnia klasa 1F wybrała się na zajęcia poświecone tradycjom bożonarodzeniowym w Muzeum Etnograficznym. Dzieci dowiedziały się, jak w dawnych czasach wyglądały święta . Wcieliły się w rolę trzech króli oraz odegrały krótką scenkę świąteczną.


Mikołajkowe pierniczki
Dnia 6 grudnia rodzice z klasy 1C przygotowali dla całej klasy pierniczki do ozdobienia. Dzieci przyniosły ze sobą lukrowe pisaki i ozdabiały świąteczne wyroby. Tego dnia dzieci wspólnie ubrały choinkę i śpiewały znane kolędy.


Mikołajkowe eksperymenty
Zimą jest zimno. Za oknem bywa różnie, ale 6.12, mikołajki, to dzień, kiedy w klasie 2c nie było zwykłych lekcji. Ciekawi świata uczniowie przeprowadzali niezwykłe eksperymenty. Każde dziecko miało okazję wcielić się w rolę prawdziwego naukowca i wykonać mnóstwo ciekawych doświadczeń z wykorzystaniem substancji o temperaturze blisko minus 80 stopni Celsjusza. Wybuchał zimny wulkan dymu, a ochotnicy mogli umyć sobie włosy w chmurze, którą następnie zamknięto w wielkiej bańce mydlanej .


Zajęcia.

Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek klasa 4A była wycieczce w kinie Cinema City w Promenadzie na filmie pt. „COCO”. Ta niezwykła opowieść o dwóch światach, pokazała, że warto podążać za swoimi marzeniami. Pełna humoru historia 12 letniego Miguela i jego rodziny wprowadziła klasę 4A w świąteczny klimat.

Zajęcia.


Zajęcia biblioteczne
Dnia 5 grudnia klasa 1c wybrała się w podróż po krainie książek do biblioteki przy ulicy Abrahama 10.Zajęcia mają za zadanie obudzić w dzieciach chęć sięgania po zbiory znanych autorów poprzez zabawę. Dzieci słuchały wybranych wierszy Jana Brzechwy, a następnie tworzyły ilustrację plastyczną na podstawie zapamiętanych informacji. Dodatkową atrakcją były zabawy ruchowe związane z wierszami.


JUŻ BLISKO KOLĘDA…
to warsztaty adwentowo - wigilijne , na które wybrali się uczniowie klas 3H i 3L. Gawęda o polskich tradycjach adwentowych, pieczenie świątecznych pierniczków, wykonywanie ozdób choinkowych technikami ludowymi, nauka kolęd, zabawy przy muzyce, degustacja upieczonych pierniczków - to tylko niektóre z wielu atrakcji tego dnia. Na koniec improwizacja Jasełek . Cały dzień spędzony w cudownej atmosferze, wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.


NASZA NIEPODLEGŁA
W dniu 29 listopada 2017 r. klasa 3 b i 3c przygotowały apel p. „Nasza Niepodległa”. W podniosły nastrój wprowadzili nas uczniowie recytując wiersze i śpiewając piękne pieśni patriotyczne. Taniec z flagami zakończył tę wzruszającą uroczystość. To była piękna lekcja historii.


Mali kompozytorzy
Klasa 2 c uwielbia muzykować. Na lekcji „Mali kompozytorzy”, na którą wybrali się 24 listopada do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, poznali różne przejawy twórczości młodego Fryderyka - pierwsze utwory, listy, rysunki. Zainspirowani do działania stworzyli własne kompozycje. Zapisane na pięciolinii nuty zostały odegrane przez prowadzącą zajęcia. To była zaczarowana muzyka.


Płacimy bezgotówkowo
Banki prześcigają się w zaskakiwaniu swoich klientów. Po wprowadzeniu nowości, jaką były karty zbliżeniowe, instytucje finansowe zaczęły udostępniać klientom gadżety z funkcją płatności bezstykowych – naklejki zbliżeniowe, które można umocować na różnych przedmiotach, z którymi nie rozstajemy się w ciągu dnia, np. na telefonie komórkowym, odtwarzaczu MP3, a także tzw. biipery, czyli zegarki, opaski, maskotki i breloczki bezstykowe. Wszystkie te nowinki i urządzenia związane z płatnościami bezgotówkowymi przedstawiła dzieciom Mama Niny na lekcji w klasie 2c. Wszystkie dzieci były pod wrażeniem, a niektóre z nich już chciałyby używać ich na co dzień.


Zajęcia.

Calineczka
27 listopada klasa 5B była w Teatrze Palladium na musicalu inspirowanym baśnią Hansa Christiana Andersena „Calineczka”. Uczniowie podziwiali wyjątkową oprawę muzyczną i wizualną spektaklu – Oprócz pięknej scenografii i niezwykłych kostiumów największe wrażenie na uczniach zrobił taniec na szarfiepodwieszonej pod sufitem. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z artystami – dzieci mogły z nimi porozmawiać, zrobić zdjęcia lub otrzymać autograf swojej ulubionej postaci.

Dnia 27 listopada dzieci z grupy 0 e były na lekcji bibliotecznej pt. ”Tajemnicze miasto”. Uczniowie poznali mieszkańców tajemniczego miasta i pracowali w grupach układając swoje wizje miast. Później dzieci układały plan miasta z klocków i zabawek a nauczyciel z rodzicem „Tajemnicze miasto”. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i dobrą współpracą. Powstały niezwykłe miasta w których sami z chęcią byśmy zamieszkali…


Ciao!
Do klasy 2 c, na lekcję przyszli rodzice Aliny i Roberto. Goście niezwykli, bowiem tata jest Włochem i o tym kraju wie wszystko. Dzieci mogły poznać zwyczaje tam panujące, a nawet posmakować tamtejszej kuchni. Zajęcia uatrakcyjniły konkursy, w których można było wygrać ciekawe upominki. Nie zabrakło też lekcji języka włoskiego. Zabawy słowami wzbudziły wiele radości. Sami sprawdźcie, jakie słowo powstanie, jeśli połączymy polskie tak i jego włoskie tłumaczenie – si.


35 lat oczami dzieci
Najcudowniejszymi podarunkami są te, wykonane własnoręcznie. 35-lecie naszej szkoły to godny jubileusz, ale też okazja, aby podziękować za trud, jaki Dyrekcja i Nauczyciele podejmują co dnia. Mama Macieja z klasy 2c pomogła na lekcji plastyki przygotować przepiękne karty, które były oryginalnym upominkiem i niezwykłą pamiątką. Praca klasy 2 c została wyróżniona w specjalnie zorganizowanym z tej okazji konkursie plastycznym. Droga Szkoło, życzymy kolejnych 35 cudownych lat!


Kampania społeczna „ Jesteś widoczny- jesteś bezpieczny!”
Dnia 21 listopada b r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, który we współpracy z ciechanowskim WORD-em oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego stworzył kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” – wyprawka dla pierwszoklasistów. Przeprowadzono zajęcia dla uczniów klas I. Młodzi słuchacze zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach oraz w ich obrębie. Uczestnicy zajęć nauczyli się bezpiecznie przechodzić na drugą stronę jezdni, przekonali się dlaczego warto nosić elementy odblaskowe, a także dowiedzieli, w jaki sposób należy poruszać się rowerem, by być bezpiecznym. To tylko niektóre tematy, które poruszyli podczas spotkań pracownicy WORD. Na koniec każde dziecko otrzymało zestaw odblasków, aby być bardziej widocznym na drodze.Dnia 10 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 312 odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia, przygotowana przez uczniów klas 4d, 4h i 4j oraz wspierana przez szkolny chór pod przewodnictwem Pani Dyrektor Agnieszki Ławidy, przede wszystkim przypomniała uczniom drogę, którą pokonali Polacy, aby odzyskać niepodległość. Krótkie rozmowy prowadzone przez uczniów – aktorów w sposób przystępny ukazały historię Polski, a pieśni patriotyczne znacząco podniosły nastrój uroczystości. Mamy nadzieję, że dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, którzy polegli, abyśmy my mogli żyć w wolnej Polsce.
Organizatorzy


8 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły, jak co roku, świętowali 312 Dzień Roku - imieniny Szkoły. Na każdej długiej przerwie odbywała się zabawa na holu szkoły na 2 piętrze, połączona z różnego rodzaju prezentacjami. Odbyły się konkursy i pokazy talentów, uczniowie brali udział w quizie wiedzy o naszej patronce i szkole - 312 PYTAŃ - podziękowania dla organizatorek z klasy 5e :-). Uczniowie klasy 6f przygotowali szkolne podchody pod nazwą Łowcy Skarbów - dzieci poszukiwały odpowiedzi na trudne :-) pytania, które były ukryte na terenie budynku całej szkoły. Wygrały Łowczynie z klasy 4d - Magda Witecka, Roksana Pochylska i Nadia Korab, do których trafiły gadżety Radia Eska. Za to każdy kto łowił w zabawie miał szanse na coś słodkiego za włożony wysiłek i energię. Uczennice z klasy 5d ogłosiły specjalny Konkurs Dnia - w którym zachęciły dzieci do zaprojektowania i wykonania kolorowej, z rymowanką o szkole, zakładki do książki. I chociaż uczestnicy mieli tylko 3 godziny na wykonanie zadania, to do organizatorów trafiło kilkanaście wymyślnie opracowanych zakładek. Najpiękniejszą zakładkę wykonała Wiktoria Gąsiewska z klasy 6d. Bawiliśmy się świetnie, śpiewaliśmy piosenki, potańczyliśmy trochę, wykonywane były pamiątkowe zdjęcia w ramie obrazu. Wielkie brawa dla Mai Zubowicz z klasy 4f, która mimo technicznych trudności przepięknie zaśpiewała piosenkę dla zwycięzców w konkursach.
Pozdrawiamy
Zapraszamy za rok!
SSU 4-6


Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską.


Dnia 31 października 2017r. w naszej szkole odbył się apel o zdrowym odżywianiu pt. "Zdrowo jem - więcej wiem". Dzieci z grup przedszkolnych 0 e i 0 f opowiedziały nowoczesną wersję bajki o Jasiu i Małgosi zachęcając do zdrowego odżywiania. Nasze przedstawienie tak się spodobało, że wystąpiliśmy ponownie. Tym razem gościliśmy na naszej widowni młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola.
Było radośnie,zdrowo i kolorowo..


Spotkanie z burmistrzem „ Jestem bezpieczny na drodze”
25 października delegacja klasy 1c: Lena Ziębińska oraz Karolina Chrzan udały się wraz z rodzicami oraz wychowawcą Sylwią Dymek i wicedyrektor Agnieszką Ławidą na spotkanie zorganizowane przez burmistrza Pragi Południe w ramach bezpieczeństwa w ruchu drogowym w SP375 przy ul. Abrahama. Dzieci dowiedziały się jakie są zasady poruszania się po naszej dzielnicy oraz naocznie mogły zobaczyć jakie są skutki nieuwagi. Na koniec każde dziecko z rąk burmistrza otrzymało komplet odblasków.


25 października grupa 0 e była lekcji bibliotecznej przy ul. Egipskiej pt. „Kajtek uważaj – czyli jak miłośnik książek założył okulary”. Dzieci poznały historię głównego bohatera i wypowiadały się na temat wyśmiewania kogoś, kto jest inny. Samodzielnie pokolorowały okulary i mogły poczuć się jak Kajtek, który odtąd miał wielu przyjaciół…


20 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie
klas 1. Dzieci wstąpiły w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 312. Z uwagą i radością wysłuchały listu od Burmistrza Pragi Południe, przemówienia Dyrektora szkoły Pani Ewy Adamskiej oraz wzięły udział w części artystycznej. Po akcie ślubowania otrzymały upominki.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w przeddzień święta wszystkich pracowników oświaty, uczniowie SP 312 przygotowali przedstawienie dla nauczycieli. W humorystycznych scenkach pokazali niełatwą pracę swoich wychowawców. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości chętnie śpiewali piosenki przygotowane przez wykonawców. Było wesoło, ale też uroczyście i pouczająco.


O Złotej Kaczce, co w Pałacu mieszkała
Czy Złota Kaczka nadal mieszka w Pałacu Gnińskich, w którym mieści się teraz Muzeum Chopina? Odpowiedzi na to pytanie poszukała klasa 2c, która wybrała się w piątek 13 października do Muzeum Chopina w Warszawie. Podczas lekcji dzieci mogły poznać odpowiedź na to pytanie, a dodatkowo odszukać ukryte w pałacu skarby. Oprócz tego dowiedziały się, czym charakteryzują się legendy i jak odróżnić zamek od pałacu. Przepełnione baśniową magią planują już kolejne wyprawy, aby znajdować odpowiedzi na zagadkowe pytania.


Dnia 11 października w grupie 0e odbyły się warsztaty o niepełnosprawności. Dzieci mogły doświadczyć jak czuje się osoba niesłysząca- zakładały specjalne słuchawki lub niewidoma – okulary. Przedszkolaki mogły zobaczyć i dotknąć alfabet Baille’a. Zajęcia były bardzo ciekawei na pewno zostaną na długo w pamięci dzieci.


W klasie 2a tata Justynki postanowił przekazać nam troszkę wiedzy z fizyki. Dzięki informacjom i dzielnej pracy uczniowie wykonali szczotkoboty. Prace wyszły fenomenalne, a radości nie było końca.


INTEGRACYJNE WYJŚCIE KLAS 4 DO KINA
Dnia 02.10.2017 r. dla wszystkich klas 4 zorganizowane zostało integracyjne wyjście z okazji Dnia Chłopaka do kina Cinema City w Promenadzie. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty pt. „Tajemnice filmowej animacji”, następnie uczniowie obejrzeli animowany film komediowy „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film”.
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że zabawy było co niemiara!


26 września Pani Monika w klasie 2a przeprowadziła zajęcia jak odbierają świat osoby z autyzmem. Zajęcia były bardzo ciekawe i wiele nas nauczyły.


Druga połowa września to czas, kiedy na dobre rozpoczyna się sezon grzybowy. Idąc do lasu w poszukiwaniu grzybów warto sprawdzić, które z nich są jadalne, a które omijać z daleka. Dlatego też uczniowie klasy 3L i 3N wybrali się na wystawę "Poznaj grzyby- unikniesz zatrucia" przygotowaną przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Na wystawie uczniowie obejrzeli atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Teraz bez obaw mogą się wybrać do lasu na grzyby.


U Fryderyka i Baby Jagi
Co łączy Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Chopina i klasę 1e i 2c? Wycieczka całodniowa, na którą uczniowie wybrali się 29 września. Podczas wyprawy dzieci odwiedziły dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, zwiedziły muzeum i ogród i obejrzały film o życiu i twórczości słynnego kompozytora. W drugiej części dnia spotkały się z Babą Jagą! Z przygotowanego wcześniej kruchego ciasta przygotowały po dwa paluchy, które wypiekli podczas trwania zajęć. Następnie wykonały wspólnie miotły dla Baby Jagi. Niestety Baba Jaga zadzwoniła, iż nie przybędzie osobiście na spotkanie, bo jest chora, ale w zamian pozwala na zabawy z jej ubraniami. Przyszedł też czas ognisko i kiełbaski, a potem na beztroską zabawę. Do dyspozycji dzieci były: zielony plac zabaw z trampolinami, huśtawkami, tyrolką czy też miejscem do gry w piłki.


Dzień Świętej Hildegardy
Szkolny Wolontariat rozpoczął cykliczną akcję, promującą zdrowy sposób odżywiania. Tym razem wolontariusze przygotowali „ciasteczka na nerwy” według przepisu sporządzonego w oparciu o nauczanie świętej. Odkryła ona dobroczynny wpływ orkiszu na ludzki organizm. Każdy kto chciał podczas długiej przerwy poczęstować się zdrowym smakołykiem, przy pomocy wolontariuszy odpowiedział na pytanie dotyczące orkiszu i jego właściwości. Chętnych nie brakowało, dlatego ciasteczka znikały w szybkim tempie. Kolejny dzień Świętej Hildegardy już w listopadzie !!!

Justyna Koźlińska
Maria Skrzeczyńska21 września do klasy 3L zawitał niezwykły gość - powstaniec warszawski starszy szeregowy Henryk Kasprzak - pseudonim Szybki. Pan Henryk opowiedział dzieciom jak wyglądały przygotowania do Powstania Warszawskiego oraz jego przebieg. Należał do zgrupowania Chrobry I , był żołnierzem łącznikiem. Przeżył Powstanie, ale trafił do obozu. Tam otarł się o śmierć, na szczęście udało mu się uciec. Dziś chętnie dzieli się wrażeniami z młodym pokoleniem. DZIĘKUJEMY PANIE HENRYKU !


Czytankowy poranek w klasie 2 a umiliła nam mama Stasia. Przygody pewnego tajemniczego ucznia zainteresowały uczniów, którzy wsłuchani w opowieści bez problemu umieli odpowiedzieć na zadane im pytania. Słuchanie się opłaca…


19 września w klasie 2a Pani Monika przeprowadziła zajęcia z symulatorami zmysłów. Uczniowie mogli nauczyć się kilku wyrazów w języku migowym oraz zobaczyć książki pisane językiem Breaila. Dzięki tym zajęciom zrozumiały, że każdy może się uczyć niezależnie od swojej niepełnosprawności.Pod koniec września uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. W rękawiczkach i z workami w rękach ruszyli porządkować chodniki i ulice wokół szkoły. Teraz przyjemniej wszystkim pokonuje się drogę do szkoły.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018.