Aktualności - Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktualności szkolnych. Kliknij na zdjęcie z interesującej Cię galerii żeby zobaczyć więcej zdjęć:


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.Podczas Dnia Rodzinki odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów
i nagród Konkursu dzielnicowego "Patroni ulic Gocławia"

1 miejsce Marcin Dalecki i Maciej Dalecki
2 miejsce Konstanty Kościesza-Jaworski
3 miejsce Aleksander Bojara

wyróżnienie
Kornelia Czajkowska
Karolina Burza
Natalia Czyżewska
Benedykt Wróblewski
Maja Szczepankowska
Natalia Wczysła
Olaf Wietrzycki
Olga Gołębiowska

Serdeczne gratulacje od organizatorów konkursu; Pani dyrektor Ewy Adamskiej oraz p.Marty Paszkowskiej i p.Marleny Materskiej !!!


dzienrodzinki

FESTYN SPORTOWO - REKREACYJNY
„DZIEŃ RODZINKI” - 9.06.2017 r.

Wolontariat
W naszej szkole organizujemy Szkolne Koło Wolontariatu. W związku z tym uczestniczyliśmy w programie „ Inny nie znaczy gorszy ”. W dniach 02.06, 09.06, 14.06.2017 roku odbyły się w sali świetlicowej nr 4 spotkania z osobami niepełnosprawnymi z fundacji TUS. W spotkaniach tych uczestniczyli uczniowie 8 klas drugich i jedna klasa pierwsza wraz z wychowawcami. Przybyłe osoby opowiadały w bardzo ciekawy i przejmujący sposób o sobie i życiu osoby niepełnosprawnej. Uczniowie wykazali się dużą empatią i zrozumieniem. Przekonały się, że mimo trudności można czerpać radość z życia.DZIEŃ EUROPY - FRANCJA
W dniu 2 czerwca b.r. szk. w klasach 4-6 odbył się Dzień Europy, poświęcony tym razem Francji. W związku z Dniem Europy przeprowadzone zostały dwa konkursy : plastyczno-historyczny na najciekawszy plakat o Francji pt. "Francja dawniej i dziś", w wyniku którego wyłoniono laureatów na poszczególnych poziomach klas (4, 5 i 6) oraz konkurs na najbardziej interesującą prezentację multimedialną pt. "Francja wczorajsza, Francja dzisiejsza", który cieszył sie dużym zainteresowaniem, a prace zgłoszone prace uczniów były na wysokim poziomie, dlatego wyłoniono większą liczbę laureatów: w kl. czwartych laureata 1 miejsca, 2 miejsce, trzech laureatów trzeciego miejsca, w kl. piątych 1, 2 i 3 miejsce, a w kl. szóstych dwa 1 miejsca , 2 miejsce, 3 miejsce i wyróżnienie. Po ogłoszeniu wyników uczniowie mogli odebrać swoje prace, żeby wykorzystać je do wystroju swoich sal. 2 czerwca bowiem, w Dniu Europy, nastąpił konkurs międzyklasowy. Klasy miały zamienić swoje sale w ekspozycje o Francji. Na 3 długich przerwach wszystkie sale (13) miały być udostępnione zwiedzającym je uczniom i nauczycielom oraz komisji, której zadaniem było wyłonić najlepiej przygotowane sale. za najpiękniej przygotowane do Dnia Europy sale uznane zostały:
111 (I miejsce - klasa 6c),
210 ( II miejsce - klasy 4d i 5c)
oraz sala 109 (III miejsce - klasa 6d)
Wiele sal było wspaniale przygotowanych i trudno było wyłonić zwycięzców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu: uczniom, ich rodzicom oraz wychowawcom pomysłowości, pracowitości i cierpliwości. Dzięki Wam Dzień Europy w tym roku szkolnym był wyjątkowy :)


DZIEŃ MODY PRZEZ WIEKI W tym r. szk. po raz pierwszy został zorganizowany, 2 czerwca, Dzień Mody przez Wieki. Połączony był z Dniem Europy. Wielu uczniów w tym dniu przebrało się w strój, który kiedyś był w jakimś zakątku świata modny (w czasach historycznych, do 70-tych lat XX wieku – po latach 70-tych tylko francuskich projektantów). Uczniowie mieli mieć plakietkę z informacją skąd pochodzi taki sposób ubierania się: kraj, czasy, która grupa ludzi. Osoby chcące uzyskać ocenę za swój projekt ubioru zgłaszały się do p. Ireny Nowak (klasy p. Nowak) na antresolę po 3 lekcji (bez przerw, ponieważ w czasie przerw p. Nowak uczestniczyła w komisji oceniającej sale) lub do p. Pawła Tkaczuka (po 3 lekcji). O swoim ubiorze uczniowie krótko się wypowiadali. Reklamowali swój strój przez cały dzień – na wszystkich lekcjach i wszystkich przerwach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wielką pomysłowość w przedstawieniu swoich projektów.Dzień Dziecka
Dzień Dziecka to dzień beztroski i totalnego luzu. W tym dniu królują zasady, ale te dziecięce. Klasy 1b i 1c postanowiły uczcić swoje święto i wyruszyły na całodzienną wyprawę w bardzo ciekawe miejsce. Prawie każdy z nas kiedyś bawił się w Indian i marzył, by choć raz móc znaleźć się w prawdziwym indiańskim obozie. I oto nadarzyła się niepowtarzalna okazja. Dzieci dotarły do wioski we wsi Borzychy koło Węgrowa (ok. 70 km od Warszawy). Bogaty program zabaw rodem z indiańskich plemion, był zakończony wspólną ucztą i pieczeniem kiełbasek. Szkoda, taki dzień jest tylko raz w roku.Dnia 29.05.2017 r. na obiektach sportowych SP 312 odbył się III Dzielnicowy turniej „PIŁKARSKIE TALENTY ŚWIETLICY”. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, z dzielnicy Praga Południe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej. Po niezwykle emocjonującej i zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Adam Jadczak, Adam Jurko, Julek Włodarczyk, Dawid Piasecki, Jan Głowacki, Patryk Piekutowski, Mateusz Stybliński, Adam Winiarz, Adam Zbierada, Kuba Borysiewicz, Maciek Kowalski zajęła III – miejsce. Klasyfikacja końcowa turnieju:
I. SP 246
II. SP 72
III. SP 312
Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję już za rok!


Aeroklub Warszawski
Na początku maja klasa 1c, dzięki mamie Kacpra, mogła odwiedzić niezwykłe miejsce. Aeroklub Warszawski. To stowarzyszenie zrzeszające miłośników sportów lotniczych wszystkich podniebnych dyscyplin. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak wznosi się szybowiec, usiąść za sterami i odkryć w sobie pasję lotnika. Pod dużym wrażeniem wróciły do szkoły, ale jeszcze długo pewnie będą głową w chmurach.

Warsztaty przyrodnicze pt. „W królestwie pszczół”. Uczniowie z klas 2i, 2k, 2ł odkrywali tajemnice z życia pszczół, wykonali świece z wosku pszczelego i … próbowali smaczny miodek z koniczynki. Każdy dostał trochę miodku do domu – dla zdrowia i urody.SZKOLNY KONKURS „MAM TALNET” W KLASACH I-III
Dnia 18 maja 2017 roku uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności w różnych kategoriach: śpiew, gra na instrumencie, taniec, gimnastyka akrobatyczna, lepienie z plasteliny. Organizatorami konkursu był Samorząd Uczniowski klas I-III pod opieką p. Jolanty Milewskiej i p. Barbary Kępy. Wśród 70 uczestników szkolnego konkursu \"Mam talent\" wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:

KATEGORIA ŚPIEW

I miejsce
Justyna Rupniewska klasa 1 a
Natalia Szymańska klasa 2 l
Ola Pontus klasa 2 f
Jagoda Wojciechowska klasa 3 h
II miejsce
Marysia Nowacka klasa 3 d
III miejsce
Wiktoria Olejnikowska klasa 3 d
Ola Bąk klasa 3 j

KATEGORIA TANIEC
I miejsce
Roksana Pochylska klasa 3 d
II miejsce
Maja Inglot klasa 2 c
III miejsce
Nina Kasprzyk klasa 3d
Karolina Boniecka klasa 3 d

KATEGORIA GIMNASTYKA AKROBATYCZNA
I miejsce
Olga Stankiewicz klasa 2 l
Basia Sałach klasa 3 d
II miejsce
Zosia Kaczmarczyk klasa 2 c
Gabrysia Sałach klasa 2c
Olga Gołębiowska klasa 3 h
Natalia Świstak klasa 2 e
III miejsce
Magda Witecka klasa 2 d

KATEGORIA RECYTACJA
I miejsce
Julian Gostymski klasa 1 c
Ala Czyżewska klasa 3 h
II miejsce
Natalia Czyżewska klasa 3 h
III miejsce
Ola Bogucka klasa 2 b

KATEGORIA GRA NA INSTRUMENCIE
I miejsce
Zosia Szufler - gra na pianinie klasa 3 h

KATEGORIA TWÓRCZOŚĆ PLASTYCZNA
Zosia Król klasa 2 c- lepienie z plasteliny

JURY W SKŁADZIE:
Barbara Kępa
Iwona Kulibska
Jolanta Milewska
Ewelina Szubierajska
Wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu gratulujemy sukcesów i życzymy rozwijania swoich talentów i sportowych pasji.


Dnia 15.05.2017 w naszej szkole odbył sie pokaz sztuki plastycznej z Indii.12 maja, w ramach obchodów Światowego Dnia bez Śmiecenia, grupa przedszkolna 0f przedstawiła inscenizację teatralną pt. „Przygody w Stumilowym Lesie”. W zabawny i zrozumiały nawet dla najmłodszych widzów sposób, wykorzystując postaci ze znanej bajki, uczniowie przedstawili problem zaśmiecania lasów. Oprócz dawki dobrego humoru, zaprezentowali widowni wiele cennych rad dotyczących dbania o naszą planetę. Mamy nadzieję, że wiedza ta zostanie wykorzystana w codziennym życiu zarówno przez zaproszonych gości, jak i samych aktorów oraz ich najbliższych.ZIELONA SZKOŁA
9 maja klasy 4B i 6F wyjechały na czterodniową zieloną szkołę do Sztutowa (Mierzeja Wiślana). Uczniowie integrowali się poprzez udział w zajęciach sportowych na plaży oraz uczestnictwo w grze terenowej „poszukiwacze skarbów” realizowanej z wykorzystaniem wykrywaczy metalu i lokalizatorów GPS. Ponadto dzieci miały warsztaty bursztyrnicze, podczas których dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat bursztynu i jego inkluzji. Uczniowie samodzielnie szlifowali i polerowali bursztyny, a późnym wieczorem brali udział w tzw. „nocnym zbieraniu bursztynów” przy użyciu lamp UV. W naszym programie nie ominęliśmy także zwiedzania Trójmiasta. W Gdańsku widzieliśmy Stare Miasto z żurawiem, fontanną Neptuna, Dworem Artusa i Katedrą Mariacką. W Gdyni spacerowaliśmy nadbrzeżem portowym i zwiedzaliśmy okręt-muzeum „Błyskawica”, a w Sopocie przeszliśmy się „Monciakiem”. W drodze powrotnej 12 maja dzieci uczestniczyły w szalonej zabawie w parku linowym. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Z pewnością na długo zapamiętamy naszą wycieczkę do Sztutowa.


Dzień Europy Dnia 09.05.2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Europy. Wydarzenie to było podzielone na dwie części. Pierwsza z nich miała charakter wystawy. Każdy z 28 oddziałów klas 1-3 miał za zadanie wykonać plakat z informacjami dotyczącymi kraju europejskiego, który wcześniej wylosował. W tym dniu prace klas zdobiły korytarze naszej szkoły. Każda klasa przygotowując ekspozycję kierowała się specyfiką danego kraju. Na plakatach uczniowie mogli znaleźć takie informacje:
• jak wygląda flaga, kontur,
• ciekawostki o danym państwie,
• zabytki, które warto obejrzeć
• potrawy charakterystyczne dla danego kraju
Druga część odbywała się na korytarzu na 1 piętrze. Jedną z atrakcji był kiermasz potraw europejskich. Wszystkie smakołyki przygotowane zostały przez rodziców. Można było je zakupić za symboliczną kwotę. Dzięki zebranej kwocie wsparliśmy Fundację „Arkę” i Dom Dziecka przy ulicy Łukowskiej. Na przerwie od godziny 11:30 razem z panią Justyną Koźlińską mogliśmy poznać podstawowe kroki np. Tańca belgijskiego, Greka Zorby. Dodatkowo na każdej przerwie uczniowie mogli wsłuchać się w muzykę europejską, rozwiązywać zagadki oraz losować ciekawostki dotyczące krajów europejskich, które rozdawali uczniowie klas 3A oraz 3D. Był to dzień pełen wrażeń i wielu pozytywnych emocji, zarówno dla dzieci, nauczycieli jak i rodziców. Wszystkim sprawiła wiele radości wspólna zabawa, ale przede wszystkim szczytny cel na, który były zbierane pieniądze.
Żołnierze w naszej szkole
2 maja uczniowie klasy 1c, 2 b, 2c, 2 l mieli okazję spotkać się z kadetami, czyli przyszłymi żołnierzami. Pokaz musztry, sprzętu wojskowego cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Być może wśród naszych uczniów będą przyszli żołnierze???


Konstytucja 3 Maja


Pieniądzem może być wszystko?
28 kwietnia uczniowie 1a wzięli udział w warsztatach pt;” Pieniądzem może być wszystko?”. Dowiedziały się, że zanim wynaleziono monety funkcję pieniądza spełniały przedmioty zwane płacidłami. Aby płacidło uznano za środek wymiany handlowej musiało ono spełnić szereg istotnych warunków. Uczniowie mieli możliwość ułożenia puzzli z których powstały różne regiony świata. Była praca w grupach i możliwość wymiany towarów. Warsztaty uświadomiły nam, że wynalezienie monet – jakże wygodnych w użyciu! – wpłynęło na rozwój cywilizacji.


Naszą klasę 3e odwiedziła pani, która opowiedziała i pokazała nam w jaki sposób funkcjonują osoby z niepełnosprawnością np. osoby niewidome, niesłyszące a nawet osoby z autyzmem. Dowiedzieliśmy się co się dzieje z takimi ludźmi i w jaki sposób odbierają świat. Spacerowaliśmy z zasłoniętymi oczyma, zakładaliśmy słuchawki wyciszające dźwięki a nawet próbowaliśmy zawiązać sznurówki z użyciem rękawiczek kuchennych.27 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas 3e, 3g, 3j wraz z wychowawczyniami zaprosiły wszystkich uczniów i grono pedagogiczne do świętowania uroczystości ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Poprzez odegranie scen, śpiew i taniec uczniowie przybliżyli innym szczegóły ustanowienia pierwszej w Europie konstytucji.
W kwietniu odwiedził naszą klasę 3e tata Ani, który to wykonuje zawód policjanta. Zapoznała nas z tajnikami swojej pracy. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się daktyloskopia, wszyscy mogliśmy zdjąć odciski linii papilarnych. Walizka specjalisty od wyszukiwania śladów jest pełna wspaniałych i nietypowych przedmiotów.
Teatr Palladium „Calineczka”
27 kwietnia uczniowie klasy 1a wybrali się do teatru Palladium na musical „Calineczka” inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena. Spektakl w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich – taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem nie pozwolił nam oderwać oczu od sceny. Musical zabrał nas w świat wyobraźni by udowodnić, że nawet najmniejsza istota jest dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca. Po musicalu uczniowie mieli możliwość spotkania się z aktorami i zrobić pamiątkowe zdjęcie.


WYCIECZKA DO SEJMU Dnia 27.04.2017 r. uczniowie z klasy 6F udali się na wycieczkę do Sejmu. Podczas spotkania z przewodnikiem dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Wykład był połączony ze zwiedzaniem wybranych budynków sejmowych. Klasa 6F miała możliwość zwiedzania między innymi: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, holu głównego (gdzie mieściła się makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi ) a także Sali Kolumnowej i Korytarza Marszałkowskiego.


Dnia 21 kwietnia klasa 2j uczestniczyła w warsztatach filmowych zorganizowanych w szkolnej bibliotece. Uczniowie poznali „od kuchni” proces powstawania filmu. Zdobywaniu wiedzy towarzyszyły filmowe rymowanki. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę osób, które pracują nad filmem, m.in. w rolę autora, reżysera, operatora, aktora , charakteryzatora . Uczniowie mieli okazję odegrać krótką scenę. Warsztaty wzbogacone były poprzez ciekawe rekwizyty. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera oraz świetna zabawa.


10 kwietnia w naszej szkole klasy IV, V i VI miały okazję pogłębić w ciekawy i zabawny sposób swoją wiedzę historyczną. W dniu tym odwiedziło naszą placówkę Bractwo Rycerskie KERIN, które dzięki staraniom p. Ireny Nowak, corocznie przeprowadza dla naszych uczniów żywe lekcje historii. Tym razem klasy czwarte miały okazję odwiedzić starożytnych Greków i Persów w okresie wojen grecko-perskich, klasy piąte przyjrzały się bliżej życiu XVII XVIII- wiecznej szlachty Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a klasy szóste przypomniały sobie, jak tworzyło się państwo polskie za Mieszka I. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, w których mogli uczestniczyć wcielając się w różne postacie z odległych czasów i w ten sposób przyczyniać się do propagowania historii wśród uczestniczących w zajęciach rówieśników. Te żywe lekcje historii to tradycja naszej szkoły, którą z pewnością warto kontynuować. W załączeniu galeria zdjęć z żywych lekcji historii.Wielkanocne pisanki, kraszanki i kogutki
Aby święta Wielkanocne przeżyć jak najpełniej, klasa 1c wybrała się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną „Wielkanocne pisanki, kraszanki i kogutki”. Wraz z Panią prowadzącą zajęcia dzieci rozmawiały o zwyczajach związanych ze świętami Wielkiej Nocy, malowaniu pisanek, święceniu pokarmów i wielu innych. Poznały także różnicę między śmigusem a dyngusem i dowiedziały się, jakie wydarzenia miały miejsce w poszczególnych dniach Wielkiego Tygodnia i jak ukazywali je artyści.


Nasza mama czarodziejka
„Nasza mama wygląda całkiem zwyczajnie. Lubi się z nami bawić i zawsze nam pomaga, kiedy coś jest nie tak. Wczoraj w nocy ulepiła z ciasta kawałeczek rożka, który obłamał się księżycowi.” – to fragment książki „Nasza mama czarodziejka” autorstwa Joanny Papuzińskiej. Już te dwa zdania zapowiadają, iż będzie magicznie. Dodatkowego uroku lekturze dodała mama Dominiki, która przyszła na lekcję do klasy 1c i zaczarowała opowieścią wszystkich uczniów. Historie o niezwykłej, sympatycznej i miłej mamie oraz trzech jej synach długo zostaną w pamięci dzieci. Lekcja z mamą Dominiki to kolejny dowód na to, że warto czytać dzieciom i zapraszać je do świata książek.


Warsztaty wielkanocne
w klasach 2f i 2j

Dnia 10 kwietnia 2017 r. w klasach 2f i 2j odbyły się warsztaty wielkanocne. Dzieci i Rodzice wykonywali ozdoby wielkanocne, malowali i dekorowali jajka, tworzyli papierowe kurczaki. Warsztatom towarzyszyła miła, świąteczna atmosfera. Spotkanie wielkanocne zakończone było słodkim poczęstunkiem i uroczystymi życzeniami. W klasie 2f na spotkaniu wielkanocnym został rozstrzygnięty klasowy konkurs pt.: „Moja książka”.


Lekcja bezpieczeństwa w metrze
4 kwietnia uczniowie klasy 3a udali się na lekcję bezpieczeństwa w metrze. Lekcję realizował pan policjant prewencji kryminalnej Komisariatu Policji Metra Warszawskiego, który propagował dzieciom tematykę bezpieczeństwa publicznego, a w głównej mierze bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych. Celem lekcji była nauka poprzez zabawę i jednocześnie przystępne przekazywanie merytorycznych treści dotyczących bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej. Uczniowie mieli okazję poznać pracę metrowskich policjantów od kuchni, wyposażenie z jakiego korzystają w trakcie służby patrolowej oraz podczas zabezpieczeń imprez masowych. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę kuloodporną, kamizelkę chroniącą przed uderzeniami czy kask ochraniający głowę. Największy uśmiech na ich twarzach dzieci można było zauważyć podczas oglądania samochodów policyjnych, gdzie uczniowie mogli wcielić się w role policjantów i przestępców, mogli samodzielnie włączyć megafon, policyjne syreny oraz sygnały świetlne. Ponadto podczas pobytu na terenie metra dzieci dowiedziały się jak zachowywać się na peronie stacji, co to jest linia bezpieczeństwa, jak bezpiecznie wchodzić i wychodzić z wagonu kolejki, jak zachowywać się podczas jazdy metrem, jak postępować w przypadku zagubienia oraz jak korzystać z tzw. żółtego telefonu bezpieczeństwa. W podziękowaniu za lekcje bezpieczeństwa dzieci zrobiły dla Policji Metra Warszawskiego pamiątkowe prace plastyczne.
Cztery Pory Roku- wycieczka agroturystyczna
31 marca uczniowie klasy 1a i 2l z wychowawczyniami wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego w Powsinie. Dzieci miały możliwość poznania życia na wsi, jeździły na kucyku, obcowały ze zwierzętami. Poznały zwyczaje obchodzenia Świąt Wielkanocnych”. Na koniec odbyło się ognisko z kiełbaskami. Wróciliśmy zadowoleni.


30 marca w naszej szkole odbył się pokaz jazdy na rowerze BMX i hulajnodze sportowej. Uczniowie obejrzeli film promujący uprawianie sportu.


Żywa lekcja przyrody z sowami
...tajemnicze... bezszelestnym lotem przecinają mroki nocy...do dziś nierzadko tępione i prześladowane ze strony człowieka ze względu na złą sławę jaką przypisano im w legendach. Z drugiej strony przedstawiane od wieków jako symbol mądrości i wiedzy. Sowy, ze względu na swój skryty i w zasadzie nocny tryb życia, są słabo poznane, a nasza wiedza w społeczeństwie na temat sów jest bardzo powierzchowna. Dla skutecznej ochrony sów niezbędne jest stworzenie wizerunku sowy jako ważnego i pożytecznego elementu przyrody. Z pasji do przyrody i ptaków drapieżnych 31 marca klasę 3a i 3d odwiedzili państwo, którzy zajmują się hodowlą dwóch sów Płomykówki i Puszczyka Zwyczajnego, które to mogły poznać uczniowie. Przekazali najmłodszym tajniki funkcjonowania przyrody w sposób, który zagwarantował proste przyswojenie informacji, oraz dzięki pomocy zaprzyjaźnionych sów Płomykówki i Puszczyka dzieci miały szansę dowiedzieć się jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik lekcji mógł doświadczyć różnorodności tych ptaków i poznać najdrobniejsze szczegóły dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki. Ponadto dzieci miały okazje poznać budowę ciała sów, ich funkcjonowanie w przyrodzie i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych ptaków.


28 marca w klasie 1a odbyły się warsztaty „E-jak emocje” poprowadzone przez Panią Małgosię. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach i pokazywały wylosowane emocje. Nie zabrakło dobrej zabawy i przyjaznej atmosfery.Dzień Wielkich Polaków
Spotkania z żywą historią, poznanie sylwetek wielkich Polaków, dzięki którym nasz kraj mógł się rozwijać i ubogacać, to idea jaka stoi za Dniem Wielkiego Polaka, który w naszej szkole obchodziliśmy 27 marca. Była to szansa na promocję ulubionej postaci historycznej, sportowca czy poety poprzez opowiedzenie o jej dokonaniach, będąc przebranym za tę osobę. Na szkolnych korytarzach pojawili się m.in. Jan III Sobieski, Królowa Jadwiga, także postaci z najnowszej historii jak Jan Paweł II. Uczniowie nie zapomnieli też o osobach, które odegrały ważną rolę w historii naszej szkoły, tj. Kamili Skolimowskiej czy Ewie Szelburg-Zarembinie. Wyzwanie podjęli także uczniowie z klas I-III, którzy starannie przygotowali się do prezentacji swoich postaci. Gdyby wielcy Polacy mogli przemówić, bez cienia wątpliwości powiedzieliby: BRAWO!!!


Dzień Wielkich Polaków
W poniedziałek, 27 marca, w naszej „312-stce” można było spotkać mnóstwo wybitnych Polek i Polaków żyjących od X wieku do czasów współczesnych. Przyczyna była prosta – Dzień Wielkich Polaków, tradycyjna, prowadzona przez p. I. Nowak co roku impreza, w czasie której uczniowie prezentują efekt projektu przygotowanego przez siebie przez wiele miesięcy. Jego celem jest zapoznanie innych uczniów z postacią jakiejś Polki lub Polaka zasłużonego dla naszej Ojczyzny. Dzieci, przebrane za wybraną przez siebie osobę, reklamują ją sobą przez cały szkolny dzień – na wszystkich zajęciach i przerwach. Opowiadają też na lekcjach innym uczniom o swojej bohaterce lub bohaterze, a także na przerwach zainteresowanym rówieśnikom. Wszyscy uczestniczyli w niezwykłej, żywej lekcji historii. W tym dniu królowały w szkole różnorodne barwy, a towarzyszyły im radość i śmiech, a niekiedy zaduma. Szkoła stała się kolorowa nie tylko na zewnątrz. Jak widać na fotografiach, uczniom Dzień Wielkich Polaków bardzo się podobał.


Piasek, światło i Mały Książę
Zwyciężczyni programu „Mam Talent" Tetiana Galitsyna, wraz z najszybszym malarzem na świecie VLODYRem i grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko – historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry'ego tworzoną na oczach widzów piaskiem, połączoną z animacją światłem, wodą oraz elementami spektaklu teatralnego i technik szybkiego malowania (tzw.speed painting). W Warszawie odbyły się tylko dwa spektakle. Na jedno z nich wybrała się klasa 1c. Dzieci oczarowane muzyką i obrazem pokochały Małego Księcia – magia teatru zadziałała.


Z okazji Dnia Św. Patryka zorganizowaliśmy DZIEŃ JĘZYKOWY w naszej szkole. Bawiliśmy się wspaniale tańcząc wraz z nauczycielami pod kierunkiem Pani Justyny Koźlińskiej, a także odgadując zagadki i malując twarze przy poszczególnych stoiskach zorganizowanych przez nauczycieli języków obcych.Wizyta Przedszkolaków
Podczas pierwszych dni wiosny naszą szkołę miały okazję odwiedzić dzieci z Przedszkola „Kolorowe Kredki” na Gocławku. Przy współpracy p. Karoliny Zięby przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w pokazowej lekcji w klasie 1c , która z przyjemnością gościła przedszkolaków wraz ze swoim wychowawcą p. Ewą Wojtysiak. Dzieci wzięły udział w zajęciach tańcząc do muzyki i odgadując zagadki dotyczące wiosny, obserwowały pracę uczniów klasy 1c z wielkim skupieniem i ciekawością. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas pierwszych.


W dniu 22 marca 2017 r. odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski kl. I-III z okazji powitania wiosny oraz podsumowania konkursów organizowanych przez SU kl. I-III. Uczniowie powitali Wiosnę wierszem i piosenką. Podsumowano konkurs recytatorski pt. „Spotkanie z wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima” oraz konkurs „Bożonarodzeniowe anioły”. Laureaci konkursu recytatorskiego wystąpili przed uczniami, a wszyscy odebrali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.


Bankowość dla najmłodszych
Tata Nikoli z klasy 1c pracuje w banku. Przyjął zaproszenie od dzieci i 9 marca poprowadził lekcję związaną z bankowością dla najmłodszych. Uczniowie poznali podstawowe zagadnienia związane z pieniądzem i jego znaczeniem w codziennym życiu. W trakcie zajęć szukali odpowiedzi na pytania – czy pieniądze są nam potrzebne, dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi skąd mają pieniądze? Pieniądze są obecne w każdym dniu naszego życia, dlatego warto o nich wiedzieć jak najwięcej.


Wycieczka za szklany ekran
Mama Filipa z klasy 1 c zaprosiła dzieci na wycieczkę do telewizji TVN. Była to unikalna okazja, aby sprawdzić, jak powstają programy telewizyjne, jak wygląda studio nagrań czy z bliska przyjrzeć się profesjonalnej kamerze. Uczniowie spotkali się także z Panią Synoptyk, czyli osobą, która sprawdza, jaka będzie pogoda. Jej prognozę przedstawiają później prezenterzy na antenie telewizyjnej. Telewizja skrywa wiele tajemnic, wiele jeszcze dzieci nie odkryły, ale były zadowolone, że choć część już nie stanowi dla nich sekretu.


„WIOSENNE ŚNIADANIE KLASY 5E, KTÓRE DAJE MOC”
21.03.2017 roku odbyło się kolejne śniadaniowe spotkanie. Ty razem „Wiosenne śniadanie, które daje moc” przygotowali uczniowie z klasy 5E pod okiem wychowawcy p. Jarosława Lorka i nauczycieli wychowania fizycznego. Na naszym stole zagościły same wiosenne, smaczne i zdrowe posiłki. Jedząc zdrowe śniadanie zapewniamy sobie mnóstwo pozytywnej energii i unikamy napadów głodu. Nie bez powodu mówi się, że to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Naprawdę tak jest! Czy macie już dość kanapek z szynką i serem? Przygotujcie oryginalne śniadanie, które będzie smaczne i pożywne, a ponadto zapewni odpowiednią dawkę energii na resztę dnia. Oto pomysły klasy 5E na proste i ciekawe śniadania, które pokocha każde dziecko.


„MAM TALENT” DLA KLAS IV- VI
Dnia 17.03.2017 roku mieliśmy okazję obejrzeć zmagania finalistów szkolnego konkursu „MAM TALENT” dla klas IV-VI.
Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Można było również obejrzeć pokaz umiejętności koszykarskich oraz akrobacje w tunelu aerodynamicznym.
Największą sympatię publiczności, a tym samym najwyższą liczbę głosów, zdobyły uczennice z klasy 6D - Oliwia Nasiadka i Agnieszka Strycharz prezentując taniec w stylu modern jazz.
Na drugim miejscu również w pokazie tanecznym uplasowała się Natalia Sztyber z klasy 5E.
Trzecie miejsce przypadło Patrycji Sarnowskiej i Weronice Matskiv z klasy 6E.
Konkurs jak zwykle pokazał, jak wielu utalentowanych uczniów jest w SP 312. Jesteśmy pewni, że następne edycje przyniosą kolejne niezapomniane występy, które zachwycą publiczność.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy talentów !!!


Członkowie starszej grupy teatralnej MYDELNICZKA chętnie współpracują w zespołach. Improwizowane scenki i etiudy to ulubiony rodzaj zajęć. TEATR SZKOLNY to innowacja pedagogiczna stworzona i prowadzona specjalnie dla uczniów kolorowej szkoły przez p. Magdalenę Dyniewicz.Wycieczka do Słomczyna
9 marca 2017 r. klasa 2b i 2c pojechały na kolejną wycieczkę do Słomczyna. Uczniowie pokochali to miejsce do zdobywania wiedzy jak również do zabawy. Tym razem wykonali samodzielnie zegar. Dokładność, precyzje, samodzielność i staranność tak „ w szwajcarskim zegarku”. 4 godziny pracy, a później zabawa i pieczenie kiełbasek przy ognisku.


Młodsze dzieci z grupy TEATRALNE ELE-MELE uwielbiają przebieranki...
Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.

14 lutego 2017 roku w klasie 1 a zagościła mama Daniela, która opowiedziała nam o swojej wykonywanej pracy. Jest analitykiem medycznym. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły poeksperymentować z fiolkami, barwami i dowiedzieć się jak przeprowadzane są badania krwi. Wizyta mamy Daniela była bardzo owocna.


„WALENTYNKOWE ŚNIADANIE OD SERCA”
Często stajemy przed dylematem co zjeść na śniadanie. W końcu każdy powinien je zjeść przed wyjściem z domu i pod żadnym pozorem nie powinniśmy omijać tego posiłku. Dobre śniadanie daje nam siłę i energię na cały dzień. 09.02.2017 roku klasa 5F przygotowała, specjalnie z okazji dnia zakochanych,„WALENTYNKOWE ŚNIADANIE OD SERCA”. Wszystkim uczniom SP 312 smakowały pyszne, zdrowe i nietuzinkowe potrawy przygotowane przez uczniów z klasy 5F pod okiem wychowawcy p. Jarosława Biegańskiego. Wszystko wystawione na stole pięknie udekorowanym w serca, tworzyło tego dnia cudowny walentynkowy klimat. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zachęcamy innych do włączenia się do naszej akcji. Kolejne śniadanie już w marcu przygotuje klasa 5E!


Zimowy las - czy cały las zimą śpi?
Mimo że zimowy dzień mija niezwykle szybko i wiele zwierząt zasypia bądź odlatuje, to nie oznacza, że zimą w lesie nic się nie dzieje. Klasa 1c wybrała się do Powsina, aby podczas zajęć poznać zmiany zachodzące w tym okresie w lesie, odkryć sposoby przetrwania zimy przez rośliny oraz poznać sekretne życie zwierząt. Zima to niezwykły czas zmiany uczniów w leśnych tropicieli śladów obecności zwierząt, które właśnie w tym okresie bardzo łatwo dostrzec w terenie, dlatego wyprawa do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na długo zapadnie dzieciom w pamięci.


10 lutego 2017 w naszej szkole jak co roku odbyły się Szkolne Walentynki – wydarzenie zorganizowane przez szkolny samorząd uczniowski. Podczas długich przerw rozbrzmiewała muzyka, zapanowała zabawa na holu na drugim piętrze - począwszy od przerwy międzylekcyjnej o 11.30do przerwy po szóstej godzinie lekcyjnej do 14.00. Odbywały się konkursy z nagrodami podczas przerw. Na korytarzu na parterze Śniadanie od Serca dawało moc. Przygotowana „Ściana pozytywnych emocji” oraz poczta walentynkowa pokazały jak wieloma pozytywnymi uczuciami potrafimy się darzyć w naszej szkole.

Pozdrawiamy !

Samorząd Uczniowski


9 lutego w klasie 1a odbyły się występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnukowie z uśmiechem zaśpiewali swoim dziadkom piosenki i powiedzieli wiersze, nie zabrakło zagadek i niespodzianek.


Wizyta delegacji Szkoły Podstawowej nr 312 na grobie Kamili Skolimowskiej. 18.02.2017 roku mija kolejna rocznica śmierci naszej patronki obiektów sportowych Kamili Skolimowskiej. Wszyscy pamiętamy, jak podczas olimpiady w Sydney zdobyła złoty medal w rzucie młotem. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska, wspaniała sportsmenka i osoba o wielkim sercu. A dla uczniów SP 312 wielki autorytet nie tylko w dziedzinie sportu. Składanie kwiatów na grobie Kamili Skolimowskiej stało się już tradycją naszej szkoły.
Dnia 08.02.2017 r. reprezentacja uczniów z klas IV -VI , pani dyrektor Agnieszka Ławida oraz pani Monika Durjasz, złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą umieszczoną przy rondzie noszącym im. Kamili Skolimowskiej, a także na grobie sportsmenki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.


RODZICE W ROLI NAUCZYCIELA
5 lutego 2017 r. rodzice Oli B. z klasy 2b przeprowadzili ciekawe zajęcia na temat higieny osobistej, zażywania lekarstw i prowadzonych badań nad lekami. Pani Ania i Pan Dariusz są farmaceutami. Ich praca wymaga od nich niezwykłej dokładności i sumienności. Uczniowie mogli się o tym przekonać wykonując maść ochronną według określonej receptury. Skład maści zapisali na sygnaturze. Lekcja była bardzo ciekawa i dostarczyła wiele radości.

Bal karnawałowy
Na początku lutego w klasie 1a zawitała mama Wojtka, która zapoznała dzieci z książką „Afryka Kazika”. Uczniowie chętnie słuchali i odpowiadali na zadawane pytania. Na koniec spotkania każdy otrzymał mapę Afryki.W styczniu klasa 4f uczestniczyła w ciekawych warsztatach „Zielono mi” w Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie. Dzieci pracowały w grupach m.in. rozpoznawały drzewa po liściach. Dowiedziały się również, gdzie w stolicy zlokalizowane są największe skupiska zieleni oraz dlaczego warto je chronić.


Klasa 5e - NIEWIDZIALNA WYSTAWA – 18.01.2017 r.
NIEWIDZIALNA WYSTAWA – BUDAPESZT – PRAGA – WARSZAWA
Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło… Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie klasy 5e mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi. Na wystawie poprowadzili nas Przewodnicy – osoby niedowidzące. Znaleźliśmy się w nowej sytuacji, przy braku wzroku, była okazja poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również była okazja stwierdzić, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny. Niesamowita kompozycja dźwięków i zapachów pozwoliła nam zapomnieć, że jesteśmy na wystawie… Doświadczyliśmy jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko… Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z części widzialnej wystawy - zdjęć w ciemnościach Wam nie pokażemy – przepraszamy!


17 stycznia uczniowie klas 1a i 2n udali się do Mostówki.
W pracowni ceramiki dzieci dowiedziały się jak powstaje ceramika, poznali proces jej tworzenia. Mogli zobaczyć formy, masę, glazury ceramiczne, piece ceramiczne. Nasze dzieci szlifowały i malowały drewniane ptaki i anioły, specjalnie zaprojektowane przez artystów. Było przy tym wiele zabawy oraz urozmaicenie barw. Na zakończenie odbyło się ognisko w zimowym pejzażu.


16 stycznia odbyła się wycieczka klasy 4B i 6F do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, podczas której uczniowie wzięli udział w warsztatach Storyboard oraz zobaczyli wystawę Plan Filmowy. W części praktycznej dowiedzieli się kim jest i jak pracuje storyboardzista, a także jak powstaje i do czego potrzebny jest storyboard. Pod czujnym okiem prowadzącego każdy uczestnik narysował fragment storyboardu na podstawie omówionej sceny. Przed zwiedzaniem wystawy każdy uczestnik odmienił swój wizerunek w pracowni charakteryzacji. Część pokazową wycieczki stanowiła wystawa, której tematem był film „Karbala”. Uczniowie byli zafascynowani ekspozycją – zobaczyli fragmenty oryginalnej scenografii, rekwizyty i kostiumy z filmu oraz najważniejsze elementy planu filmowego. Dzięki tej wycieczce uczniowie mieli okazję zetknąć się ze światem filmu i zobaczyć go z perspektywy filmowców pracujących na planie filmowym. Uczestnicy jednoznacznie określili wizytę w WFDiF mianem najlepszej wycieczki na jakiej dotychczas byli.


Jak dzieciństwo to zabawa, ale jak się bawiono, kiedy nie było Internetu, Wi-Fi, ba! nawet komputerów? 11 stycznia klasa 1 c na lekcji muzealnej w Muzeum na Woli zdobyła wiedzę o grach i zabawach, w których brały udział dzieci na podwórkach miast w latach powojennych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną ukazującą różne rodzaje zabaw ruchowych, zręcznościowych i intelektualnych. Następnie klasa osobiście sprawdziła, czy podczas omawianych gier nie wiało nudą. Na koniec każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać składankę z papieru zwaną „piekło – niebo”. Po zakończonych zajęciach klasa już wiedziała, jak pokolenia ich dziadków i rodziców spędzały wolny i czas. Odkryła też, że zabawy „bez prądu” też są megafajne.


10 stycznia 2017 roku uczniowie 1 a wybrali się do szkolnej biblioteki. Panie bibliotekarki zapoznały nas ze zbiorem książek, z zasadami bycia czytelnikiem. Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelnika i mogli wypożyczyć pierwsze książki.Tata Jasia, ucznia klasy 1c, na co dzień zajmuje się programowaniem. W Internecie spędza długie godziny i dobrze wie, jak wiele zagrożeń czyha w wirtualnej sieci. Dlatego przyszedł do dzieci z klas pierwszych i przestrzegł najmłodszych użytkowników, że nieodpowiedzialne korzystanie z sieci może być także niebezpieczne. Pomogły mu w tym owieczki, bohaterowie filmów animowanych "Owce w Sieci". Kreskówki nawiązywały do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Postacie: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki, w kilku krótkich odcinkach pokazały współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdego z nich zawierało morał mówiący, jak uniknąć zagrożeń.


9 stycznia uczniowie klasy 1 a zostali zaproszeni na warsztaty robienia masek do przedszkola nr 425. Na początku odbył się konkurs kto pierwszy zgadnie wyświetlaną postać z bajki. Po konkursie uczniowie zabrali się do owocnej pracy. Maski wyszły przeróżne, a zabawa się udała.Nibylandia jest stanem radości, latanie – stanem ducha, a Piotruś Pan – każdym z nas! Tak uczniowie klasy 1 c mogli powtórzyć za J.J. Połońskim, reżyserem spektaklu "Piotruś Pan", na który klasa wybrała się z okazji mikołajek 7.12. Kolorowo-muzyczno-fantastyczne przedstawienie pomogło dzieciom znaleźć odpowiedzi na wiele pytań: Gdzie jest Nibylandia? Czy w prawo i aż do rana to właściwy adres? Czy być Piotrusiem Panem to znaczy nie umieć kochać? Czy kochać za mocno? Czy wróżki istnieją? Czy tylko wtedy, gdy się w nie wierzy? Czy tykanie budzika może obudzić krokodyla? Gdzie leży granica naszej wyobraźni? Po spektaklu uczniowie spotkali Świętego Mikołaja, który z racji swojego święta obdarował dzieci drobnymi upominkami.


Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio. Zwyczaj przywędrował z Włoch do Polski w XVI wieku. Jasełka stały się zbieżne z kolędowaniem oraz charakterystycznym elementem słowiańskiego folkloru. W klasie 1c pielęgnowanie tradycji jest bardzo ważne, dlatego 13 grudnia wszyscy uczniowie wystąpili w jasełkach. Scenariusz przedstawienia był bardzo wymagający, ale młodzi aktorzy dali sobie radę bez najmniejszego problemu. Ich wysiłek włożony w przygotowanie spektaklu został nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność, która mogła poczuć prawdziwą magię Świąt Bożego Narodzenia.


Pasowanie na czytelnika
“Oto zagadka książkowa!
Dziesięć liter ma to słowo,
A na końcu jest w nim “teka”,
Książka tam na ciebie czeka,
Coraz inna, coraz nowa.”
Zagadkę rozwiązali uczniowie klasy 1c, którzy powędrowali do... biblioteki. Panie Bibliotekarki wytłumaczyły dzieciom zasady korzystania ze szkolnych zbiorów książkowych, omówiły też, jak należy traktować książki, aby ich nie zniszczyć. Na koniec zajęć każdy z uczniów miał założoną swoją kartę i mógł wypożyczyć pierwszą książkę.


Dnia 21 grudnia w naszej szkole odbyło się bożonarodzeniowe przedstawienie pt. "1:0 dla nieba" Dowiedzieliśmy się, że mimo wielu przeszkód piekła, niebo zwyciężyło i jak co roku Pan Jezus mógł przyjść na świat w asyście aniołów. Przedstawienie przygotowała klasa IV G z Panią Justyną Koźlińską i Panią Iwoną Lewocik - wychowawcą, a towarzyszył szkolny chór pod kierunkiem Pani Anny Krakowskiej oraz soliści z klas IV –VI.


Dziękujemy Rodzicom i Uczniom z klas 6A, 6B, 6C, 6D, 6E, 6F za włączenie się w organizację akcji „ŚWIĄTECZNY TARG ŚNIADANIOWY".
Dzięki zaangażowaniu Państwa i Dzieci zorganizowaliśmy akcję, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów. " Miło nam poinformować, że udało nam się zebrać kwotę 1300zł i 50 gr. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na zakup nagród dla uczniów biorących udział w konkursach i zawodach sportowych. Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy!

ORGANIZATORZY:
Monika Durjasz
Joanna Skoczek
Edyta Szulc
Jarosław Lorek
Jarosław Biegański


Przy wspólnym stole…
Smacznie i kolędowo było 20 grudnia w klasie 1a. Uczniowie przy śpiewie kolęd robili kanapki, a po złożeniu życzeń skonsumowali je. Nie zabrakł ich dla gości…


19 grudnia klasa 1 a wybrała się na spotkanie z pisarką Panią Dorotą Gellner. Pani Dorota opowiedziała uczniom o tym jak została pisarką i jaką to jej daje radość. Uczniowie wysłuchali czytanych utworów oraz wzięły udział w zabawach przy muzyce.19 grudnia w poniedziałek klasa 5e miała świąteczną Wigilię. Tego dnia składaliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Kiedy każdy złożył już każdemu życzenia, usiedliśmy w swoich ławkach i zaczęliśmy śpiewać kolędy. Ola Zgrzywa grała na skrzypcach, Matylda Tomoń na pianinie. Potem nadszedł czas na ucztę przy stole. Na koniec każdy otrzymał prezent, kubki ceramiczne z przepiękną grafiką, którą wykonała p. Marta Borkowska – dziękujemy!Dnia 16.12.2016 r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor Ewą Adamską i panią Joanną Skoczek udała się do Kancelarii Premiera na spotkanie z panią Jolantą Rusiniak - Prezesem Rządowego Centrum Legislacji oraz Sekretarzem Rady Ministrów. Celem wizyty było złożenie podziękowania pani Minister za wsparcie działań fundacji Kamili Skolimowskiej. Pani Minister przyjęła uczniów bardzo serdecznie i ciepło, oprowadziła po Kancelarii, pokazała wiele miejsc znanych uczniom tylko z telewizji. Na pewno uczniowie na długo zapamiętają wizytę w takim miejscu.„Cicha noc, święta noc…”
16 grudnia klasa 1a zaprosiła swoich bliskich na przedświąteczny występ „Jasełka”. Nie zabrakło kolęd i wspomnień z narodzenia Jezusa. Braw nie było końca…
W grudniu klasę 3A odwiedził pan, który jest muzykiem. Zaprezentował dzieciom różne rodzaje gitary, opisał ich wygląd jak i zagrał na każdej znane i lubiane dzieciom melodie. Uczniowie mogli sami zagrać na wybranej gitarze jak i z bliska się przyjrzeć i zrobić zdjęcie z wybranym przez siebie modelem. Dzieci bawiły się również podczas wizyty przy akompaniamencie organów i mogły wraz z gościem zrobić próbę do Jasełek.
Dnia 14.12, grupa 0F uczestniczyła w warsztatach w Galerii Autograf. Dzieci własnoręczne ozdabiały bombki choinkowe za pomocą techniki decoupage. Było to także doskonałe ćwiczenie manualne, które dostarczyło dzieciom wiele radości.
12 grudnia w klasie 2 b odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli. Tematem zajęć było "Czy warto być sportowcem". Uczniowie wymieniali dyscypliny sportowe, zastanawiali się czy cechy charakteru jakie posiada sportowiec powinien mieć każdy z nas? Postacie sportowców, ich postawa, sukcesy towarzyszyły przez cały czas trwania lekcji. Nawet w ocenieniu swoich umiejętności uczniowie stosowali medale przeważnie ZŁOTE. Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli lekcja pozostanie na długo w pamięci.


Rodzic w roli nauczyciela
12 grudnia uczniowie klasy 4g, mieli przyjemność gościć na lekcji panią Agnieszkę Nowakowską. Dziękujemy mamie Amelki za pouczającą lekcję, podczas której uczniowie poznali pojęcie kartografii, dowiedzieli się jak powstają mapy, co to jest GIS i jakie są jego zastosowania. Mieli także możliwość opracowania mapy przedstawiającej gęstość zaludnienia w województwach Polski.


„Uwaga! Pali się!”
9 grudnia do uczniów klasy 1 a zawitał tata Maćka z 4e, który jest z zawodu Strażakiem. Opowiedział dzieciom o pracy strażaka, o zagrożeniach jakie są z tą pracą związane. Pokazał również strój strażaka i niezbędne rzeczy, które powinno mieć się przy sobie. Uczniowie mieli możliwość założenia stroju strażackiego, który okazał się naprawdę ciężki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tego spotkania.


9 grudnia uczniowie 1a wybrali się do biblioteki przy ul. Abrahama. Tam spotkali się z aktorką Panią Małgorzatą Kunowską, która przybliżyła uczniom wiersze Jana Brzechwy. Po recytacji każdego wiersza dzieci musiały odpowiedzieć na kilka pytań związanych z danym utworem. Na koniec spotkania były zabawy przy muzyce.


8 grudnia odbyła się wycieczka klasy 4B i 6F do Warszawskiej Opery Kameralnej. Uczniowie w skupieniu i z zainteresowaniem obejrzeli spektakl „Papageno, czyli bajka o zaczarowanym flecie” na podstawie opery „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach prowadzonych przez pedagogów teatru – poznały podstawowe terminy związane z operą, odkrywały tajemnicę śpiewu operowego oraz … stawiały sobie wyzwania. Z pewnością było to wyjście pełen wrażeń!


7 grudnia uczniowie klasy 4F wybrali się do kina na film animowany pt. „Kubo i dwie struny”. Film opowiadał o chłopcu o imieniu Kubo, który wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Seans wszystkim bardzo się podobał.


NIETYPOWY PREZENT MIKOŁAJKOWY DLA KLASY 2L
Magik i iluzjonista Konrad przybył do klasy 2L w ramach prezentu mikołajkowego. Przedstawił bogaty program i zabrał dzieci w baśniowy świat magii. Takiego prezentu uczniowie na pewno długo nie zapomną.


Z okazji Mikołajek 6 grudnia klasy 4c i 4g wybrały się razem do Opery Kameralnej w Warszawie na warsztaty oraz spektakl pod tytułem „Papageno, czyli bajka o zaczarowanym flecie”. Zachwyciły nas piękne stroje, donośne głosy aktorów, muzyka Mozarta oraz historia Paminy i Tamina wyśpiewana w języku niemieckim.6 grudnia zagościła do klasy 1 a babcia Leny. Przybliżyła nam magię zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych oraz wykonała wraz z dziećmi stroiki świąteczne. Uczniowie świetnie się bawili, a prace wyszły wspaniale. Gratuluję…W dniu 6 grudnia do oddziałów 0 zawitał Święty Mikołaj z pełnym workiem prezentów. Dzieci witały Świętego Mikołaja piosenkami i tańcami. Nasz gość z każdą grupą rozmawiał o zachowaniu dzieci i udzielił im kilku cennych rad. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj nie zapomni o nas i za rok też nas odwiedzi.


4 edycja Biegu Mikołajów, czyli największe, mikołajkowe wydarzenie biegowe w Polsce za nami! 4 grudnia 2016 r. „Mikołaje” z klasy 5e pod opieką p. Marty Borkowskiej, p. Joanny Manowskiej, p. Adama Leśniewskiego oraz p. Jarosława Lorka wzięli udział w Biegu Mikołajów, który z pewnością można uznać za wydarzenie ogólnopolskie. W tym roku spotkaliśmy się w pięciu miastach: Warszawa, Poznań, Wrocław, Zakopane oraz debiutujący Sopot. W Warszawie dzieci rywalizowały na torze wyścigów konnych Służewiec, który od trzech lat jest miejscem gdzie spotykają się Mikołaje z całego świata – na dystansie 1500 metrów. Za każdy przebiegnięty kilometr Fundacja im. Tytusa Chałbińskiego GÓRY PRZENOSIĆ, Fundacja Lotto MILION MARZEŃ przekazały 1 złotówkę na cele charytatywne. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkową czapkę Mikołaja i pamiątkowy medal. Imprezę poprowadził Conrado Moreno. Koleina edycja biegu już za rok. Zapraszamy – Mikołaje na start!


Klasa 1 c o bajkach wie wszystko. Ale czy legendy to też bajki? Jakie legendy mówią o Warszawie i jej historii? Te pytania nie dały dzieciom spokoju. Dlatego po odpowiedź udały się 1 grudnia do Muzeum na Woli, aby wziąć udział w warsztatach „Legendy warszawskie”. Prowadzący przedstawił m.in. legendy o Syrence i Bazyliszku. Następnie uczennice i uczniowie przedstawili wybraną postać w formie figurek z plasteliny. Lekcja pokazała uczestniczkom przenikanie się świata realnego i fantastycznego w ciągu dziejów. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się krytycznego podejścia do treści legend w zestawieniu z faktami.

Dzieci z oddziału 0b w listopadzie były w Bibliotece Publicznej nr 55. Na zajęciach bibliotecznych poznały historię małego Rudzika, a następnie samodzielnie wykonały postać głównego bohatera utworu.
"ŚNIADANIE DAJE MOC" Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy większą energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień !!! 30.11.2016 r. klasa 5B wraz z organizatorami śniadania – p. Joanną Skoczek, p. Moniką Durjasz , p. Katarzyną Piotrowską i p. Edytą Szulc przygotowała pyszne, smaczne i zdrowe smakołyki dla uczniów naszej szkoły. Celem naszego programu jest zwiększenie świadomości wśród uczniów naszej szkoły na temat zdrowego odżywiania i bardzo ważnej roli spożywania śniadania przez dzieci.30 listopada uczniowie klasy 1 a wybrali się na warsztaty teatralne. Podczas tych warsztatów zostali wprowadzeni w tajniki kulis teatralnych. Zwiedzili zakamarki teatralne, poznali pracę aktorów. Pobyt w teatrze był udany.
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA25 listopada uczniowie grupy 0b i klasy 1 a miały spotkanie z pisarką Panią Anielą Cholewińską-Szkolik. Pani Aniela opowiedziała uczniom o tym jak została pisarką i jaką radość daje jej pisanie. Uczniowie wysłuchali czytanych utworów oraz miały możliwość zadawania pytań. Spotkanie było owocne.Jak powstaje gazeta
Lekcja w Muzeum Drukarstwa była wstępem do zajęć, które 25 listopada w klasie 1 c przeprowadziła mama Jasia. Celem zajęć było stworzenie gazety. Uczniowie krok po kroku przygotowali w zespołach poszczególne działy, które na końcu można było połączyć we wspólne dzieło. Efekt był imponujący. Wszystko dzięki temu, iż dzieci dobrze wiedziały, że sukces zależy od pracy zespołowej. Jak głosi morał z wiersza Michała Zawadki pt. „Skrzynka z narzędziami”: „(…)zamiast chwalić swe zasługi, doceń, co potrafi drugi, bo w szacunku do drugiego zbudujecie coś pięknego”.


Żyj zdrowo i kolorowo- „Wiem co jem”
Klasa 2b uczestniczyła w programie „Wiem co jem”. Program obejmował część teoretyczną oraz praktyczną. Uczniowie poznali piramidę zdrowia, samodzielnie przygotowali zdrowe i pożywne śniadanie oraz poznali i czynnie uczestniczyli w aktywności ruchowej.

Drewniane, ołowiane – literki zaczarowane
23 listopada klasa 1 c udała się do Muzeum Drukarstwa w Warszawie. Mało kto wie o jego istnieniu, a szkoda, ponieważ można tam się dowiedzieć, kim był Jan Gutenberg, co to jest wierszownik, kaszta, czy też jak zbudowana jest czcionka. Dzieci nie tylko słuchały i oglądały. W części praktycznej bowiem mogły ułożyć drewniane czcionki, tzw. drewniaki, w wyrazy jak prawdziwi zecerzy. Każdy z uczestników własnoręcznie wytłoczył też druk okolicznościowy na zabytkowej prasie korektorskiej. Trzeba było trochę trudu, aby to zrobić, ale ostatecznie każdy z uczniów zadanie wykonał poprawnie, zdobywając tym samym sprawność drukarza.Z okazji Święta niepodległości dzieci z oddziałów przedszkolnych Oa i Oc wraz z wychowawczyniami B. Dąbrowską i J. Ajdacką przygotowały i zaprezentowały kolegom i rodzicom piękne radosne przedstawienie „Piękna nasza Polska cała”.Ale smaczne i słodkie…
18 listopada 1a wybrała się do Pijalni Czekolady E.Wedel na wyjątkowe warsztaty czekoladowe. Ta niezwykła i słodka przygoda to nie tylko pyszna i kreatywna zabawa, ale także opowieść o tym jak powstaje czekolada i okazja do poznania skrywanych przez nią tajemnic. Uczniowie bawili się w Mistrza Czekolady wykorzystując swoją wyobraźnię oraz białą czekoladę do stworzenia wyjątkowej dekoracji na Torciku Wedlowski. Miały okazję popróbować słodkiej czekolady. Było bardzo czekoladowo .


Klasa 4g wybrała się 18 listopada do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. Mieści się on przy ul. Senatorskiej w dawnym banku Wilhelma Landaua. Oprócz poznania historii miniatur takich jak Pałac Lubomirskich, Pałac Saski czy Warszawska Giełda z roku 1890, wybrali się również w wirtualną podróż do Warszawy lat 30. Polecamy!


Klasa 5e -wycieczka klasowa!
Centrum Wspinaczkowe Murall
18 listopada uczniowie klasy 5e wzięli udział w wycieczce klasowej do strefy Fun Climb. Pokonanie 20 różnych przeszkód, stanowiło nie lada wyzwanie. Najwięcej emocji dostarczyły przeszkody specjalne: skok na banana i przejście po palach. Wycieczka dostarczyła nam dużo pozytywnych wrażeń i niezapomniane przeżycia.


WIZYTA W BIBLIOTECE
17 listopada nasza klasa 2b wybrała się z wizytą do biblioteki przy ulicy Meksykańskiej. Dowiedziałyśmy trochę o stylach w sztuce takich jak ; realistyczny, manierystyczny czy kubizm. Poznaliśmy postać Ciseppe Arcimbolodo artystę, który w niezwykły, a czasami humorystyczny sposób malował swoje obrazy. My również spróbowaliśmy swoich sił artystycznych i wykonaliśmy „Kwiatowe portrety”


14 listopada klasa 1 a zaprosiła do siebie na lekcje przedszkolaków z przedszkola 425. Wspólnie wysłuchali opowiadania czytanego przez Panią Krysię. Poznali literkę s jak szkoła. W grupach wykonali plakaty, które potem przedstawili dla pozostałych uczniów. Przedszkolaki byli bardzo zadowoleni.Apel o zdrowym odżywianiu
14 listopada 2016r. odbył się apel o zdrowym odżywianiu pt. "Zdrowo jem, więcej wiem" przygotowany przez uczniów z oddziału 0 d, 0e, 0f, 0g wraz z wychowawczyniami. Dzieci prezentowały scenkę o chorym kotku, wiersze, rozwiązywały zagadki słowne i dotykowe, zabawę ruchową, oraz zaśpiewały piosenkę pt. "Witaminki". Apel zakończył się zdrowym poczęstunkiem, bo kto zdrowo je, ten więcej wie...


APEL Z OKAZJI 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI ORAZ ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada klasy 2b, 2c, 3c i 3b i uczciły ważne dla Polski wydarzenia historyczne. Apel wzbudzał wzruszenie i emocje. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wiersze i pieśni patriotyczne. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali i zgłębiali historię Polski.


10 listopada w klasie 1 a pojawiła się Pani ze Straży Miejskiej, która zapoznała dzieci z tematem „Nieznajomy”. Dzieci pilnie słuchały i były bardzo aktywne podczas tych zajęć.


Zabawa z barwami
9 listopada klasa 1c, mimo niesprzyjającej pogody, powędrowała do Muzeum Narodowego, gdzie czekała na nich zabawa z barwami. Uczniowie postawili pierwsze kroki w świecie kolorów. Na obrazach, które na co dzień można podziwiać w Muzeum, dzieci szukały barw ciepłych i zimnych, podstawowych i pochodnych, kontrastowych i uzupełniających. Odkryły też, że to barwy powodują, iż jedne obrazy wydają się nam wesołe, inne zaś smutne. Na koniec w grupach tworzyły palety barw zimnych i ciepłych. Na obrazy w Muzeum można spojrzeć na wiele sposobów, a to dowód na to, że muzeum nie jest nudne. Z pewnością tu jeszcze wrócą.


312 DZIEŃ SZKOŁY
8 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły świętowali 312 Dzień Roku, czyli Imieniny Szkoły. Podczas przerw odbywała się zabawa na holu szkoły na 2 piętrze, połączona z różnego rodzaju prezentacjami wiedzy. Odbyły się konkursy i pokazy talentów , uczniowie brali udział w quizie wiedzy o naszej patronce i szkole - "312 PYTAŃ". Nasza szkolna wokalistka - Oliwia Nasiadka zaśpiewała przepięknie dla uczniów naszej szkoły. Uczennice klas 4c, 4d i 4g - koła wokalno-językowego "So you think you can sing" i językowo- teatralnego zaprezentowały się wokalnie i oczywiście po angielsku:). Formacja taneczna dziewcząt z klasy 6f SuperGirls potańczyła ku radości naszej młodzieży. Wykonane zostały zdjęcia w pamiątkowej ramie obrazu. Tradycyjnie Konkurs Dnia przygotowany i ogłoszony przez Marię Karpińską i Emilię Karaś z klasy 5f podczas otwarcia imprezy - cieszył się dużym zaangażowaniem uczniów - w tym roku uczniowie mieli zaprojektować T-shirt Naszej szkoły. Muzyka, taniec i śpiew rozbrzmiewały podczas przerw, imprezowaniu nie było końca…
Zapraszamy za rok!
Szkolny Samorząd Uczniowski wraz z opiekunamiW poniedziałki czas umila nam mama Adama. Podczas słuchania czytanej książki uczniowie klasy 1a układają w głowach swoje pomysły, które przekładają na kartki. W ten sposób powstają nowe ilustracje do czytanej literatury.3 listopada odbyła się wycieczka klasy 5f i 6d do Teatru Rampa. Uczniowie obejrzeli wzruszający spektakl muzyczny pt. Książę czy żebrak. Główną rolę - księcia - zagrała uczennica naszej szkoły - Julia Komorowska z klasy 6d. Julia... serdecznie gratulujemy Ci tej wspaniałej roli, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.


„ŚNIADANIE DAJE MOC”
Dobry pomysł na śniadanie nie jest skomplikowany, a dodatkowo pomaga odczarować śniadaniową rutynę i sprawia, że z niecierpliwością oczekujesz kolejnego poranka. Tak jak nasi uczniowie czekają na kolejne śniadaniowe spotkania z cyklu „Śniadanie daje moc”. Tym razem 27.10.2016 r. pyszne i zdrowe smakołyki przygotowała klasa 5A.
Na naszym stole gościły nietuzinkowe potrawy. Obejrzyjcie zdjęcia, a przekonacie się, że śniadanie nie musi być banalne. Dziękujemy rodzicom i uczniom z klasy 5A za przygotowane smaczne, pożywne i zdrowe śniadanie!


Kaktus, dobry pies
Kaktus to niezwykły pies. Jest najmądrzejszym, najdzielniejszym i najmilszym przyjacielem małej Weroniki. Troszczy się o nią, broni przed zagrożeniami i jest przy niej w trudnych chwilach. O prawdziwej przyjaźni i przygodach Weroniki i Kaktusa czytała mama Niny w klasie 1c. Książka "Kaktus, dobry pies" bardzo dzieciom się spodobała i pokazała, że warto być przyjacielem i go mieć.


Sałatki owocowe
We wrześniu uczniowie z oddziału 0 d przygotowywali sałatki owocowe. Dzieci samodzielnie myły i kroiły owoce, oraz mieszały sałatki. Następnie degustowały swoje dzieła pamiętając o kulturze spożywania posiłków. Było radośnie, zdrowo i kolorowo...


Trolle to przypominające wyglądem człowieka stwory ze skandynawskich wierzeń ludowych. Nie każdy jednak jest w stanie z trollami się zaprzyjaźnić. Uczniowie z klasy 1c tak. Wszak "c" jak "ciekawość" zobowiązuje. Na lekcji pt. "Zatańczmy jak trolle - poznajemy norweskie legendy" w bibliotece przy ul. Meksykańskiej dzieci wiele dowiedziały się o bohaterach skandynawskich legend oraz mogły wykonać ciekawą pracę plastyczną. Teraz z trollami są już za pan brat.


Dzień Dyni 26 października w grupie 0 d uczniowie świętowali Dzień Dyni. Dzieci słuchały bajki o dyni, rozwiązywały zagadki o warzywach, poznały informacje o jej wartościach odżywczych, bawiły się w gry matematyczne, oraz degustowały dyniowe pyszności tj. dżem, chleb, bułki, ziarna, ciasto, babeczki. Na końcu dzieci ozdabiały dynie i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.


27 października klasa 3A i 3J miały okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z książką Joanny Olech i Edgara Bąka „Kto Ty jesteś”? Podczas warsztatów dzieci zastanawiały się, co oznacza dzisiaj słowo „patriota” i co ma wspólnego z sadzeniem drzew, czytaniem książek i kasowaniem biletów w autobusie. Obydwie klasy zastanawiały się również nad znaczeniem pojęć takich jak „ojczyzna” i „obywatel”. Kluczem do poznania historii kilku niezwykłych ludzi były zwrotki hymnu narodowego. Dzięki nim, dzieci próbowały określić co było ważne dla patrioty 100 lat temu, a co jest istotne dla niego dzisiaj. Na zajęciach dzieci wykonywały plakaty, ukazujące, co dla nich oznacza słowo „patriotyzm”, oraz co oni jako dzieci mogą robić dla swojego państwa aby o nie dbać.


WYCIECZKA KLASY 4B i 4D
26 października odbyła się wycieczka klasy 4B i 4D do Papierni w Konstancinie Jeziornej. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej w czerpalni, podczas której dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat historii papieru oraz zobaczyli techniki jego wytwarzania. W czasie warsztatów dzieci samodzielnie robiły papier starą tradycyjną metodą czerpania. Dzięki temu uczniowie wrócili do domu z pamiątkami wykonanymi własnoręcznie – nie tylko dla siebie, lecz także dla najbliższych. Pobyt w Papierni dostarczył dzieciom wielu wrażeń oraz sprawił wiele radości.


17 października uczniowie klasy 4g wzięli udział w warsztatach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w Ministerstwie Cyfryzacji. Celem warsztatów jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci. Uczniowie brali udział w ćwiczeniach kształtujących orientację kierunkową, wykonywali działania geometryczne z wykorzystaniem robotów Dash i Dot, układali skrypty w aplikacji Blockly.17 października uczniowie klasy 1a z wychowawczynią wzięli udział w projekcie dotyczącym nauki kodowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Projekt był bardzo ciekawy, a uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności kodowania.W dniach 16-19 października klasa 6B wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą w Bieszczady. Dzieci, pod opieką wychowawcy -Tomasza Spytka, pani Marty Borkowskiej i pana Daniela Orzełowskiego, miała możliwość wejść na Połoninę Wetlińską. Odwiedziły także znane schronisko - Chatkę Puchatka. Podczas wyjazdu klasa weszła na najwyższe wzniesienie polskiej części Bieszczad, czyli Tarnicę. Ostatniego dnia odbył się rejs po Zalewie Solińskim.

14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 14 października uczniowie klas IV- VI przygotowali dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Administracji i Obsługi program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program satyryczny przygotowany pod kierunkiem p. Moniki Durjasz i p. Joanny Skoczek pt. „Nauczyciel wszystko wie…” podzielony był na dwie części : kabaretową i koncertową. W części kabaretowej udział wzięli zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczący w klasach I-III ( pani Barbara Kępa, pani Jolanta Milewska , pani Anna Jóźwik, pani Krystyna Wrzosek – Raźniak) i IV- VI (pani Monika Wójcik, pani Joanna Skoczek oraz pani Monika Durjasz).
W koncercie pt. „Belfer show” uczniowie zaśpiewali znane i lubiane piosenki polskich wykonawców, między innymi : Anny Jantar , Agnieszki Osieckiej, Katarzyny Sobczyk czy Maryli Rodowicz.
W koncercie wzięli udział następujący uczniowie:
Anna Rębacz i Aleksandra Grzyb 4B, Zuzanna Pontus 5E, Zuzanna Barlasz, Sandra Brzeska, Emilia Karaś, Marta Piotrowska oraz Joanna Wiśniewska z klasy 5F Hanna Gwiszcz, Julia Komorowska, Anna Serdakowska , Agnieszka Strycharz, Alicja Szczepanik, Małgorzata Szczepanik, Julia Szotyńska, Katarzyna Tadeusiak, Julia Zdankiewicz oraz Natalia Zdunek z klasy 6D Julia Dąbrowska, Gabriela Hanulak, Natalia Janusz, Patrycja Kurpiewska, Wiktoria Obarzanek, Julia Osmólska, Karolina Sznitko, Iwona Uljasz z klasy 6F
Po części artystycznej przedstawiciele Rady Rodziców złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia dla wszystkich pracowników szkoły, a na środek sali wjechał wspaniały tort - „słodka lektura szkolna”. Na koniec uroczystości nauczycielom zostały wręczone Nagrody Dyrektora.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !!!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w przygotowaniu uroczystości, gratulujemy poczucie humoru, dziękujemy za świetną zabawę i grę aktorską.
Organizatorzy: Monika Durjasz, Joanna Skoczek i Monika Wójcik14 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. Dzieci z klas pierwszych złożyły swoje pierwsze ślubowanie i zostały pasowane na uczniów szkoły. Na uroczystym apelu obecne były Panie Dyrektor oraz rodzice dzieci z klas pierwszych. Uczniowie przygotowali przedstawienie oparte na motywach bajki o Smerfach. Do grona uczniów naszej szkoły pierwszoklasistów przyjęli też uczniowie starszych klas. Na zakończenie uroczystości Panie Dyrektor pasowały dzieci na uczniów. Po części oficjalnej klasy przeszły do sal, gdzie każdy pasowany na ucznia otrzymał dyplom upamiętniający tę uroczystość oraz swoją pierwszą legitymację.WARSZTATY TEATRALNE KLASY 2B
13 października klasa 2b była na warsztatach teatralnych w teatrze Syrena. Aktorka pani Dorota Gorjainow wprowadziła nas w tajniki kulis teatralnych. Zwiedziliśmy wszystkie „zakamarki” teatralne, próbowaliśmy swoich sił na scenie, uczyliśmy się poprawnie oddychać, ćwiczyliśmy buzię i język. Pobyt w teatrze dostarczył dzieciom wiele wrażeń i przeżyć.


ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU


Malowanie, aż wióry lecą
Pinokio, Ośrodek Edukacji Technicznej, zaprosił klasę 1b i 1c na niezwykłą lekcję. Uczniowie, w rytmie zabaw prowadzonych przez organizatorów, poznali wiele ciekawych informacji o drzewach w lasach oraz które z nich i w jaki sposób trafiają do stolarni. Dzieci zobaczyły, jakie narzędzia kiedyś, a jakie obecnie są używane przez stolarzy. Na koniec zaś samodzielnie wykonały pracę plastyczną. Za pomocą kleju, wiórek, których w stolarni jest pod dostatkiem, oraz kredek uczniowie stworzyli piękne obrazy na sklejce. Cały dzień minął bardzo szybko. Wszyscy nie mogą się już doczekać kolejnej wizyty w tym uroczym miejscu.


"Mikołajek i inne chłopaki"
Mama Aliny i Roberto z klasy 1c podjęła bardzo ważne wyzwanie. Postanowiła przedstawić uczniom Mikołajka i jego kolegów. Chłopców, których kochają miliony ludzi na całym świecie. Czytając dzieciom o przygodach grupy przyjaciół nie tylko wywołała uśmiech na twarzy słuchaczy, ale również pokazała, że czytanie to wspaniała zabawa i niezwykła podróż, podczas której wszystko może się zdarzyć.


"Kacper Niewypał" w 1c
Do klasy 1c przyszła mama jednego z uczniów, Filipa. Przyniosła obłędną książkę pt. "Kacper Niewypał". To niezwykła opowieść w formie zapisków detektywa, któremu los spłatał figla i zamiast Newpall nazywa się Niewypał. Dlaczego? O tym wiedzą już uczniowie klasy 1c, którzy uważnie słuchali, gdy mama Filipa czytała notatki Kacpra. A może i inni sięgną po książkę i też odkryją tę tajemnicę?


Jesień w kąciku przyrody - klasa 2m
W kąciku przyrody, który organizujemy w naszej klasie dzieje się bardzo dużo ciekawych rzeczy! Założyliśmy Labirynt ziemniaczany, w którym obserwujemy rozwój ziemniaka, prowadzimy obserwacje kolorowej hodowli kwiatów, gromadzimy okazy warzyw i owoców, zapasów zimowych w wekach oraz mamy pokaźną kolekcję kasztanów i żołędzi. Najciekawsze są listy od Pani Jesieni! Raz w tygodniu dostajemy taką przesyłkę oraz smakowite, bardzo zdrowe przekąski. Poznaliśmy bazylię i jej właściwości oraz piliśmy lemoniadę cytrusowo- bazyliową. Rozmaryn i siła tego zioła była tematem drugiego listo oraz spróbowaliśmy zdrowych, pomidorowych rogalików z dodatkiem rozmarynu. W trzecim liście Jesień przybliżyła nam dynię i kosztowaliśmy przy tej okazji czekoladowo- dyniowych babeczek. Upominkiem był plastelinowy ślimaczek, który prosił dzieci o żołędziowe i kasztanowe zabawki na długie jesienne wieczory. W każdym tygodniu uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny list od Pani Jesieni. Oczywiście cała przygoda jest możliwa dzięki wspaniałej współpracy z rodzicami. Pozdrawiamy nasza Panią Jesień i oczekujemy dalszych listów.


Cztery pory roku"- wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
5 października 2016 r. klasy 2a i 2m wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Powsinie. Dzieci poznały życie na wsi, sposoby zbierania i gromadzenia plonów jesiennych. Dowiedziały się jak można wykonać przetwory z warzyw i owoców. Zobaczyliśmy wspaniałe pole dyniowe i ziemniaczane, oraz zagrody owiec i kóz. Farmer zaprowadził nas do zagrody ze zwierzętami hodowanymi na wsi. Przyglądaliśmy się kaczkom, świnkom wietnamskim, gęsiom, kurom i indykom. Mogliśmy pogłaskać króliki i świnki morskie. Cztery pory roku" to wspaniałe miejsce dla chcących poznać wieś i doświadczyć na niej życia przez cały rok

W dniu 3 października 2016 odwiedziła klasę 2b pani Katarzyna Kodziejczyk, studentka 5 roku weterynarii w Warszawie. Opowiedziała nam o zwierzętach żyjących w Afryce. Już wiemy dlaczego zebry mają paski? Dlaczego jest nosorożec biały i czarny i do czego potrzebna słoniowi trąba? Spotkanie było pełne wrażeń, ciekawostek i pytaniom nie było końca.

30 września uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią byli w Państwowej Inspekcji Sanitarnej tzw. Sanepidzie. Tam mieli lekcję na temat grzybów jadalnych i niejadalnych. Uczniowie poznali różne tajniki zbierania grzybów, także niebawem staną się prawdziwymi grzybiarzami.Wycieczka do sadu.


28 września, uczniów klasy 1a odwiedził przedstawiciel Straży Miejskiej. Uczniowie zostali zapoznani jak należy zachowywać się na drodze i jakie przepisy ich obowiązują. Odbyły się ćwiczenia praktyczne z ich udziałem oraz obejrzeli film o bezpieczeństwie na drodze. Na koniec w nagrodę za aktywność otrzymali kolorowanki związane z tematem zajęć.


WRZESIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ
, dlatego też uczniowie klasy 2L wybrali się na spacer do Parku Znicza. Znajduje się tam Pomnik poświęcony POLEGŁYM ZA OJCZYZNĘ I OFIAROM BARBARZYŃSTWA NIEMIECKIEGO Uczniowie złożyli hołd poległym i zapalili symboliczny znicz.

Zwiedzanie Sejmu o Senatu
We wrześniu uczniowie z klasy III A mieli możliwość oprowadzania po budynku Sejmu i Senatu. Została im przybliżona historia parlamentu, przekazane informacje w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament oraz jak powstają ustawy, które dotyczą życia każdego obywatela Polski. Dzieci zostały zapoznane z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Dzieci miały możliwość zdawania pytań w sprawach, które budzą ich szczególne zainteresowanie.


Maraton Warszawski- udział uczniów z klasy 2m
24 września Basia Kurek i Krzyś Kuć wzięli udział w Warszawskim Maratonie. Krzyś po biegach udzielił organizatorom pierwszego w życiu wywiadu! Gratulujemy naszym sportowcom! W poniedziałek 26 września, wszyscy w klasie podziwialiśmy medale i wysłuchaliśmy wrażeń Basi i Krzysia.


Spotkanie z Prokuratorem.
We wrześniu dzięki uprzejmości pani Magdaleny Zbierady Prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście i jednocześnie mamy ucznia klasy 3A , dzieci mogły poznać bliżej ten ciekawy zawód. Pani Magdalena przygotowała różne zadania dla dzieci, które pomogły dzieciom zrozumieć i pokazać jak wygląda rozprawa sądowa, jakie prokurator ma zadania , oraz co trzeba zrobić aby zostać prokuratorem. Pani Magdalena zaprezentowała również dzieciom strój prokuratora – togę. Dzieci mogły przymierzać strój i wczuć się w role prokuratorów.W sobotę 17 września 2016 roku pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w Balu Pierwszaka zorganizowanym w Centrum Promocji Kultury przy Podskarbińskiej. Zabawę poprowadził wyśmienity Wodzirej, który zaangażował do zabawy nie tylko wszystkie dzieci, ale i rodziców. Przy dźwiękach skocznej muzyki tańcom nie było końca… W trakcie balu odbyły się również ciekawe konkursy i zabawy. Uczestnicy obejrzeli pokazy taneczne grupy ze Szkoły Tańca MBB Michała i Beaty Bartoń dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Całości dopełnił słodki poczęstunek.

Z Borsukiem bezpieczniej

W piątek 16 września w klasie 1a i 1c pojawił się niezwykły gość – Borsuk. Borsuk przyszedł z Panią Policjantką. Ta niezwykła para gości pojawiła się, aby poprzez zabawę przybliżyć dzieciom zagadnienia związane z bezpieczeństwem: jak unikać zagrożeń, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, jak bezpiecznie poruszać się w codziennej drodze do szkoły. Dzieci pilnie słuchały, brały chętnie udział w proponowanych aktywnościach i potwierdziły, że dzięki tej niezwykłej lekcji będą umiały lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo.


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017