Aktualności - Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktualności szkolnych. Kliknij na zdjęcie z interesującej Cię galerii żeby zobaczyć więcej zdjęć:
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.MISTRZYNI OLIMPIJSKA KAMILA SKOLIMOWSKA MA SWOJE RONDO NA GOCŁAWIU
Dnia 21.06.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości nadania rondu im. Kamili Skolimowskiej. Ceremonia rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Ojca Pio przy ul. Fieldorfa 1. Następnie zaproszeni goście udali się na rondo u zbiegu ulic Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Bohaterowicza , gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Państwo Teresa i Robert Skolimowscy dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej, przy której kwiaty złożył Burmistrz Dzielnicy Praga Południe
Pan Jarosław Karcz.


Savoir vivre na co dzień.Uczniowie z oddziału IVF – po omówieniu lektury Carlo Collodiego „Pinokio” – przygotowali kukiełki, marionetki i jawajki, prezentujące głównego bohatera. Dzieci ustaliły kryteria oceny prac. Wzięły pod uwagę przede wszystkim: estetykę, staranność i pomysłowość wykonania, podobieństwo do Pinokia, wytrzymałość lalki i ciekawy efekt artystyczny. Okazało się, że ocenianie nie jest wcale łatwe! Każda praca miała w sobie coś oryginalnego, wyjątkowego i twórczego. Zainteresowanych zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć. Jednocześnie pragnę pochwalić się czytelniczym sukcesem IVF – uczniowie uzyskali 100% zasięgu czytelnictwa jako jedyni wśród klas IV-VI! Dodatkowo panie z biblioteki zwróciły uwagę na rzetelność uczniów w terminowym zwrocie wypożyczonych książek do biblioteki.
Z całego serca gratuluję IVF! Jestem bardzo dumna!
Magdalena HerdaW środę 15 czerwca na stadionie AWF Warszawa odbyła się kolejna edycja cyklu imprez sportowych dla dzieci pod nazwą Sport Generacja. Klasa 4D godnie reprezentowała naszą szkołę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


"ŚNIADANIE DAJE MOC"
Dnia 13.06.2016 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie pt. "ŚNIADANIE DAJE MOC". Tym razem zostało ono przygotowane przez uczniów z klasy 4D. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę w ich zdrowym żywieniu odgrywa śniadanie. Przecież wszyscy wiemy, że to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy większą energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień !!! Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za smaczne i zdrowe posiłki. Kolejna edycja w przyszłym roku szkolnym!
Organizatorzy akcji: p. Monika Durjasz, p. Joanna Skoczek,
p. Kataryna Piotrowska i p. Edyta Szulc.


Dnia 8.06.2016 r. na obiektach sportowych SP 312 odbył się
II Dzielnicowy turniej „PIŁKARSKIE TALENTY ŚWIETLICY”.
W turnieju wzięło udział 9 drużyn, z dzielnicy Praga Południe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas III, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej. Po niezwykle emocjonującej
i zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Jakub Dobraczyński, Paweł Chrzan, Eryk Wesołowski, Kacper Zadrożny, Michał Kolasa, Rafał Karwan, Mikołaj Rożko, Kamil Chlebowski, Bartosz Pajura i Kamil Żochowski zdobyła 1 miejsce.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I. SP 312
II. SP 185
III. SP 168
Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję już za rok!


Co prawda Światowy Dzień Wody obchodzimy 22 marca, ale o wodzie i trosce o nią warto mówić i uczyć się przez cały rok. 7 czerwca w klasie 3c Nestle Waters Polska przeprowadziła zajęcia na temat zasobów wody pitnej na naszej planecie i możliwości jej oszczędzania. Uczniowie poznali bardzo ciekawe fakty związane z wykorzystaniem wody przez człowieka oraz dowiedzieli się, że także oni przy wykonywaniu codziennych czynności mogą przyczynić się do zmniejszenia zużycia wody. Wszak o przyszłość chodzi, a woda, którą pijemy, pozwala żyć i rozwijać się. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych. 500 szklanek wody potrzeba bowiem, aby młody organizm urósł o 2 cm.

FESTYN SPORTOWO REKRACYJNY PT. „DZIEŃ RODZINKI”
Dnia 03.06. 2016 r. w piątek w godz. 15.00- 18.00 odbył się - "DZIEŃ RODZINKI". Ta wesoła i szalona impreza skupiła nauczycieli, uczniów i rodziców. W tym dniu cała społeczność szkolna wspólnie zorganizowała mnóstwo atrakcji, między innymi: kącik piękności i salon fryzjerski, gdzie można było pomalować paznokcie, wykonać tatuaż, zapleść włosy w warkoczyki
i pomalować buzię. Alternatywę dla siedzenia przed komputerem stanowił kącik gier planszowych, kącik szachowy i kącik językowy. W kącikach rozmaitości można było znaleźć mnóstwo ciekawych rzeczy, np. odtwarzacze mp3, koszulki, gry planszowe, kubki
i wykonane własnoręcznie kolorowe sowy, a także wiele innych rzeczy. Na patio został usytuowany "Bar pod chmurką", gdzie można było pysznie i zdrowo zjeść. W kawiarence uczestnicy festynu mogli zakupić domowe ciasto, zimną lemoniadę, a kącik zdrowej żywości "zaowocował w zdrowie", serwując pyszne i
zdrowe smakołyki. W punkcie medycznym nauczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy i mierzenia ciśnienie. W średniej sali gimnastycznej odbyła się projekcja filmów - "This is the Life" przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Podczas całej imprezy odbywały się pokazy taneczne, występy i turnieje (piłki nożnej i na kortach tenisa ziemnego). Fani piłki nożnej z uwagą śledzili mecz, nauczyciele kontra uczniowie. W konkurencjach sportowych można było sprawdzić swoich umiejętności w celności, szybkości i zwinności. Na wszystkich czekało wiele różnych, ciekawych i niezapomnianych atrakcji oraz niespodzianek. Pogoda dopisała, uczestnicy również, a podczas imprezy panowała wspaniała rodzinna atmosfera. Wszyscy, którzy przybyli na festyn, zgodnie twierdzili, że należy go powtórzyć za rok, co stanowi chyba najlepszą ocenę "Dnia Rodzinki"…
W dniu 6 czerwca uczniowie klas I-III obchodzili "Imieniny miesiąca" pod hasłem "Czekamy na lato". Uczniowie mieli ubrania w kolorach żółto- zielonych.
1 czerwca w klasie 3c nie było zwykłych zajęć. Ekipa Poklatkowo.pl przeprowadziła bowiem warsztaty animacji poklatkowej. Była to wspaniała okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu. Mali filmowcy amatorzy poznali historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, nauczyli się jak budować scenariusz i własnoręcznie wykonali scenografię i bohaterów. Grupa przygotowała też ścieżkę dźwiękową. Na koniec animowali wybraną przez siebie opowieść. Teraz wszystkie elementy pojechały do montażu i za kilka dni wspólnie cała klasa będzie mogła obejrzeć swoją pierwszą produkcję filmową.


W dniu 1 czerwca 2016 roku grupa Hip Hop prowadzona przez panią Annę Stolarek zaprezentowała mały fragment układu tanecznego. „ Nie zdradzamy więcej, nawet muzyki towarzyszącej układowi, żeby was zaskoczyć w następnym roku szkolnym”
Nasza grupa Hip Hop o nazwie „School Power 312”- liczy obecnie 15osób z klasa 2 D i 3F, które systematycznie uczęszczają na zajęcia, rozwijając nie tylko sprawność fizyczną, ale również poczucie rytmu, panowanie nad własnym ciałem oraz umiejętność pracy w grupie.
Zajęcia promują ruch, zdrowie i uczą jak wartościowo spędzać czas wolny. Celem grupy są występy na uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych. Grupa stanowi obecnie liczną załogę, która chętnie spotyka się by pracować razem nad układami tanecznymi z nauczycielem. Dzięki tym zajęciom poznajemy też lepiej siebie i mamy ze sobą lepszy kontakt jak mówią same dzieci.br> Członkowie grupy:
Maryna Ryszkowska 2d, Magdalena Witecka 2d,
Weronika Sosińska 2d, Barbara Sałach 2d,
Aleksandra Grzegorz 2d, Wiktoria Olejnikowska 2d,
Karolina Boniecka 2d, Maria Nowacka 2d,
Roksana Pochylska 2d, Nadia Korab 2d,
Mateusz Pacholski 2d, Adrian Malec 2d,
Franek Zalewski 2d, Nina Potocka 3f,
Julia Sarga 3f,


30 maja 2016 r. o godz. 14 odbyło się spotkanie uczniów klas VI sumiennie uczęszczających na zajęcia dodatkowe przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasisty z Panią dyrektor Ewą Adamską. Podczas spotkania uczniowie zdradzili nam, kim pragną zostać w przyszłości a Pani dyrektor opowiedziała o swoich
marzeniach z dzieciństwa.Zajęcia z plastyki to kreatyny świat barw
i kształtów. W ostatnim czasie uczniowie klasy 2 e przy okazji poznawania twórczości Michała Anioła mieli możliwość poznania nowego sposobu malowania. Uczniowie , tak jak Michał Anioł malujący Kaplicę Sykstyńską ,swoje prace wykonywali leżąc na dywanie. Było dużo radości
i swobody twórczej! Ten sposób malowania bardzo się spodobał dzieciom, jednocześnie dzieci doceniły ogrom pracy i wysiłku, który trzeba włożyć malując właśnie w ten sposób.
Anna Jóźwik


16 maja 2016 r. naszą klasę 2e odwiedził nasz kolega, ukochany Gabryś. Dzieci chętnie spotkały się z dawno niewidzianym kolegą, zaśpiewały mu ulubioną piosenkę na powitanie , a później były tylko radosne zabawy.
Anna Jóźwik


W piątek 13-go było wyjątkowo ciekawie. Klasa 3c wybrała się na Żywe Lekcje Historii nad Wisłą organizowane wspólnie przez Fundację Szerokie Wody i Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Klasa wzięła udział w warsztatach etnograficznych, florystycznych, przyrodniczych i plastycznych. Uczniowie mogli też przyjrzeć się, jakie zawody były kiedyś popularne. Wydawałoby się, że prezentacja narzędzi, jakie wykorzystywano, aby poskromić złoczyńców powinna wzbudzać respekt i grozę. Tymczasem dyby okazały się świetną dekoracją pamiątkowych zdjęć. Niewątpliwie jednak największą atrakcją były rejsy po Wiśle łodziami, jakie dawniej wykorzystywano m.in. do połowu ryb.


11 maja 2016r. uczniowie klasy 2e wybrali się do Centrum Edukacyjnego w Józefowie na zajęcia poświęcone pracy piekarza oraz kowala. Uczniowie mogli poznać drogę powstawania pieczywa już od momentu przygotowania ziemi pod zasiew, poprzez siew, zbiór, przygotowanie ziaren, aż po samodzielne wykonanie pieczywa. Dzieci przyjrzały się z bliska pracy kowala oraz mogły samodzielnie zastosować wybrane narzędzia. Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci upiekły i zjadły kiełbaski a na pamiątkę niezwykłej lekcji zabrały ze sobą własnoręcznie upieczone pieczywo i podarowane przez kowala podkowy.
Anna Jóźwik


11.05.2016 r. na warsztatach w klasie III c dzieci radośnie podejmowały nowe wyzwania. Zarówno drama, jak również technika impro oraz ćwiczenia mające źródło w niemieckiej pedagogice teatru uwidoczniły kreatywność oraz spontaniczność uczestników. Tworzenie scenek w grze "Gwałtowne zwroty akcji" dało okazję do rozwijania umiejętności pracy w grupie, z kolei Teatr Jednego Aktora umożliwiający krótkie, błyskotliwe wystąpienia podkreślił indywidualność ochotników, którzy uraczyli publiczność całym wachlarzem różnych prezentacji. Podczas zajęć można było dostrzec różne talenty uczestników, którzy bardzo chętnie, aktywnie i twórczo podchodzili do wyznaczonych im zadań. Dzieci angażowały się i zatracały w kolejnych grach - bez spięć i ograniczeń. Warsztaty teatralne, poprowadzone przez Elizę Celoch, były bardzo inspirującą przygodą dającą poczucie satysfakcji i niedosytu.


Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie klasy 5B zaprezentowali specjalny występ artystyczny. Przedstawili w nim jak doszło do uchwalenia tego pierwszego w Europie i drugiego na świecie dokumentu. Zebrani na akademii uczniowie klas IV – VI dowiedzieli się również jakie były losy naszego kraju po uchwaleniu konstytucji. Młodzi aktorzy wierszem i piosenką wytłumaczyli swoim kolegom także co to jest patriotyzm i dlaczego jest on tak ważny w życiu każdego człowieka. Do występu uczniów przygotowali pan Tomasz Spytek i pan Paweł Tkaczuk.


Zjedzenie śniadania jest wspaniałym sposobem na uzupełnienie „paliwa” w organizmie. Dzieci, które jedzą ten posiłek mają tendencję do ogólnego zdrowszego odżywiania, bardziej prawdopodobne jest również, że chętniej będą uczestniczyły w różnego rodzaju czynnościach wymagających wysiłku fizycznego. Ogólnie zatem będą spełniały dwie podstawowe zasady zachowania odpowiedniej wagi ciała i utrzymania zdrowej sylwetki. Dlatego w naszej szkole odbyła się kolejna akcja „ Śniadanie daje moc”. Tym razem zdrowy posiłek przygotowali uczniowie klasy V E. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za przygotowanie wszystkich PYSZNOŚCI.


Rycerstwo znowu u nas Żywe lekcje historii są tradycyjną imprezą w naszej szkole corocznie organizowaną przez p.Irenę Nowak, która od lat współpracuje w tej sprawie z Bractwem Rycerskim Kerin. Adresowane są do klas IV-VI. naszej szkoły. W b. r. szk., 5 maja, Bractwo Kerin znowu do nas zajrzało. Dzięki niemu KLASY PIĄTE rozejrzały się „Wśród polskiej szlachty”, KLASY SZÓSTE przypomniały sobie „Polskę pierwszych Piastów”, a KLASY CZWARTE na krótko znalazły się „W starożytnej Grecji i Persji”. Żywe lekcje historii ogromnie się podobają. Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą, wręcz przeżywają to, co widzą na scenie. A po zajęciach jeszcze długo je komentują między sobą. Bardzo wiele z nich wynoszą, dlatego „Żywe lekcje historii” już na stałe weszły do naszej placówki.


DZIEŃ WIELKICH POLAKÓW
Jest taki dzień w kolorowej 312-stce, kiedy staje się ona jeszcze bardziej kolorowa… i po jej korytarzach i salach Az do późnego popołudnia krążą postacie z całej historii Polski. Nie brak też żyjących znanych rodaków! Można spotkać zarówno współczesnych polityków i sportowców, jak i pisarzy, naukowców, bohaterów walk o Ojczyznę, czy koronowane głowy, rządzące niegdyś naszym państwem. To Dzień Wielkich Polaków! Ta tradycyjna już w naszej szkole, zapoczątkowana przez p. Irenę Nowak w klasach IV-VI, impreza, w b. r. szk. objęła również klasy I-III. O imprezie i jej zasadach uczniowie wiedzieli od września i tyle czasu mieli, by się do niej przygotować. Każdy uczeń miał wybrać zasłużonego dla Polski Polaka lub Polkę, przebrać się za niego i cały dzień reklamować tę osobę w szkole, chodząc na zajęcia w przebraniu. Uczniowie mieli przypięte do stroju odpowiednio przygotowane plakietki informujące za kogo się przebrali i dlaczego za tę właśnie postać. Wybór był dowolny. Do dyspozycji była cała historia naszego kraju. Uczniowie mogli też wybrać osobę żyjącą współcześnie. Za swój trud otrzymywali na ogół wspaniałe oceny. Wszystko przebiegło fantastycznie i z pewnością pozostanie miłym wspomnieniem dla wszystkich uczestników, a także przypadkowych gości, którzy w tym dniu odwiedzili nasza szkołę. Dzieci mogły w formie zabawy poznać wiele faktów i ważnych postaci w naszej historii i posmakować sukcesu… Przekonały się, że nauka może też bawić, a praca się bardzo opłaca. W przyszłym roku znowu nasza szkoła zaroi się bardziej i mniej znanymi rodakami – i znowu przypomnimy Polki i Polaków zasłużonych dla naszej Ojczyzny, bo przecież to ludzie tworzą historię!


Uczniowie klasy 2e uwielbiają rysować . Ostatnio dzieci odkryły nowe możliwości kredy! To mnie bardzo cieszy, szczególnie, że rysunki powstają właśnie dla mnie.
Anna Jóźwik


5 maja w naszej szkole zapisze się jako jeden z najciekawszych dni w roku szkolnym. W tym dniu pojawili się bowiem sławni Polacy ze świata sportu, nauki. Byli także przedstawiciele rodów królewskich i bohaterowie, którzy oddali swoje życie za naszą wolność. Wszystko za sprawą Dnia Wielkiego Polaka. Na zajęcia wszyscy chętni przebrali się za postacie, które dla Polaków są dumą i chlubą. Dzień Wielkiego Polaka do tej pory obchodziły jedynie klasy 4-6. W tym roku klasy 1-3 dołączyły do tej inicjatywy. Każdy uczeń oprócz przebrania się za daną postać, musiał ją przedstawić i opowiedzieć kilka słów o tym, czym się wsławiła. To była cenna lekcja. Wszyscy przekonali się bowiem, że historia wcale nie musi kojarzyć się z nudą i uczniowie z młodszych klas mogą się świetnie w tej dziedzinie odnaleźć. Dzień Wielkiego Polaka zbiegł się w czasie z imieninami maja. Tematem przewodnim były barwy narodowe, które wykorzystane przez uczniów m.in. także w strojach sprawiły, że 5 maja był prawdziwym manifestem patriotyzmu uczniów z naszej szkoły.


„MAM TALENT” DLA KLAS IV- VI
(kategoria artystyczna)
Dnia 05.05.2016 roku odbył się finał szkolnego konkursu „MAM TALENT” dla klas IV-VI. Wśród wielu zdolnych i utalentowanych wykonawców byli tancerze tańca towarzyskiego i nowoczesnego, nie zabrakło również pokazów gimnastycznych i origami. Największą sympatię publiczności, a tym samym najwyższą liczbę głosów, zdobyła Martyna Stankiewicz z klasy 5B, prezentując podniebny taniec na szarfie. Na drugim miejscu w pokazie tanecznym uplasowały się dwie pary tancerzy – Alicja Szustek (4F) i Wiktor Ziółek (4D) oraz Marta Piotrowska ( 4F) i Maciek Rodek (5F). Strefę medalową zamknął pokaz sztuki orgiami , którą zaprezentowała Aleksandra Jakoniuk z klasy 5B.
W tym roku konkurs pokazał, jak wielu utalentowanych uczniów jest w naszej szkole. Jesteśmy pewni, że następne edycje odkryją kolejne ich talenty w różnych dziedzinach. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy!


Uczniowie klas 3a i 3b pod opieką p. Janiny Ajdackiej i p. Bożeny Dąbrowskiej zaprezentowali z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja program pt. „Nasza Wisła”. Piosenki, tańce i wiersze o tematyce narodowej w pięknej scenerii wzbogaciły entuzjazm i zachwyt uczniów i grona pedagogicznego.


„MAM TALENT” – KATEGORIA ŚPIEW
Dnia 28.04.2016 r. odbył się finał szkolnego konkursu
„ Mam talent” w kategorii śpiew. W tym roku do eliminacji zgłosiło się bardzo dużo kandydatów, więc w finałowym koncercie usłyszeliśmy aż sześć piosenek. Repertuar był bardzo zróżnicowany, a artyści śpiewali zarówno utwory polskich
jak i zagranicznych wykonawców. Po demokratycznym głosowaniu i przeliczeniu głosów, okazało się serca publiczności podbiły Wiktoria i Julia Kurzawa z klasy 5E. Drugie miejsce przypadło
Zuzi Barlasz i Natalii Górniak z klasy 4F, które zaśpiewały piosenkę pt. „Zabiorę Nas ”. Trzecie miejsce w tym roku wywalczyła
Julia Góral i Oliwia Rosa z klasy 6E.
Wszystkim wykonawcom dziękujemy za dostarczone
emocje i gratulujemy talentu !


Niezwykła niespodzianka
W piątek 29 kwietnia 2016 roku niespodziewanie naszą szkołę odwiedziła dziewięćdziesięciodwuletnia, dystyngowana i elegancka, starsza pani, która podarowała do szkolnego księgozbioru książkę swojego autorstwa. Pani Lidia Koczniewska-Zagórska jest współautorką książki „Zawody i specjalności nauczane w systemie kształcenia zawodowego”. Panie wicedyrektor Magdalena Dyniewicz i Magdalena Herda miały okazję porozmawiać z panią Lidią o promowaniu czytelnictwa w Trzystadwunastce. Pani Koczniewska-Zagórska życzyła całej społeczności szkolnej wielu wspaniałych chwil z książką w ręku. Dziękujemy pani Lidii za miły gest i wzruszające odwiedziny.


MAM TALENT
26 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności w różnych kategoriach: śpiew, gra na instrumencie, taniec, gimnastyka akrobatyczna, lepienie z plasteliny. Organizatorami konkursu był Samorząd
Uczniowski klas I-III. Gratulujemy wszystkim laureatom!!!!


21 kwietnia w naszej szkole ruszyła akcja pt Przerwa - tanecznym krokiem. W każdy czwartek podczas pierwszej długiej przerwy uczniowie z klas IV - VI próbują swoich sił w tańcu. Korytarz na II piętrze zamienia się w salę taneczną, gdzie pod okiem prowadzącej zajęcia p. Justyny Koźlińskiej każdy może zatańczyć. Chętnych do udziału we wspólnej zabawie nie brakuje, a jak widać na fotografiach humory wszystkim dopisują.


19 kwietnia 2016r. uczniowie klasy 6a wybrali się do wydawnictwa Burda International. Pani Kosińska - mama jednego z uczniów wystąpiła tu w roli nauczyciela. Dziewczynki zobaczyły jak wygląda praca w redakcji miesięcznika Claudia, chłopcy zaś mieli szansę przyjrzeć się pracy redaktorów miesięcznika Focus. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca nad czasopismem – począwszy od pomysłu na artykuły, poprzez procesy ich tworzenia – do efektów jego realizacji. Uczniom naprawdę się
podobało – a wiem, że nie łatwo ich zadowolić.

Pozdrawiam
Wioletta Bałazy


„Karolcia” Marii Krüger to powieść, na której wychowały się pokolenia. W kwietniu w klasie 3c mama Filipa przyszła, aby przeczytać uczniom jej fragment. Niebieski koralik i jego moc bardzo zaciekawiły dzieci. Przygody Karolci pokazały, że we wszystkim należy zachować rozsądek, a spełnienie wszystkich życzeń może przysporzyć więcej kłopotów niż pożytku. W drugiej części lekcji lektura była podstawą do rozmowy o uczuciach, nazywaniu stanów emocjonalnych i postaw.


11 kwietnia 2016r. obchodziliśmy w szkole Dzień naszej Patronki - Ewy Szelburg - Zarembiny.
Podczas długich przerw w holu na drugim piętrze naszej szkoły kłębiły się tłumy uczniów - by w atmosferze zabawy uczcić urodziny patronki. Uczennice klas czwartych śpiewały piosenki o naszej patronce, inni brali udział w kalamburach "Czy wiesz jaki to wiersz?", wszyscy chętnie i poprawnie odpowiadali na quizowe pytania dotyczące życia i twórczości Ewy Szelburg - Zarembiny.
Tego dnia ogłosiliśmy konkurs specjalny . Uczennice klasy 5b Aleksandra Jakoniuk i Antonina zorganizowały i przeprowadziły podczas tego dnia zabawę „Zaginione informacje”. Na terenie naszej szkoły ukryły szereg karteczek z odpowiedziami na pytania dotyczącymi życia naszej patronki. Zadaniem uczniów było znaleźć wszystkie te zagubione informacje i powiedzieć na jakie pytanie odpowiadała ich informacja. Było dużo szaleństwa i zabawy.
Dzieci tańczyły podczas przerw, nawet pierwszoklasiści słysząc, że jest jakieś muzyczne poruszenie na drugim piętrze, nie omieszkały pojawić się i zabawić razem ze starszymi kolegami.

Pozdrawiamy
i zapraszamy za rok
Szkolny Samorząd Uczniowski


8 kwietnia uczniowie klasy IIIf już po raz czwarty nocowali w szkole. To już klasowa coroczna tradycja, która świetnie integruje dzieci i rodziców. Wspólny krąg przyjaźni zainaugurował nocowanie, którego tegoroczny temat dotyczył wspomnień minionych 4 lat. Nie obyło się bez tańców, pokazu multimedialnego zgromadzonych zdjęć, gier planszowych oraz pizzy. Jak co roku wszyscy byli zachwyceni.


„ŚNIADANIE DAJE MOC”
Dobry pomysł na śniadanie nie jest skomplikowany, a dodatkowo pomaga odczarować śniadaniową rutynę i sprawia, że z niecierpliwością oczekujesz kolejnego poranka. Tak jak nasi uczniowie czekają na kolejne śniadaniowe spotkania z cyklu „Śniadanie daje moc”. Tym razem 06.04.2016 pyszne i zdrowe smakołyki przygotowała klasa 5D. Na naszym stole gościły nietuzinkowe potrawy między innymi : roladki szpinakowe
z łososiem , omlet jajeczny, jajecznica, zielona sałatka, fit placuszki, naleśniki, kolorowe kanapki z chlebem z domowego wypieku i wiele innych pyszności, że nie sposób wszystkich wymienić. Obejrzyjcie nasze zdjęcia, a przekonacie się, że śniadanie nie musi być banalne. Dziękujemy rodzicom i uczniom z klasy 5D za przygotowane smaczne, pożywne i zdrowe śniadanie!
Kolejne śniadanie już pod koniec kwietnia przygotuje klasa 5E!
Zapraszamy.

Ptaki, robaki i inne zwierzaki to temat lekcji w Muzeum Narodowym, w jakiej na początku marca wzięła udział klasa 3c. Muzeum często kojarzy się z nudą, a tymczasem ukryło się tam wiele znanych zwierząt oraz fantastycznych stworów: latających, pełzających i skaczących. W czasie spotkania uczniowie szukali obrazów, na których są namalowane. Na koniec wykonali zwierzątka z papieru.
4 kwietnia 2016r. uczniowie klasy 2e wybrali się do teatru Palladium na spektakl pod tytułem „Czarodziej”. Sztuka wywarła ogromne wrażenie zarówno na dzieciach jak i na dorosłych. To cudowny multimedialny spektakl, w nowoczesnym formacie łączy teatralną baśń, sztukę iluzji a wszystko przyozdobione efektami specjalnymi i wizualnymi. Dzieci zobaczyły na scenie wspaniałych, latających aktorów a ich wyobraźnia powędrowała jeszcze wyżej!
Anna Jóźwik


Dzień 01 kwietnia 2016 roku samorząd uczniowski ogłosił szkolnym dniem zabawy!
Inicjatorki zabawy - uczennice z klasy 6d i 6c odpowiedzialne za tę imprezę wykonały plakaty reklamujące wydarzenie. Uczniowie mogli przyjść w tym dniu ubrani w strój Kigurumi lub przebrać się tak, aby być kojarzonym z postacią zwierzęcą.
Było kolorowo i zabawnie
Pozdrawiamy SSU


30 marca 2016r. uczniowie klasy 2e wybrali się do Domu Spotkań z Historią na zajęcia pod tytułem „Bajka Wietnamska”. Uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z kulturą Wietnamu. Dzieci miały okazję przygotować i wystawić sztukę w teatrze cieni a także poznały przysmaki kuchni wietnamskiej i trenowały jedzenie pałeczkami.
Anna Jóźwik


W dniu pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy IIIf wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji poświęconej pszczołom. W czasie tych zajęć dzieci zdobyły ogromną wiedzę na temat ( można powiedzieć) najważniejszych zwierząt dzięki którym może istnieć świat. Oczywiście podsumowaniem spotkania była degustacja miodu i pyłku kwiatowego a także wykonanie świecy z wosku.


„ŚNIADANIE DAJE MOC”
Każdy czasami staje przed dylematem co zjeść na śniadanie.
W końcu każdy powinien je zjeść przed wyjściem z domu i pod żadnym pozorem nie powinniśmy omijać tego posiłku. Dobre śniadanie da nam siłę i energię na cały dzień. 22.03.2016 klasa 5B postanowiła przygotować „Śniadanie ,które daje moc”wszystkim uczniom SP 312. Prawdziwym hitem okazała się owsianka przygotowana przez mamę Jeremiasza i mamę Julka.
Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zachęcamy innych do włączenia się do naszej akcji. Kolejne śniadanie już w kwietniu przygotuje klasa 5D!


Dnia 23 marca uczniowie klasy III e zostali zaproszeni na lekcję biblioteczną do naszej szkolnej biblioteki. Pani Barbara i Pani Anna zaprezentowały uczniom różnego rodzaju książki i wraz z uczestnikami koła bibliotecznego opowiedziały jak powstała książka drzewo. Zajęcia były bardzo ciekawe, powstały nawet nowe pomysły na napisanie książek…
Dnia 21 marca odbyły się eliminacje rejonowe XXXIX konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Uczniowie zaprezentowali się przed Jury w Klubie Kultury „Anin”. Było troszkę tremy, ale wszystko poszło pomyślnie.Współpraca w klasie 6a
Temat: Lądowisko dla jajka
Celem lekcji było rozwijanie wśród uczniów samodzielności działania i współpracy w grupie w organizowaniu wspólnej pracy, delegowaniu zadań oraz pobudzanie kreatywności i inwencji twórczej w celu osiągnięcia zamierzonego celu. Uczniowie pracowali w grupach cztero- osobowych. Ich zadaniem było wybudowanie w ciągu dwudziestu minut bezpiecznego lądowiska dla surowego jajka. Materiały jakie posiadali do wykonania swojej pracy to : gazety , słomki, taśma klejąca, nożyczki. Uczniowie wiedzieli, że muszą zbudować na tyle bezpieczne lądowisko, by po zrzuceniu jajka z wysoka nie zniszczyć jego skorupki. Praca w grupach przysparza na zajęciach dużo hałasu – jednak poziom ekscytacji i zaangażowania uczniów podczas takich działań rekompensuje całkowicie ryzyko utraty słuchu przez nauczyciela. Lekcja pokazała, że dzięki pracy w grupie podnosi się wydajność i efektywność pracy. Jedna osoba nie musi robić każdej czynności, co zaoszczędza czas i energię. Poza tym grupa sobie wzajemnie pomaga, wspólnie rozwiązuje problemy, wymienia doświadczenia, dzięki czemu łatwiej jest sprostać postawionemu zadaniu. A na pewno jest raźniej, ciekawie i bardzo wesoło. I tak było 21 marca 2016 w mojej klasie. Tylko jedno jako przetrwało lądowanie bez uszczerbku na skorupce. Pozdrawiam
Wioletta Bałazy – wychowawca klasy 6a


17 marca uczniowie klasy IIIf uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej jednemu z malarzy Nikiforowi Krynickiemu. W trakcie zajęć nie tylko dzieci poznały samą postać malarza ale przede wszystkim miały możliwość choć w niewielkim wymiarze zrozumieć jego twórczość a także rozwinąć swoje umiejętności plastyczne


„ŚNIADANIE DAJE MOC”
15.03.2016 roku odbyło się kolejne śniadanie przygotowane prze uczniów klas piątych. Ty razem przez uczniów z klasy 5A. Na naszym stole zagościły same smaczne i zdrowe posiłki.
Jedząc zdrowe śniadanie zapewniamy sobie mnóstwo pozytywnej energii i unikamy napadów głodu. Nie bez powodu mówi się, że to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
Naprawdę tak jest!


14 marca 2016 w naszej szkole odbył się dzień językowy połączony z dniem Świętego Patryka.
Podczas długich przerw na holu, na drugim piętrze muzyka irlandzka rozbrzmiewała , uczniowie mogli wykazać się, biorąc udział w różnych quizach i konkursach wiedzy o krajach anglojęzycznych, Świętym Patryku czy krajach anglosaskich.
Rozwiązany został konkurs na model przestrzenny Big Bena. Wszystkie modele są przepiękne i gratulujemy uczniom i ich rodzicom wspaniałej współpracy przy tworzeniu tych dzieł. Na wyróżnienie zasługują prace Nicoli Tujaka 4c, Piotra Karbownika 6a i Jakuba Adamczyka 6d.
Uczniowie klasy 3 b - Natalia Brauner, Maja Małek, Maja Myszka, Piotr Jęczmiński, Anna Rębacz rozdawali podczas przerw symboliczne koniczynki i śpiewali tradycyjne irlandzkie pieśni.
Było kolorowo, językowo.
Zapraszamy za rok
Nauczyciele języków obcych


11 marca uczniowie klasy II d i III e byli w bibliotece przy ul. Egipskiej. Tam spotkali się z pisarką Panią Danutą Parlak, która opowiedziała uczniom jak powstała jej najnowsza książka „Obcy w lesie”. Zostały przeczytane fragmenty książki oraz omówione przez uczniów. Współpraca się układała, a na koniec można było uzyskać autograf pisarki.


W dniach 8,9,10 marca odbyły się szkolne eliminacje do XXXIX konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Komisja po wnikliwej analizie wyróżniła 8 uczestników, którzy dnia 21 marca będą reprezentowali Szkołę w eliminacjach rejonowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.


W dniach 7 - 10 marca, klasa VB udała się pod opieką wychowawcy - Tomasza Spytka i Pani Marty Borkowskiej na "Zieloną Szkołę" do Krakowa. W jej trakcie uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, Podziemia Rynku, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Sukiennice, Zamek na Wawelu, Muzeum Armii Krajowej, Fabrykę Schindlera, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Starą Synagogę. W czasie spacerów dzieci poznały historię i zobaczyły z zewnątrz zabytki kilku krakowskich dzielnic. Widziały także nocną panoramę miasta - podczas wyjścia na Kopiec Kraka. Nie zabrakło także zajęć integracyjnych. Klasa wolny czas spędzała w klubie bilardowym, kinie studyjnym i Laser Parku.


W lutym i marcu w naszej szkole we wszystkich oddziałach I - VI zostały przeprowadzone zajęcia w ramach programu "Bezpieczna woda". Instruktor żeglarstwa, ratownik WOPR, członek grupy "Sztorm" pan Krzysztof Pakuła zaprezentował dzieciom różne sporty wodne, omówił zasady zachowania oraz znaki i sygnały obowiązujące nad wodą. Przedstawił sposoby wzywania pomocy, nauczył zwracać uwagę na miejsca niebezpieczne, np. rzeki, kąpieliska niestrzeżone, lód. Zajęcia bardzo podobały się i młodszym, i starszym uczniom, były również wysoko ocenione przez nauczycieli. Pan Krzysztof chwalił dzieci z kolorowej szkoły, podkreślając ich aktywność i zaangażowanie.W ramach współpracy międzyklasowej odbyła się niecodzienna lekcja w klasie 3a „W Królestwie Słów” poświęcona narodzinom naszego ojczystego języka polskiego. W czasie zajęć dzieci odbyły podróż do starożytnej Grecji i Rzymu, miały okazję poznać alfabet grecki a nawet sprawdzić słowa pochodzenia greckiego w starym słowniku o wartości antykwarycznej. Każdy uczeń mógł napisać swoje imię w odmiennym greckim alfabecie. W podróż do starożytnego Rzymu zabrali nas bohaterowie filmowego hitu Asteriks i Obeliks. Dzieci czytały inskrypcje łacińskie, poznały znane sentencje oraz wykonały portret Cezara. Na koniec jeden z uczniów poczuł się prawdziwym rzymianinem: przyodział togę i wieniec laurowy. Lekcję w klasie 3 a przeprowadziła Krystyna Bettella we współpracy z Janiną Ajdacką.Lekcja geologii w klasie 1k
Lekcja przeprowadziła p. Anna Rojek, mama Iwa, która jest geologiem.
Dzieci:
a) Dowiedziały się jak zbudowana jest Ziemia – ma nawet swój własny płaszcz…
b) Wykonały z plasteliny modele Ziemi
c) Sprawdziły doświadczalnie jak powstają góry
d) Obejrzały okazy minerałów i skamieniałości


WIZYTA DELEGACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 312
NA GROBIE KAMILI SKOLIMOWSKIEJ.
Minęła kolejna rocznica śmierci naszej patronki obiektów sportowych Kamili Skolimowskiej. Wszyscy pamiętamy jak podczas Olimpiady w Sydney zdobyła złoty medal w rzucie młotem. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska, wspaniała sportsmenka i osoba o wielkim sercu, a dla uczniów SP 312 to wielki autorytet nie tylko w dziedzinie sportu. Tradycją naszej szkoły jest składanie kwiatów przez delegację z klas IV -VI na grobie Kamili Skolimowskiej. Z tej okazji 18.02.2016 r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z panią dyrektor Ewą Adamską i panią Moniką Durjasz złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Kamili Skolimowskiej.


"ŚNIADANIE DAJE MOC"
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Wiedzą o tym na pewno uczniowie z klasy 5F , którzy 16.02. 2016r. przygotowali pyszne, smaczne i zdrowe śniadanie dla uczniów z klas IV – VI. Dzięki temu wszyscy w tym dniu mieliśmy większą energię do nauki oraz siłę do zabawy. Celem naszego programu jest zwiększenie świadomości wśród uczniów naszej szkoły na temat zdrowego odżywiania i bardzo ważnej roli spożywania śniadania przez dzieci.
Już w marcu następne śniadaniowe spotkanie!18 lutego 2016 roku w naszej szkole samorząd uczniowski zaprosił wszystkich uczniów naszej szkoły na debatowanie. Tytuł debaty „Telefony komórkowe w szkole – jesteś za czy przeciw?”
Temat dyskusji wybrali sami uczniowie, ponieważ istniejący w szkole zakaz używania telefonów komórkowych podczas zajęć lekcyjnych i przerw, wywołuje wśród uczniów kontrowersje. Chociaż wielu było żywo zainteresowanych tematem to jednak na debacie pojawiło się około czterdziestu dyskutantów. Debatę poprowadziła pani Wioletta Bałazy wraz z przewodniczącym szkolnego samorządu uczniowskiego Maćkiem Lipskim z klasy 6b. nad technicznym przebiegiem debaty czuwały uczennice klasy 6b – Amelia Juńczyk, Lena Śpiewak, Wiktoria Rybarczyk oraz Natalia Preder. Dyskusję uświetniła obecność pani dyrektor Magdaleny Herdy, która chętnie odpowiadała na wszelkie pytania uczniów. Debatę rozpoczęła prezentacja dotycząca wpływu multimediów na rozwój psychiczny i społeczny dzieci. Była ona wprowadzeniem do pracy w grupach. Uczniowie zastanawiali się nad argumentami przemawiającymi za bądź przeciw używaniu telefonów komórkowych w szkole, mówili o zagrożeniach wynikających z ich ciągłego używania. Większość wskazywała jednak na potrzebę ich posiadania i używania w szkole. Wynikiem debaty były prośby i rekomendacje skierowane do dyrekcji szkoły i rady pedagogicznej:
- uzyskanie pozwolenia na używanie telefonów komórkowych podczas długich przerw lub w określonym przedziale czasowym (np. od godz. 13);
- prośba o wyznaczenie strefy, gdzie telefony mogłyby być dozwolone;
- prośba o wycofanie zakazu używania telefonów;
- edukowanie rodziców o zjawisku cyberprzemocy.
„Liczymy, że szanowna rada pedagogiczna pochyli się nad naszymi prośbami i sprawi, iż poczujemy, że nasz głos się liczy i ma wpływ na to co dzieje się w szkole.”

Pozdrawiamy SSU


15 lutego 2016 w naszej szkole jak co roku odbyły się Szkolne Walentynki – wydarzenie zorganizowane przez szkolny samorząd uczniowski.
Podczas długich przerw zapanowała zabawa na holu na drugim piętrze - począwszy od przerwy międzylekcyjnej o 11.30 do przerwy po szóstej godzinie lekcyjnej do 14.00. Odbywały się konkursy z nagrodami, muzyczne koncerty życzeń podczas przerw.
Kinga Żarłok z 6d, Oliwia Nasiadka z 5d, Zosia Małek i Zuzia Pontus z 4e oraz Ola Jakoniuk z 5b – wyśpiewały miłosne hity dla zgromadzonych. Kącik wróżb miłosnych prowadziła Nadia Robak z klasy 4e. Przygotowana tablica podziękowań dla nauczycieli oraz poczta walentynkowa pokazały jak wieloma pozytywnymi uczuciami potrafimy się darzyć w naszej szkole.
Uczennice klasy 4f Maria Karpińska i Emilia Karaś ogłosiły konkurs specjalny – uczniowie mieli za zadanie napisać rymowankę o charakterze miłosnym. Amelia Junczyk z klasy 6b wygrała swoją walentynkową opowiastką nagrodę specjalną.

Prezentowane były prace uczniów – karty walentynkowe w ramach konkursu językowego „My Valentine”.
Oto nasi nagrodzeni:
I miejsce – Wiktoria Gąsiewska 4d
II miejsce – Nicola Tujaka 4c
III miejsce – Małgorzata Terela 5f i Michał Garwoliński 4c

Muzyka z głośników rozbrzmiewała od rana i zabawie nie było końca…

Pozdrawiamy !!!
Samorząd Uczniowski

„Pani Zima” - rodzice i uczniowie z klasy 1k wykonali przepiękne postacie w ramach cyklu zajęć „Rodzinne prace plastyczne”.
KONCERT W DOMU KULTURY „ORION”
Dnia 29.01.2016 roku dzięki zaproszeniu Pani Dyrektor Julii Staśkiewicz uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wystąpienia na małej scenie Domu Kultury „Orion”, mieszczącego się przy ul. Egipskiej 7. Spektakl pt.”Koncert kolęd i pastorałek” obejrzały dzieci z „Kolorowego Przedszkola ” oraz Przedszkola nr 392 ”Wróbelka Elemelka”. Małym widzom bardzo podobał się nasz koncert. Artystów nagrodzono gromkimi brawami, a przedstawienie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.


27 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez recytatorów biorących udział w X Janowym Turnieju Recytatorskim w ubiegłym roku szkolnym. Gościem specjalnym była pani Aldona Kraus - wieloletnia przyjaciółka ks. Jana Twardowskiego - która przybliżyła dzieciom, Babciom i Dziadkom oraz bliskim biorącym udział w uroczystości, sylwetkę poety. Wieczór obfitował w łzy wzruszenia w blasku świec. Spotkanie przygotowali pani Teresa Nieckula, pani Monika Wójcik, pan Paweł Piskorz i pan Jarosław Lorek. Towarzyszył im pan Paweł Filek.25 stycznia uczniowie klasy 1 L zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Przygotowali wiersze, piosenki, tańce, laurki i prezenty, bo przecież "Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba".BAL KARNAWAŁOWY


"ŚNIADANIE DAJE MOC"
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy większą energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień !!!
26.01. 2016r. klasa 5C wraz z organizatorami śniadania –
p. Joanną Skoczek, p. Moniką Durjasz i p. Katarzyną Piotrowską przygotowała pyszne, smaczne i zdrowe smakołyki dla uczniów klas IV – VI. Celem naszego programu jest zwiększenie świadomości wśród uczniów naszej szkoły na temat zdrowego odżywiania i bardzo ważnej roli spożywania śniadania . Kolejne śniadanie już po feriach – 16.02.2016 r przygotuje klasa 5F."WIOŚLARSKA LIGA PODSTAWÓWEK"
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
17 lutego 2016 roku w naszej szkole zostanie zainaugurowana III edycja „Wioślarskiej Ligi Podstawówek”. Honorowym patronem tego projektu sportowego jest burmistrz dzielnicy Praga Południe, Pan Tomasz Kucharski. Ta wielka sportowa impreza pozwala wszystkim uczniom klas 6 szkół podstawowych z Pragi Południe rywalizować ze sobą w zawodach dzielnicowych na ergometrze wioślarskim - Concept II. W mistrzostwach Wioślarskiej Ligi Podstawówek klas VI-tych szkół podstawowych zawody przeprowadzone zostaną w kategorii dziewcząt i chłopców. Suma 10 najlepszych rezultatów, notowana zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, daje wynik szkoły. Dlatego im więcej uczniów naszej szkoły weźmie udział w tych zawodach, tym większe mamy szanse na zwycięstwo. Oprócz tego notowane są najlepsze wyniki indywidualne, a wszyscy uczestnicy otrzymują za udział w zawodach dodatkową ocenę z wychowania fizycznego i dodatkowe punkty z zachowania.
Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2014/2015 puchar przechodni Wioślarskiej Ligi Podstawówek trafił w ręce naszej szkoły i mamy nadzieję, że w tym sezonie również w Szkole Podstawowej nr 312 pozostanie. 26.01.2016 roku (we wtorek) wychowawcom klas 6 przekazane zostaną informacje i listy klas. Składając swój podpis na liście, wyrażacie Państwo zgodę na udział waszego dziecka w tym sportowym projekcie. Jeśli nie będzie Państwa podczas zebrań, a chcielibyście, żeby wasze dziecko wzięło udział w zawodach, to bardzo proszę o wysłanie zgody w formie elektronicznej przez Librusa do pani Moniki Durjasz. Regulamin i program zawodów oraz wyniki można znaleźć w zakładce „Innowacje i projekty” pod tytułem - "Wioślarska Liga Podstawówek" na stronie internetowej naszej szkoły, a także na stronie internetowej Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Warszawie (www.gim20.edu.pl ) oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Nr 2 (www.mos2.pl )
Mistrzostwa SP 312 już po feriach – 17 lutego 2016 roku.
Wszystkim startującym życzymy dużo sportowych emocji i oczywiście sukcesów!

Nauczyciele wychowania fizycznego
Dnia 20 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu pt. „Koncert kolęd i pastorałek” , który odbył się w Ośrodku Pomocy Społecznej – „Dom Dzienny” przy
ul. Bałuckiego 5. Nasze występy bardzo podobały się podopiecznym Ośrodka, a nam było bardzo miło podzielić się radością, ciepłem i atmosferą rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Jest nagroda dla naszego SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!!
18 grudnia 2015 roku odbył się finał projektu "Samorządy Działają", w którym od września 2015 nasi uczniowie brali udział.
Odbyły się dwa szkolenia dla grupy uczniów naszej szkoły o idei działania szkolnych samorządów uczniowskich i samorządności.
W efekcie tych spotkań samorząd uczniowski zorganizował
06 listopada 2015 roku na terenie naszej placówki Imieniny Szkoły, które stały się pracą konkursową
w projekcie "Samorządy działają".
Jesteśmy z siebie dumni i daje nam to power'a do dalszych działań:)

Pozdrawiamy
Szkolny Samorząd UczniowskiDnia 22.12.2015 r. w sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania "Koncertu kolęd
i pastorałek". Boże Narodzenie to szczególny i magiczny czas dzielenia się dobrem z innymi, a kolęda to wyśpiewana radość na cześć nowo narodzonego Jezusa. Aktorzy z klas IV - VI występujący w przedstawieniu wprowadzili nas w ten rodzinny
i radosny czas, wykonując wiele znanych i mniej znanych kolęd
i pastorałek . Dodatkową niespodzianką była gra na instrumentach muzycznych, a elementy tańca nowoczesnego podkreśliły magiczny wymiar świąt . Na koniec organizatorzy i wykonawcy występujący w przedstawieniu złożyli Dyrekcji , wszystkim uczniom
i nauczycielom SP 312, życzenia udanych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie, a oprócz tego pasma pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku .


Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty

15 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne, na które zostali zaproszeni wszyscy pracownicy placówki. Gościem specjalnym uroczystości był Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Solarczyk, któremu towarzyszył Proboszcz Parafii pw. św. Patryka, Ks. Prałat Wojciech Zdziebłowski.
W czasie niezwykłego oraz wzruszającego spotkania padło wiele ciepłych i mądrych słów, w blasku świec dzieliliśmy się opłatkiem, nie zabrakło uśmiechu, życzliwości i wspólnego kolędowania. Dzięki obecności tak zacnego gościa nasza szkolna uroczystość nabrała wyjątkowego charakteru. Dziękujemy!W dniu 14 grudnia 2015r odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1K, 1M, 2H, 2D, 2I, 2E, 3B, 3C, 3D, 3F.
Wykonane przez uczniów kolędy i pastorałki wprowadziły nas w magiczny nastrój świąt.
Dziękujemy za wspólne kolędowanie i życzymy
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Organizatorzy:
Zofia Gładkowska
Wioletta MichalakDzieci z klasy 2c 11 XII 2015r były w fabryce bombek FOGIEL. Właściciel opowiedział o całym procesie powstawania ozdoby. Pokazał ręczne dmuchanie bombek, ich srebrzenie, a następnie sposoby ozdabiania. Dzieci zasiadły do stołu w pracowni, otrzymały okrągłą wydmuszkę, farby, brokaty i pędzelki i spróbowały własnych sił. Wspaniale ozdobione bombki zabrały do domu.


7 grudnia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe apele dla klas IV, V i VI. Uczniowie klasy VI a, VI c i VI e zaprezentowali prezentacje związane z lekturą „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Prezentacje te były przygotowywane podczas omawiania lektury. Każda z grup losowała temat swojej pracy. Na apelu przedstawiono tematy związane z miejscem akcji powieści, fantastycznymi zwierzętami i złymi bohaterami książki. Każda z grup zaprezentowała się bardzo dobrze. Plakaty, prezentacje multimedialne ubarwiły występ. Największy entuzjazm wywołał występ klasy VI c, która przedstawiła prezentację w formie telewizyjnego tok show. Alicja Wieniawa - Narkiewicz brawurowo zagrała Bilbo Bagginsa, a piosenka, napisana i wykonana przez cały zespół, przypadła wszystkim do gustu. Mamy nadzieję, że po takim przedstawieniu lektury wszyscy będą chcieli ją przeczytać. Życzymy przyjemnej lektury!Pod kierunkiem p. Moniki Durjasz w SP 312 odbywały się warsztaty dekoracyjne podczas, których uczniowie naszej szkoły wykonywali własnoręcznie ozdoby świąteczne. Na zajęciach powstało wiele prac między innymi bombki, świeczniki, choinki itp. Wszystkie te prace można zobaczyć między innymi na korytarzu szkolnym oraz podczas uroczystych apeli bożonarodzeniowych.
Duch Świąt Bożego Narodzenia króluje przez cały grudzień. Mikołaj nie tylko przynosi prezenty, ale również sprawia przemiłe niespodzianki. Do pomocy przy jednej z nich zaprosił Pana Piotra, tatę Adama z klasy 3c. W wielkiej tajemnicy przygotował zajęcia kulinarne dla całej klasy. Nawet Adam nic o nich nie wiedział. Zamiast mikołajkowych drobiazgów pojawiły się przepisy na najlepsze na świecie i tortille i to, co uczniowie lubią najbardziej, czyli możliwość zrobienia takich naleśników samodzielnie. Aby być pomocnikiem Mikołaja przy organizacji takich spotkań, trzeba spełniać jego bardzo wysokie wymagania, dlatego nie dziwi fakt, że zajęcia były wyjątkowo udane i na długo, bardzo długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników.


Być uczniem naszej szkoły bez wątpienia zobowiązuje do tego, aby wiedzieć, kim była jej patronka – Ewa Szelburg Zarembina. Pani Basia, mama Ewy, uczennicy klasy 3c, podjęła wyzwanie, aby przybliżyć uczniom sylwetkę poetki i powieściopisarki. Patronka szkoły miała bardzo barwne życie, a mama Ewy umiała je przedstawić w tak ciekawy i przyjazny sposób, iż dzieci nie tylko o Ewie Zarembinie wiedzą dużo, ale też z chęcią sięgną po jej powieści i wiersze.


Trzecia klasa zobowiązuje do tego, aby pogłębiać wiedzę o otaczającym ją świecie. Niewątpliwie dość dużo emocji wzbudza postać Świętego Mikołaja i tradycja świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 3c postanowili dowiedzieć się więcej na ten temat, stąd też wyprawa do Muzeum Narodowego w dniu
1 grudnia. Na warsztatach dzieci dowiedziały się, gdzie i kiedy żył święty Mikołaj, jakie imiona nosili Trzej Królowie i jak ich przedstawiano. Mieli również okazję zobaczyć, w jaki sposób w różnych epokach historię Bożego Narodzenia ukazywali
malarze i rzeźbiarze.Klasa 2e żyje i odżywia się zdrowo! W ramach realizowanych w naszej szkole programów związanych ze zdrowym żywieniem uczniowie przygotowali zdrowe, kolorowe i bardzo smaczne owocowe obrazy. Dzieci miały wiele pomysłów i chętnie je realizowały! Po wykonaniu prac mali artyści chętnie zjedli swoje dzieła!


ZABAWA ANDRZEJKOWA


W klasie III f odbyła się nietypowa lekcja muzyki, w wykonaniu zaproszonych przez wychowawczynie Marzenę Grzeszczyk gości. Dzieci przy pomocy rurek Bum bum Boomwhackers wspólnie wygrywały melodie popularnych piosenek, powtarzały rytmy oraz w efekcie stworzyły klasową orkiestrę. Okazało się, że lekcja podobała się wszystkim uczniom, a co najważniejsze zaangażowała każdego, bez względu na umiejętności muzyczne.

Andrzejkowe zabawy umiliły czas 27 listopada uczniom klasy III e. Była rozmowa wstępna o Andrzejkach i ich tradycjach
dawniej i dziś. Wróżby i zabawy przy muzyce dały wiele radości…


Uczniowie klasy 2e w dniu 26.11.2015 roku mieli niebywałą przyjemność zwiedzić fabrykę bombek w Józefowie. Dzieci poznały tajniki powstawania szklanych ozdób choinkowych. W czasie zajęć praktycznych uczniowie wykonali i ozdobili własne bombki.
Było pięknie, kolorowo a klimat fabryki bombek oraz słodki poczęstunek wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój!


25 listopada klasa 3c wraz z Wychowawczynią wybrała się na nietuzinkowe warsztaty muzyczne. Było to spotkanie z operą w Warszawskiej Operze Kameralnej ramach projektu OPERA ENTER. Dla wszystkich dzieci była to ich pierwsza wizyta w tym miejscu i pierwsza opera w życiu. Uczniowie wyszli z roli biernego widza i wraz z prowadzącymi zajęcia mieli do rozwikłania intrygę pojawiającą się w operze, którą później obejrzeli, czyli Cyruliku sewilskim Gioacchina Rossiniego. Dzięki elementom interaktywnym i możliwości osobistego spotkania ze śpiewakami klasa 3c odkryła świat opery jako przyjazny i jednocześnie fascynujący.

Dnia 24 listopada dla 3 e była na warsztatach w Akademii Tańca Etoile. Uczniowie poznali historię powstania baletu, stroje w których tańczono kiedyś i dziś, a także mieli możliwości nauczenia się kilku kroków przy współpracy profesjonalistki tejże Akademii. Uczniowie wrócili zadowoleni …


24 i 25 listopada klasy czwarte, piąte i szóste naszej szkoły uczestniczyły w projekcie Warszawskiej Opery Kameralnej OPERA ENTER. Dzieci czynnie brały udział w przygotowanych przez aktorów warsztatach poznając bohaterów i fabułę opery Rossiniego. Zapoznały się również z włoskim nazewnictwem dotyczącym opery i zobaczyły jak wygląda przygotowanie przedstawienia od kulis. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy skróconą wersję Cyrulika Sewilskiego nagradzając występ gromkimi brawami.

22 listopada w kościele św. Patryka odbył się koncert patriotyczny „Miejcie odwagę” przygotowany przez członków grupy teatralnej MYDELNICZKA pod kierunkiem pani wicedyrektor Magdaleny Dyniewicz. Dzięki uprzejmości księdza prałata Wojciecha Zdziebłowskiego uczniowie naszej szkoły mogli wystąpić dla rodzin z parafii z okazji listopadowego Święta Niepodległości. Piękne teksty poetyckie oraz słowa pieśni patriotycznych nabrały nowego znaczenia w przepięknych murach kościoła. Występ wzbudził niejednokrotnie łzy i wzruszenie słuchaczy, którzy nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. Szczególne podziękowania należą się księdzu Pawłowi Zielińskiemu oraz panu Jarosławowi Lorkowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.


Klasa IIIf 21.11.2015r. Przyłączyła się do aktywnego spędzenia „Dnia Zdrowego Żywienia”. Uczniowie postanowili wspólnie przygotować klasowe śniadanie, aby milo rozpocząć dzień w szkole. W śniadaniu brały udział również trzy mamy no i oczywiście wychowawczyni. Wspólne śniadanie poprzedzone było oczywiście wytężona pracą, a efekty wyśmienite.


20 listopada 2015 roku – Warszawski Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia
W tym roku pod hasłem „Smacznie i zdrowo” – Zespół Edukacji Prozdrowotnej (przyrodnicy – pani Dorota Pawlik, pani Ewa Wijas, pani Grażyna Wodkowska - Wranicz) zaprosił uczniów do udziału w obchodach tej wspaniałej i mądrej imprezy, której celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania, a przez to przeciwdziałanie coraz poważniejszemu problemowi otyłości wśród dzieci.
W naszej szkole zostało podjętych wiele działań promujących zdrowe, racjonalne odżywianie:
1. Konkurs na przepis na zdrową potrawę z wykorzystaniem wybranego warzywa lub owocu;2. Plebiscyt na najsmaczniejsze danie:
a) Ze szkolnej stołówki:
- zupa pomidorowa
- spaghetti
- makaron z polewą truskawkową z twarożkiem
b) Ze szkolnego sklepiku:
- kanapka na ciepło ze świeżą rukolą
- świeżo wyciskane soki (aronia +jabłko; jabłko +marchew; jabłko +pomarańcza)
3. W ramach obchodów VIII dzielnicowego Dnia Dobrego Jedzenia w Szkole Podstawowej 255 odbyła się uroczystość z udziałem delegacji z poszczególnych szkół oraz zaproszonych gości(m.in. pan Jarosław Karcz – Zastępca Burmistrza dzielnicy Praga-Południe, pan Marcin Kluś – Przewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe). Każda ze szkół miała przygotować 2 tygodniowe jadłospisy do szkolnej stołówki, aby były gotowe do wpięcia w dwie Dzielnicowe Księgi Dobrego Jedzenia dzielnicy Praga-Południe. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 5F: Patrycja Kurpiewska i Wiktoria Obarzanek pod opieką pani Doroty Pawlik.


4. Edukacja Rodziców – informacje nt. zdrowego odżywiania 5. Od 23 listopada 2015roku rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl prelekcji dotyczących zdrowego odżywiania – poprowadzony przez pana Piotra Kalbarczyka(inicjatywa naszej pani pielęgniarki).Słuchaczami były – klasy 5A i 5F. Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia i przypomnieli sobie o zasadach prawidłowego odżywiania.


Cała akcja bardzo spodobała się społeczności szkolnej. Z zaciekawieniem –uczniowie, nauczyciele i rodzice – odczytywali pyszne przepisy i podziwiali zdolności naszych uczniów. Po takiej prezentacji i zdobytej wiedzy nasi uczniowie będą przestrzegać zasad zdrowego odżywiania nie tylko w czasie trwania Dnia Dobrego Jedzenia, ale przez cały rok.Warsztaty aktorskie
Dykcja, staranne wymawianie każdej głoski czy też przekazywanie emocji słuchaczom. To tylko niektóre z zadań, jakie są stawiane przed aktorem każdego dnia. Czy praca nad rolą jest trudna? Czy umiejętność prawidłowej intonacji przydaje się w szkole bądź w domu? Na te pytania uczniom klasy 3c odpowiedział gość specjalny. Aktor z bardzo bogatym bagażem doświadczeń - prof. Stanisław Górka. Uczniowie nie tylko mogli dowiedzieć się więcej o pracy aktora, ale też razem z Profesorem ćwiczyli wystąpienia przed publicznością. Wszyscy byli bardzo wdzięczni, że prof. Górka znalazł czas, aby spotkać się z dziećmi. Niektórzy nawet pokusili się o wykonanie portretu profesora, co było powodem do nieukrywanego wzruszenia gościa.

Polska to brzmi dumnie. Bycie Polakiem to zaszczyt i honor, a pielęgnowanie pamięci o bolesnej drodze naszego narodu ku niepodległości to obowiązek. Uczniowie klas 3 c i 3 d doskonale o tym wiedzą, dlatego na 12 listopada przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Zaprezentowane wiersze oraz pieśni były ciekawą lekcją historii i patriotyzmu dla wszystkich widzów.


11 listopada świętowaliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy 4a, 4b i 4c postanowiły uczcić ten moment przedstawieniem pt. „ZIEMIA OJCÓW NASZYCH”. Uczniowie wystąpili wspaniale, a ich grę aktorską doceniła licznie zgromadzona publiczność. Uroczystość zorganizowały panie: Elżbieta Fajfer, Iwona Misiek, Iwona Chałas. Dziękujemy za pomoc w realizacji pani Monice Durjasz oraz panu Jarosławowi Lorkowi.


9 listopada klasa 4D wraz z wychowawczynią p. Wilkołaską oraz p. Tkaczukiem, nauczycielem historii wybrała się do Muzeum Archeologii. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat dawnych środków płatniczych. Z muzeum wszyscy wyszli bogatsi o własnoręcznie wybitą monetę. Zgodnie z projektem szkolnym, dotyczącym odwiedzenia miejsc pamięci narodowej, odwiedziliśmy również pomnik Stefana Starzyńskiego przy Palcu Bankowym. Zapaliliśmy znicze, przedstawiliśmy prezentacje o tym bohaterskim prezydencie naszej stolicy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Czym się różni sok od nektaru czy napoju? Co można wyczytać na etykiecie? Co jest smaczniejsze, zdrowsze? Co jest tańsze w produkcji? To tylko kilka pytań, na jakie klasa 3c szukała odpowiedzi na lekcji poświęconej sokom. Zajęcia poprowadziła 30 października mama Filipa. Informacje o produkcji soku, nektaru czy napoju uczniowie wykorzystali w części praktycznej. Poprzez wyciskanie owoców czy rozrabianie koncentratu wyprodukowano sok, który następnie zmieniano w nektar i napój. Każdą postać oceniono pod względem smakowym. Rzadko się to zdarza, ale okazało się, że to, co najzdrowsze, jest też najsmaczniejsze, czyli SOK. Pani Doroto, bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne ciekawe pomysły.

7 listopada w zaprzyjaźnionym z "kolorową" szkołą Liceum
im. Z. Herberta odbyła się uroczystość z okazji 35-lecia powstania SOLIDARNOŚCI z udziałem wielu znakomitych gości. Nasza placówka została zaproszona do współorganizowania części artystycznej tego wydarzenia. Dziewczynki z grupy teatralnej MYDELNICZKA pod kierunkiem pani wicedyrektor Magdaleny Dyniewicz zaśpiewały wiązankę pieśni patriotycznych. Występ uczennic z "312" został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez wszystkich zgromadzonych. Mamy nadzieję, że będzie to początek owocnej współpracy artystycznej między naszymi szkołami.


Uczniowie klasy 3c wykorzystują każdą okazję, aby w ciekawy i przystępny sposób poznawać różne zagadnienia związane z edukacją zdrowotną. Na początku listopada odwiedziła nas Pani Pielęgniarka, która opowiedziała o zasadach utrzymywania higieny osobistej, jej roli w życiu człowieka i przede wszystkim wpływie na zdrowie. Temat był poparty przykładami, a wiadomości zdobyte podczas zajęć dzieci mogły utrwalić, rozwiązując krzyżówkę. Bardzo dziękujemy za interesujące zajęcia.


Imieniny Szkoły w klasie IIIf były huczne i twórcze. Dzięki mamie Ali dzieci mogły wysłuchać opowiadania E.Szelburg-Zarembiny, poszukiwały liczb „321”w codziennym otoczeniu, oraz na chwile zamieniły się w projektantów. Nie obyło się bez dmuchania świeczek na „szarlotkowym” torcie! Dziękujemy za milo spędzony dzień.

Uczniowie klasy III e w ramach programu zdrowej żywności, postanowili wykonać kilka sałatkowych pyszności.
Były marchewki, jajka, ogórki, kukurydza, nie zabrakło pomarańczy, winogron i ananasów. Oprócz sałatek uczennice własnoręcznie wyciskały świeże soki. Zapachy unosiły się w powietrzu, a na koniec odbyła się degustacja. Było pysznie…6 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły świętowali 312 Dzień Roku, czyli imieniny szkoły. Podczas przerw odbywała się zabawa na holu szkoły na 2 piętrze, połączona z różnego rodzaju prezentacjami wiedzy. Odbyły się konkursy i pokazy talentów , uczniowie brali udział w quizie wiedzy o naszej patronce i szkole - "312 PYTAŃ".
Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szaleńczym poszukiwaniu skarbu – najszybszymi Łowcami Skarbów zostali Tomek Chaciński i Marcin Liberadzki z klasy 6b, Kasia Tadeusiak i Ala Szczepanik z klasy 5d oraz Paulina Szymerska i Liwia Sadowska z klasy 6d.
Nasze szkolne wokalistki - Oliwia Nasiadka, Natalia Zdunek, Zuzia Pontus, Ola Jakoniuk i Martyna Stankiewicz wyśpiewały dla zebranych znane przeboje, formacja taneczna z klasy 5f SweetHearts potańczyła ku radości naszej młodzieży, wykonane zostały zdjęcia w pamiątkowej ramie obrazu.
Ogłosiliśmy wyniki dwóch konkursów szkolnego samorządu uczniowskiego - "Nauczyciel na Medal" i "Uśmiechnij się"
Oto nasi belfrowie medaliści:
Nauczyciel Mądra Głowa - Pani Elżbieta Łozińska
Nauczyciel Pytajnik - Pani Irena Nowak
Gaduła na Medal – Pan Paweł Zieliński
Nauczyciel Wesołek - Pan Piotr Brodziak
A najpiękniej uśmiechały się:
Natalia Osik, Nadia Robak, Zuzanna Pontus z klasy 4e
Zosia Małka i Iga Woźniak z klasy 4f
Julia Zdankiewicz z klasy 5d
Tradycją stał się już Konkurs Dnia ogłaszany zawsze podczas otwarcia imprezy - w tym roku uczniowie mieli narysować i nazwać postać, która mogłaby stać się maskotką naszej szkoły.
Wygrała – Agnieszka Kowalska z klasy 6c ze swoją propozycją „Kolorowego Pegaza z Kolorowej”
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Muzyka, taniec i śpiew rozbrzmiewały podczas przerw, imprezowaniu nie było końca…ech…
Zapraszamy za rok!
Szkolny Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Klasa III e wraz z wychowawczynią Panią Krysią udała się do biblioteki przy ul. Abrahama na „Warsztaty Twórczego Pisania- prace małych autorów”. Odbyło się spotkanie z Panią Niną Prusak i uczniami z SP 330, którzy w ramach projektu napisali kilka książek o tematyce dziecięcej. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do napisania książki i pokazania jej szerszemu gronu. Myślę, że pomysł spodobał się klasie i niebawem zaczniemy pracę nad stworzeniem dzieła.Pasowanie klas pierwszych.


29 października w klasie 1n odbyła się warsztatowa lekcja otwarta z udziałem rodziców - Kreatywna jesień. Powstały jesienne lampiony ze słoików, obrazki z liści oraz stworki z warzyw i owoców, które podziwiać można na poniższych zdjęciach.


Rodzice i uczniowie z klasy 1k wykonali przepiękne postacie „Pani Jesieni” w ramach cyklu zajęć „Rodzinne prace plastyczne”.
Teraz widać wyraźnie jak piękna jest złota polska jesień.
W październiku uczniowie naszej szkoły, jako przedstawiciele społeczności uczniowskiej, wzięli udział w warsztatach programu fundacji Civis Polonus „Samorządy Działają”. Oto oni:
1. Lipski Maciej 6b
2. Junczyk Amelia 6b
3. Rybarczyk Wiktoria 6b
4. Gołąb Zuzanna 6b
5. Preder Natalia 6b
6. Masiarz Julia 6a
7. Zdunek Natalia 5d
8. Tadeusiak Kasia 5d
9. Serdakowska Anna 5d
10. Szczepanik Alicja 5d
11. Ciesielski Maciej 5e
12. Malec Julia 4a
13. Gustaw Simona 4b
14. Pawlewska Kinga 4b
Podczas warsztatów wypracowaliśmy zasady współpracy na zajęciach, mówiliśmy o tym co robić i jak działać, by samorząd szkolny i jego przedsięwzięcia były widoczne w szkole - uczyliśmy się samorządności . Podczas II warsztatu dowiedzieliśmy się jak efektywnie zorganizować działanie samorządowe na terenie szkoły , pokazaliśmy, że potrafimy wydajnie współpracować ze sobą, by osiągnąć wspólne cele. A zorganizowany przez uczniów 312 Dzień Szkoły posłuży jako wzór naszych poczynań i jako dobra praktyka działań uczniowskich weźmie udział w konkursie programu Samorządy Działają. Trzymamy kciuki za naszą wygraną!

Pozdrawiamy
SSU


„KOLOROWE JESIENNE PORZĄDKI W SP 312”
Dnia 27.10.2015 roku w naszej szkole odbyła się akcja pt. "Kolorowe jesienne porządki". W tym dniu uczniowie klas I- III i IV - VI wzięli udział w sprzątaniu terenu wokół szkoły . Był to dla wszystkich czas pracy, nauki i zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie SP 312 uczyli się jak podczas pracy można integrować się z kolegami i koleżankami a przy tym dbać o nasz wspólny teren wokół szkoły.


Bezpieczeństwo w sieci
Internet to współcześnie taki plac zabaw, ale zagrożeń może być znacznie więcej niż na tradycyjnym podwórku. Edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii była głównym celem lekcji, które w klasach I – III przeprowadził p. Marcin Mazurek – programista, a prywatnie tata Filipa z 3c. Zajęcia uatrakcyjniły kreskówki dla najmłodszych internautów, które pokazały w krzywym zwierciadle internetowe zachowania. Dzieci doskonale się bawiły, a przy tym otrzymały konkretne wskazówki, jak bezpiecznie korzystać z sieci.

42, 195 km – czyli kod zdrowego stylu życia
Od przeszło 100 lat na ulicach największych miast świata rozgrywane są masowe biegi uliczne, m.in. na dystansie maratońskim. W maratonach ulicznych może wziąć udział każdy, kto ma w sobie ducha walki, silną wolę, a przede wszystkim na co dzień prowadzi zdrowy styl życia i regularnie ćwiczy. Doskonale wie o tym p. Marcin Dulnik, który o bieganiu zaczął myśleć stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku. Mimo wielu zajęć 9 października zgodził się podzielić swoją pasją podczas spotkania z uczniami klas I-III. Pan Marcin starał się udowodnić dzieciom, że sport to znacznie lepsza przygoda i rozrywka niż gry komputerowe i świat wirtualny. Wszyscy trzymamy kciuki za jego starty w kolejnych maratonach i mamy nadzieję, ze swoją pasją zaraził niejednego ucznia.


Dnia 15. 10. 2015 klasy 1k i 1n uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych w plenerze w ogrodach pałacu w Wilanowie. Dzieci dowiedziały się między innymi dlaczego jesienią spadają liście, jak rozsądnie pomagać dzikim zwierzętom, co widzą pszczoły, nazbierały również kolorowych liści i kasztanów, które wykorzystają do jesiennych prac plastycznych i technicznych.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE pn. ”Odejść na zawsze, by stale być blisko…”- ks. Jan Twardowski w oczach młodych. Hana Herda z kl. IIIE, Piotr Jęczmiński z kl. IIIB, Kuba Kajzer z kl. VF, Ola Synowiec z kl. VC od marca, aż do września zbierali rośliny i wykonywali zielniki. W oczekiwaniu na wyniki i podsumowanie projektu warto popatrzeć na piękne, wymagające wiele trudu i wysiłku prace…

Uczniowie klasy Vd polecają wszystkim lekturę "Mikołajek".
A wszystko to za sprawą Klubu Czytających Mam;-)
Projekt "Rodzice czytają w klasie" ma już 5 lat!!!

Klasy 3c i 3g wybrały się do Kawęczyna, aby poznać tajniki tradycyjnego wypieku pieczywa, zapoznać się z kulturą,
pracą i życiem na wsi. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka oraz wozownia. Dzieci mogły też zobaczyć, jak dawniej wyglądała izba szkolna, jakie piórniki i tornistry nosili ich rówieśnicy do szkoły oraz jak karano za niegrzeczne zachowanie. Duże zainteresowanie wzbudził worek z grochem. Po zrealizowaniu programu wycieczki przyszedł czas na regenerację sił. Dzieci posiliły się upieczonymi kiełbaskami, a potem świetnie bawiły się na dyskotece. Chłopcy skorzystali też z ładnej pogody i rozegrali mecz piłki nożnej.


We wrześniu uczniowie klasy 2e odwiedzili Ośrodek Edukacji Technicznej- Pinokio gdzie poznały przebieg i sposoby obróbki drewna. W czasie zajęć edukacyjnych dzieci zdobyły cenną wiedzę dotyczącą różnorodności lasów drzew a nawet szkodników niszczących drzewa. Uczniowie własnoręcznie wykonali prace w drewnie a następnie świetnie się bawili grając w gry zespołowe. Uwieńczeniem wycieczki był smaczny poczęstunek i zabawy przy ognisku.25 września w ramach poznawania pasji i zawodów rodziców, do klasy 3c przyszedł tata Kuby i pani Maja, którzy opowiedzieli o lotnictwie wojskowym. Ta lekcja pozostanie w pamięci na długo wszystkim dzieciom. Wojskowe mundury, ciekawe informacje o różnych typach samolotów wykorzystywanych do obrony naszego kraju opowiedziane z pasją, zaciekawiły każdego. Niespodzianka goniła niespodziankę. Przymierzanie hełmów pilotów było nie lada gratką i chętnych nie brakowało. Cała klasa czeka na ciąg dalszy, trzymając za słowo tatę Kuby i licząc na jeszcze większe emocje i niespodzianki.
Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, klasy 4D i 5C udały się do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, aby dowiedzieć się na czym polega praca meteorologów i tajniki przewidywania stanów pogody.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.W ramach akcji „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym” w dniu 23 września 2015 r. uczniowie klas pierwszych zdobyli umiejętność przechodzenia przez ulicę pod okiem policjantów.


Apel wychowawczyni klasy 3c, aby rodzice włączyli się do akcji Cała Polska czyta dzieciom, nie czekał długo na odpowiedź. 18 września mama Riccarda przeczytała książkę Pawła Beręsewicza „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy, a mama-lekarka całe dnie spędzała w pracy. Elka uczy się jak uważać na słowa, nie płakać, robić opatrunki i przede wszystkim dochowywać tajemnic. A przecież jest tylko małą dziewczynką, która nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów. Lekcja bardzo podobała się dzieciom i jest zaproszeniem dla innych rodziców do czytania dzieciom, nie tylko w klasie.


W klasie 2d rozpoczęliśmy cykl zajęć
„Moje pasje, moje zainteresowania”.
Roksana, uczennica naszej klasy opowiedziała nam o swojej ogromnej miłości do jeździectwa. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z kolejnymi etapami jazdy konnej: z tempa, kłusem i galopem. Dowiedzieliśmy się jak należy odżywiać i pielęgnować konia oraz zapoznaliśmy się z techniką siodłania. Roksana zaprezentowała nam przedmioty niezbędne do siodłania i czyszczenia konia. Dzięki zdjęciom i filmikom, prześledziliśmy jej postępy w nauce jazdy konnej .


Jak co roku w naszej szkole uczciliśmy pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Zarządu Okręgu Warszawa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w osobie wiceprezesa pułkownika Stefana Laube i sekretarza porucznika Ryszarda Pająka.
Ponadto gościliśmy reprezentantów VII Zgrupowania Armii Krajowej Ruczaj - wiceprezesa porucznika Zofię Gordon i sekretarza podporucznika Andrzeja Dławichowskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również: p. Iwona Okraska z Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, p. Barbara Olszowska-Kowalska - wielokrotna mistrzyni Polski w tenisie, członek Komisji Sporu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego, p. Zbigniew Chmielewski - członek Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, autor książki „Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”, ksiądz prałat Wojciech Zdziebłowski oraz wielu innych znakomitych gości. Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie nagród w II Turnieju Tenisowym im. Powstańców Warszawy. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do obejrzenia spektaklu patriotycznego „Miejcie odwagę” przygotowanego przez uczniów naszej szkoły – członków grupy teatralnej „Mydelniczka” pod kierunkiem p. Magdaleny Dyniewicz


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016