Aktualności - Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktualności szkolnych. Kliknij na zdjęcie z interesującej Cię galerii żeby zobaczyć więcej zdjęć:


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.Dzień Rodzinki.


Dnia 18 czerwca 2015 roku w sali kominkowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2 w Warszawie przy ul Wał Miedzeszyński 397 odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2014/2015 oraz wręczenie nagród dla najlepszych zawodników i najlepszych szkół w Wioślarskiej Lidze Podstawówek.
Na uroczystość wręczenia nagród zaproszono Panią Dyrektor Ewę Adamską , nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów naszej szkoły:
Michalinę Gruzę
Zuzannę Szewc
Agnieszkę Osiwańską
Dominika Szumerta
Roberta Dziadurę
Antka Nossarzewskiego
Gościem specjalnym był Kajetan Broniewski i trener Roberta Sycza - pan Jerzy Broniec.
Organizatorami „WIOŚLARSKIEJ LIGI PODSTAWÓWEK” było Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2 w Warszawie.
W kategorii dziewcząt i chłopców zajęliśmy I miejscu .
W kategorii najlepszych szkół SP 312 uplasowała się na I miejscu zdobywając puchar przechodni.

Gratulujemy!!!


W klasie IV d rodzice po raz kolejny czytali dzieciom. Pani Danuta, p. Katarzyna i dwie panie Małgosie z podziałem na role zaprezentowały fragmenty utworu pt. „Pinokio”. Wcześniej uczniowie mieli możliwość obejrzeć spektakl w teatrze Rampa oraz film na podstawie lektury, a także stworzyli własną książkę, wykonując ilustracje.
Klasa IIF podczas nietypowych zajęć w grupach. Dzieci sprawdzały się w roli ogrodnika, sadownika i rolnika, jako podsumowanie wiedzy z lekcji przyrody.Klasa IIF przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Misie dla Misi”, której celem jest zbieranie potrzebnych funduszy na leczenie chorej na białaczkę Misi.
Dnia 2.06.2015 r. na obiektach sportowych SP 312 odbył się Dzielnicowy turniej „PIŁKARSKIE TALENTY ŚWIETLICY”. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, z dzielnicy Praga Południe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II C i II E, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej. Po niezwykle emocjonującej i zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Wiktor Prusek, Jakub Dobraczyński, Paweł Chrzan, Eryk Wesołowski, Kacper Zadrożny, Allan Bajno, Riccardo Gallo, Kamil Chlebowski zajęła III – miejsce. Klasyfikacja końcowa turnieju:
I. SP 185 I
II. SP 163
III. SP 312
Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję już za rok!


Tuż przed wakacjami jak co roku dzieci z klasy IIF brały udział w akcji „Nocowanie w szkole”. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Co znali nasi rodzice i dziadkowie?” Dzieci wraz z rodzicami zaprezentowali nam: maszynę do pisania, gramofon, telefon, projektor, stare monety, dawne gry planszowe. Rodzice powrócili pamięcią do lat dzieciństwa a dzieci z zachwytem słuchały ciekawostek.


Klasa IIF na spotkaniu z ornitologiem na Stadionie Narodowym. Zajęcia prowadzili członkowie stowarzyszenia”Ptaki Polskie”. Każdy zdobył wiele ciekawych informacji na temat ptaków i ich zwyczajów. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób możemy pomagać ptakom każdego dnia.


8 czerwca w ramach godziny z wychowawcą klasa VIB brała udział w ciekawym spotkaniu z tatą kolegi - panem Sikorą, który jest zawodowym żołnierzem. Zajęcia dotyczyły rożnych aspektów bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Bardzo dziękujemy panu Sikorze za poświęcony czas i pożyteczny wykład.

1 czerwca 2015 roku - w dniu międzynarodowego święta wszystkich dzieci - VI B i VI F uczestniczyły w całodniowej wycieczce krajoznawczej. Uczniowie zwiedzili Pałac Radziwiłłów w Nieborowie, spacerowali po pięknym, romantycznym parku w Arkadii, pełnym niezwykłych budowli, jak na przykład Świątynia Diany, którą uczniowie oglądali z prawdziwym zachwytem.
Na rynku w Łowiczu mieli okazję zjeść lody i kupić pamiątki. Następnie podziwiali bogato zdobioną katedrę. Obiad dzieci zjadły w eleganckiej restauracji, która trafiła w gusta kulinarne większości pysznym, domowym rosołem, kotletem z kurczaka z frytkami i surówką. Po posiłku VIB i VIF udały się do Bolimowa, gdzie w warsztacie garncarskim każdy uczestnik miał okazję spróbować swych sił w roli garncarza, lepiąc wazoniki, miseczki i puchary. Rodzice otrzymali po powrocie te wyroby od swych uzdolnionych pociech. Niektórzy znawcy tego, co piękne, nabyli ręcznie robione naczynia i wisiorki. Pogoda i humory dopisały w pełni. Wycieczkę uprzyjemniał pan pilot - Tadeusz, który okazał się wspaniałym przewodnikiem i... wokalistą.


V DZIELNICOWY TURNIEJ
O PUCHAR IMIENIA KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
Dnia 27 maja 2015 roku na obiektach sportowych naszej szkoły odbył się dzielnicowy turniej lekkoatletyczny o puchar im. Kamili Skolimowskiej. Na zawody zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe z dzielnicy Praga Południe. Gościem honorowym był tata naszej olimpijki - Pan Robert Skolimowski. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach wytrzymałościowych, szybkościowych i siłowych. Zwieńczeniem zmagań była niezwykle widowiskowa sztafeta biegowa składająca się z 12 osób z każdej szkoły (chłopcy i dziewczynki z klas 4-6). Nagrodziliśmy najlepszych sportowców w poszczególnych konkurencjach z podziałem na wiek i płeć. Tego dnia wręczyliśmy medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. zegarki, sprzęt sportowy i rekreacyjny, książki i maskotki z fundacji Kamili Skolimowskiej). Uhonorowaliśmy także "najlepszych z najlepszych", czyli osoby, które zdobyły najwięcej punktów za zwycięstwa we wszystkich konkurencjach. Po podliczeniu wszystkich wyników w generalnej klasyfikacji szkół okazało się, że po raz kolejny ( niestety dla naszych gości ) udało nam się wywalczyć I miejsce ! Piękny puchar ufundowany przez Pana Roberta Skolimowskiego trafił na miejsce honorowe w SP 312, ale za rok może być w innej szkole , kto wie? Cała impreza odbywała się w duchu sportowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play. Wierzymy, że patronka naszych obiektów sportowych - Kamila Skolimowska - byłaby dumna z postawy, zaangażowania i wyników wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. Zawodnikom, trenerom i kibicom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok !!!


Dnia 18 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas 3e i 3f zaprezentowali ciekawy program, który przeniósł nas w klimat wydarzeń z 1791 roku.


Na początku maja uczniowie klasy IV d i IV f wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. W ciągu trzech dni zwiedzili Park Jurajski w Bałtowie, Oceanarium, Zamek w Chęcinach, Muzeum Zabawek w Kielcach, Jaskinię Raj oraz Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Autobusem szkolnym objechali bałtowski Zwierzyniec, a w Kurozwękach specjalnym wozem dostali się między stado bizonów. Dzieci z obu klas integrowały się na dyskotece, na basenie oraz w czasie przejazdów autokarem. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały Panie: Dorota Pawlik, Karolina Dmowska, Katarzyna Kaczor i Magdalena Dyniewicz. Wycieczkę oceniamy na szóstkę!


Na przełomie kwietnia i maja odbyły się rozgrywki świetlicowej ligi piłkarskiej zorganizowanej przez wychowawców z sali świetlicowej nr 4. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy wyłoniono dwie najlepsze drużyny, które awansowały do fazy pucharowej. Wszystkim meczom towarzyszyły olbrzymie emocje oraz wysoki poziom piłkarskich umiejętności. Mecz finałowy został rozstrzygnięty w serii rzutów karnych. Dziękujemy wszystkim drużynom i ich kibicom za dostarczenie wspaniałych emocji oraz sportową walkę. Zwycięska drużyna będzie reprezentować naszą szkołę w I Dzielnicowym Turnieju Piłki Nożnej „PIŁKARSKIE TALENTY ŚWIETLICY”, który odbędzie się 2 czerwca 2015 r. na obiektach sportowych SP 312.
Serdecznie zapraszamy.


W tym roku również klasa IIF zaprosiła przyszłych pierwszaków na krotką wycieczkę po szkole. Przedszkolaki miały możliwość posiedzieć w ławkach, posłuchać ciekawostek o szkole oraz poznać różne zakamarki szkolnych korytarzy. Uczniowie świetnie zaopiekowali się młodszymi kolegami.
Zajęcia kółka przyrodniczego klasy IIF w terenie. Uczniowie samodzielnie przygotowali dla siebie zadania do wykonania, którymi potem wzajemnie się wymienili. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
11 maja 2015r. klasa VIB miała niepowtarzalną okazję zwiedzenia telewizji TVN 24 od kuchni. Uczniowie "podglądali" powstawanie programu na żywo, pracę realizatorów i dziennikarzy. Szóstoklasiści mieli okazję wejścia do wirtualnego studia, tzw. green boxa, i zobaczenia siebie samych na ekranach. Po siedzibie TVN dzieci oprowadzał Tomasz Sianecki. Wszystko cierpliwie i z humorem tłumaczył. Naszą wizytę zorganizowała mama Damiana - dziękujemy z całego serca pani Anecie Kubeckiej, a także mamie Moniki pani Julicie Góral, która - jak zawsze - z radością nam towarzyszyła.


4 maja 2015r. na godzinach z wychowawcą klasy IV-VI uczestniczyły w uroczystym apelu upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie obejrzeli ciekawe prezentacje laureatów szkolnego konkursu na najciekawszą prezentację poświęconą Konstytucji 3 Maja, a także wysłuchali pieśni przygotowanych przez chór specjalnie na tę okazję. Podziwiali również wystawę plakatów wykonanych przez uczniów klas IV-VI w ramach konkursu.


29.04.2015r. klasa VIB i VIF zwiedziły wystawę "Pompeje. Życie w cieniu wulkanu". Dzieci miały okazję przenieść się w niezwykły świat starożytnej architektury, kultury oraz codziennych spraw i zwyczajów. Dzięki szczegółowym makietom i multimedialnym ekspozycjom, wykorzystującym najnowocześniejsze możliwości grafiki komputerowej, uczniowie mogli doświadczyć żywej lekcji historii. Po wystawie cała grupa skorzystała z dobrodziejstw pięknego Parku Skaryszewskiego.


24 kwietnia 2015r., w piątek po lekcjach klasa VIB sprzątała teren wokół szkoły. Uczniowie z dużym zaangażowaniem zbierali śmieci, dzięki czemu zrobiło się czyściej i przyjemniej. Pogoda dopisała, było pięknie i słonecznie, więc uczniowie z klasy VIB mieli okazję odetchnąć świeżym powietrzem, łącząc przyjemne z pożytecznym.

W czwartek, 23 kwietnia, klasy starsze, jak co roku, uczestniczyły w żywych lekcjach historii przeprowadzonych przez Rycerskie Bractwo „Kerin”, z którym od lat, z ramienia naszej szkoły, współpracuje nauczycielka historii, p. I. Nowak. Klasy czwarte poszerzyły swoją wiedzę na temat starożytnej Grecji i Persji, piąte odwiedziły szlachtę polską i prześledziły jej życie w XVI i XVII w., a szóste przypomniały sobie dzieje państwa polskiego za Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami, ponieważ mogli w nich czynnie uczestniczyć. Przypadkowe osoby z widowni stawały się w czasie lekcji rozmaitymi postaciami historycznymi, np. Kserksesem, św. Wojciechem, Bolesławem Chrobrym, cesarzem Ottonem III, szlachcicem z Rzeczpospolitej Obojga Narodów, czy chłopem z okresu potopu szwedzkiego. Ta forma nauki histerii ogromnie się dzieciom podobała.


W dniach 20 - 22 kwietnia klasa 4B przebywała na Zielonej Szkole w Trójmieście. Pod opieką nauczycieli - pana Tomasza Spytka i pana Pawła Piskorza - uczniowie zwiedzili port w Gdyni, molo w Orłowie i Sopot. Poznali także historyczne centrum Gdańska oraz Zamek Krzyżacki w Malborku. Podczas wyjazdu uczniowie mieli wiele okazji do integracji - od wspólnych posiłków począwszy, na spacerach i zabawach integracyjnych skończywszy. Jedną z atrakcji była przejażdżka pociągiem Pendolino, dzięki czemu drogę w jedną i drugą stronę pokonano w niedługim czasie.

W dniach 20 i 21 kwietnia b.r. szk. W naszej „Trzystadwunastce” odbyły się, tradycyjnie organizowane przez nauczycielkę historii, p. I. Nowak, Dni Wielkich Polaków. W dniach tych uczniowie stali się żywymi reklamami wybranych postaci historycznych.
Na korytarzach w czasie przerw można było się natknąć na plejadę różnorodnych zasłużonych naszych rodaków – zarówno żyjących obecnie, jak i tych, którzy dawno już odeszli.
Od Mieszka I, poprzez Zawiszę Czarnego, Stańczyka, Fryderyka Chopina, Marię Skłodowską-Curie, czy Jana Pawła II, do Jerzego Kukuczki, czy Lecha Wałęsy. To była prawdziwa żywa, barwna lekcja historii, w czasie której nasi uczniowie, wspaniale się bawiąc, poszerzyli wiedzę o zasłużonych dla kraju rodakach i uczyli się szacunku dla nich i dla Ojczyzny.


10 kwietnia 2015r. obchodziliśmy w szkole
Dzień naszej Patronki - Ewy Szelburg - Zarembiny.
Podczas długich przerw w holu na drugim piętrze naszej szkoły kłębiły się tłumy uczniów, by w atmosferze zabawy uczcić urodziny patronki. Uczennice klas czwartych śpiewały piosenki o naszej patronce, inni brali udział w kalamburach "Czy wiesz jaki to wiersz?", wszyscy chętnie i poprawnie odpowiadali na quizowe pytania dotyczące życia i twórczości Ewy Szelburg - Zarembiny . Formacja taneczna Sweethearts dała pokaz tanecznych umiejętności , nasze szkolne cheerleaders zaś, zagrzewały wszystkich do zabawy. Nagrodzone zostały plastyczne prace dotyczące portretu i tematyki wierszy naszej patronki, ocenione zostały w trzech kategoriach wiekowych.
Na poziomie klas czwartych nagrodzeni zostali:
I miejsce - Aleksandra Synowiec 4c
II miejsce - Mateusz Rokicki 4f
III miejsce - Julia Kurzawa 4e
wyróżnienia: Kasia Tadeusiak 4a, Marta Mazurkiewicz, Ola Lesińska 4e, Gabriela Brachacka 4a
Na poziomie klas piątych nagrodzeni zostali:
I miejsce - Kinga Żarłok 5d
II miejsce - Marta Sasin 5d
III miejsce - Daria Wojnarowska 5d
Na poziomie klas szóstych nagrodzeni zostali:
I miejsce - Przemek Durjasz 6d
II miejsce - Joanna Żochowska 6b
III miejsce - Bogdan Błędziński 6e
Tego dnia ogłosiliśmy konkurs specjalny dla domorosłych wierszopisarzy. Każdy mógł napisać wiersz
pochwalny o naszej patronce.
Najtrafniejsze rymy utworzyła Kasia Tadeusiak 4a
Ewa Szelburg –Zarembina
swoje święto dziś zaczyna,
Portret, wiersze jej są wszędzie,
Zawsze naszą dumą będzie!
Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom, podziwiamy zdolności poetyckich, recytatorskich i plastycznych!

Pozdrawiamy
Samorząd Uczniowski


31 marca w klasie 3d po raz kolejny odbyły się zajęcia prowadzone przez panią Luizę i panią Martę. Tym razem dzieci wykonywały wielkanocne kurczaki. Zadanie było trudne, ale z pomocą uzdolnionych plastycznie mam kurczaki wyszły jak żywe :)20 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym Dniu Świętego Patryka.
Na korytarzu drugiego piętra - podczas przerw międzylekcyjnych, w tle dźwięków irlandzkiej muzyki uczniowie klas 4-6 zmagali się z trudnymi pytaniami quizowymi dotyczącymi postaci Świętego Patryka . Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy plakat o Świętym Patryku:
I miejsce – Bogdan Błędziński 6e
II miejsce – Oliwia Trybuch 6e
III miejsce – Weronika Rybiańska 4f
Dzieci ozdabiały swoje buźki symbolem roślinnym Irlandii – trójlistną koniczynką. Było kolorowo, ciekawie, dużo rywalizacji, a jeszcze więcej zabawy.

Pozdrawiamy i zapraszamy za rok
Nauczyciele języka angielskiego.


19 marca klasa 3d wybrała sie do Planetarium mieszczącego się w Muzeum Techniki. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt. "Co widać na niebie?" Dowiedzieli się jakie ciała niebieskie można zobaczyć na niebie i w jaki sposób odróżnić planetę od gwiazdy. Poznali podstawowe gwiazdozbiory północnego nieba i usłyszeli opowieść o ich powstaniu. Zwiedzili również wystawy stałe Muzeum Techniki : transportu, górnictwa, hutnictwa, techniki komputerowej i gospodarstwa domowego.


Jesteśmy kupcami podróżującymi Jedwabnym Szlakiem
19 marca klasa 2c po raz kolejny odwiedziła Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Meksykańskiej 3, aby uczestniczyć w nietypowych warsztatach plastycznych w ramach projektu „Wielokulturowe tradycje i opowieści”. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje jedwab. Mogli również przekonać się, że tkaniny jedwabne charakteryzują się połyskiem, są gładkie, miękkie, lekkie, cienkie i bardzo przyjemne w dotyku. Na kanwie opowieści o Jedwabnym Szlaku dzieci w części praktycznej wykonały i ozdobiły olbrzymi portret Cesarza Szan – Tunga, wykorzystując do tego jedwabne nici i kolorowy papier. Efektem ich pracy jest oryginalne dzieło, które zdobi korytarz przy sali lekcyjnej.


TURNIEJ RZUCANKI KLAS IV.
Po feriach rozpoczęliśmy turniej klas IV w „Rzucankę” – uproszczoną formę siatkówki.
Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny walczyły w atmosferze poszanowania przeciwnika oraz zgodnie z zasadami fair-play. Mistrzostwo szkoły wywalczyła klasa 4D. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 4A a strefę medalową zamknęła klas 4F.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za rywalizację i gratulujemy sukcesów.


18 marca odbyły się eliminacje rejonowe klas 0- VI w konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”. Z naszej szkoły udział wzięło 19 uczniów, poziom był bardzo wysoki, a uczestników ze wszystkich szkół ponad dwustu. Gratulujemy wszystkim uczestnikim…


20 marca klasa II e postanowiła zrobić coś dobrego dla własnego podniebienia. Pomysłów było mnóstwo, a atmosfera wesoła. Każdy uczeń wykonał własne arcydzieło, a na koniec odbyła się degustacja. Smacznego…


6 marca uczniowie klasy II e stanęli przed ciężką próbą, a mianowicie zarówno chłopcy jak i dziewczęta projektowali stroje dla kobiet i mężczyzn. Atmosfera pracy była miła, a pomysłów mnóstwo. Gratuluję wszystkim ….W marcu odbył się konkurs
„Mam talent” klas I-III.
Uczestnicy pokazali swoje talenty poprzez śpiew, taniec, akrobatykę, recytowanie i granie na instrumentach. Poziom był bardzo wysoki, a jury miało ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze grupy finałowej.
Jeszcze raz wszystkim gratulujemy…


W teatrze szkolnym Mydelniczka jest zawsze
kreatywnie i wesoło;-)

Po co jest teatr?

Ta drabina to schody do nieba,
a ta miska to księżyc.
Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz,
A z garnków są hełmy rycerzy.
Ale kto w te czary wierzy?

To jest teatr.
A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie.
I już zawsze w misce księżyc widzieć.

Joanna Kulmowa


Hurra!!! Cieszymy się z sukcesu naszych koleżanek! Julia Zdankiewicz i Małgosia Szczepanik z klasy IVd wyśpiewały III miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej w kategorii Duety / Zespoły. Zapraszamy do wysłuchania piosenki „O mnie się nie martw” na Facebooku szkoły.


W marcu w ramach dzielnicowego Festiwalu Rozwiń Talent odbył się także konkurs teatralny. Szkoła Podstawowa nr 312 miała jak co roku liczną reprezentację. Zdominowaliśmy konkurs i całe podium zarezerwowaliśmy dla siebie.
III KATEGORIA WIEKOWA - UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS IV-VI (10-12 lat)
Wyróżnienie otrzymuje:
Kuba Dyniewicz (6c) SP 312 za interpretację fragmentu prozy „Ofiara fachowości”
Miejsce III zajmuje:
Małgorzata Szczepanik (4d) SP 312 za interpretację fragmentu prozy „Po co krowie rogi na głowie?"
Miejsce II zajmuje:
Julia Komorowska (4d) SP 312 za interpretację fragmentu prozy „Mały książę"
Miejsce I zajmuje:
Natalia Zdunek (4d) SP 312 za interpretację fragmentu prozy „Mikołajek”


Dnia 23 marca 2015r. odbyły się popisy laureatów w szkolnym konkursie „Mam talent”. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe zdjęcia w kolorowych ramkach oraz słodycze.
Gratulujemy!

W marcu uczniowie kolorowej szkoły brali udział w konkursie wokalnym w ramach dzielnicowego Festiwalu Rozwiń Talent. Występy bardzo podobały się publiczności i jurorom. A oto dowód:
III KATEGORIA WIEKOWA - UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS IV-VI (10-12 lat)
Zespoły:
Miejsce I zajmuje:
Duet Małgorzata Szczepanik (4d) i Julia Zdankiewicz (4d) SP 312 za wykonanie utworu „O mnie się nie martw”
Soliści:
Wyróżnienie otrzymuje:
Karol Szczęch (4d) SP 312 za wykonanie utworu „Sen o Warszawie”
Miejsce III zajmuje:
Łukasz Piekarzewski (6e) SP 312 za wykonanie utworu „Taki cud i miód”
Miejsce II zajmuje:
Julia Komorowska (4d) za wykonanie utworu „Moje serce to jest muzyk”


W marcu odbyły się szkolne eliminacje do rejonowego etapu XXXVIII konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka.
Jury: p. Barbara Jachim, p. Anna Barańska, p. Magdalena Dyniewicz wybrało uczniów, którzy będą reprezentowali szkołę czasie przesłuchań w Wawerskim Centrum Kultury Filia Anin.


W klasie IV d odbyło się spotkanie z ekspertem. Tym razem wystąpił w tej roli tata Ingi – żołnierz zawodowy , na co dzień stacjonujący w Dowództwie Garnizonu Warszawa. Z panem Przemkiem rozmawialiśmy dużo o bezpieczeństwie we współczesnym świecie i o różnych zagrożeniach. Ożywiona dyskusja zakończyła się wspólnym odśpiewaniem STO LAT naszemu gościowi. Okazało się, że tego samego dnia urodziny miał również jeden z chłopców.
Było słodko i ……………………..bezpiecznie;-)


16 marca 2015 r. o godz. 12.45 odbyło się spotkanie uczniów klas VI rzetelnie i sumiennie uczęszczających na zajęcia dodatkowe przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasisty
z p. dyrektor Ewą Adamską.
Była to wyjątkowa chwila. Niektórzy z uczniów zdradzili nam, kim pragną zostać w przyszłości. Pani dyrektor opowiedziała o swoich marzeniach z dzieciństwa. Radośnie rozstaliśmy się z uśmiechem na twarzy. Na pewno każdy z nas świetnie poradzi sobie podczas sprawdzianu. Panu Pawłowi Filkowi serdecznie dziękujemy za utrwalenie spotkania na wielu fotografiach.


5 marca klasa 2c wybrała się do MULTICENTRUM - centrum, gdzie nauka jest przyjemnością. Uczniowie zostali podzieleni na grupy tak, by zajęcia mogły być jeszcze bardziej efektywne. Uczniowie mogli poznać podstawy komponowania muzyki. Wyczucie rytmu i zabawa dźwiękami pozwoliła na stworzenie wielu ciekawych kompozycji. Stworzono też ciekawe konstrukcje z klocków – jak karuzele czy wiatraki, które zostały uruchomione po podłączeniu do specjalnie zaprogramowanych zasilaczy. Uczniowie zgłębili wiedzę o planetach układu słonecznego i ich ewolucji. Uśmiechnięte buzie i pytania, kiedy tu znowu przyjedziemy, są zapowiedzią kolejnej wizyty w MULTICENTRUM, która już niebawem.


3 marca do klasy 2c zawitał kolejny gość - ornitolog. Ornitolodzy to przyjaciele ptaków. Badają ich zwyczaje, trasy przelotów, gniazdowanie, życie społeczne, obserwują je w terenie itp. O tym wszystkim opowiedział właśnie wujek Julki. Uczniowie mogli posłuchać o tym, jakie skrzydła ma dany gatunek ptaków i jak szybko musi machać skrzydłami, aby się unieść w powietrzu. Jakie dzioby mają ptaki i do czego służą. Można było się też dowiedzieć o ptakach nielotach, czyli gatunkach, które nie latają jak np. kiwi. Cała klasa podziękowała pięknie Panu Ornitologowi i już inaczej patrzy na naszych skrzydlatych przyjaciół.


Jesteśmy już po debacie uczniowskiej!
Spotkaliśmy się 26 lutego w stołówce szkolnej. Tematem były zmiany w punktowym systemie oceniania zachowania uczniów. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania:
- Jakie punkty zachowań pozytywnych należy udoskonalić?
- Jakie punkty zachowań negatywnych należy poprawić, aby system punktowy oceniania zachowania uczniów był rzetelny, oceniał uczciwie i sprawiedliwie?
Nie było nas wielu, ale mówiliśmy do rzeczy. Przewodniczący samorządu szkolnego Maciek Lipski z 5b poprowadził debatę w mistrzowskim stylu, sekretarz debaty - Robert Dziadura z klasy 6e wcielił się w wyczerpującą rolę pisarza, Ania Orłowska z klasy 6f czuwała nad sprawami organizacyjnymi i każdy uczeń obecny na sali dostał szansę wypowiedzenia swojego stanowiska w dyskusji.

Pozdrawiamy! Samorząd Uczniowski


W lutym klasa 2c wybrała się na warsztaty historyczno-plastyczne do Domu Spotkań z Historią. Tym razem dzieci dowiedziały się jak wyglądała warszawska ulica przed wojną. Gdzie dawniej kupowano ubrania? Czy to prawda, że prababcia sama szyła majtki, a pradziadek nosił podwiązki? Podczas warsztatów dzieci poznały również przedwojenne trendy w modzie. Zajęcia poprowadzili edukatorzy DSH.


Zgodnie z obietnicą 24 lutego do klasy 2c przyszedł tata Filipa. Pan Marcin opowiedział tym razem o tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w Internecie. Pomogły mu w tym owieczki i Jasiek-bohaterowie filmów animowanych. Owieczki i Jasiek czasami w ogóle nie pomyśleli, zanim coś zrobili, i dawali się namówić na różne głupoty. Nikt jednak nie chce być takimi niemądrymi owcami. Nauki z lekcji pokazały też, co zrobić, jak coś podobnego nam się przydarzy. Nie zabrakło także części praktycznej. Pan Marcin pokazał wnętrze myszek i dysków komputerowych.
Dnia 16 lutego odbył się Bal Karnawałowy dla klas 0-1.
Uczniowie w strojach karnawałowych pokazali jak się tańczy i śpiewa. Zabawa się udała…W poniedziałek 16 lutego uczniowie klas 2 i 3 bawili się na Balu Karnawałowym. Muzyka porywała ich do tańca. Jest teraz co wspominać…
19 lutego 2015r uczniowie klasy 1c wybrali się do Zamku Królewskiego na lekcję: Muzyczne portrety zwierząt.
Dzieci odnajdywały wizerunki zwierząt na obrazach i arrasach, a następnie tworzyły muzyczne ich portrety grając na instrumentach perkusyjnych i śpiewając.


18 lutego odbył się Dzielnicowy Konkurs Recytatorski. Wzięły w nim udział Julia Malec, Natalia Wronka i Antonina Wieczorek. Nasze uczennice spisały się bardzo dobrze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Egzamin nam nie straszny...
W ramach godzin z wychowawcą nasi szóstoklasiści zostali szczegółowo zapoznani z procedurami organizowania i przeprowadzania sprawdzianu po szkole podstawowej. Uczniowie bardzo uważnie słuchali informacji o przebiegu egzaminu.


Dnia 20 lutego 2015 roku mieliśmy okazję obejrzeć zmagania finalistów szkolnego konkursu „Mam talent”. Uczestnicy zaprezentowali się zarówno w tańcu nowoczesnym, towarzyskim jak i w gimnastyce artystycznej. Najwięcej głosów publiczności otrzymał Maciej Rodek z klasy 4f ze swoją partnerką Martą Piotrowską, którzy zaprezentowali się w układach tańca towarzyskiego. Uznanie widowni oraz drugie miejsce zdobyła Monika Czubik z klasy 6B. Trzecie miejsce wywalczyli Emil Gąsiorowski z klasy 4b i Aziz Jemmali - klasa 4d. W kategorii "Rozśpiewany Mam talent" serce publiczności podbiły uczennice z klasy 5e - Clara Świątek i Oliwia Rosa. Drugie miejsce wywalczyła Julia Komorowska z klasy 4d w piosence "O mnie się nie martw". Trzecie miejsce przypadło Julii Żuromskiej z klasy 4b.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu i talentu.


PO RAZ DRUGI W SP 312 RUSZYŁA"Wioślarska Liga Podstawówek"!
20.02.2015 roku rozpoczęła się wielka impreza sportowa zorganizowana przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2 w Warszawie oraz Gimnazjum nr 20. Jej honorowym patronem jest burmistrz dzielnicy Praga Południe, Pan Tomasz Kucharski. Wielkie emocje towarzyszyły naszym zawodnikom w walce o medale, dyplomy i nagrody. Łącznie na starcie stanęło 83 uczniów z klas VI. Poniżej przedstawiamy najlepsze wyniki w kategorii dziewcząt i chłopców.
W kategorii dziewcząt zdobyły:
I miejsce – Michalina Gruza z klasy 6B
II miejsce – Agnieszka Osiwańska z klasy 6E
III miejsce - Zuzanna Szewc z klasy 6E
W kategorii chłopców najlepsi okazali się :
I miejsce – Robert Dziadura z klasy 6E
II miejsce – Dominik Szumert z klasy 6E
III miejsce – Antek Nossarzewski z klasy 6D
Dekoracji zwycięzców dokonała pani Dyrektor Ewa Adamska. Mamy nadzieję, że okazały puchar przechodni "Warszawskiej Ligi Podstawówek" trafi do naszej szkoły.
Aktualne wyniki można śledzić na stronach internetowych Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Warszawie (www.gim20.edu.pl ) oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2 (www.mos2.pl ) oraz SP 312 (zakładka projekty i innowacje).
Wszystkim startującym gratulujemy prawdziwej sportowej postawy i osiągniętych sukcesów !


17 lutego odbyły się szkolne eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Uczniowie reprezentowali swoją umiejętność recytacji, a jury wybrało dziesięcioro uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie. Życzymy sukcesów.Bal walentynkowy.


Uczniowie naszej szkoły reprezentowali placówkę oraz Parafię św. Patryka w XXIV Międzynarodowym Turnieju Piłki Halowej, który na początku lutego rozgrywał się w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Chłopcy rywalizowali między innymi z rówieśnikami z Białorusi i Litwy.
Jako "Orły Patryka" zagrali:
Kamil Nowak (IVd),
Szymon Kutyna (VIc),
Szymon Ludkiewicz (VIc),
Jarosław Fijałkowski (VIc),
Jakub Mróz (VIc),
Kuba Dyniewicz - kapitan (VIc).


Wizyta delegacji Szkoły Podstawowej nr 312 na grobie Kamili Skolimowskiej. 18.02.2015 roku minęła kolejna rocznica śmierci naszej patronki obiektów sportowych Kamili Skolimowskiej. Wszyscy pamiętamy, jak podczas olimpiady w Sydney zdobyła złoty medal w rzucie młotem. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska, wspaniała sportsmenka i osoba o wielkim sercu. A dla uczniów SP 312 wielki autorytet nie tylko w dziedzinie sportu. Składanie kwiatów na grobie Kamili Skolimowskiej stało się już tradycją naszej szkoły. Reprezentacji uczniów z klas III -VI towarzyszyły dyrektor Natalia Koperska oraz nauczycielka wychowania fizycznego pani Monika Durjasz.


Niesamowitą atrakcję walentynkową dla uczniów naszej szkoły przygotowały dzieci ze świetlicy. W naszej sali gimnastycznej podczas długiej przerwy lekcyjnej odbył się pokaz taneczny. Uczniowie zaprezentowali trzy układy taneczne. Pokaz okazał się miłą niespodzianką walentynkową i został nagrodzony gromkimi brawami.
Bajkowa drużyna z 1c gotowa do harców na balu. Mamy fantastyczne stroje i wyśmienite humory. Będziemy się świetnie bawić!

13 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyły się "Walentynki".
Na każdej przerwie trwała zabawa na holu, na drugim piętrze. Odbywały sie tam konkursy z nagrodami i muzyczne koncerty życzeń podczas przerw , pokazy wokalne i taneczne
naszych uczniów!
Rozwiązaliśmy w tym dniu konkurs organizowany przez zespół języka angielskiego "My Valentine".
Najpiękniejsze karty walentynkowe wykonali:
I miejsce - Marta Doktór kl. 5a
II miejsce - Łukasz Piekarzewski kl.6e
III miejsce - Bogdan Błędziński kl.6e
wyróżnienie - Ania Goworowska kl. 6a.
Uczennica klasy 6b Wiktoria Pleśnierowicz zadedykowała wygranym utwór literacki swojego autorstwa pod tytułem "Róża".
Przewodniczący szkolnego samorządu uczniowskiego Maciek Lipski z klasy 5b ogłosił konkurs specjalny - uczniowie mieli czas do południa by wykazać się talentami poetyckimi i stworzyć wierszyk hołdujący przyjaźniom jakie zawrzeć można w naszej szkole i... z naszą szkołą :).
Najbardziej komisję konkursową chwycił za serce utwór uczennicy klasy 4a -Kasi Tadeusiak.
POCZTA WALENTYNKOWA została dostarczona przez kuriera do adresatów podczas szóstej godziny lekcyjnej! Podczas wszystkich przerw wykonywane były pamiątkowe zdjęcia w ramie obrazu.
Zabawie nie było końca..., a że nie kończyła się ona równo z dzwonkiem to i punktów za spóźnienia uczniów
na zajęcia nie było :).

Zapraszamy za rok! - Samorząd Uczniowski


9 lutego trzy uczennice naszej szkoły reprezentowały nas w Dzielnicowym Konkursie Piosenki, były to: Viktorija Bendas, Agata Goworowska, Jagoda Wojciechowska, kibicowała im p. Krysia. Nasze uczennice pokazały wysoką skalę śpiewu i wyśpiewały Agata I miejsce, Jagoda III miejsce. Gratulujemy…


9 lutego uczniowie klasy 2c wybrali się do Zamku Królewskiego, gdzie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach umuzykalniających. Piękno natury fascynowało nie tylko malarzy i rzeźbiarzy, ale także muzyków. Podczas spaceru po Zamku uczniowie rozpoznawali, jakie pory roku zostały przedstawione na obrazach i arrasach, oraz tworzyli muzyczne ilustracje pór roku, grając na instrumentach i śpiewając.


5 lutego uczniowie klasy IIc wybrali się do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 45 na wycieczkę, w czasie której mogli poznać twórczość Giuseppe Arcimboldo. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Dzieci miały możliwość stworzenia ciekawych prac plastycznych, wykorzystując przygotowane kwiaty, owoce i warzywa. Liczyła się praca w grupie i wzajemna pomoc. Wszyscy zdali ten egzamin na szóstkę, a efekt jest naprawdę wspaniały. Dziękujemy Pani Emilii i Pani Monice za perfekcyjnie przygotowane zajęcia.2 lutego odbyły się eliminacje szkolne do konkursu dzielnicowego piosenki „Piękna nasza Polska cała”. Uczniowie pokazali swoje wokalne talenty, a jury po burzliwych debatach wybrało trzech uczestników, którzy reprezentowali szkołę w dzielnicy.


19 grudnia uczniowie klasy IVg spędzili miło czas na lodowisku. Niektórzy z nich po raz pierwszy założyli łyżwy na nogi. Ci, którzy na lodzie czuli się pewniej, byli podporą dla swoich kolegów. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i przyrzekamy być częstymi gośćmi na lodowiskach naszego miasta i kraju.


8 stycznia klasy 2c i 2d wybrały się do Słomczyna, do Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio”, aby skonstruować własne zegary. Krok po kroku mistrz stolarski Pan Andrzej wraz z Panią Beatą pokazywali i pomagali w ich składaniu. Praca była trudna i wymagała wielkiego skupienia, więc by ją ułatwić, etapy budowy zegara były przeplatane zabawami edukacyjnymi i muzycznymi. Nie obyło się też bez pieczenia kiełbasek. A że karnawał w pełni, to na zakończenie odbyła się dyskoteka w rytmach największych przebojów i znanych tańców z różnych krajów. Panowie zachwycali zorbą, panie kankanem. Uśmiechy na twarzach wszystkich uczniów były najlepszym dowodem, że wycieczka była naprawdę udana. A zegary? Wszystkie działają i odliczają czas do końca semestru i wyczekiwanych ferii zimowych.


W grudniu uczniowie klasy 2 F wraz z wychowawczynią przygotowały humorystyczno-wychowawcze przedstawienie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły pt. W poszukiwaniu Św. Mikołaja”. Do obejrzenia przedstawienia zaproszone zostały przedszkolaki z pobliskiego przedszkola Zielony Zakątek. Wszyscy bawili się wyśmienicie.


„Co odmieniło nasza klasę” – to tytuł jasełek Bożonarodzeniowych, które uczniowie – aktorzy wystawili dla społeczności szkolnej w dniu 19.12.2014r. i dla parafii Św. Patryka w kościele w dniu 01.02.2015. Aktorom i katachetom dziękujemy za przygotowanie wesołego a jednocześnie niosącego głębokie przesłanie, że DOBRO ze zwycięża ze złem, spektaklu.


14 stycznia rodzice Hani z klasy 2c przeprowadzili dla dzieci niecodzienne zajęcia, na których sporo uwagi poświęcili profilaktyce zdrowia. Z uwagi na wciąż żywy temat wszawicy w szkole pokazali, jak dzieci mogą samodzielnie sprawdzić obecność tych pasożytów, by stosunkowo szybko zareagować i jednocześnie uchronić przed zakażeniem inne dzieci. Uczniowie otrzymali gęste grzebienie. Atrakcji było więcej. Dzieci mogły wykonać samodzielnie krem, który z pewnością przyda się podczas zimowych zabaw na powietrzu. Każdy starannie mieszał składniki według receptury podanej przez rodziców Hani. Był to czas nie tylko nauki, ale również okazja do poznania tajników pracy farmaceuty.


15 stycznia 2015 roku odbyły się przesłuchania finałowe w konkursie „O wieczne pióro odkrywcy poezji”. Naszą placówkę reprezentowało 3 uczniów – członków teatru szkolnego „MYDELNICZKA”.
Komisja w składzie:
• Pani Małgorzata Gajdemska (pedagog teatralny i animatorka kultury, choreograf, tancerka, performerka)
• Pani Joanna Belzyt (pedagog, aktorka, reżyser, instruktor improwizacji ruchu i symboliki ciała, tancerka)
• Pani Małgorzata Suzuki (aktorka Teatru Baj)
• Pani Maria Pawłowska (aktorka w warszawskich teatrach, m. in. w Teatrze Powszechnym, Teatrze 6 piętro i Studiu Teatralnym Koło)
po wysłuchaniu recytacji 20 finalistów II Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego „O Wieczne Pióro Odkrywcy Poezji” przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: Szkoła Podstawowa:
I miejsce Anna Orłowska SP 312 oraz ex aequo Maciej Lipski również SP 312
II miejsce Kinga Piątek SP 73
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie za dynamikę wykonania dla Kuby Dyniewicza SP 312
Wyróżnienie za osobowość sceniczną dla Mariusza Mrysz SP 154
WSZYSTKIM FINALISTOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!!!


"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
(Wisława Szymborska)
Kolejny raz w I półroczu roku szkolnego 2014/2015 w klasie IV d odbyło się spotkanie z lekturą. Tym razem zaproszone mamy i p. dyrektor Ewa Adamska przeczytały z podziałem na role fragmenty książki „Lew, Czarownica i stara szafa”


14 stycznia w Gimnazjum nr 27 im. Orląt Lwowskich odbyło się wręczenie nagród i dyplomów w Międzyszkolnym Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w Języku Obcym. Dziewięcioro uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w konkursie.
I miejsce - Patrycja Ptak z klasy 5c (j. niemiecki)
Wyróżnienia:
Wiktoria Obarzanek z klasy 4f (j. niemiecki)
Patryk Paszkowski z klasy 5e (j. niemiecki)
Monika Czubik z klasy 6b (j. niemiecki)
Joanna Żochowska z klasy 6b (j. niemiecki)
Dominika Broniarek z klasy 6c (j. niemiecki)
Szymon Ludkiewicz z klasy 6c (j. angielski)
Przemysław Durjasz z klasy 6d (j. niemiecki)
Bogdan Błędziński z klasy 6e (j. angielski)12 stycznia 2015 roku odbył się KONCERT KOLĘD dla dzieci z oddziałów zerowych przygotowany przez uczniów klasy IV d. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Zerówkowicze bardzo chętnie włączyli się do wspólnego kolędowania.


18.12.2014 uczniowie klas 2a i 2b wraz z wychowawcami
p. Janiną Ajdacką i p. Bożeną Dąbrowską w TVP Warszawa przy ulicy Woronicza.

Grudniowe przygotowania do Świąt.
Uczniowie klas II g i II e udali się do Mostówki, aby wykonać różnymi technikami bombki na choinkę oraz przepiękne talerze w kształcie gwiazdy. Zajęcia się udały, a uczniowie z wychowawcami i rodzicami wrócili zadowoleni.
Uczniowie klasy II e wraz z p. Krysią przygotowali dla rodziców niespodziankę. Odbył się wieczór kolędowy przeplatany wierszami. Nie jednej osobie pojawiła się łezka w oku…


18 grudnia w klasie IV d odbyło się spotkanie wigilijne. Uczniowie, rodzice i wychowawczyni w świątecznej atmosferze kolędowali wspólnie już po raz piąty;-) W grudniowym numerze miesięcznika „Życie szkoły” ukazał się artykuł p. Magdaleny Dyniewicz „Kolędnicy – niezwykłe jasełka w naszej klasie”, w którym autorka opisała w nim między innymi próbę ożywienia tradycji kolędowania (tzw. „Herodów”) w klasie szkolnej.
17 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły gościnnie wystawili JASEŁKA „ON JEST KRÓLEM” w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej. Dziękujemy wszystkim małym aktorom, ich rodzicom, a także paniom pracującym z artystami: Agnieszce Ławidzie, Teresie Nieckuli oraz Magdalenie Dyniewicz.


Uczniowie klasy IV d i IV f wybrali się na wycieczkę do Polskiego Radia, w czasie której mogli poznać pracę redaktorów, realizatorów i pracowników obsługi technicznej. Po obejrzeniu studia emisyjnego i redakcji dzieci za sprawą „magicznego proszku” przeniosły się do krainy radiowych czarów. W finale stworzyły własne minisłuchowisko wypalone na płytę CD...

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”
(Józef Piłsudski)

Uczniowie klasy IV d jak co roku złożyli kwiaty i zapalone znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W ten symboliczny sposób rozpoczęli wycieczkę na Stare Miasto śladami wielkich Polaków: Fryderyka Chopina i ks. Jana Twardowskiego.


Dnia 18.12.2014r w klasie 1c odbyła się pierwsza wspólna wigilia klasowa. Dzieci składały sobie najlepsze życzenia, dzieliły się opłatkiem, spożyły słodki poczęstunek. Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.


5 grudnia odbyły się Mikołajki w klasie 1d. Dzieci tego dnia przebrały się za pomocników Mikołaja. Każdy wykonał ozdobny list z życzeniami dla Mikołaja. W tym dniu nie zabrakło również zabaw i konkursów. Wszyscy byli bardzo grzeczni więc dostali prezenty.


Wśród uczniów zerówki odbył sie Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Moja Przytulanka". Temat konkursu " Moja ulubiona postać z książeczki". Konkurs związany jest z cieszącym sie wielką sympatią ŚWIATOWYM DNIEM PLUSZOWEGO MISIA. Celem konkursu była prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci. Tematem konkursu była prezentacja ulubionej postaci z książeczki w formie rysunku na kartce formatu A3. W szkolnym etapie konkursu zostały wyróżnione 3 prace. Laureaci konkursu : 1. Klaudia Buss klasa 0D, 2. Ewelina Kawka klasa 0E, 3. Zuzanna Piotrowska klasa 0D. Niestety z jednej szkoły do finału przystępuje jedna osoba. Laureatką etapu szkolnego została Ewelina Kawka z klasy OE która wzięła udział w konkursie finałowym 25 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej nr 215. Wszyscy trzymaliśmy kciuki i udało się Ewelina Kawka wygrała w konkursie finałowym zajęła I miejsce (wśród oddziałów przedszkolnych) w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym " Moja ulubiona postać z książeczki".


2 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z oddziałów zerowych pod hasłem Polscy autorzy dzieciom. Jurorzy (p. Barbara Jachim, p. Anna Barańska oraz p. Magdalena Dyniewicz) mieli bardzo trudne zadanie. Zerówkowicze byli doskonale przygotowani, pięknie recytowali i potrafili kulturalnie się zachowywać. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!


18 listopada 2014 roku w budynku PAST-y odbyło się spotkanie z autorem książki „Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”. Zbigniew Chmielewski to wieloletni szef redakcji sportowej PAP oraz działacz polskiego ruchu olimpijskiego. Dla polskich sportowców miłość do ojczyzny stanowiła naturalną wartość, bowiem obok zajęć fizycznych odbywały się także spotkania patriotyczne i kulturalne – podkreślał podczas spotkania dziennikarz. W czasie wieczoru autorskiego wyświetlano fragmenty spektaklu „Warszawo ma” w reżyserii p. Magdaleny Dyniewicz z udziałem uczniów naszej szkoły.


28 listopada w Gimnazjum nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im. rtm. Witolda Pileckiego odbyły się przesłuchania w konkursie „O wieczne pióro odkrywcy poezji”. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Orłowska (VI F), Piotr Osowski (VIe), Kuba Dyniewicz (VIc)oraz Maciej Lipski (Vb). Uczniowie przepięknie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Teraz trzymamy kciuki za przejście do finału!21 listopada w Szkole Podstawowej nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej Gustaw i Harnaś odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VII Dzielnicowym Konkursie Zakazane Piosenki. Trzech uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w konkursie.
W kategorii KLAS I-III
III miejsce Michalak Gabriela SP 312
W kategorii KLAS IV-VI
Nagroda Specjalna:
Komorowska Julia SP 312
Piekarzewski Łukasz SP 312


W związku z Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie IV d odbyło się bardzo ciekawe spotkanie na temat zdrowego stylu życia. Pani Karina jako lekarz rodzinny przekazała nam wiele ciekawostek, zaprezentowała kolorową prezentację i odpowiedziała na wszystkie pytania. Na co dzień nasz gość jest dla nas po prostu mamą Ali i Małgosi, natomiast na godzinie wychowawczej Pani Karina stała się ekspertem, za co jej serdecznie dziękujemy! I polecamy się na przyszłość…;-)

21 listopada uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na spektakl „Miejcie odwagę” przygotowany przez członków TEATRU SZKOLNEGO MYDELNICZKA pod kierunkiem p. Magdaleny Dyniewicz z okazji Święta Niepodległości. Film z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie szkoły w zakładce VIDEO.


Dzieci z klasy 4 g od początku roku szkolnego współpracują z maluchami z klasy 1d. Starsi koledzy, regularnie przychodzą, aby czytać młodszym bajki, które samodzielnie wybierają. Dzieci z klasy czwartej przygotowały również krótkie prezentacje wraz z własnoręcznie wykonanymi plakatami na temat zdrowego żywienia, Święta Narodowego 11 Listopada oraz pomagały układać bukiety z liści jesiennych podczas warsztatów.


W listopadzie naszą szkołę odwiedzili policjanci, którzy spotkali się z uczniami klas I- III. W niezwykle interesujący sposób opowiedzieli o bezpieczeństwie dzieci w drodze do szkoły oraz w różnych sytuacjach dnia codziennego. Podkreślili, że droga do szkoły to nie tylko jezdnia i pasy. Ważne są także zasady, jak odnosić się do napotkanych osób i zwierząt. O bezpieczny odpoczynek w domu uczniowie mogą zadbać w dużej mierze sami. Należy pamiętać wówczas przede wszystkim o bezwzględnym zakazie wpuszczania do domu nieznajomych czy przyjmowania od nich poczęstunków.


Za oknem ponuro, dlatego mama Elwiry, uczennicy klasy 2c postanowiła walczyć z jesienną szarugą. 25 listopada zaproponowała całej klasie farbowanie koszulek. Radość tworzenia i doboru kolorów nie miały końca. Na efekty trzeba było poczekać do następnego dnia. Wówczas każdy uczeń przyszedł w kolorowej koszulce. To był istny festiwal kolorów. Na twarzach wypisane: radość i optymizm. I choć przez chwilę tęsknota za latem była jakby mniejsza.

Z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego gościliśmy w naszej szkole wielu znakomitych gości, m. in. powstańców ze zgrupowania RUCZAJ. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia w zakładce VIDEO.W klasie 1J mieliśmy przyjemność gościć strażaka. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawostek dotyczących pracy w straży pożarnej, miały okazję przymierzyć strój strażacki i akcesoria, a także doskonale się bawić podczas przeciągania liny.
W klasie IVd rodzice czytają dzieciom. Projekt zapoczątkowany w zerówce, kontynuowany w klasie I, II i III nadal cieszy dużych i małych. W bieżącym roku szkolnym wspólnie poznajemy wybrane rozdziały lektur szkolnych. Do „Akademii pana Kleksa” zostaliśmy zaproszeni przez p. Małgosię, p. Renatę i p. Kasię, a wizyta dostarczyła nam wielu wrażeń. Dziękujemy i polecamy się na przyszłość;-)


7 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły świętowali 312 Dzień Roku. Na każdej przerwie odbywała się zabawa na holu szkoły na 2 piętrze, połączona z różnego rodzaju prezentacjami wiedzy. Odbyły się konkursy i pokazy talentów , uczniowie brali udział w quizie wiedzy o naszej patronce i szkole - "312 PYTAŃ" , w "Kolorowym Quizie" mogli się wykazać swoją wiedzą o kolorach. Bawiliśmy się w kalambury, śpiewaliśmy piosenki, potańczyliśmy trochę, wykonywane były pamiątkowe zdjęcia w ramie obrazu.
Ogłosiliśmy wyniki dwóch konkursów szkolnego samorządu uczniowskiego - "Nauczyciel na medal" i "Uśmiechnij się" Oto nasi belfrowie medaliści:
Nauczyciel Kosa - Pani Elżbieta Łozińska
Nauczyciel Autorytet - Pani Magdalena Herda
Nauczyciel Przyjaciel - Pani Iwona Czereszewska
Nauczyciel Żartowniś - Pan Piotr Brodziak
Drodzy Uczniowie!
Serdecznie dziękuję Wam za wyjątkowe wyróżnienie. To dla mnie wielka radość, zaszczyt i wzruszenie. Wasze uznanie jest najwspanialszą nagrodą oraz motywacją do wysiłku, zaangażowania i rozwoju. Cieszę się, że przed nami jeszcze wiele wspólnych, radosnych chwil.
Pozdrawiam,
Magdalena Herda
A najpiękniej uśmiechali się:
Łukasz Piekarzewski i Kacper Graczyk z klasy 6e
Kamila Wojciechowska z klasy 5e
Ania Serdakowska z klasy 4d
Tradycją stał się już Konkurs Dnia ogłaszany zawsze podczas otwarcia imprezy - w tym roku uczniowie mieli napisać krótką rymowankę o naszej Trzystadwunastce. Wygrały - Lenka Śpiewak i Wiktoria Rybarczyk z klasy 5b. A tak widzą naukę w naszej szkole:
"Praca, nauka - nudna sprawa.
W naszej szkole to - zabawa!"
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy za rok!


W listopadzie uczniowie klas 3b i 3d wraz z wychowawczyniami zaprezentowali społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom przedstawienie pt. „11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”. Wielkie owacje nagrodziły trud przygotowań oraz profesjonalizm młodych aktorów.Pod koniec października w klasie 1 i i 1 J odbyła się zabawa na św. Dyni. Było dużo konkursów takich jak: poszukiwanie cukierków, malowanie straszydeł na balonach, zadania w balonach, taniec z balonem i mnóstwo doskonałej zabawy!!!
W klasie 2c o zdrowym odżywianiu mówiono już nie raz. Przyszedł czas na praktykę. W dniu 24 października dzieci przyniosły składniki, które potrzebne są do przygotowania zdrowej kanapki czy sałatki. Nauka nie poszła w las. Razowy chleb, żółty ser, pomidory, sałaty… Cała sala aż pachniała od witamin i składników odżywczych, potrzebnych do tego, aby być zdrowym. Przygotowanie potraw to było tylko preludium. Najważniejsza, ale też i najprzyjemniejsza była konsumpcja. Uśmiechnięte buzie tylko potwierdziły, że zdrowe jedzenie nie musi być wcale nudne i niesmaczne.


22 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas I. Uczniowie w strojach galowych i uśmiechach na twarzach zostali pasowani przez Panie Dyrektorki i włączone do grona uczniów SP 312. W klasach uczniowie otrzymali dyplomy oraz legitymację szkolną. Życzymy wszystkim pierwszakom wielu sukcesów, a ich wychowawcom dużo uśmiechu i cierpliwości…


11 listopada to coś więcej niż tylko dzień wolny od zajęć szkolnych. To Święto Niepodległości. Klasa 2c wybrała się do Muzeum Niepodległości, aby dobrze się do tego niego przygotować. Uczniowie mieli szansę poznać historię symboli narodowych, historię kraju oraz dynastii poprzez analizę tarcz herbowych. Druga część zajęć – praktyczna – polegała na przygotowaniu własnego herbu. Zmotywowało to wszystkich do analizy swoich mocnych stron, które trzeba było skomponować z symbolami naszego kraju. Prace uczniów były nie tylko starannie wykonane, ale również pokazały w jak oryginalny i niezwykły sposób można połączyć tradycję i historię narodu polskiego z nowoczesnością i własnymi zainteresowaniami.
APEL W WYKONANIU KLAS 3A I 3C Z OKAZJI 75 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I 70 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.
Słodka edukacja
Mama Daniela, ucznia klasy 2c, zaprosiła całą klasę na lekcję w Piekarni Szwajcarskiej. Wycieczka odbyła się 22 października. Podczas zwiedzania i odkrywania tajników wytwarzania wyrobów cukierniczych oraz pieczywa, degustacjom nie było końca. Po wstępie teoretycznym przyszedł czas na praktykę. Uczniowie dostali zadanie wykonania własnej pizzy. Dowolnie mogli dobierać składniki, dlatego każda była jedyna w swoim rodzaju. Mali piekarze swoje wypieki zabrali do domów, aby rodzice także mogli ocenić ich wyjątkowość. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał dyplom i drobny upominek, a podziękowaniom nie było końca. Kto wie, może ktoś z klasy odkrył swoją nową pasję?

16 października klas II e wzięła udział w zajęciach w bibliotece przy ul. Abrahama. Tematyką była jesień i jej kolory. Uczniowie wykonali prace plastyczne, rozwiązywali krzyżówkę oraz mogli zrobić sobie zdjęcie z Panią Jesień. Uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły…13 października do klasy 2c zaproszenie przyjęła Małgorzata Sobiczewska – projektantka i właścicielka marki odzieżowej estbyEs. Pani Małgosia opowiedziała, czym się różni tkanina od dzianiny, dlaczego niektóre rzeczy są elastyczne, a inne nie. Wreszcie, razem ze swoją modelką Pelagią (uroczym misiem), pokazała, jak powstają sukienki, koszulki i inne ubrania. W drugiej części zajęć klasa mogła puścić wodze fantazji i sama zabawić się w projektantów. Każdy otrzymał wykrój kamizelki, którą mógł ozdobić w dowolny sposób. Prace były wykonywane z najwyższą starannością, ponieważ na końcu każdy młody projektant musiał zaprezentować swoje dzieło na wybiegu, czyli podczas pokazu mody.


O tym, jak ważne jest nawiązanie i umacnianie relacji z innymi, nie trzeba mówić rodzicom z klasy 2c. 11 października w Parku Znicz stawili się uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, którzy tym razem byli także animatorami zajęć. Wyścigi, dwa ognie, gra w chowanego, wyścigi na trzy nogi – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie się pojawiły tego dnia. Dzieci nie tylko poznawały siebie nawzajem, ale również swoich rodziców, którzy nie stronili od wspólnej zabawy. Kilka godzin aktywności było czystą przyjemnością dla wszystkich. Kolejne eskapady już są w trakcie planowania.


10 października uczniowie klasy II e z wychowawczynią wybrali się do Zamku Królewskiego. Zapoznali się z insygniami władzy królewskiej, symboliką kolorów i znaków królewskich.
Na zakończenie odbyły się zajęcia plastyczne.


Dnia 7 października uczniowie klasy IIe wraz z wychowawczynią p. Krysią wzięli udział w kampanii społecznej „Warszawska Linia Edukacyjna”. Uczniowie mieli możliwość udziału w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz przejażdżkę tramwajem z lat 40-tych. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.29 września do klasy 2c przyszedł Pan Marcin, tata jednego z uczniów - Filipa. Pan Marcin jest programistą. Wszyscy mieli okazję dowiedzieć się, co kryje się za słowami takimi jak: wyszukiwarka internetowa, forum, czat czy poczta elektroniczna. Były też porady, jak z tych narzędzi korzystać i w czym nam mogą pomóc. Okazuje się, że trzeba to robić umiejętnie. Internet jest co prawda siecią wirtualną, ale czyhają w niej różne niebezpieczeństwa. Tata Filipa zgodził się o nich opowiedzieć na kolejnym spotkaniu, na które uczniowie z klasy 2c już z niecierpliwością czekają.W dniach 26-27 września przypada 75 rocznica utworzenia POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO.
Pamiętamy o tym wydarzeniu.
Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy SP 312.


27 września klasa 6E uczestniczyła w Twórczych Warsztatach Integracyjnych "Moc poznania i Zrozumienia". Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, teatralnych, ćwiczeniach sztuk walki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dot. kultury i sztuki japońskiej i gry japońskie. Wspólnie stworzyliśmy "Drzewo Życzliwości". To był bardzo udany dzień.


Dnia 23.09.2014 roku odbyły się dzielnicowe biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Szkołę Podstawową nr 312 reprezentowali uczniowie, którzy uplasowali się na czołowych miejscach w dzielnicy Praga Południe, a niektórzy awansowali do finałów Warszawskich w ramach WOM. Przedstawiamy reprezentację SP 312 :
• Daria Wojnarowska 5d – II miejsce WOM
• Kinga Walendziuk 5c – IX miejsce WOM
• Maria Tomoń- 5e
• Kamila Wojciechowska – 5e
• Clara Świątek 5e
• Zofia Milczarek 6f – VI miejsce WOM
• Gabrysia Kołodziejska 6a
• Wiktoria Kotlewska 6c
• Ada Tatarczuk 6c
• Julia Poławska 6f
• Igor Frączkiewicz 5d – I miejsce WOM
• Krzysztof Witecki 5d – V miejsce WOM
• Dominik Kaczmarek 5d
• Dominik Iwańczuk 5b
• Aleksander Dudzin 4g
• Jakub Mróz 6c – I miejsce WOM
• Szymon Kornatowski 6f – X miejsce WOM
• Michał Marchewka 6d – XI miejsce WOM
• Konrad Błachnio 6d
• Jarosław Fijałkowski 6c
Gratulujemy !!!
Opiekunami grupy były p. Katarzyna Piotrowska i p. Monika Durjasz.


Sobotni dzień 20 września uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią i rodzicami spędzili bardzo miło i uczynnie. Oprócz rowerowej wycieczki oraz udziału w Akcji „Sprzątanie Świata” został zorganizowany piknik z pieczeniem kiełbasek. Uczniowie wraz z pozostałymi osobami świetnie się bawili, a uśmiech nie znikał z twarzy. Jednym słowem pomysł był trafiony w dziesiątkę…20 września uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrali się na wycieczkę rowerową. Humory i pogoda dopisywały, a siły starczyło jeszcze na inne atrakcje…


17 września uczniowie klasy IV G odwiedzili Arenę Ursynów, by spotkać się z medalistami: Anitą Włodarczyk, Tomaszem Majewskim i Piotrem Małachowskim. Dzieci uczyły się jak rzucać młotem, dyskiem i oszczepem, pchać kulą i biegać przez płotki. Wszystkie trudy treningu zostały nagrodzone medalami i upominkami. Ponadto nasi mistrzowie opowiadali o swojej karierze, pasjach i codziennym życiu. Kto wie, czy po wycieczce u niektórych uczniów nie kiełkuje już ziarno przyszłego mistrza?Klasa 2f wraz z wychowawczynią uczestnicząca w akcji „Porządkowania terenu wokół szkoły”, oraz jesiennej pracy zbierania liści. No cóż....każdy chciałby widzieć porządek.
Klasa 2f wraz z wychowawczynią Panią Marzenką uczestnicząca w lekcji „Jemy zdrowo, kolorowo”. Dzieci samodzielnie przygotowały mnóstwo smacznych owocowych i warzywnych sałatek, których później każdy mógł popróbować. (nawet Pani Dyrektor). Gratulujemy dzieciom umiejętności i pomysłów!Dnia 20.09.2014 na boiskach Gimnazjum nr 20 przy ul. Afrykańskiej 11 odbył się festyn sportowy. Grupa dziewcząt z naszej szkoły pod opieką p. Moniki Durjasz zaprezentowała się w pokazie tanecznym. Po pokazie na wszystkich czekały różne atrakcje...


W miesiącu wrześniu klasa 2f brała udział w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznawali Symbole Polskiego Państwa Podziemnego, zwiedzali fragmenty wystawy muzealnej a przede wszystkim uczestniczyli w „żywej lekcji historii”.


Akcja „Sprzątanie Świata” przyniosła rezultaty. Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią i rodzicami postanowili 20 września w godzinach popołudniowych posprzątać teren wokół boisk szkolnych. Po udanej akcji dzieci zostały nagrodzone brawami i medalami…


17 września grupa 0D wybrała się na wycieczkę po Warszawie. Uczniowie mieli możliwość odwiedzić jedne z najpiękniejszych punktów turystycznych stolicy – Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie. Wychowawca klasy, pani Danuta Pastor, objęła funkcję przewodnika. Opowiadała uczniom niesamowite historie o oglądanych zabytkach – kolumnie Zygmunta, Zamku Królewskim, ulicy Kanoniej, Syrence warszawskiej czy Bazyliszku. Wycieczka objęła również odwiedzenie Pomnika Małego Powstańca. Tam grupa wspólnie złożyła kwiaty, zapaliła znicz oraz upamiętniła poległych powstańców minutą ciszy. Ostatnim przystankiem wycieczki były Łazienki Królewskie. Uczniów najbardziej zachwycił Belweder i Pałac na wodzie.10 września klasa 3a odwiedziła Stadion Narodowy. Może wśród nas są przyszli sportowcy?

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.Dnia 23 sierpnia 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się V Warszawski Memoriał im. Kamili Skolimowskiej. Największą gwiazdą imprezy miał być Usain Bolt, który wystartował w biegu na 100 m. Bolt nie zawiódł publiczność, rekordzista świata na 100 i 200 m zapowiadał bieg na setkę poniżej 10 s i słowa dotrzymał. Wygrał z czasem 9,98 s, swoim najlepszym w tym sezonie. Oprócz jamajskiego rekordzisty kibice mogli oglądać rywalizację czołówki zagranicznych oraz polskich lekkoatletów na czele z Tomaszem Majewskim, Anitą Włodarczyk, Piotrem Małachowskim . Ale gwiazdą Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym okazał się polski lekkoatleta Paweł Fajdek który wynikiem 83,84 m ustanowił nowy rekord Polski w rzucie młotem. SP 312 gratuluje wszystkim sportowcom !!!