Rok Szkolny 2012/2013

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013.
13 czerwca w ramach „Warszawskich Dni Sportu” zorganizowano w naszej szkole wspaniały DZIEŃ SPORTU DLA KLAS I – III. Dzieci brały udział w konkursach sportowych i plastycznych związanych ze sportem. Była rywalizacja połączona z zabawą, a na koniec nagrody. Nikt nie przegrał,wygrał sport i wygrało zdrowie!Tak bawiła się klasa II B.
W dniu 13 czerwca gościliśmy w naszej szkole wybitnego artystę. Swoją obecnością zaszczycił znakomity muzyk Mieczysław Szcześniak. Społeczność szkolna ugościła go tańcem i śpiewem. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli przygotowały prezentację na temat życia i twórczości Mieczysława Szcześniaka oraz galerię własnoręcznie wykonanych jego portretów. Dzięki wywiadowi, którego udzielił artysta uczniom, dowiedzieliśmy się o nim wielu ciekawych rzeczy. Mamy nadzieję, że nasz wspaniały gość bawił się równie dobrze jak my.


12 kwietnia w Centrum Promocji Kultury w ramach Festiwalu Rozwiń Talent odbył się konkurs teatralny. Naszą szkołę reprezentowali recytatorzy oraz Grupa Żartobliwego Huberta ze spektaklem „Szewczyk Dratewka”. Scenariusz i reżyseria – Magdalena Dyniewicz. Zespół wystąpił gościnnie, gdyż w tym roku zabrakło kategorii dla grup.
Szczególne podziękowania należą się RODZICOM za pomoc w organizacji i transporcie. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia w zakładce VIDEO.


26 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 60 im. Powstania Listopadowego przy ul. Zbaraskiej odbył się XII Dzielnicowy Festiwal Małych Form Teatralnych „Wiosenne Impresje Teatralne”. Dzieci z południowopraskich szkół (z klas I-III) interpretowały znane lub przedstawiały własne teksty. Naszą szkołę reprezentowała Grupa Żartobliwego Huberta, która zajęła III miejsce. Wielką niespodzianką dla uczestników było to, że nagrody wręczała Miss Polonia 2012, Paulina Krupińska.


LEGENDY WARSZAWY – ,,BAZYLISZEK’’ W maju uczniowie klasy 1e udali się na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Podczas zajęć dzieci poznały jedną z najbardziej znanych legend warszawskich i przekonały się, że Zamek jest miejscem ciekawym oraz bardzo tajemniczym, w którym czasem coś straszy. Legenda w prosty sposób wprowadziła najmłodszych w takie zagadnienia jak tradycja i kultura. Lekcji towarzyszyły krótkie zajęcia plastyczne. Miłym zakończeniem wyprawy był spacer uliczkami Starego Miasta, spotkanie z Syrenką na Rynku, obserwacja kąpiących się ptaków, no i …LODY.


Dzieci z grupy 0a dla swoich ukochanych babć i dziadków przygotowali bajkowe zagadki.Dzieci z grupy 0a pod kierunkiem wych. Marii Skowrońskiej przedstawiają "Jasełka" dla swoich najbliższych.6,06,2013r. grupa 0a i 0b pojechały na całodniową wycieczkę do "Stajni Celinów". Przejażdżka na koniu, konkursy, zdobyte odznaki szeryfa oraz smak pieczonej kiełbasy przy ognisku na długo pozostaną w pamięci dzieci.
UWAGA
W tym roku szkolnym już drugi raz w naszej szkole odbywa się akcja „Podaj pomocną łapkę!” organizowana przez uczniów klas 4-6 uczęszczających na etykę. Przedsięwzięcie ma na celu pomoc bezdomnym zwierzętom ze schroniska dla zwierząt. Obok pokoju nauczycielskiego pojawiło się pudło, do którego można przynosić dary. Przyjmujemy wszystko, co może się przydać bezdomnym psom i kotom (m. in. karmę, zabawki, smycze, obroże, smakołyki, kuwety, żwirki, koce, pościel itd.). Jak w ubiegłym roku uczniowie biorący udział w zajęciach etyki zawiozą zebrane rzeczy do schroniska wraz z opiekunem akcji p. Magdaleną Herda.
Więcej informacji na stronie www.podajpomocnalapke.bloog.pl i na plakatach rozwieszonych w szkole.


MAKIETY „ Osiedle w mieście”- PRACE ZBIOROWE UCZNIÓW KL. II B. Uczniowie klasy II B bardzo lubią pracować w grupie. To kolejny efekt ”miłośników makiet”.

23 maja kl.II B uczestniczyła w warsztatach „Majsterkowo” prowadzonych przez pracowników sklepu „Castorama” na Targówku. Dzieci wykonały piękne prace malowane na szkle – wspaniałe prezenty dla mam z okazji Dnia Matki.


Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania prac na VIII DZIELNICOWY KONKURS ORIGAMI „ Mój przyjaciel”. Na etap szkolny wpłynęło 60 prac,wytypowano 25 prac. Na etapie szkolnym 15 uczniów zostało nagrodzonych za twórczą pracowitość,ciekawą pomysłowość i oryginalność w wykonywaniu prac. 22 maja w SP nr 255 odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Z naszej szkoły aż 7 uczniów zostało nagrodzonych: Antonina Pakulska kl.II B - I miejsce (kategoria Koło Origami), Wiktoria Łukowska kl.0 C- I miejsce(kategoria świetlica); WYRÓŻNIENIA:Wojciech Twarowski kl.III A, Julia Boczoń kl. II B, Emil Gąsiorowski kl. II B, Emilia Karaś kl. I F, Hanna Albari kl. I F. GRATULUJEMY!


TURNIEJ LEKKOATLETYCZNY O PUCHAR IM. KAMLI SKOLIMOWSKIEJ
Dnia 28.05.2013 roku w naszej szkole już po raz kolejny, odbył się dzielnicowy turniej lekkoatletyczny o puchar im. Kamili Skolimowskiej. W tym roku do udziału w zawodach zaproszone były reprezentacje następujących szkół: SP 141, SP 143, SP 163, SP 185 Swoja obecnością zaszczycili nas również goście specjalni: pan Marcin Rosengarten i pan Robert Skolimowski – brat Kamili. Obaj panowie podziwiali sportowe zmagania wszystkich uczestników a na zakończenie turnieju wręczali zwycięzcą wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów firmy BATSPORT i FUNNY DAYS. Miło nam poinformować, że SP 312 uplasowała się na pierwszym miejscu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację i bardzo fajną zabawę.
Zapraszany za rok


W roku szkolnym 2012/ 2013
odbył się wewnątrzszkolny turniej w rzucankę klas IV.
Po wielu emocjonujących spotkaniach
najlepsze rezultaty zdobyły :

I miejsce - klasa IV E
II miejsce - klasa IV D
III miejsce – klasa IV F

Wszystkim uczestnikom klas IV gratulujemy
i życzymy wielu sukcesów !


Dnia 14.05.2013 roku na stadionie Skry
odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Pragi Południe
w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych dziewcząt i chłopców.
Nasz szkoła jak co roku zdobyła czołowe miejsca zajmując:

I miejsce – dziewczęta
II miejsce - chłopcy

Wszystkim uczestnikom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs „Rozwiń Talent”
Dnia 10 kwietnia 2013r. W Centrum Promocji Kultury odbyła się już III edycja konkursu „Rozwiń talent”. Naszą Szkołę reprezentowała klasa OF, która wywalczyła swoim tańcem II miejsce w kategorii 5-6 latków. Serdecznie gratulujemy!Wycieczka do Fabryki krówek
Dzieci z klasy OF miały okazje na własne oczy zobaczyć w jaki sposób powstają lubiane przez wszystkich cukierki KRÓWKI. Atrakcja ta była możliwa dzięki wycieczce do Fabryki Krówek w Milanówku. Dzieci samodzielnie projektowały opakowania do cukierków oraz próbowały słodkiego przysmaku.


Apel Klubu Wiewiórka
26 kwietnia 2013r uczniowie z klasy 2c i 3d wystąpili na apelu z okazji Dni Zdrowia. W zabawnych inscenizacjach o chorym kotku i brudasie zachęcali do dbania o zdrowie i higienę osobistą. Piosenką „Witaminy” i scenką „Myj owoce” przekonywali do zdrowego odżywiania. Na koniec śpiewając piosenkę „Ruch, ruch, ruch” pokazali jak ważny dla zdrowia jest sport.


Klasa II B 16 maja 2013 r. uczestniczyła w zajęciach prowadzonych w ramach programu „Uwaga! Dobry Pies” i gościła w swojej klasie psa terapeutycznego szkolonego zgodnie ze standardami Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Dzieci miały okazję nie tylko pogłaskać psa, ale także możliwość przećwiczenia właściwych zachowań w obecności prawdziwego i bezpiecznego i psa. Na pamiątkę spotkania otrzymały książeczkę-kolorowankę „Bądź bezpieczny z dobrym psem”.MAKIETY GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO WYKONANE PRZEZ KREATYWNE DZIECI Z KL.II B. TO PRZEŚLICZNE DZIEŁA!blank>

22 kwietnia w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej odbyła się I edycja Przeglądu Teatralnego zorganizowanego przez POLSKO – FRANCUSKĄ SZKOŁĘ LA FONTAINE’A pod hasłem NON STOP LA FONTAINE. Grupa teatralna im. Żartobliwego Huberta (uczniowie klasy IIId, IIIa, IIb, i IId) zdobyła nagrodę główną (GRAND PRIX) w konkursie za adaptację bajki pt. „Pszczoły i szerszenie”. Ponadto Natalia Zdunek otrzymała nagrodę specjalną za wybitną kreację aktorską. Scenariusz i reżyseria spektaklu – pani Magdalena Dyniewicz. Specjalne podziękowania należą się rodzicom, którzy wspierali, pomagali i zapewnili transport – pp. Komorowskim, pp. Hulewicz, p. D. Serdakowskiej, p. K. Żarłok, pp. Sasin i p. I. Dyniewiczowi. Pani Małgorzacie Strycharz, Pani Urszuli Sasin i Panu Krzysztofowi Komorowskiemu dziękujemy za pomoc w tworzeniu dekoracji


Kolejny rok z rzędu kolorowa szkoła ma reprezentanta w ścisłym finale konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka!!! AGNIESZKA STRYCHARZ zajęła III miejsce w województwie mazowieckim i 21 marca została zaproszona na KONCERT LAUREATÓW w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. (2012 – Ania Orłowska – II miejsce, 2011 – Kuba Dyniewicz – III miejsce) Agnieszko – TAK TRZYMAJ!


13 i 14 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Elektoralnej odbyły się przesłuchania finałowe XXXVI edycji konkursu Warszawska Syrenka, w których wzięło udział 200 recytatorów z województwa mazowieckiego w 3 kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Jerzy Łazewski (aktor), Anna Gryszkówna (aktorka) i Artur Barciś (przewodniczący jury) miało tylko 7 dni na wybranie najlepszych recytatorów na Mazowszu. Naszą szkołę reprezentowała Agnieszka Strycharz z klasy IId, która recytowała wiersz Jerzego Bielunasa pt. „Czemu?”
Czemu klucz się lubi gubić?
Czemu rok jest taki długi?
Czemu tylko jedne są wakacje?
Czemu tort ananasowy
Na śniadanie jest niezdrowy?
A dorośli zawsze mają rację? (fragment wiersza)


8 kwietnia w Centrum Promocji przy ul. Podskarbińskiej w ramach III Festiwalu „Rozwiń Talent” odbył się konkurs wokalny. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy IId (zespół Jaskółki, Super Duet, Julia Zdankiewicz, Julia Komorowska) oraz Łukasz Piekarzewski. W tym roku jurorzy oceniali zespoły na równi z solistami, nie było osobnej kategorii dla grup. Julia Komorowska zajęła I miejsce w kategorii klas I – III, a Łukasz Piekarzewski zwyciężył w kategorii klas IV – VI. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!


W dniu 8 maja uczniowie z klas III przygotowali uroczysty apel z okazji Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. - spisaną ustawą tego typu.


Dnia 22.04.2013r. klasa II g świętowała Dzień Ziemi. Dzieci ubrane na zielono i z własnoręcznie przygotowanymi transparentami brały udział w marszu ekologicznym ulicami Gocławia a następnie sprzątały teren wokół szkoły. Było zdrowo i pożytecznie – dzieci spacerowały po świeżym powietrzu a Ziemia stała się bardziej czysta.


Dnia 3 kwietnia 2013r. dzieci z klasy IIg wybrały się na lekcję muzealną do Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej. Uczniowie przypomnieli sobie symbole państwa polskiego i poznali symbole Powstania Warszawskiego. Dzieci zwiedzały muzeum i dowiedziały się, że to właśnie tutaj bije „Serce Warszawy”.


Dzień Wielkiego Polaka.17 kwietnia uczniowie w składzie: Karolina Omycka kl. III c, Bartłomiej Jedynak, Miłosz Muszyński kl. III d oraz Patryk Paszkowski i Filip Chojnicki kl. III e wzięli udział w Dzielnicowym Konkursie Matematycznym. Uczniów dopingowały p. Katarzyna Jabłonowska, p. Iwona Kulibska i p. Krystyna Wrzosek-Raźniak. Po konkursie zostały sprawdzone prace i tak ku naszej radości dwóch uczniów zajęło I MIEJSCE - Patryk Paszkowski i Miłosz Muszyński. Gratulujemy wszystkim…22 kwietnia kl.IIIe poza naukąznalazła czas na troszkę relaksu przy robieniu kanapek. Były różne pomysły kompozycji kanapkowych. Po zakończeniu pracy był czas na konsumpcję, było smacznie...


19 kwietnia uczniowie w składzie: Daria Miśkiewicz, Emma Panasiuk, Jakub Szlaski, Filip Chojnicki, Dominik Iwańczuk i Bogdan Błędziński pod opieką p. Krysi wywalczyli III miejsce w finale drużynowego Turnieju Szachowego Szkół Podstawowych o Tytuł Mistrza Prawego Brzegu Warszawy 2013. Zawody odbyły się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Naszej drużynie gratulujemy….


18 kwietnia 2013 uczniów klasy III c i III e odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej. Zajęcia były bardzo interesujące.


13 kwietnia 2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualnym turnieju szachowym Szkół Podstawowych Pragi Południe. Uczniowie dzielnie walczyli, a wspierała ich p. Krysia Wrzosek-Raźniak, nie zabrakło również rodziców.


Plakaty z okazji Dnia Ziemi-prace wykonane w grupach przez uczniów klasy II B.

FINAŁ KONKURSU „MAM TALENT”.


3 KWIETNIA P. IWONA KULIBSKA I P. KRYSTYNA WRZOSEK-RAŹNIAK Z UCZNIAMI UDAŁY SIĘ NA FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLICJA W OCZACH DZIECKA”. Z NASZEJ SZKOŁY PIĘCIORO UCZNIÓW OTRZYMAŁO WYRÓŻNIENIA.

PANI BARBARA KĘPA ZE SWOJĄ KL. IA, ZORGANIZOWAŁA SPOTKANIE WIELKANOCNE. OPOWIEDZIAŁA DZIECIOM O TRADYCJACH WIELKANOCNYCH PO CZYM WSPÓLNIE Z UCZNIAMI ZASIEDLI DO STOŁU. NIE ZABRAKŁO RÓWNIEŻ RODZICÓW.25 MARCA W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ. JURY W SKŁADZIE P. BARBARA WILKOŁASKA I P. PAWEŁ ZIELIŃSKI, MIELI TRUDNĄ DECYZJĘ DO PODJĘCIA, KOGO WYBRAĆ…..


19 MARCA KL. III E Z P. KRYSIĄ WZIĘŁA UDZIAŁ W WARSZTATACH ZWIĄZANYCH Z WIELKANOCĄ, W BIBLIOTECE PRZY UL. EGIPSKIEJ. UCZNIOWIE ZDOBYLI WIADOMOŚCI Z ZAKRESU OBCHODÓW ŚWIĄT WIELKANOCNYCH I WYKONALI WIELKANOCNE KURCZACZKI.

12 MARCA UCZNIOWIE KL. III E Z WYCHOWAWCZYNIĄ UDALI SIĘ DO CENTRUM KOPERNIKA. UCZNIOWIE POSZERZYLI SWOJĄ WIEDZĘ I DOBRZE SIE BAWILI.
8 marca UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY W SKŁADZIE: EMMA PANASIUK, DARIA MIŚKIEWICZ, JAKUB SZLASKI, FILIP CHOJNICKI Z KL. IIIE, DOMINIK IWAŃCZUK Z KL. IIIB I BOGDAN BŁĘDZIŃSKI Z KL. IV F WYWALCZYLI II MIEJSCE W TURNIEJU SZACHOWYCH SZKÓŁ PRAGI POŁUDNIE I WEZMĄ UDZIAŁ W FINALE DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PRAWOBRZEŻNEJ WARSZAWY. PODCZAS TURNIEJU NASZYCH WYGRANYCH WSPIERAŁA P. KRYSIA WRZOSEK-RAŹNIAK. GRATULUJEMY…


4 KWIETNIA ODBYŁO SIĘ PODSUMOWANIE XXXVI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „WARSZAWSKA SYRENKA” WAWER 2013. Z NASZEJ SZKOŁY DO FINAŁU ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ AGNIESZKA STRYCHARZ Z KL. II D, KTÓRA ZAJĘŁA I MIEJSCE, WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI- NATALIA ZDUNEK I JULIA KOMOROWSKA Z KL. II D, ZUZANNA GOŁĄB Z KL. III B ORAZ KUBA DYNIEWICZ Z KL. IV C. GRATULUJEMY….


5 i 26 marca ODBYŁY SIĘ PRZESŁUCHANIA XXXVI KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „WARSZAWSKA SYRENKA”. JURY W SKŁADZIE P. EWA SZYKULSKA – artysta, aktor; P. TADEUSZ WOŹNIAKOWSKI – piosenkarz, aktor, P. MIROSŁAW PERZYŃSKI - instr. programowy Klubu Kultury "Anin", MIAŁO NIE MAŁY ORZECH DO ZGRYZIENIA. Po przesłuchaniu zgłoszonych 251 recytatorów z 32 placówek (22 szkół podstawowych i 10 gimnazjów) zostało wyróżnionych 49 recytatorów, w tym pięcioro z naszej szkoły. UCZNIÓW NA MIEJSCU WSPIERAŁY P. MAGDALENA DYNIEWICZ I P. KRYSTYNA WRZOSEK-RAŹNIAK, NIE ZABRAKŁO OCZYWIŚCIE RODZICÓW


5 i 7 marca ODBYŁY SIĘ SZKOLNE ELIMINACJE DO XXXVI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „WARSZAWSKA SYRENKA”. JURY W SKŁADZIE P. BARBARA JACHIM, P. BEATA MOKICKA, P. IWONA KULIBSKA I P. KRYSTYNA WRZOSEK-RAŹNIAK WYBRAŁO 16 OSÓB, KTÓRY WEZMĄ UDZIAŁ W KONKURSIE RECYTATORSKIM W KLUBIE KULTURY „ANIN”.


PO FERIACH UCZNIOWIE KLASY IIF Z WYCHOWAWCZYNIĄ PANIĄ IWONĄ KULIBSKĄ I ZAPROSZONYMI GOŚĆMI, KTÓRYMI BYLI RODZICE UDALI SIĘ NA SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM, ABY POOBSERWOWAĆ JAK OBRĄCZKUJE SIĘ PTAKI. NIE OBYŁO SIĘ BEZ ZABAWY I PIECZENIA KIEŁBASEK.


„Żywe lekcje historii” zorganizowane dla kl. IV, V i VI przez p. Irenę Nowak.

18 marca 2013 roku klasa 1d wybrała się do Centrum Sztuki Współczesnej mieszczącym się na Zamku Ujazdowskim. Uczniowie brali udział w warsztatach pt. " Papierowe szuruburu". Dzieci zapoznały się z pojęciem "rzeźby", obejrzały prezentację na przykładzie wybranych prac tej bogatej formy, a następnie stworzyły z papieru własne, fantazyjne rzeźby. Kolorowe prace uczniowie przywieźli do szkoły, gdzie teraz zdobią salę lekcyjną.


Klasa IIc 27 marca 2013r spotkała się z Majorem. Major to pies rasy golden retriever. Opiekunowie opowiedzieli dzieciom o tym jak należy opiekować się psem, kiedy i po co chodzić do weterynarza i jak postępować w chwilach zagrożenia. Niektóre dzieci mogły pogłaskać Majora. Na koniec spotkania otrzymały książeczki-kolorowanki „Uwaga – dobry pies”


Klasa IIc 8 kwietnia 2013r była na spotkaniu z panią Eweliną Serafin – aktorką znaną przede wszystkim z roli Kasi-barmanki z serialu „M jak miłość”. Pani Ewelina bardzo ciekawie opowiadała o kulisach pracy aktora na planie filmowym i w teatrze. Na koniec każdy dostał autograf.


Klasa II c 27 marca 2013r przygotowywała z jajek ugotowanych na twardo ozdoby na wielkanocny stół. Pojawiły się wspaniałe kurki i koguciki z ogonkami ze szczypiorku, myszki i zajączki z uszami z marchewki, łódki z żaglami z sałaty i inne zabawne stworki. Na koniec złożyliśmy sobie życzenia i zjedliśmy pyszny mazurek.


Klasa II c w dniu 21 grudnia 2012r spotkała się przy wigilijnym stole. Dzieci złożyły sobie życzenia, podzieliły się opłatkiem i zjadły pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Na koniec niezwykle uzdolniona Karolinka Gawrońska dała krótki recital śpiewając i grając na gitarze. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.


Równo o godzinie 9, 4 kwietnia we wszystkich szkołach podstawowych odbył się egzamin szóstoklasity. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. 28 maja uczniowie poznają wyniki testów. Wszystkim życzymy dobrych ocen !!!


Pisanki, pisanki,
jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek.

Pisanki, pisanki
jajka kolorowe,
na nich malowane
bajki pisankowe.

Na jednej kogucik,
a na drugiej słońce,
śmieją się na trzeciej
laleczki tańczące.

Dzieci z klasy IId stworzyły swoje pisanki z użyciem pasteli olejnych i farby w Muzeum Etnograficznym. Było wspaniale, ale i tak najbardziej podobała się wszystkim winda… ;-)


Marzanna, zimowa panna, w słomianej sukience rozpostarła ręce. W lęku drżąca cała, topić się nie chciała. z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą. Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą i porą radosną zawitaj nam wiosno!
Czekamy…!
Dzieciaki z IId


17 marca po raz kolejny zabrzmiały fanfary dla laureatów konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”. Zwycięzcy odebrali z rąk jury- Bartosza Kuśmierczyka i Stanisława Waszaka - puchary oraz pamiątkowe zdjęcia. W tegorocznej XVII edycji konkursu wzięło udział 219 solistów i 20 zespołów. Naszą szkołę reprezentowała Julia Komorowska z klasy IId (III miejsce w kategorii: soliści) oraz zespół SUPER TRIO, czyli Julia Zdankiewicz, Alusia i Małgosia Szczepanik z IId (III miejsce w kategorii: zespoły). GRATULUJEMY!!!!


Mimo zimowej pogody do klasy Of zawitała już wiosna. Zatopiona ekologiczna marzanna oraz mini ogródek na parapecie to owoc wspólnej pracy dzieci. Kiełkujące już roślinki to dowód na to, iż wiosna jest z nami.
5. Klasa OF w teatrze Baj... Czym jest szczęście? Tego dowiedzieliśmy się podczas przedstawienia w teatrze Baj pt. „Bajka o szczęściu”, po którym mogliśmy zobaczyć jak wygląda scena i co znajduje się za kurtynami.

Krótkie wspomnienie obchodów Święta Dyni w klasie OF.


W miesiącu marcu w klasa OF obchodziła święto Dnia Kobiet. Dzieci przygotowały dla swoich najbliższych inscenizację połączona z tańcami oraz zakończoną słodkim poczęstunkiem. Wzruszone mamy, babcie i ciocie otrzymały własnoręcznie zrobione przez dzieci kwiaty.To już kolejny udział naszej klasy w lekcji bibliotecznej przy ul. Egipskiej. Pani Małgosia prowadząca zajęcia dba o aktywne spędzenie czasu w bibliotece oraz udowadnia nam za każdym razem, iż jest to bardzo ciekawe miejsce.

Dnia 22.03.2013 roku odbył się finał szkolnego konkursu „MAM TALENT” dla klas IV-VI. Wśród wielu wykonawców byli zarówno tancerze, wokaliści , nie zabrakło również pokazów gimnastycznych. Największą sympatię publiczności a tym samym najwyższą liczbę głosów zdobyła Kornelia Bieługa z klasy 4D. Tuż za nią w pokazie gimnastycznym uplasowała się Monika Czubik z klasy 4B. Strefę medalową zamknął zespół w składzie Julia Tyburska, Paweł Krajewski I Filip Przyczka z klasy 5E. Wykonywali oni instrumentalną wersję przeboju zespołu QUEEN. Nagrodę fair play otrzymała Natalia Rejowska z klasy 6D za użyczenie własnego podkładu muzycznego dla koleżanki biorącej udział w konkursie. Gratulujemy ! Organizatorami konkursu byli: Joanna Skoczek, Monika Durjasz, Katarzyna Piotrowska, Jarosław Lorek, Jarosław Biegański.


Dnia 13 marca 2013r klasa II g była na warsztatach pt. „Wielkanocne pisanki” w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Dzieci zapoznały się z tradycją pisania jajek i poznały sposoby zdobienia jajek – kraszanki, oklejanki, nalepianki, drapanki, pisanki, ażurki, oraz z zabawami z jajkami – turlanie. Dzieci mogły spróbować swoich sił w zdobieniu jajek pastelami olejnymi, które były następnie barwione w barwniku. Efekty były niesamowite a wielkanocne stoły będą jaśniały od własnoręcznie zrobionych małych dzieł sztuki.


Dnia 20 marca 2013r klasa II g wybrała się na pokaz pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce” w planetarium „Niebo Kopernika” w Warszawie. Podczas filmu uczniowie: zdobyli wiedzę o dobowej wędrówce Słońca na niebie, o ruchu obiegowym i obrotowym Ziemi, poznali przyczynę powstawania pór roku, faz Księżyca, dowiedzieli się dlaczego Słońce świeci. Dzieci obejrzały też film pt. ”Niebo nad Warszawą” i zapoznały się z układem gwiazd, oraz dowiedziały się, że gwiazda Polarna jest nieruchoma. Dzieci z fascynacją oglądały pokaz a później opisały swoje wrażenia w wypracowaniu. To była bardzo pouczająca lekcja. Być może uczniowie w przyszłości zostaną astronomami, matematykami lub fizykami i poświęcą się badaniu Wszechświata.


Klasie II g niestraszna zima i mrozy. Dzieci wspaniale się bawią zjeżdżając na saneczkach z osiedlowej górki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wracamy do szkoły.


W dniu 13.03.2013r. w Szkole Podstawowej nr 279 odbył się XI Dzielnicowy Konkurs Recytatorski klas 0-III.
III miejsce zajeła Julka Malec z kl. Ia. Gratulujemy!
Wdniu 20 marca odwiedzili naszą szkołę piłkarze warszawskiego klubu Legia Warszawa. Na pytania dzieci odpowiadali; kapitan Ivica Vrdoljak, bramkarz Wojciech Skaba, pomocnik Janusz Gol.

Pasowanie na rycerza w klasie III d. Przygotowaliśmy krótką inscenizację i odwiedziliśmy koleżanki i kolegów z innych klas oraz świetlicę. Zostaliśmy miło przyjęci i nawet obdarowani słodkościami. Dziękujemy!
13 marca br. uczniowie klasy IIId, IVe i Ve z nauczycielami odwiedzili Dom Dziennego Pobytu "Caritas" w Falenicy. Powowodem odwiedzin było zaproszenie pensjonariuszy na przygotowane przez nich przedstawienie "Król Maciuś Pierwszy". Spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem, przedstawienie było przygotowane z dużym zaangażowaniem i obejrzeliśmy je z zainteresowaniem.


Wizyta delegacji Szkoły Podstawowej nr 312 na grobie Kamili Skolimowskiej. 18.02.2013 roku minęła kolejna rocznica śmierci naszej patronki obiektów sportowych Kamili Skolimowskiej.
Wszyscy pamiętamy jak podczas Olimpiady w Sydney zdobyła złoty medal w rzucie młotem. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska, wspaniała sportsmenka i osoba o wielkim sercu. Jak co roku pani Dyrektor Ewa Adamska i uczniowie naszej szkoły mieli możliwość złożenia kwiatów na grobie Kamili Skolimowskiej.
Nauczyciele wychowania fizycznego – p. Joanna Skoczek Monika Durjasz, Katarzyna Piotrowska, Jarosław Lorek i Jarosław Biegański dziękują bardzo Radzie Rodziców a w szczególności panu Leszkowi Kwiatkowskiemu za pomoc w zorganizowaniu tegorocznej wizyty.
Dziękujemy!


1 marca uczniowie klasy II B i II C uczestniczyli w multimedialnej lekcji przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie.Na podstawie fragmentów filmów „ Asterix”, „ Smocze wzgórze” oraz „ I Ty możesz zostać bohaterem…” uczniowie przekonali się jak ważny jest dubbing w filmie animowanym oraz jaka jest różnica między oryginalną ścieżką dialogową, a ścieżką z dubbingiem. Wraz z Krzysztofem Tyńcem, który występował w roli reportera, stało się możliwe zwiedzenie studia dubbingowego. Uczniowie zobaczyli , kto użyczył swojego głosu Gargamelowi, Prosiaczkowi, Królikowi Bugsowi. Następnie podpatrywali Małgorzatę Kożuchowską , Agnieszkę Dygant przy bardzo trudnej pracy nad dubbingiem oraz sami wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek dotyczących ich ulubionych bohaterów. Dużo emocji wywołało dubbingowanie na żywo krótkiej scenki z filmu „ Asterix”.Po lekcji filmowej miała miejsce projekcja filmu „ I Ty możesz zostać bohaterem”, bogatego w treści wychowawcze.


Ciekawe zajęcia techniczne w kl.IIb - zwierzaki z balonów.


W niedzielę 24 lutego odbył się KONCERT LAUREATÓW Festiwalu O’beeBOK. Julia Komorowska zdobyła I miejsce w kategorii solistów. JASKÓŁKI wyśpiewały i wytańczyły wyróżnienie w kategorii ZESPOŁY (miejsca I, II, i III nie przyznano). ZWYCIĘŻCZYNIOM GRATULUJEMY!!!
Zachęcamy do posłuchania piosenki IMAGINE Johna Lennona w wykonaniu Julki (zakładka VIDEO).


W sobotę 23 lutego rozpoczęły się przesłuchania w ramach XVII edycji konkursu „Rozśpiewany Wawer” w klubie ZASTÓW. Z naszej szkoły pojechały na konkurs solistki – Julia Zdankiewicz i Julia Komorowska, SUPER TRIO i zespół JASKÓŁKI. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za dziewczynki!!!
22 lutego dziewczynki z klasy 2d wzięły udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej O’beeBOK. Szkołę reprezentowała solistka Julia Komorowska, Super Duet i zespół JASKÓŁKI. Wśród jurorów zasiedli m.in. Anna Wyszkoni i Robert Chojnacki.W dniu 25 lutego 2013 kl.Ia odwiedziła Wydział Fizyki UW. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje prąd, jak działa magnes, wykonując liczne doświadczenia.

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1e
Dzień Babci i Dziadka został uroczyście uhonorowany przez uczniów klasy 1e dnia 25.01.13r. ,pod hasłem ,,Babcia tańczy rock and rolla’’. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały inscenizację pt ,,Zielony Kapturek – historia siostry Czerwonego Kapturka’’. A potem to już tylko … rock and roll!


Wielki Bal Karnawałowy!!!Finał szkolnego "Mam Talent". Dzieci otrzymały podziękowania i okolicznościowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!Uczniowie kl. II B mieli zajęcia z pracownikiem Straży Miejskiej - „ Złość-przyjaciel,czy wróg? ”.8 stycznia 2013r. klasa II B wybrała się do Kinoteki w PK i N na przedstawienie pt. „ Królowa Śniegu ” według Hansa Christiana Andersena. Dzieci obejrzały adaptację jednej z najpiękniejszych baśni z dużym zainteresowaniem. Oglądając sztukę mogły doświadczyć tego, że prawdziwa przyjaźń przezwycięży wszystkie przeszkody. Dzieci znając baśń reagowały emocjonalnie i porównywały ją z treścią lektury.Uczniowie kl.II B bardzo lubią zabawy na śniegu. Na lekcji wychowania fizycznego bawili się robiąc śnieżne orzełki i aniołki. Wielką radość sprawiło im rzucanie śnieżkami do celu i jazda na sankach. Zbiorowa zabawa na śniegu to źródło dobrego samopoczucia i zdrowia.Klasa 4E z wielkim sercem dla każdeso
-Pomagamy ("Góra grosza", "Pomoc Bartkowi", "Nakrętka", "Karma dla psów i kotów", "Rever")
- Bawimy się (Ecco walkathon, Test Coopera, Dyskoteka klasowa-dzień chłopaka, Centrum Olimpijskie, Ręczne robienie bombek, wigilia klasowa)
- Uczymy się: średnia klasy 4.62-najwyższa w szkole.
Oto kilka fotek - w rolach głównych uczniowie 4e.


Uczniowie naszej szkoły przygotowali w roku szkolnym 2012/2013 jasełka Bożonarodzeniowe pt. "Dziś niebo się otwiera". Bardzo piękne i bogate w treści o miłości, dobru i zgodzie. Przedstawienie było wystawiane dla społeczności szkolnej - 20.12.2012r., dla Warszawskiego Towarzystwa Lekarskiego w Klubie Lekarza - 09.01.2013r., (godziny popołudniowe), dla Parafi p.w.św. Patryka - 13.01.2013r., dla seniorów w Domu Dziennego Pobytu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Falenicy - 19.01.2013r.
Uczniom występującym w jasełkach oraz nauczycielom przygotowującym przedstawienie; p.dyrektor Agnieszce Ławidzie - opracowanie muzyczne, paniom katachetkom; Teresie Nieckuli, Iwonie Czereszewskiej, p. wychowawczyni kl. IIId - Wioletcie Michalak, p. Jarosławowi Lorkowi - obsługa techniczna, dziękujemy.


PRZED FERIAMI ZIMOWYMI ODBYŁ SIĘ SZKOLNY KONKURS „MAM TALENT”. JURY W SKŁADZIE PANI JOLANTA MILEWSKA, BARBARA KĘPA, IWONA KULIBSKA I KRYSTYNA WRZOSEK-RAŹNIAK WYSŁUCHAŁY UTWORÓW MUZYCZNYCH, OBEJRZAŁY FIKUŚNE TAŃCE, WYSŁUCHAŁY TALENTY RECYTATORSKIE, A NAWET BYŁY ŚWIADKAMI MAGII. PO DŁUGICH OBRADACH ZOSTAŁY PRZYZNANE MIEJSCA I, II I III ORAZ WYRÓŻNIENIA. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I KIBICOM.


20 GRUDNIA 2012 ROKU UCZNIOWIE KLASY III E Z WYCHOWAWCZYNIĄ PANIĄ KRYSIĄ UDALI SIĘ DO PRZEDSZKOLA NR 218, GDZIE ZOSTALI ZAPROSZENI NA PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE „JASEŁKA” W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY „STOKROTKI”. PO PRZEDSTAWIENIU ODBYŁY SIĘ WSPÓLNE ZABAWY ORAZ ŚPIEWANIE KOLĘD.
UCZNIOWIE KLASY III E Z P. KRYSIĄ WYKONALI ŁAŃCUCHY ŚWIĄTECZNE, ANIOŁY ORAZ KARTKI BOŻONARODZENIOWE, KTÓRE PRZESŁALI DO DZIECI CHORYCH W RAMACH AKCJI „MARZYCIELSKA POCZTA”.„CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC…” TEKST KOLĘDY ROZBRZMIEWAŁ PODCZAS PRZEDSTAWIENIA „JASEŁEK” 16 STYCZNIA 2013 ROKU W KLASIE III E.W dniu 18.01.2013 r. w holu gdzie znajdują się oddziały zerowe odbyło się podsumowanie szkolnego etapu konkursu dla klas zerowych „Śpiewamy Kolędy”. Wszyscy uczestnicy etapu otrzymali pamiątkowe nagrody, natomiast laureaci trzech pierwszych miejsc zaprezentowali swoje umiejętności na forum wszystkich klas zerowych.

W dniu 15.01.2013 r. w klasie 0 D odbył się szkolny etap konkursu wokalnego dla klas zerowych „Śpiewamy Kolędy”. W konkursie wzięło udział 6 uczestników po jednym przedstawicielu z każdej klasy. Każdy z uczestników zaśpiewał po jednej kolędzie. Na zakończenie konkursu komisja w następującym składzie: Pani Wicedyrektor Natalia Koperska, Pan Kierownik Świetlicy Wojciech Szelągowski oraz Pani Urszula Pawlik, która naucza religii, jednogłośnie orzekła, że konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, ale po bardzo długiej nardzie zostały przyznane trzy pierwsze miejsca. Miejsce III zajęła Aleksandra Grzejdak z klasy 0 B, miejsce II Antonina Wieczorek z klasy 0 E a miejsce I Justynka Masiarz z klasy 0 D. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


W dniu 10.01.2013 r. dzieci z klasy 0 D wraz z wychowawcami, rodzicami i babciami wybrały się na wycieczkę do Teatru Syrena na przedstawienie pt. „Królowa śniegu”. Dzieci podczas przedstawienia mogły podziwiać wspaniałą grę aktorów jak również przepiękną scenografię. Wrażenia po obejrzeniu spektaklu były dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. Magia teatru udzieliła się wszystkim…


W dniu 9.01.2013 r. w klasie 0 D odbył się klasowy etap konkursu wokalnego „Śpiewamy Kolędy”. W konkursie wzięło udział 13 uczestników, którzy zaśpiewali po jednej kolędzie wcześniej przygotowanej pod kierunkiem nauczyciela lub w domu pod kierunkiem rodziców. Na zakończenie konkursu komisja jednogłośnie orzekła, że konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, ale po dyskusji zostało przyznane jedno wyróżnienie dla Justynki Masiarz.


W dniu 7.12.2012 r. dzieci z grupy 0 D wraz z wychowawcami, rodzicami i babciami wybrały się na warsztaty do Zamku Królewskiego w trakcie, których wysłuchały pięknie opowiedzianej legendy pt. „Bazyliszek”. Przewodniczka oprowadziła wszystkich po tajemnych korytarzach zamku, a na sam koniec wszyscy dotarli do groty Bazyliszka gdzie bohater legendy wcale nie okazał się aż tak straszny jak wszyscy sądzili.


Dnia 6 grudnia do klasy 0 D przybył z Laponii Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko otrzymało upragniony prezent, na który czekało cały rok. Kiedy Mikołaj rozdał już wszystkie prezenty dzieci w formie podziękowania zaśpiewały Mikołajowi piosenkę na jego cześć. Wszystkim towarzyszył dobry humor i wspaniała zabawa.
Uczniowie klasy II d grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i o jeden dzień dłużej...:)

Zachęcam do licytacji; nasze aukcje na allegro


"Z wesołą piosenką,
Muzyką i tańcem,
z gwiazdą i turoniem
idą przebierańce.
Wesoło śpiewamy,
do okien pukamy,
hej kolęda, kolęda!"

Tak śpiewali KOLĘDNICY podczas spotkania wigilijnego w klasie IId. Był Turoń, Herody, Kominiarz, Cyganka, Górale, Diabły, Anioły i Śmierć w pięciu odsłonach... A i publiczność musiała mieć się na baczności!!!


Grupa 0c powitała karnawałowo Nowy Rok. Wykonaliśmy maski karnawałowe, zapaliliśmy zimne ognie oraz bawiliśmy się przy muzyce.


17 stycznia 2013 w naszej szkole odbyły się przedstawienia "Calineczka" i "Kopciuszek". Zostały one przygotowane przez uczniów klasy 6c i 5e pod opieką pani Małgorzaty Bali dla dzieci z klas 0-3. Maluchy, zachwycone dekoracją, strojami, muzyką, grą starszych kolegów i koleżanek, nie szczędziły głośnych braw. Klasa 5e wystąpiła także w Przedszkolu nr 370. Po inscenizacji maluchy mogły zatańczyć z aktorami.


17. stycznia 2013 r. odbył się w sali świetlicowej nr 3 bal karnawałowy pod hasłem „W zamku u Królowej Śniegu”. Wszystkie dzieci pięknie się przebrały – dominował kolor biały i srebrne dodatki, jak to w śnieżnej krainie :) Dzięki profesjonalnemu sprzętowi, który udostępnił nam Pan Rafał Michalak, na balu nie zabrakło kolorowych świateł, laserów, ogromnej ilości baniek mydlanek i tworzącego magiczną atmosferę dymu. Zabawa była udana, chwile pełne wrażeń a nastroje w pełni karnawałowe i radosne. Zobaczcie sami!


,,Gwiazdka dla zwierzaka’’
W grudniu 2012 roku zakończyła się w naszej szkole coroczna akcja charytatywna na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt ,,Na Paluchu’’. Zebraliśmy 50 kg karmy, 50 koców, 10 kołder, 20 narzut, 15 poduszek, mnóstwo starych kurtek, niepotrzebnych ubrań, 10 misek, bardzo dużo zabawek dla szczeniaczków. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności:
Pani Urszuli Pawlik za wyjątkową ilość darów i wspaniały przykład dla uczniów,
Uczniom i Rodzicom klasy 1e, 1c, 2b, 2g, 2d, 3b, 4a za przekazanie największej liczby darów,
Pani Iwonie Sosnowskiej-Gos, wych. kl.2b i Pani Magdalenie Zając, mamie Mikołaja z kl. 2b, za pomoc w pakowaniu i składaniu darów,
Rodzicom Daniela z kl. 1e, Pani Agnieszce i Panu Piotrowi Żebrowskiemu za udostępnienie swoich samochodów i dostarczenie wszystkich darów do schroniska,
Przepiękne plakaty promujące akcję wykonały – P. Bożena Lewantowicz, mama Krzysia z kl. 4a, P. Marta Zgrzywa, mama Oli z kl. 1e i P. Izabella Wożniak, mama Igi z kl. 1e.
Organizator szkolny– Małgorzata Kordowska, wych. kl. 1e
Dyrekcja schroniska ,,Na Paluchu’’.


„Legenda o Złotej Kaczce”
W listopadzie grupa Of brała udział w lekcji w Zamku Królewskim, w trakcie której dzieci wysłuchały pięknie opowiedzianej legendy „O Złotej Kaczce”. Przewodniczka jako dama dworu oprowadziła wszystkich po tajemnych korytarzach zamku, w którym niegdyś „Janek” spotkał złotą kaczkę.....


W czasie gorących przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia grupa Of udała się do pięknie przystrojonego śniegiem Pałacu w Wilanowie. Dzieci podczas zwiedzania pałacu poznały rodzinę królewską, przez chwilę mogły zmienić się w wytwornego dworzanina, jak również zobaczyły jakimi zabawkami dawniej bawiły się dzieci. Podczas warsztatów w drukarni królewskiej samodzielnie wykonały kartki świąteczne.


7 grudnia dzieci oraz rodzice z grupy Of w ramach integracji zorganizowali w szkole „Nocowanie”. Pomysł został zaczerpnięty z metody harcerskiej i okazał się ciekawym doświadczeniem dla wszystkich. Dzieci miały okazje poznać region Afryki, o którym pięknie opowiadał tata Jourdaina, zaśpiewać i zatańczyć przy rytmach afrykańskich. Po tylu atrakcjach wszyscy posilili się pyszna pizzą. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka-Mikołaj, który przybył ze śnieżynką i pełnym prezentów workiem. Dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc.


„Węże mogą być ciekawe...”
Klasa Of miała możliwość osobiście przekonać się, że węże to bardzo interesujące gady. Podczas spotkania z przyrodnikiem Grzegorzem Soszką z Warszawskiego ZOO dzieci poznały kilka gatunków węży, dowiedziały się wielu ciekawostek z życia tych gadów. Nieliczni sprawdzili swoją odwagę dotykając węża, których jak się okazało Pan Grzegorz przyniósł aż 3 osobniki.Przed świętami Bożego Narodzenia rodzice i dzieci z grupy Of spotkali się wspólnie na klasowej symbolicznej wigilii. Dzieci przygotowały krótkie świąteczne przedstawienie, po którym każdy mógł życzyć sobie spełnienia marzeń.


Mikołajki w grupie Of
Dnia 6 grudnia do naszej klasy przybył z dalekiej Laponii Święty Mikołaj z workiem wypchanym prezentami dla każdego dziecka czym sprawił im wielka radość. Okazało się, że dzieci były chyba naprawdę grzeczne ponieważ następnego dnia Mikołaj pojawił się po raz drugi- tym razem pomagała mu śnieżynka. Cóż- chyba naprawdę warto być grzecznym.

W listopadzie w ramach projektu unijnego w naszej szkole zaczęła działać grupa teatralna im. Żartobliwego Huberta. W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy zgłębiają tajniki pracy aktora:)


"Jest Wenecka, Mediolańska, Rzymska, Neapolitańska,
Jest Krakowska, najpiękniejsza
Szopka!
Główny gmach, wieża kopulasta,
Jest obronna baszta,
Ażury, purpury
Koła i płatki,
Półksiężyc gładki,
Mocno złocony lub posrebrzony.
Są ozdobniki, różne gzymsiki,
Orły i flagi, liczne wieżyce,
A na wieżyczkach długie iglice.
Widowiska lalkowe, biblijne, ludowe.
Wszystko się kręci: zwierzęta, święci...
Wszystko to nasze, baśniowy świat!
Szopka Krakowska - barwna i polska!"

Historię takiej szopki poznali uczniowie klasy II d w Muzeum Etnograficznym...Dzień 6 grudnia 2012 roku obfitował w mikołajkowe niespodzianki. Najpierw, po powrocie z zajęć komputerowych, uczniowie klasy 1e i Pani Małgosia znaleźli worek pełen prezentów od tajemniczego Mikołaja. Radości było co niemiara! Potem klasę odwiedził Mikołaj ,,szkolny’’ i Mikołaj z mikołajową asystentką ze świetlicy – także z prezentami, a w czasie przerw wpadały małe mikołajki ze starszych klas, min z klasy 4a. Za wspaniałe i słodkie prezenty, które stworzyły magiczny i czarodziejski nastrój, uczniowie klasy 1e wraz z wych. P. Małgosią dziękują wszystkim Mikołajom oraz wszystkim osobom, które Mikołajów do nas przysłały: Pani Dyrektor Ewie ADAMSKIEJ i Radzie Rodziców, Panu Wojtkowi SZELĄGOWSKIEMU, kierownikowi świetlicy oraz RODZICOM uczniów z klasy 1e!


Dzięki Pani Monice Dietz kontynuujemy współpracę z Domem Spokojnej starości w Niemczech. Dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami oraz panią Joanną Masiak i uczniami klas IV-VI własnoręcznie wykonały bombki dla pensjonariuszy. Na początku grudnia wysłały paczkę, przesłały tez Bożonarodzeniowe życzenia. W podziękowaniu otrzymały w prezencie paczkę ze słodyczami i list. Na pewno będziemy utrzymywać kontakt z podopiecznymi Domu Spokojnej Starości.


"Mikołajkowy zawrót głowy" kl. IId w osiedlowym klubie Wilga.


12 grudnia i kolejny gość idealnie pasujący do naszego cyklu "Spotkanie z Mistrzem". Odwiedził nas Tomasz Majewski - polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2004 odpadł w eliminacjach, a w 2008 i 2012 zdobył złoty medal. Stawał na podium mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz halowych mistrzostw świata i halowych mistrzostw Europy. W 2005 został mistrzem uniwersjady. Dziewięciokrotny (na stadionie i w hali) rekordzista Polski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów. Nasz kulomiot opowiadał dzieciom o swojej karierze i drodze jaką musiał pokonać by tak wiele osiągnąć. Z wizyty sportowca zadowolona była dyrekcja szkoły, jak i uczniowie. To już ostatnie "Spotkanie z Mistrzem" w tym roku, oby w przyszłym roku odwiedziło nas równie wielu Mistrzów.


Już Mikołaj wsiada w sanie, Wór prezentów wrzuca na nie. Dookoła Ziemi krąży, Lecz czy trafi i czy zdąży? Uffff… Udało się…! Zdążył do klasy 2d…Rok 2012 to rok wspomnień o Januszu Korczaku. Z tej okazji ucvzniowie kl. 0d i IIIe wraz z p. Krystyna i p. Piotrem przygotowali program artystyczny dla uczniów naszej szkoły.


14 grudnia uczniowie naszej szkoły zmagali się w drużynowym i indywidualnym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Pragi Południe. Udział wzięło 13 szkół, a nasza drużyna w składzie; Dominik Iwańczuk, Mario Sardano, Jakub Szlaski i Maciej Kwiatkowski wywalczyli III m-ce. Dominik indywidualnie zajął II m-ce. Brawa dla wszystkich mistrzów. Wspierała naszych uczniów p. Krystyna Wrzosek Raźniak.


6 grudnia do kl. Ia Mikołaj nie tylko z prezentami, ale również z gitarą. Z przyjemnością i radością uczniowie słuchali grającego i śpiewającego Mikołaja, a nawet nauczyli się piosenki o zimie.

Mikołajki kl IIb.

"Nauka pakowania prezentów w kl.II B": Nadchodzące święta to czas prezentów szczególnie oczekiwany przez dzieci.Na lekcji uczniowie poznawali sposoby pakowania prezentów, bo przecież dawanie podarunków sprawia równie dużo radości, co ich otrzymywanie. Owijanie kolorowym papierem pudełek nikomu nie sprawiło trudności i każdy świetnie sobie z tym poradził.


Uczniowie kl. II b poznali najsmaczniejsze źródło witamin, jakim są świeże soki z wyciśniętych owoców i warzyw. Aby uzyskać sok, dzieci poznały budowę i zasadę działania sokowirówki oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa. Pod czujnym okiem wychowawcy nauczyły się samodzielnie obsługiwać sokowirówkę. Dzieci z radością obserwowały jak z sokowirówki wypływa kolorowy napój i ze smakiem wypiły go. Praktyczna lekcja wyciskania pysznego i zdrowego soku bardzo podobała się wszystkim uczniom.


Uczniowie kl.IIb uczestniczyli w zajęcia umuzykalniających pt.„MUZYCZNE PORTRETY ZWIERZĄT” w Zamku Królewskim. Podczas lekcji ożywał świat zwierząt zaklętych w zamkowych wnętrzach. Uczniowie rozpoznawali wizerunki zwierząt na arrasach, obrazach i innych eksponatach, a następnie tworzyli ich muzyczne portrety muzykując na instrumentach perkusyjnych. Dzieci tego dnia również zachwycały się świątecznym wystrojem Placu Zamkowego.


30listopada w sali nr 12 odbyła się zabawa andrzejkowa kl. IIIe z kl. IIf. Nie idbyło sie bez wróżb, tańca i lania wosku. Oby wróżby się spełniły ...
7 listopada uczniowie kl. IIId z wychowawcą byli na wycieczce w Centrum Olimpijskim. Uczestniczyli w zajęciach na temat "Historia Igrzysk Olimpijskich" i zwiedzili eksponaty w Muzeum Sportu i Turystyki. Wycieczka była bardzo interesująca.


28 listopad wizyta wspaniałego gościa w naszej szkole. Odwiedział nas Zofia Noceti-Klepacka w trzeciej odsłonie cyklu "Spodkanie z Mistrzem". Zofia (ur. 26 kwietnia 1986 w Warszawie) – reprezentantka Polski w windsurfingu, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Aktualnie reprezentuje klub YKP Warszawa. W 2007 zdobyła mistrzostwo świata w klasie RS:X. W 2004 startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zajmując 12. miejsce w klasie Mistral oraz w Pekinie 2008 w klasie RS:X - 7 miejsce. Czterokrotnie była mistrzynią świata w kategorii juniorek oraz młodzieżowej. Jej trenerem klubowym jest Witold Nerling, a opiekunem kadry Paweł Kowalski. Zdobyła złoty medal mistrzostw świata seniorów w Portugalii w 2007 i srebrne w 2011 oraz 2012. W 2006 roku, razem z raperem Pono, założyła Fundację Hey Przygodo pomagającą potrzebującym, uzdolnionym dzieciom. Była prowadząca programu katolickiego "Raj" w TVP. Wchodzi w skład kolektywu DIIL Gang.


W dniu 21.11.2012 r. dzieci z klasy 0D wraz z wychowawcami, rodzicami i babciami w wybrały się na wycieczkę do Muzeum Pałacowego w Łazienkach Królewskich na warsztaty pt. „Bajka zamiast lekcji”. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy zwiedzających. Najpierw każda z grup została zapoznana z krótką historią pałacu a następnie z mitem greckim w formie bajki. Po skończonej opowieści obie grupy uczestniczyły w zajęciach manualnych. Wszystkim towarzyszył dobry humor oraz wspaniała zabawa.


W dniu 14.11.2012 r. dzieci z klasy 0D wraz z wychowawcami, rodzicami i babcią wybrały się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego. Dzieci miały okazję spotkać się z olimpijką, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku żeglarką Katarzyną Szotyńską. Na uwagę zasługuje fakt, iż Pani Katarzyna jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 312. W dalszej części wizyty w Centrum dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej w Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie miały możliwość podziwiania wielu niezwykłych eksponatów z dziedziny sportu oraz uzyskania wielu cennych informacji na temat dziejów Igrzysk Olimpijskich oraz polskich Olimpijczyków. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkim towarzyszył dobry humor oraz wspaniała zabawa.


W dniu 24.10.2012 r. dzieci z klasy 0D wraz z wychowawcami, rodzicami oraz babciami wybrały się na wycieczkę do Technikum Chemicznego mieszczącego się na ul. Saskiej, na przedstawienie pt. „Bajkowa chemia”, które zostało przygotowane przez uczniów tamtejszej szkoły. Po skończonym przedstawieniu uczniowie klasy 0D mogli pod baczną opieką starszych kolegów i koleżanek uczęszczających do tamtejszej szkoły wykonywać proste doświadczenia chemiczne. Choć przez chwilę każdy mógł wcielić się w rolę małego naukowca, co sprawiało dzieciom wiele radości i było niezapomnianym wydarzeniem w ich życiu.


W dniu 23.10.2012 r. dzieci z klasy 0D wraz z wychowawcami oraz mamą i babcią wybrały się na wycieczkę do biblioteki na ul. Egipską, gdzie wzięły udział w warsztatach wychowawczych opartych na książce Erica Carla'e pt. „Czy zostaniesz moim przyjacielem?" Po przeprowadzonych zajęciach dzieci potrafiły udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie, „Jakie cechy powinien mieć dobry przyjaciel?". W czasie zajęć dzieci podzielone były na dwa zespoły i miały okazję współzawodniczyć ze sobą, jak również doskonalić swoje umiejętności plastyczne. Wszystkim towarzyszył dobry humor oraz wspaniała zabawa.


Kl. IIIe z wychowawcą w ramach programu "Wiślana Szkoła" zorganizowała lekcję i krótkie przedstawienie o naszej rzece "Wiśle". Uczniowie chentnie wcielili się w rolę rzeki i jej brzegu od gór po morze.

W ramach programu "Wiślana Szkoła" został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i fotograficzny. Wszystkim zwycięzcom i biorącym udział gratulujemy i dziękujemy.

Uczniowie klasy IIf IIIe wraz z p. Iwoną Kulibską i p. Krystyną Wrzosek-Raźniak udali się na spotkanie pisarzem z p. Marcinem Wicha, autora "Klara. Proszę tego nie czytać". Spotkanie było bardzo udane a uczniowie zadowoleni.

12 listopada uczniowie kl. III ze swoimi wychowawcami przygotowali uroczystość z okazji 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci przedstawiły inscenizację i przygotowały prezentację o rozbiorach Polski. Uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.W kl. IIIe w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom" i roli Janusza Korczaka jedna z mam p. Magdalena przybliżyły dzieciom postać Janusza Korczaka i jego literaturę. Po tej prelekcji uczniowie z wychowawcą p. Krysią wykonali prace plastyczne do przeczytanej lektury.


16 listopada uczniowie kl. IIIe we współpracy z wychowawcą i mamą p. Anią wykonali liściowe prace dotyczące tematu "Janusz Korczak dzieciom" Prace te zostaną przesłane do Wrocławia do Stowarzyszenia "Żyć inaczej" i wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie o "Berło Liściakowego Króla".Grupa „0 c” przygotowała inscenizacje wiersza Barbary Lewandowskiej „Stragan Pani Jesieni”. Uczniowie wystąpili najpierw przed rodzicami, a następnie przed dziećmi i nauczycielami innych grup zerowych. Dzieci grały na instrumentach, a także wspólnie z rodzicami tworzyły „Cudaczne ziemniaki”.


13 listopada 2012r. uczciliśmy Święto Niepodległości. Wszystkie klasy 4-6 obejrzały spektakl "Zaczarowany zegar" przygotowany przez uczniów klasy 5e, 6a, 6c pod kierownictwem p. Ireny Nowak i p. Marzeny Bali. Spektakl uświetnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez p. Agnieszkę Ławidę. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych laureatów konkursów: "Portret Józefa Piłsudskiego" i "Polska znowu wolna" zorganizowanych przez p. Irenę Nowak.


5 września 2012r. w klasie 1e odbyła się lekcja dotycząca bezpiecznego poruszania się na drodze, w ramach programu profilaktycznego ,,Bezpieczna droga’’. Przedstawicielka Straży Miejskiej udzielała uczniom instruktażu i sprawdzała ich wiedzę. Wszystko odbyło się w przyjemnej atmosferze, w formie zabawy. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplom.

AKCJA CHARYTATYWNA - ,,Gwiazdka dla zwierzaka’’ 20.11.2012r. – 07.12.2012r. Wzorem lat ubiegłych, rozpoczynamy akcję charytatywną na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt na ,,Paluchu’’. Zapraszamy wszystkich, którym los porzuconych zwierząt nie jest obojętny do zbiórki darów. Przyda się dosłownie wszystko: stare koce, kołdry, kurtki, czapki, poduszki, swetry – czyli to, co już nadaje się do wyrzucenia, a zapewni trochę ciepła zwierzętom. Poza tym przyda się karma dla psów i kotów, kasze, makarony itp. Także: miski, smycze, zabawki dla szczeniaczków. Prosimy przynosić dary do sali nr 50 na parterze – klasa 1 E. Wszelkich informacji na temat akcji i konkursu udziela koordynator akcji P. Małgorzata Kordowska, wych. klasy 1 E. W roku szk. 2011/2012 uczniowie klasy 3A w ramach naszej akcji, pod opieką Pani Małgorzaty Kordowskiej, uczestniczyli w miejskim konkursie ,,Psia gwiazdka’’ uzyskując III miejsce w Warszawie pod względem ilości zebranych darów. Inni uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Marciniak uczestniczyli w konkursie plastycznym na rzecz schroniska uzyskując wyróżnienia i nagrody.3 października kl.IIB była w Zamku Królewskim w Warszawie na lekcji muzealnej „ Święto dywanów”. Dzieci obejrzały wystawę kobierców Bliskiego Wschodu, poznały sekretne tajniki tkania dywanu. A w Pałacu Pod Blachą obejrzały spektakl na motywach baśni arabskich według „ Baśni o Alladynie i cudownej lampie”.
W październiku uczniowie klas I – III z naszej szkoły brali udział w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „W tajemniczym świecie przyrody – Te, co skaczą i fruwają" . 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 255 w Warszawie było rozdanie nagród. 10 uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzenych: I miejsce – 2 osoby, II miejsce -2 osoby, III miejsce -2 osoby, wyróżnienia – 4 osoby.
2 XI uczniowie kl. II B z wychowawczynią Iwoną Sosnowską – Gos złożyli zapalone znicze przed tablicą upamiętniającą działania żołnierzy AK oraz przed pomnikiem Jana Pawła II na terenie kościoła P. W. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie.
Z myślą o warzywnych witaminach, kl. II B robiła wspólnie (praca w grupach) pyszną sałatkę jarzynową. Z wielkim apetytem dzieci zjadały wspólnie przygotowany posiłek. Własnoręcznie przygotowane danie smakuje najlepiej!
18 października uczniowie klasy IIIc odwiedzili bibliotekę na ul. Meksykańskiej i wzięli udział w warsztatach „ Zobacz kolory inaczej”. Wydawnictwo Widnokrąg wypuściło na polski rynek "Czarną książkę kolorów", tytuł nagrodzony New Horozons Award w 2007 r. na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii. Propozycja to niezwykła, inna od książek, które znamy - w środku prawie cała czarna (czarne ilustracje, czarny braille), tylko krótki, puentujący grafikę tekst, podobnie jak rysunek na okładce - w srebrze. Spróbowaliśmy zobaczyć kolory inaczej, tak jak niewidomy Tomek, bohater książki, żyjący w ciemności. Powędrowaliśmy w świat zmysłów, wyobraźni i odczuć. Przeszliśmy labirynt  z zasłoniętymi oczami, kierując się tylko laską. Poznaliśmy świat mroku, odkrywaliśmy otoczenie za pomocą czterech zmysłów.
„Witajcie w naszej bajce.....- powitanie zerówek” Dnia 17 października klasa OF przydołowała przedstawienie z okazji powitania wszystkich oddziałów zerowych w szkole. Dzieci zaprezentowały swoja klasę jako rozśpiewaną, koleżeńska i roztańczoną. Powitały wszystkich sześciolatków w „Kolorowej Szkole” i zapewniły wierszem, że czas spędzony w szkole może być ciekawy i wesoły. Podczas radosnego powitania obecna była Pani Dyrektor Natalia Koperska oraz Pan Kierownik świetlicy Wojciech Szelągowski, który po występie przekazał wszystkim dzieciom klika ciepłych i serdecznych słów podziękowania.
Wycieczka nad Wisłę W ramach projektu „Wiślana szkoła” dnia 23 października klasa OF wybrała się na wycieczkę nad rzekę Wisłę. Punktem docelowym była plaża tuż przy Stadionie Narodowym. Dzieci miały okazję sprawdzić swoja dotychczasowa wiedzę na temat „Królowej polskich rzek”, zadbać o porządek wokół terenu przy-wiślanego jak również aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała w 100% a wszyscy zmęczeni i zadowoleni wrócili na pyszny obiad do szkoły.
Klasa Of wraz z wychowawczyniami i rodzicami brała udział w ogólnopolskim programie edukacji medialnej „Lekcje w kinie”. W październiku dzieci udały się do Kinoteki aby poznać tajniki powstawania filmów oraz bajek. Sam aktor Krzysztof Tyniec opowiadał wszystkim w jaki sposób powstaje dubbing, mieliśmy okazje podejrzeć prace Agnieszki Dygant oraz Małgorzaty Kożuchowskiej. Na koniec uczestnicy obejrzeli bardzo pouczającą bajkę pt. „I ty możesz zostać bohaterem”
Uczniowie z kl. IIg tworzą piękne makiety o tematyce "bezpieczeństwo na skrzyżowaniu".
Dnia 30 października 2012r. kl. IIIa i IIIb była na wycieczce w Kadzidle. Jest to wieś leżąca w Puszczy Kurpiowskiej. Dzieci wraz z przewodnikiem zwiedziły skansen, w którym zgromadzono wiele eksponatów użytkowych (m. innymi: dawne narzędzia i sprzęt rolniczy, naczynia, zabawki). Potem dzieci wzięły udział w dwóch zajęciach edukacyjnych. Lepiły zwierzątka z ciasta, wykonały też kwiaty z krepiny. Były zabawy na powietrzu i ognisko z kiełbaskami. Dzieci jadły pieczone ziemniaki i drożdżowe ciasto z rodzynkami. Odbyła się też zabawa kurpiowska, wybrano mistera tańca. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Na zakończenie zaśpiewano pożegnalną piosenkę, podczas której odbył się pokaz sztucznych ogni. Wycieczka była udana, wszyscy byli trochę zmęczeni ale zadowoleni i uśmiechnięci.
W październiku klasa II g wraz z wychowawczynią Anną Tylus – Michalak była na wycieczce w piekarni chleba w Jadowie i gospodarstwie rolnym w Zofininie. Dzieci poznały proces pieczenia chleba, zobaczyły zwierzęta tj. kozy, owce, króliki, kury, perliczki, dowiedziały się jak kiedyś młócono zboże. Następnie była przejażdżka wozem, pieczenie kiełbasek, skoki na trampolinie, dojenie sztucznej krowy i zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała i wycieczka była bardzo udana.
We wrześniu klasa II g robiła sałatki warzywno – owocowe. Dzieci same obierały i kroiły przyniesione produkty. Po skończonej pracy nastąpiła degustacja sałatek. Było zdrowo i bardzo smacznie!
W dniu 24.10.2012 odbyło się ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej nr 312. Uczniowie klasy I w obecności swoich starszych kolegów, koleżanek, rodziców i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez Panie Dyrektorki bardzo dużym ołówkiem. Po ślubowaniu pierwszoklasiści dostali legitymacje szkolne i upominki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i wzorowego zachowania na szkolnym świadectwie.
6 października dziewczynki z klasy 2d wraz z wychowawcą i rodzicami bawiły się na II Pikniku Praskim przy ulicy Targowej. W scenerii starych kamienic odbył się konkurs wokalny „Mikrofon praski”, w czasie którego szkołę reprezentowały Alicja Szczepanik, Julia Zdankiewicz, Julia Komorowska , Oliwia Nasiadka i Marta Sasin jako solistki oraz zespół „Jaskółki”. Julia Komorowska wyśpiewała III miejsce i zdobyła brązowy mikrofon praski. Gratulujemy!
4 października klasa 2d udała się na całodniową wyprawę do gospodarstwa wiejskiego w Zofininie pod Warszawą. Wcześniej dzieci zwiedziły piekarnię w Jadowie i poznały tajniki pracy piekarza. W Zofininie uczniowie młócili cepem, karmili kozy i króliki, doili krowę, jeździli wozem ciągniętym przez traktor, oglądali narzędzia i maszyny rolnicze, a także oddawali się swoim ulubionym rozrywkom: chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczyny skakały na trampolinie… Pogoda również doskonale bawiła się na tej wycieczce – było gorąco…
27 września dzieci z 2d wzięły udział w lekcji bibliotecznej przy ul Egipskiej na temat „Czy wojna jest dla dzieci?” Spotkanie oparte było na dwóch współczesnych książkach dla najmłodszych: Pawła Beręsewicza „Czy wojna jest dla dziewczyn?” oraz Joanny Papuzińskiej „Asiunia” i w formie dostosowanej do wieku uczestników przybliżyło uczniom trudną tematykę związaną z wojną. Dzieci nie miały kłopotu, aby udzielić odpowiedzi na tytułowe pytanie lekcji.
21 września uczniowie klasy 2d zwiedzali budynek Telewizji Polskiej. Wędrówkę rozpoczęli od studia redakcji sportowej, a zakończyli, zadając „pytanie na śniadanie”… Drugoklasiści przemierzali długie korytarze, odwiedzili dział kostiumów i rekwizytów i… obiecali sobie, że wrócą za rok, aby choć przez chwilę znaleźć się na planie serialu „Rodzinka. pl”.
Dnia 16.10.2012r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie zrobili nauczycielom niespodziankę, gdyż wystąpili po lekcjach na radzie pedagogicznej poprzedzającej zebranie z rodzicami. Zebranemu gronu bardzo przypadł do gustu program artystyczny, zwłaszcza scenka "Pan belfer był chory i leżał w łóżeczku". Artyści z klasy 4c przy pomocy klasy 5d i chóru klas 4-6 wraz z nauczycielami przygotowującymi uroczystość (nauczyciele w-f) zebrali gromkie brawa i słowa uznania.
12 październik 2012r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu Spotkanie z Mistrzem, tym razem gościliśmy wybitnego sportowca Piotra Małachowskiego. Urodzony 7 czerwca 1983 w Żurominie – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem. Uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2008 w Pekinie zdobył srebrny medal. Stawał na podium mistrzostw świata oraz czempionatu Starego Kontynentu (także w gronie młodzieżowców). Ośmiokrotny rekordzista Polski , wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów. Reprezentant kraju w pucharze Europy, drużynowych mistrzostwach Europy, zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych oraz meczach międzypaństwowych. W 2009 oraz 2010 wygrywał plebiscyt Złote Kolce na najlepszego polskiego lekkoatletę w sezonie. Zwycięzca plebiscytu Gazety Wrocławskiej i Telewizji Wrocław na najlepszego sportowca Dolnego Śląska 2010. Dyskobol jest żołnierzem Wojska Polskiego – w latach 2004–2005 pełnił służbę zasadniczą, a od września 2005 jest podoficerem zawodowym w 2. Batalionie Dowodzenia Śląskiego Okręgu Wojskowego.
W dniu 15.10.2012 r. dzieci z klasy 0D wraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami i babciami wybrały się na wycieczkę autokarową po Warszawie. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty na Placu Zamkowym, gdzie dzieci mogły podziwiać kolumnę Zygmunta oraz piękno Zamku Królewskiego. Następnie wszyscy udali się w kierunku Rynku Starego Miasta. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem piękna i malowniczości kamienic. Istotnym punktem wycieczki było udanie się w dwa miejsca pamięci narodowej: pod Pomnik Małego Powstańca oraz Grób Nieznanego Żołnierza w celu uczczenia minutą ciszy pamięci poległych Polaków. Ostatnim punktem wycieczki był spacer w Parku Łazienkowskim. Dzieci zbierały kolorowe liście, karmiły wiewiórki, podziwiały pawie.
Nasza szkoła przystąpiła do programu "Wiślana szkoła". Pierwsze dwa zadania zostały wykonane, jednym z nich było zrobienie tablic informacyjnych co uczynili uczniowie kl. 0 i IIIe. Kolejne efekty programu już wkrótce.
Wspomnień czas. Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w konkursie "Euro 2012". Zwycięscy odebrali nagrody.
W dniu 8 października 2012r dzieci z klasy 2a i 2c ze swoimi wychowcani p. Małgosią Marciniak i Alą Smoliga były na wycieczce w Gościńcu koło Kawęczyna pt"Od ziarenka do bochenka". We wspaniałym skansenie dzieci zobaczyły jak dawniej mieszkano na wsi i jakimi narzędziami posługiwano się w pracy. Zwiedziły młyn wodny i wiatrak, poznały pracę kowala i piekarza. Na koniec piekły kiełbaski i tańczyły na dyskotece. Wycieczka była bardzo udana.
Dnia 10.10.2012r. naszą szkołę zaszczyciła swoją obecnością Anita Włodarczyk. Urodzona 8 sierpnia 1985 w Rawiczu - polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie gdzie zdobyła - 6 miejsce oraz srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie. Mistrzyni świata z 2009 roku oraz złota (2012) i brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2010. Zwyciężyła w drużynowym czempionacie Starego Kontynentu w 2009 oraz dwukrotnie w zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych (2008 i 2009). Podczas mistrzostw świata w Berlinie w sierpniu 2009, wynikiem 77,96 ustanowiła rekord świata i aktualny rekord czempionatu. Rekord życiowy: 78,30 uzyskała 6 czerwca 2010 w Bydgoszczy - rezultat ten jest byłym rekordem świata i Europy oraz aktualnym rekordem Polski. 2 września 2009 została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
14 września Klasa II B w Centrum Nauki Kopernik
W dniu 21 IX klasy II B i II E odwiedziły Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle. W wiejskiej chacie, pod okiem gospodyni w stroju kurpiowskim , dzieci ulepiły zwierzątko z ciasta oraz wykonały kurpiowski kwiatek. Wraz z dyrektorem skansenu uczniowie wędrowali po wiejskim gospodarstwie i zwiedzali różne pomieszczenia. Prawdziwą frajdą było pieczenie kiełbasek na ognisku. Po wielu kulinarnych regionalnych atrakcjach był czas na spalenie kalorii – tańce przy ludowej muzyce.
17 wrsześnia. Uczniowie Klasy IIIc i IIId byli na wycieczce w Gościńcu Wiecha Kawęczyn. Wszyscy świetnie się bawili. Poznaliśmy zwyczaje i pracę ludzi na wsi. Zwiedziliśmy kuźnię, piekarnię, młyn i strarą szkołę.
Dzieci z klasy OF wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Tym razem sprzątnięcia wymagał teren wokół naszej szkoły ( boiska, place zabaw). Wyposażeni w rękawiczki, grabki, miotły ruszyliśmy do pracy. Udało nam się uzbierać 14 worków śmieci. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013. Kilkaset dzieci i rodziców wzięło udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego. Tego cudownego dnia mieliśmy zaszczyt gościć wielu wspaniałych gości. Przybył na nią p. Tomasz Kucharski - Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, p. Jarosław Karcz - Zastępca Burmistrza Pragi-Południe, p. Andrzej Wójcik - Naczelik Infrastruktury Dzielnicy Praga-Południe, p. Agata Włodarczyk - radna Dzielnicy Praga-Południe, p. Jolanta Terlecka - przewodnicząca NSZZ "Solidarność", p. Zofia Idzikowska - prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Warszawa Praga-Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła. Zastępca Burmistrza Pan Jarosław Karcz wręczył wszystkim dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych upominki związane z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze.