Rok Szkolny 2011/2012

Wakacje to tradycyjnie czas remontów w szkołach, w naszej dodatkowo, bo po "odejściu" XCIX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta, mieliśmy do adaptacji wiele sal i pomieszczeń. Było mnóstwo pracy, trudne zadania i tak mało czasu. Bardzo Dziękujemy wszystkim pracownikom, nauczycielom i rodzicom za pomoc przy remoncie.
Zakończenie Roku Szkolnego 2011. Wszystkim Życzymy udanych wakacji!!!
W Dniu Dziecka zorganizowaliśmy zawody sportowe, wzieły w nich udział wszystkie dzieci z naszej szkoły. Nagrody wręczył Robert Skolimowski, ojciec Kamili – mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem.
StreetGames young volunteers at Euro 2012 with Lionsraw.
13.06.2012 w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy z Wielkiej Brytanii. Panowie przyjechali po Polski na zaproszenie organizacji pozarządowej Lionsraw, której główne motto brzmi; "Jesteśmy ruchem, który mobilizuje zapalonych kibiców, którzy wierzą, że mogą coś zmienić w życiu innych lokalnie i globalnie". Anglicy przeprowadzili zajęcia z uczniami, pokazali ciekawy sposób na trening z piłką nożną oraz zapoznali młodzież z zasadami fair play. W przyszłości powtórzymy spotkanie żeby więcej dzieci z naszej szkoły mogło wziąć udział w sesji szkoleniowej.
1 czerwiec, to chyba najbardziej wyczekiwany dzień przez nasze pociechy! Pomimo nieudanej pogody,był to bardzo udany dzień w szkole.Było sportowo i wesoło.
Jak wszystkim wiadomo dzieci najlepiej uczą się przez dotyk, kiedy mogą same coś zrobić. Uczniowie z kl. I B same robią kanapki smarując różne rodzaje pieczywa pysznym kremem czekoladowo-orzechowym. Takie kanapki smakują wyśmienicie! A dzieci uwielbiają „słodkie dni”.
Szkolny Teatr 1. Piętro oficjalnie zakończył swoją działalność… Zajęcia teatralne w ramach projektu unijnego przysporzyły uczestnikom wielu doznań i przeżyć. Bawiliśmy się doskonale…
16 maja w Szkole Podstawowej przy ul. Zbaraskiej odbył się XI FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH pt. „Wiosenne impresje teatralne”. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klasy Id ze spektaklem „Warszawo ma”. Jurorzy przyznali uczniom kolorowej szkoły II miejsce, natomiast występ został opisany w osiedlowej gazecie MIESZKANIEC. We wrześniu artykuł na temat projektu badawczego pt. Warszawa autorstwa p. Magdy Dyniewicz ukazał się w miesięczniku dla dyrektorów i nauczycieli przedszkoli Wychowanie w przedszkolu. Szczególnie dziękujemy p. dyrektor Szkoły Podstawowej przy ul. Zbaraskiej oraz organizatorkom konkursu – p. Alicji Zapalskiej oraz p. Urszuli Izydorczyk za wszystkie ciepłe słowa…J
Dzień Sportu w naszej szkole. Tak się bawiły klasy IId i IIa. IId zajeła 3 miejsce, IIa - wyróżnienie.
18.06.2012r. klasy 3d i 3e wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Tematem przewodnim był film oraz bajki. Uczniowie zwiedzili zabytki przemysłowej Łodzi: ulicę Piotrkowska z Aleją Gwiazd, Ławeczką Tuwima i Fortepianem Rubinsteina; pałace i fabryki Poznańskiego, Herbsta, Grohmana , a także Muzeum Bajki - miejsce, w którym na co dzień można spotkać Misia Uszatka, Colargola czy Muminki. Zaprezentowane są lalki i fragmenty scenografii tych kultowych dobranocek, jak i innych produkcji studia. Na koniec odbyły się warsztaty w czasie których dzieci wykonały własne lalki.
Dzień Sportu klasy 1c 1.06.2012
Klasa 1c w Centrum Nauki Kopernik 19.04.2012
Klasa 1c na wycieczce w Muzeum Geologicznym 14.06.2012
3W dniu 30.V.2012r. kl.IIIb i IIIc odbyły wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Zwiedziły tam Muzeum Przyrodnicze, basztę, ruiny zamku oraz Janowiec. Poszerzyliśmy swoją wiedzę o historii Kazimierza i Janowca oraz ulegliśmy urokowi tamtejszych, przecudnych krajobrazów. Polecamy! Miasto z duszą.
31 maja dzieci z klas: Ia, Ic i Ig wraz z wychowawcami przygotowały inscenizację z okazji Dnia Służby Zdrowia i Dnia Ziemi. Mali aktorzy zachęcali swych szkolnych kolegów do dbania o zdrowie i poszanowania przyrody.
Dnia 31 maja 2012r. odbyła się inscenizacja z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowana przez klasę Ig wraz z wychowawczynią Anną Tylus-Michalak. Uczniowie wcielili się w rolę leśnych skrzatów dbających o przyrodę. Były też wiersze i piosenki dla mamy i taty. Rodzice w nagrodę przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.
25 maja odbyło się spotkanie ratowników medycznych z uczniami klas pierwszych. Ratownicy ciekawie i zrozumiale zapoznali dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów (manekinów) . Dzieci uczyły się prawidłowo wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie. Spotkanie było bardzo udane!
31 maja kl. I B wybrała się po raz kolejny w tym roku do kina „Luna”; tym razem na przedstawienie jednej z najpopularniejszych baśni świata „Kot w butach”. Dzieci z zaciekawieniem ogladały historię sprytnego kota i jego pana.
10. maja dzieciaki z klasy 1 d odwiedziły Muzeum Pałacu w Wilanowie. Odbyły lekcje muzealne: „Wizyta u króla” oraz „Kaligrafia na dworze”. Największą atrakcją było zanurzenie stalówki w kałamarzu…
9. maja uczniowie klasy 1 d udali się na wycieczkę do siedziby Garnizonu Warszawa przy Placu Piłsudskiego. Dzieci zwiedziły Izbę Tradycji i poznały historię Grobu Nieznanego Żołnierza. Później delegacja klasy złożyła symboliczną wiązankę kwiatów i zapaliła znicz w miejscu pamięci na chwilę przed królem i królową Norwegii. Dzieci miały również okazję podziwiać z bliska paradę wojskową.
W maju kl.Ib wraz z wychowawcą i bibliotekarką szkolną udała się do biblioteki rejonowej przy ul.Egipskiej. Dzieci wzięły udział w lekcji poświęconej patronce naszej szkoły Ewie Szelburg-Zarembinie. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragmenty wierszy, przeprowadziła konkurs i zabawę literacka oraz zajęcia plastyczne.
23 maja 2012r w naszej szkole odbył się VI Dzielnicowy Konkurs Znajomości Literatury Dziecięcej dla uczniów szkół podstawowych klas trzecich dzielnicy Praga Południe. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością literatury Anny Onichimoeskiej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Organizatorkami konkursu są; p.Janina Ajdecka, p.Anna Czerpak, p.Ewa Wojtysiak
10 maj kl.Ib miała okazję podziwiać unikatowe koszulki i buty gwiazd futbolu, pamiątkowe proporce, instalacje interaktywne oraz inne atrakcje na Wielkiej Wystawie Piłkarskiej z okazji EURO 2012 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Każdy mógł sprawdzić swoją szybkość w Strefie Szybkości. Tego dnia dzieci miały okazję poznać osobiście znakomitego polskiego bramkarza Jerzego Dudka.
Kl. Ib miała pomysł oraz głowę i skleiła z pustych kartoników po mleku KROWĘ! Oto jak kl. Ib wraz z wychowawczynią skleiła postać krowy o imieniu Łaciata na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Wymarzony Łaciaty Świat" ("Mleko z klasą").
Na łonie natury! Klasa Oa i Ob wybrały się wspólnie na wycieczkę do Stajni Celinów. W ramach atrakcji dzieci brały udział w zabawach zorganizowanych przez „szeryfa”, przejażdżce na koniu, zawodach sportowych, mini dyskotece, pracy plastycznej oraz wspólnym ognisku. Każdy uczestnik chciał zdobyć odznakę „szeryfa” i dyplom. Pogoda dopisała idealnie a uśmiech nie schodził z twarzy dzieci oraz opiekunów.
Klasa Oa gościła w szkole grupę pięciolatków z przedszkola nr 218. Przedszkolaki obejrzały krotki program artystyczny w wykonaniu zerówkowiczów, poznały szkołę jak również mogły przez chwilę pobawić się ze swoimi starszymi kolegami. Wszyscy miło spędzili czas. Czekamy na was ponownie we wrześniu!!!
Kl. Ib odwiedził przedstawiciel straży miejskiej i przeprowadził zajęcia w ramach cyklu "Wiem, co robić kiedy jestem sam". Uczniowie podczas zajęć profilaktyczno-edukacyjnych, rozmawiali o środkach chemicznych i lekach.
24 kwietnia kl. Ib uczestniczyła w zajęciach lepienia z gliny. Dzieci poznały nie tylko technikę ręcznego lepienia, dzięki której można wykonać z gliny figurkę dowolnego kształtu, uczyły się również toczyć glinę na kole garncarskim. Tak powstały dzieła sztuki.
Kl. Ib wraz z kl. Ig po raz kolejny uczestniczyła w całodniowej, dydaktycznej wycieczce, której animatorem była pani Elżbieta Detko. W ogrodzie botanicznym w Powsinie uczniowie zachwycali się różnorodnością roślin, ich piękna gamą barw i zapachów. W szklarni mogli zobaczyć mnóstwo odmian przeróżnych drzew cytrusowych, a wszelkie rodzaje kaktusów. Największe wrażenie zrobiła roślina, która zjada muchy. W powsińskich szklarniach mieliśmy też okazję zobaczyć jak rośnie kawa i herbata. Pani przewodnik w sposób atrakcyjny i ciekawy przekazywała uczniom wiele informacji, z zainteresowaniem odkrywała nam tajemnice rezydencji królewskiej, historię jej powstania i symbolikę ukrytą w płaskorzeźbach na fasadzie budynku. Odbył się nawet konkurs, którego celem było sprawdzenie naszej wiedzy. Bardzo miło spędziliśmy czas.
Wycieczka do warszawskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyła kl. 1b. Uczniowie poznali dużo zwierząt. Ciekawą atrakcją były też zabawy w parku zoologicznym.
27 kwietnia uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać znanego polskiego aktora teatralnego i serialowego Andrzeja Deskura. Aktor z humorem opowiadał o swojej pracy, zainteresowaniach, karierze aktorskiej i z wielką serdecznością odpowiadał na zadawane przez dzieci dociekliwe pytania. Na koniec dzieci obdarowały go kwiatami i podziękowaniami, a aktor autografami.
Dnia 14 maja klasa Ig była na wycieczce w ogrodzie botanicznym w Powsinie i zwiedziła ogrody królewskie w Wilanowie.
Dnia 9 maja klasa Ig była na wycieczce w Łazienkach Królewskich, gdzie podziwiała piękno przyrody.
14 marca w klasie II e odbyły się zajęcia z garncarstwa. Uczniowie zrobili piękne prace, a przy tym bawili się świetnie.
19 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w Dzielnicowym konkursie matematycznym. Wspierały ich p. Katarzyna i p. Krysia.
15.05.12 Konkurs recytatorski "Śmiechu mi trzeba". Konkurs zakończył się sukcesem uczennic naszej szkoły. W kategorii klas 0 – III pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Strycharz z klasy 1 d, a nagrodę specjalną (Grand Prix) jurorzy przyznali jej koleżance z klasy – Julii Komorowskiej. W jury zasiadali aktorzy: Cezary Harasimowicz oraz Witold Błaszczyk, którzy udzielili uczestnikom wielu wskazówek.
Rozdanie nagród 14.05.12-Policja w oczach dziecka
17 maja 2012r odbyły się występy laureatów konkursu Mam Talent. Piosenkarze, recytatorzy, tancerze, akrobaci pokazali nam swoje umiejętności i ogromny TALENT.
20 kwietnia 2012r. obchodziliśmy 30 rocznice istnienia naszej szkoły. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już we wrześniu 2011r. Uczniowie na lekcjach zapoznali się z życiem i twórczością naszej patronki Ewy Szelburg – Zarembiny. Uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, oglądali wiele pamiątek związanych z dorobkiem zgromadzonym na przestrzeni 30 lat funkcjonowania naszej placówki. Stare albumy, kroniki umożliwiły poznanie historii szkoły. Odbyły się dwa konkursy: plastyczny i recytatorski związane z patronką. Uroczyste obchody rozpoczęła msza w kościele św. Patryka celebrowana przez honorowego gościa arcybiskupa Henryka Hosera. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością następujący goście: Jarosław karcz – zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe, Agnieszka Kosiarz – inspektor WOiW, Janina Brzozowska – przyjaciółka patronki, Janina Pankiewicz i Barbara Bryła – byłe dyrektorki SP312 oraz Przyjaciele szkoły: ks. Prałat Wojciech Zdziebłowski, Małgorzata Rozmysłowska – dyrektor Studia MG, Janusz Sienkiewicz – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Gocław – Lotnisko”, Andrzej Militowski, Zbigniew Wlazło. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego zaprezentowali piękne układy taneczne, oprawę muzyczną przygotowała w-ce dyrektor p. Agnieszka Ławida, autorką scenariusza przedstawienia poświęconego historii szkoły i jej patronki była p. Magdalena Dyniewicz oraz w-ce dyrektor p. Agnieszka Ławida. Podczas przedstawienia wykorzystano do pokazów slajdów prezent od Burmistrza Pragi Południe p. Tomasza Kucharskiego w postaci ekranu projekcyjnego. Zaproszeni goście mogli podziwiać piękne dekoracje i różnorodne prace dzieci podczas udziału w akademii. Zapisy w księdze gości świadczą, że spotkanie uznano za ciekawe i kształcące. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Klasy 3a, 3e oraz 3f przygotowały inscenizację z okazji Konstytucji 3 Maja.
11 i 12 marca odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego konkursu piosenki „Rozśpiewany Wawer”. Śpiewy rozbrzmiewały na cztery strony świata.
22 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Mam talent”. Jury w składzie p. Jolanta, p. Barbara, p. Iwona i p. Krysia miało twardy orzech do zgryzienia. Oj działo się, działo…
14 marca w klasie I f odbyły się zajęcia z garncarstwa. Piękne prace uczniów zdobią klasę.
28 marca p. Marzanna Bala wraz z klasą Vc zorganizowała przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Było bardzo wesoło, a braw nie było końca…
21lutego uczniowie klas 0-3 wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Najlepsi uczniowie pojechali na konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”
W klasie II a I II d odbyły się warsztaty teatralne pt. „Bajka Hiszpańska”
25 marca p. Krysia z uczniami udała się na Warszawską Olimpiadę szachową. Uczniowie spisali się na medal.
19-21 marca odbyły się dla naszych uczniów rekolekcje wielkopostne. Uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.
5 marca w klubie Kultury „Anin” odbył się konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”. Z naszej szkoły udział wzięło 17 osób. Było bardzo miło.
21 kwietnia w ramach Festiwalu "Rozwiń Talent" wręczono nagrody laureatom konkursu wokalnego. I miejsce w kategorii solistów zdobył Łukasz Piekarzewski z kl.IIIe, zaś wyróżnienie przypadło Julii Komorowskiej z kl.Id. W kategorii zespołów - I miejsce wywalczyły dziewczynki z zespołu "Jaskółki" z kl.Id.
Wspomnienie oficjalniego powitania wiosny. Dzieciaki z kl.1d dokonały symbolicznego i ekologicznego utopienia Marzanny w pobliskim kanałku.
15 kwietnia w Domu Kultury Zastów odbył się koncert laureatów XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Rozśpiewany Wawer". Julia Komorowska z kl.1d zdobyła III miejsce, wyróżnieni uczniowie; Joanna Wiśniewska kl.0a, Franciszek Majewski kl.0c, Julia Zdankiewicz kl.1d, Łukasz Piekarzewski kl.IIIe, Cezary Uljasz kl.VIb oraz zespół "Jaskółki" kl.1d.
21 kwietnia w Centrum Promocji Kultury odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i rozdanie nagród zwycięzcom konkursu teatralnego w ramach Festiwalu "Rozwiń Talent". W kategorii grup teatralnych I miejsce zajęły dzieci z klasy 1d ze spektaklem "Warszawo ma..." W kategorii występów indywidualnych I miejsce wywalczyła Ania Orłowska z kl. IIIf, a II miejsce zajął Kuba Dyniewicz z IIIc. Zdobywcy pierwszych miejsc prezentowali się ponownie na scenie.
W osiedlowym klubie Wilga "artyści ludowi" z kl. 1d stworzyli z gliny urocze baranki.
10 maja kl. IIIb wybrała się do Muzeum Techniki. Stare samochody, sprzęty codziennego użytku, wspaniałe rakiety, gwiazdozbiory - to wszystko zafascynowało i sprawiło radość wszystkim uczniom.
18 kwietnia uczniowie kl. IId z wychowawczynią i opoekunami byli na wycieczce w Manufakturze Cukierków. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o słodycze.
12 kwietnia uczniowie kl. IId i IIc byli na wycieczce w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie. Wycieczka była ciekawa i chcemy tam jeszcze wrócić.
Wiosna z origami.
Szkolny konkurs origami "WIOSNA" cieszył się ogromnym powodzeniem. Aż 23 prace zostały nagrodzone. Serdecznie dziękujemy sponsorom-rodzicom za nagrody. Zapraszamy na wystawę prac zorganizowaną przez opiekunkę Koła Origami p. Iwonę Sosnowską-Gos wraz z członkami Szkolnego Koła Origami. Gratulujemy !
30 kwietnia kl. Ig odwiedziła "Manufakturę cukierków". Dzieci z zachwytem odserwowały proces powstawania cukierków, a następnie zajeły się ich degustacją.
Dnia 6 marca 2012 dzieci z kl. Ig pojechały na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Na lekcji manualnej pt "Skarbiec Króla Jegomości" dowiedziały się, co jest skarbem dla każdego człowieka.
7-Latki z klasy Ib na zajęciach w klasie przygotowały własne, kolorowe, pyszne KANAPKI. Dzieci wiedzą z czego można je zrobić, oraz zachowują wszystkie zasady higieny przy przyrządzaniu kanapek. Miały różne koncepcje na wykonanie niepowtarzalnej i najlepszej kanapki. Każde, według własnego uznania, przygotowało ulubione składniki, a następnie łączyło w najróżniejsze kompozycje. Samodzielnie przygotowane smakołyki były wspaniałe, a czas spędzony przy ich wykonaniu niezapomniany.
O naszej szkole w prasie niemieckiej….
W styczniu oraz w lutym 2012 roku ukazał się w dwóch bawarskich lokalnych gazetach artykuł o akcji, jaką pani Monika Dietz – nauczycielka języka niemieckiego – przeprowadziła ze swoimi uczniami. To oni wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe, napisali życzenia w języku niemieckim i wysłali je do domu starców w Niemczech, w miejscowości Höchstadt. W ramach podziękowania otrzymała nasza szkoła piłkę nożną z podpisami wszystkich starszych osób, którym wręczono kartki bożonarodzeniowe. Następna taka podobna akcja już pod koniec marca, przed świętami wielkanocnymi.
Lampiony Bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci z kl. Id zostały wylicytowane na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
15 lutego w ramach Festiwalu "Rozwiń Talent" w Centrum Promocji Kultury odbył się konkurs teatralny. Naszą szkołę reprezentowali Ania Orłowska i Kuba Dyniewicz oraz wszystkie dzieci z kl. Id.
17 lutego w Centrum Promocji Kultury zaśpiewały dziewczynki z kl. Id oraz Łukasz Piekarzewski. Konkurs wokalny w ramach Festiwalu "Rozwiń Talent" wzbudził wiele emocji wśród uczestników.
W dniu 17.02.2012 delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły złożyła kwiaty na grobie KAMILI SKOLIMOWSKIEJ - patronka szkolnych obiektów sportowych SP312. Uczczenie pamięci najmłodszej złotej medalistki olimpijskiej stało się w naszej szkole już tradycją. Grupie uczniów z kl. IV-VI towarzyszyli; p. dyrektor Ewa Adamska , przewodniczący Rady Rodziców pan Leszek Kwiatkowski oraz nauczyciel wychowania fizycznego pani Monika Durjasz.
W lutym uczniowie klasy Id poznali zawód laboranta i pielęgniarza w szpitalu Medicover.
15 lutego odbył się "Dzielnicowy Konkurs Recytatorski" pt. "Jesteśmy przyjaciółmi przyrody". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 0-III. Agnieszka Strycharz z kl.Id zdobyła III miejsce. Gratulujemy!!!
14 lutego w naszej szkole odbył się koncert "Muzyczny Świat dziecka Disneyland".
Klasa IIe podczas malowania prezentów dla swoich ukochanych Dziadków i Babć.
16 lutego odbył się bal karnawałowy połączony z tłustym czwartkiem. Zabawa była udana.
20 lutego uczniowie kl.IIe zaprosili na przedstawienie swoje Babcie i Dziadków. Występ udał się, a Babcie i Dziadkowie byli szczęśliwi.
W lutym grupa dzieci z klasy 0a wraz z panią Marzeną Grzeszczyk wzięła udział w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Dzielnicy Praga Południe „Rozwiń Talent” organizowanym przez Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej. Dzieci wystąpiły w roli tancerzy-myszek. Emocje oraz trema towarzyszyły chyba wszystkim uczestnikom. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami, jednak na wyniki konkursu musimy poczekać do 16 marca. Za naszych uczestników trzymamy kciuki i gratulujemy odwagi.
22 lutego klasę 0a odwiedziła ratowniczka medyczna Ochotniczej Straży Pożarnej. Była to dla wszystkich prawdziwa lekcja pierwszej pomocy. Dzieci nie tylko zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma ( manekina). Miały okazje przećwiczyć przebieg telefonicznego zgłoszenia wypadku jak również samodzielnie wykonać masaż serce poprzez sztuczne oddychanie oraz pomóc noworodkowi w przypadku zakrztuszenia się. Spotkanie było bardzo udane! Tym samym dziękujemy mamie Oli Dołowskiej i jej cioci za zorganizowanie tak ciekawej lekcji.
W ramach rozwijania zainteresowań grupa 0a wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Dzieci przebywając w galerii bzzz... oraz galerii świat w ruchu przez chwile wcieliły się w rolę eksperymentatorów. Miały okazje poznać różne zapachy lasu, wypróbować wodną armatkę, przeżyć trzęsienie ziemi oraz zobaczyć tornado. Kolejną atrakcją była wizyta w planetarium i obejrzenie seansu „Pod jednym niebem”. Czas zwiedzania minął bardzo szybko i już dziś wiemy że było warto!
W lutym zerówkowicze z grupy Oa wraz z wychowawcą udali się do biblioteki rejonowej przy ul. Egipskiej. Mieli okazję wziąć udział w lekcji zorganizowanej przez panie z biblioteki pt. Jak dbać o porządek. Dzieci bardzo sumiennie i z zaangażowaniem wysłuchały historii o porządeczku i bałaganiku, odpowiadały na pytania i...... sprzątały salę! Aby nabrać większej siły do dalszych porządków wykonały kilka ćwiczeń wysiłkowych. Zabawa przy tym była wielka a dzieci zapamiętały, że zawsze należy dbać o porządek!
Jeszcze kilka fotek z Balu
Wielki Bal Karnawałowy 8 luty 2012
Przygotowania do Balu
8 lutego odbył się w SP 255 Finał VII Dzielnicowego Konkursu Origami "ZIMOWY ŚWIAT-ZIMA WOKÓŁ NAS". Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Wiktoria Mejerowicz kl.IIIe - I MIEJSCE (Koło Origami), Mateusz Kurkowski kl.IIa - I MIEJSCE (Koło Origami), Aleksandra Jakoniuk kl.Ib - WYRÓŻNIENIE (kl.I), Maria Szczypiór kl.Ie - II MIEJSCE (świetlica), Wiktoria Grzybowska kl.IIId - WYRÓŻNIENIE (świetlica). Gratulujemy!!!
Uczniowie kl.IId przedstawiają "Jasełka" pod kierownictwem p.Wioletty Michalak
Uczniowie kl.Ig jako aktorzy w tegorocznych "Jasełkach". Producentem i reżyserem przedstawienia była p.Anna Tylus.
Klasa W miesiącu grudniu nasza Szkoła wzięła udział w edukacyjnym projekcie „Bądź Świadomy”. Organizatorami byli Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Narodowe Centrum Kultury oraz Hirek Wrona. W ramach projektu klasy VI miały okazje spotkać się z Hirkiem Wroną i dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z umieszczaniem i pobieraniem nieautoryzowanych plików muzycznych, filmowych i programów komputerowych oraz możliwości ich uniknięcia. Uczniowie uzyskali informacje w jaki sposób legalnie słuchać muzyki, poznali możliwości bezpłatnego korzystania z internetu. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.
Klasa I i IIe podczas spotkania z ks. proboszczem i Ojcem Romualdem.
13 stycznia 2012 roku w kl. IIe odbyły się zajęcia z dogoterapii. Było bardzo sympatycznie.
Klasa If podczas ślubowania na czytelnika. Było wesoło.
Kl. IIe wzięła udział w projekcie organizowanym przez UNICEF pt. "Wszystkie Kolory Świata". Wykonaliśmy lalki, które były licytowane przez rodziców. Zebrane pieniążki zostały przekazane fundacji na rzecz pomocy dzieciom w Sierra Leone.
Uczniowie kl.IIe podczas spotkania z p.Magdą działającą w fundacji "UNICEF".
Klasa IIe podczas wykonywania prac i pisania listów, które zostały przesłane dzieciom chorym w akcji "Marzycielska Poczta".
Uczniowie kl. IIe wystawili "Jasełka" rodzicom, dziadkom i rodzeństwu oraz uczniom kl. 0 i I.
Uczniowie kl. IIa podczas "Jasełek".
Klasa IIe przed Świętami Bożego Narodzenia udała się na lekcję biblioteczną "Boże Narodzenie". Uczniowie wykonali kartki i plakat, które mozna było zobaczyć na wystawie w bibliotece publicznej przy ul. Meissnera.
Dnia 3.I.2012r. Kl. Ig z wychowawczynią p.Anną Tylus-Michalak była na wycieczce w teatrze Syrena na przedstawieniu "Pożarcie Królewny Bluetki". Widowisko trzymało do końca w napięciu, czy zły smok zje piękną królewnę Bluetkę. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
Fotografie kl.Ib podczas zajęć z komputerem. Zawsze jest przyjemnie i ciekawie. ZABAWA TEŻ JEST NAUKĄ!
Dnia 10 Stycznia w naszej bibliotece uczniowie klasy Ib zostali pasowani na czytelników. Od tego dnia stali się bardziej odpowiedzialni.
Uczniowie kl. Ib bardzo lubią pracować w grupach. W zgodzie współpracują i w wesołej atmosferz tworzą piękne prace.
Uczniowie klas zerowych oraz kl. Ib, Id, Ig przystąpili do DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Moja przytulanka - Mój pluszowy miś". W eliminacjach szkolnych zdobywcą I miejsca w grupie klas 0 została Maja Osiak z kl. 0d - praca wykonana pod kierunkiem p.Danuty Pastor, a w grupie klas I został Andrzej Bratkowski z kl. Ib - praca wykonana pod kierunkiem p.Iwony Sosnowskiej-Gos. Zwycięzcy reprezentowali naszą szkołę na finale w SP nr215. Gratulujemy!!!
-Do jakich dzieci przychodzi Mikołaj?
-Do grzecznych!
I zapewne dlatego 6 grudnia z samego rana Święty odwiedził dzieciaki z klasy Id i tradycyjnie włączył się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zmieniając jej hasło na inne: "Cała Polska czyta z Mikołajem".
W październiku uczniowie klasy Ig pokazali jak należy robić surówki. Było wesoło i smacznie...
7 grudnia uczniowie kl.2e odbyli wycieczkę w ramach zajęć do "Muzeum Ewolucji"
29 listopada uczniowie kl. 2e udali się na ul. Tamki do "Manufaktóry Cukierków"
W naszej szkole odbyło się przedstawienie.
Uczniowie klas I i III wystąpili w przedstawieniu dotyczącym odżywiania i zdrowia.
Uczniowie klasy 2e udały się do biblioteki przy ul. Abrahama na zajęcia związane z literaturą dziecięcą. Było czytanie, bajanie i praca twórcza...
Dyskoteka "Andrzejkowa" klas I-III udała się, muzyka, tańce i wróżby - to było widać...
W listopadzie odbyła się zabawa "Andrzejkowa" klasy 2e. Zabaw i lania wosku nie było końca...
W miesiącu listopadzie dzieci z klasy OA wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej. Tematem wiodącym było bezpieczeństwo, podczas którego dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, poznać wyposażenie każdego Strażnika Miejskiego jak również dowiedzieć się co należy zrobić w razie zagrożenia. Okazało się, że dzieci z naszej grupy świetnie znają numery telefonów alarmowych oraz wiedzą co należy zrobić w sytuacji niebezpiecznej. Spotkanie przebiegło w bardzo milej atmosferze a dzieci mogły własnoręcznie dotknąć pałki, czapki, munduru oraz krótkofalówki Strażnika Miejskiego, jak również samodzielnie „przenieść rannego” i „odgrodzić taśmą” miejsce zagrożenia.
Dnia 2 grudnia 2011r. W Centrum Promocji Kultury Pragi Południe odbył się uroczysty finał obchodów Dnia Pluszowego Misia. Naszą Szkołę reprezentowały Julia Malec i Wiktoria Michałowska z klasy OA pod opieką wychowawczyni Marzeny Grzeszczyk. Dziewczynki wykonały własnoręcznie pracę konkursową, za którą otrzymały z rąk Pana Burmistrza J.Karcza oraz Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy W.Paszyńskiego dyplom, pluszowego misia i małe słodkie co nieco.... Wszyscy uczestnicy obejrzeli krótki występ przygotowany przez dzieci z przedszkola nr 264 „Pluszowego Misia” a także smakowali pysznego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Dzieci mogły podziwiać swoje prace w utworzonej w Centrum Promocji Kultury galerii. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy inwencji twórczej i życzymy dalszych sukcesów.
Mikołajki w kl. Ib
Kl. Ib była w Manufakturze cukierków na pokazie ręcznego robienia cukierków metodą z XVII wieku. Cukierki są wyśmienite! A oto migawki z produkcji cukierków:
13.12 w klasie Id pod hasłem "Pokój i dobro" odbył się wieczór poezji i prozy księdza Jana Twardowskiego. Po spektaklu światła, słowa i ruchu był czas na połamanie się opłatkiem, życzenia i słodki poczęstunek."
12-go grudnia w osiedlowym Klubie Wilga w świątecznej atmosferze dzieci z klasy Id tworzyły bożonarodzeniowe anioły z gliny. Powstały małe dzieła sztuki.
Uczniowie klasy Id z p.Magdą przygotowują spektakl muzyczny z elementami pantomimy na motywach baśni "Królowa Śniegu". Jednym z etapów budowania przedstawienia była lekcja w Bibliotece przy ul.Egipskiej pt."Królowa Śniegu w siedmiu odsłonach".
W listopadzie uczniowie klasy Id odbyli lekcję muzealną na Zamku Królewskim pt. "Skarbiec Króla Jegomości", podczas której upewnili się, że największe skarby to te, których nie można dotknąć ani schować do szkatułki.
Uroczystość z okazji 11 listopada przygotowana przez klasy 3b, 3c, 3d.
Wspominamy jeszcze ciepłe wrześniowe dni. Uczniowie klasy 3a wybrali się na spacer wokół szkoły. W czasie spaceru i zabawy zebrali mnóstwo okazów przyrodniczych, które wykorzystali potem podczas zajęć plastycznych. Powstały piękne jesienne obrazy.
Uczniowie kl. Ib wraz z wychowawczynią oraz rodzicami założyli PTASIĄ STOŁÓWKĘ wokół szkoły.
17 listopada dzieci z kl. Ib i kl. Ig wybrały się wraz z wychowawcami i rodzicami na całodniową dydaktyczną wycieczkę autokarową po Warszawie. Pani przewodnik Elżbieta Detko w niezwykły sposób przedstawiła naszą Warszawę - stolicę Polski. Wszyscy byli zachwyceni.
Klasa Ib. Będąc 16 listopada w Zamku Królewskim na lekcji muzealnej pt."Skarbiec Króla Jegomości" wędrowała komnatami królewskimi. Uczniowie wspólnie odkrywali wartość przeszłości, tradycji i kultury, ale także upewnili się, że oprócz srebra i złota, skarbem jest także miłość, uczciwość, sprawiedliwość i odwaga.
W dniu 2 grudnia 2011 roku, grupa uczniów z klasy VIb i VId wybrała się pod opieką pani Moniki Dietz – nauczycielki języka niemieckiego – do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga Południe na uroczystość „ Dzień Szwajcarii w Polsce”. Uroczystość rozpoczęła się od przemowy Ambasadora Szwajcarii i otwarcia wystawy Swiss Lib. dotyczącej literatury szwajcarskiej dla dzieci i młodzieży, wiedzy ogólnej o Szwajcarii. Uczniowie uczestniczyli aktywnie w zajęciach prowadzonych w języku polskim – z elementami języka niemieckiego i dowiedzieli się dużo o historii i kulturze Szwajcarii.
Uczniowie klasy ID wzięli udział w spotkaniu z Policją pt. "Bądź bezpieczny", na którym obecni byli dziennikarze mediów m.in. TVN i Rzeczypospolitej. W czasie rozmowy z panami policjantami dzieci musiały odpowiedzieć na wiele pytań związanych z bezpieczeństwemna drodze. W nagrodę uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, a w ramach ćwiczeń praktycznych dwukrotnie przeszli przez ulicę Umińskiego w asyście przedstawicieli służb mundurowych. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze. (listopad 2011)
4 listopada uvzniowie klasi ID wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego na lekcję pt. "Od gliny do garnka". Dzieci dowiedziały się wiele o dawnych sposobach wykonywania naczyń z gliny, obejrzały film dokumentalny, zwiedziły wystawę, a także wykonały naczynia z modeliny sposobem indiańskim. (listopad 2011)
W październiku uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. katechetkę Teresę Nieckulę wzięli udział w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o Św. Maksymilianie Marii Kolbe, w kategorii praca plastyczna na temat "Św. Maksymilian - męczennik z Auschwitz". Nadesłano 635 prac z całej Polski. Wśród zwycięzców znaleźli się:
- Natalia Reda z kl. VIB - zajęła I miejsce za wyklejankę plasteliną
- Tomasz Danielewski z kl. IVE - zajął III miejsce za pracę wykonaną pastelami
Gratulujemy zwycięzcom!!. (październik 2011)
28 października uczniowie klasy IB i IE uczestniczyli w warsztatach teatralnych "Królewna Śnieżka" wg. W. i J. Grimm. Dzieci pod kierunkim pani Aleksandry Ford świetnie odegrały swoje role. Wszyscy spędzili czas miło i wesoło. (październik 2011)
Rozdanie nagród sportowych za osiągnięcia w roku 2010/2011. (październik 2011)
21 października odbył się w naszej szkole pokaz szermierki. Oprócz mistrzowskich zawodników w pokazie tym wzięli udział uczniowie i nauczyciele. (październik 2011)
17 października w Centrum Promocji Kultury odbyło się rozdanie nagród dla uczniów, dyrektorów i nauczycieli. Po uroczystości odbył się koncert zespołu "Czerwony tulipan". (październik 2011)
12 października odbył się apel połączony z występami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. (październik 2011)
6 października kl. IIE była na spotkaniu z pisarzem dla dzieci Panem Pawłem Borysewiczem. Na to spotkani zostaliśmy zaproszeni przez pracowników Biblioteki Publicznej przy ul. Abrahama 10. (październik 2011)
Dzieci z klasy ID wzięły udział w lekcji pt. "Lokomotywa z książek, czyli witamy pana Juliana Tuwima" w Bibliotece przy ulicy Egipskiej. Okazało się, że uczniowie mają bardzo dużą wiedzę o twórczości wielkiego polskiego poety i mają mnóstwo pomysłów na zilustrowanie jego wierszy.. (październik 2011)
4 października kl. IIE była na lekcji bibliotecznej "Prośby książki". Było bardzo miło. (październik 2011)
We wrześniu odbył się pokaz tańca dla uczniów. (wrzesień 2011)
Fotografie klasy IIE podczas różnych zajęć. Zawsze jest miło i wesoło. (wrzesień 2011)
W dniu 18 października klasa 0D wybrała się wraz z wychowawcami i ośmiorgiem rodziców na autokarową wycieczkę na Stare Miasto oraz do Parku Łazienkowskiego. W trakcie spaceru dzieci zwiedziły Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Dzwon Zygmunta oraz stare kamienice. Dzieci w drodze do Parku Łazienkowskiegoprzejechały koło Placu Piłsudskiego, gdzie mogły zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Wycieczka była bardzo ciekawa i nikt się nie nudził. (październik 2011)
W tak miłej atmosferze dzieci z wszystkich klas 0 bawiły się w Dniu Komisji Edukacji Narodowej. (październik 2011)
Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. (październik 2011)
Klasa 0A wraz z p. M. Skowrońską oraz z p. M. Grzeszczyk przygotowały dla wszystkich grup zerowych krótkie przedstawienie pt. "Witajcie w szkole". (październik 2011)
W dniu 3 października odbyła się w szkole impreza związana z bezpieczeństwem. Dzieci napisały test ze znajomości ruchu drogowego. Obejrzały róznież film edukacyjny pt. "...tak, chcę być bezpieczny". Po filmie odbył się test sprawności - przejazd po torze rowerowym. Gościliśmy Pana Wicemarszałka Marcina Kierwińskiego, Burmistrza Tomasza Kurcharskiego, p. Irenę Bartosińską Przewodniczącą Komisji Oświaty oraz przedstawicieli policji oraz ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego. Wicemarszałek wręczył nagrody (rowery, aparaty fotograficzne), a także dla wszystkich zestawy zawierające wyposażenie rowerzysty). (październik 2011)
Dzieci z klasy 0D i ID obejrzały przedstawienie pt. "Jak to z rzepką było" w wykonaniu Estrady Pana Pomidora. Wszyscy doskonale się bawili! Do zobaczenia panie Pomidorze. (wrzesień 2011)
20.09.2011 klasa 3b miała możliwość zwiedzić sejm oraz senat. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmują się posłowie i senatorowie. Ustalanie praw, rozporządzeń i ustaw to bardzo cięzka praca. (wrzesień 2011)
II Memoriał Kamili Skolimowskiej. (wrzesień 2011)
14 września 2011 klasy 2c, 2d, 3b, 3c i 3d brały udział w inauguracji kampanii społecznej „Bądźmy razem bezpieczni” na terenie zajezdni tramwajowej Wola. Dzieci aktywnie uczestniczyły w nauce RKO na fantomach, mogły zapoznać się z wyposażeniem karetki oraz uczestniczyły w symulacji wypadku drogowego. Obejrzały spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Bajka pt. „Ferdynand Wspaniały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym”. (wrzesień 2011)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 (wrzesień 2011)