Archiwum

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Galeria zdjęć podzielona na 2 części.
1 część - Klasy 1-3.
2 część - Klasy 4-6
(czwerwiec 2011)
Emma Panasiuk z kl. 1E wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Tomik Literacki Młodych Autorów - zajęła II miejsce. Gratulujemy. (czerwiec 2011)
14 czerwca klasa 1E zorganizowała występy dla rodziców. Było bardzo wesoło... (czerwiec 2011)
13 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Piosenki Dzielnicowego Festiwalu Twórczości Szkolnej Praga Poudnie 2011. 17 czerwca odbyło się rozdanie nagród ze wszystkich konkursów, w których wzięliśmy udział.. (czerwiec 2011)
8 czerwca w klasie 0d odbyła się prezentacja montażu słowno - muzycznego pt. "warszawo ma..." dla Rodziców. 9 czerwca spektakl obejrzeli zaproszeni goście:
- p. Wacława Jurczakowska (ps. Wacka) żołnież A.K, sanitariuszka Batalionu "Parasol", członek "Szarych Szeregów", uczestnik Powstania Warszawskiego
- p. Małgorzata Narożnik doradca metodyczny miasta stołecznego Warszawy
- Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 312
- Nauczyciele z dzielnicy. (czerwiec 2011)
Dnia 6.06.2011r. klasa IIb i IIc udała się na wycieczkę integracyjną do Łomianek. Szukaliśmy tam "Różowej Pantery". Po wykonaniu wielu zadań piekliśmy w ognisku kiełbaski. Było super!! (czerwiec 2011)
kl. IIIb, IIIe - Wycieczka całodniowa do ośrodka agroturystycznego w Makowicy. (czerwiec 2011)
Tor przeszkód w roku szkolnym 2010/2011 Tradycyjnie już po raz czwarty odbył się szkolny konkurs sprawnościowy – „Korekcyjno- ogólnorozwojowy tor przeszkód” prowadzony przez p. Edytę Szulc. W tej edycji konkursu wzięło udział 82 uczestników zajęć gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej z klas II i III. W kategorii najlepszych klas zwyciężyła klasa IIIa z czasem 1,36min. W kategorii indywidualnej najwyższe miejsca zajęli: I miejsce Kolasa Agata kl. IIIa czas 1,09min. II miejsce Dyniewicz Kuba kl. IIc czas 1,12min. III miejsce Grabowski Kamil kl. IIe 1,13min. (czerwiec 2011)
Dzień Wielkiego Polaka 2011 przygotowany przez p. Irenę Nowak. (czerwiec 2011)
31 maja klasa Ie z wychowawczynią i rodzicami była na wycieczce w Bieganowie Wrażania i wspomnienia są cudowne... (maj 2011)
Święto szkoły 2011r. Galeria zdjęć podzielona na 6 części.
1 część - uroczyste powitanie gości.
2 część - uroczysta parada przedstawicieli klas oraz pokaz tańca
3 część - zawody sportowe klas 4 - 6
4 część - zawody sportowe klas 1 - 3
5 część - zawody sportowe klas 0
6 część - wręczenie nagród
(maj 2011)
21 maja odbył się kolejny turniej szachowy. Tym razem uczniowie wraz z p. Krysią Wrzosek - Raźniak odiwedzili szkołę nr 211. (maj 2011)
19 maja odbyło się rozdanie nagród międzydzielnicowego konkursu plastycznego. Z naszej szkoły trzy uczennice zostały nagrodzone: II m-ce zajęły Faustyna Babik i Katarzyna Pięciorek, III m-ce zajęła Natalia Chustecka. Gratulujemy. (maj 2011)
17 maja trzecioklasiści przystąpili do ogólnopolskiego testu kompetencji z języka polskiego i matematyki - badania umiejętności OBUT 2011. (maj 2011)
Dnia 17 maja odbył się szkolny konkurs gry na instrumentach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. (maj 2011)
Uczniowie naszej szkoly wzieli udzial w Warszawskim Konkursie Plakatowym „Umweltschutz” organizowanym przez Gimnazjum Nr 11 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. W dniu 14 maja br. podczas festynu szkolnego przy Gimnazjum nr 11 wręczono wykonawcom plakatów dyplomy oraz nagrody. Najpiękniejszy plakat z tekstami w języku niemieckim wykonala zdaniem jury uczennica naszej szkoly – Anna Majszyk z klasy Vd, zaś dyplom wyróżnienia otrzymala Natalia Kisielnicka z klasy VB. Pani Monika Wójcik – nauczycielka języka niem. – gratuluje uczennicom i życzy im sukcesów w kolejnych konkursach plakatowych. (maj 2011)
W dniu 31 marca 2011r trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim i Angielskim "Wieża Babel 2011". 14 kwietnia odbyło się w Gimnazjum nr 27 w Warszawie ogłoszenie wyników. Wśród nagrodzonych znalazły się Justyna Banasik (III miejsce) oraz Dorota Zdankiewicz (wyróżnienie). Uczennice z klasy VIe, przygotowywane przez panią Monikę Wójcik, recytowały podczas konkursu utwory w języku niemieckim. (maj 2011)
Uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem p. Moniki Wójcik (język niemiecki) oraz p. Barbary Wilkołaskiej (język angielski), wzięli udział w konkursie piosenki obcojęzycznej Rhymes and Songs Festival 2011, w którym otrzymali wyróżnienie. oto kilka zdjęć z przesłuchań finałowych. (maj 2011)
W XVI Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Magia słowa" uczennice naszej szkoły również odniosły sukces: II miejsce zajęła Martyna Marciniak, III miejsce zdobyła Marta Sasin. Serdecznie gratulujemy!! (kwiecień 2011)
Dnia 12 kwietnia uczniowie kl. IIIb uczestniczyli w interaktywnej prezentacji multimedialnej pt. "Kto tak pięknie gra? O muzyce i piosence w filmie dla dzieci" (Lekcja w kinie), która odbyła się w sali "Kinoteki" przy Pl. Defilad w Warszawie. Po multimedialnej lekcji uczniowie oebjrzeli pełnometrażowy film pt. "Gwiazda Kopernika". (kwiecień 2011)
Po raz pierwszy odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny dla uczniów klas zerowych. Finaliści rysowali na temat "Piękny świat wokół nas. Wiosna". Prace oceniło sprawiedliwe jury złożone z wychowawców zaprzyjaźnionej świetlicy nr 3. I miejsce - Wiktoria Siedlecka kl. 0e, II miejsce - Oliwia Żochowska kl. 0a, III miejsce - Julia Bieniawska kl. 0d. Wyróżnienia: Ada Barlak i Damian Gut kl. 0c. (kwiecień 2011)
19 kwietnia 2011r. z kl. Ie z wychowawczynią udali się z przedstawicielem "wielkanocym" do przedszkolaków. Tegoż samego dnia występy odbyły się dla rodziców oraz dziadków. (kwiecień 2011)
I miejsce w Turnieju Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Południe
Skład reprezentacji:
1. Piotr Nawrocki - klasa 6a (Kapitan)
2. Maciek Walus – klasa 6b
3. Kacper Kołodziejczyk – klasa 6d
4. Daniel Stalmach – klasa 6d
5. Daniel Kijak – klasa 6d
6. Daniel Stalmach – klasa 6d
7. Norbert Gruchal - klasa 6d
8. Henio Cieśliński - klasa 6e
(kwiecień 2011)
I miejsce w Turnieju Piłki Halowej o Puchar Prezesa SM Gocław – Lotnisko
Skład reprezentacji:
1. Piotr Nawrocki - klasa 6a (Kapitan)
2. Konrad Moussaui – klasa 6a (Najlepszy zawodnik turnieju)
3. Maciek Walus – klasa 6b
4. Kacper Kołodziejczyk – klasa 6d
5. Daniel Stalmach – klasa 6d
6. Daniel Kijak – klasa 6d
7. Daniel Stalmach – klasa 6d
8. Henio Cieśliński - klasa 6e
(kwiecień 2011)
9 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbyły się przesłuchania finałowe w XXXIV edycji konkursu "Warszawska Syrenka". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich: Ania Orłowska (IIf) i Kuba Dyniewicz (IIc). W ostatnim etapie konkursu wyłonioni najlepszych recytatorów w województwie mazowieckim. Kuba Dyniewicz zajął III miejsce w kategorii klas 0-III, co ogłoszono podczas Gali Finałowej 16 kwietnia. (kwiecień 2011)
1 kwietnia grupa dzieci z klasy 0d wraz z rodzicami oraz p. Magdą Dyniewicz reprezentowała szkołę podczas finału projektu "Most. Mażdy mały jest wielki" na Placu Piłsudskiego. Organizatorem uroczystości był Instytut Jana Pawła II. (kwiecień 2011)
Dnia 9 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju szachowym w SP34. (kwiecień 2011)
Uczniowie kl. I-III wzięli udział w programie profilaktycznym pt. "Dylematy Małej Agaty". (kwiecień 2011)
Dnia 3 kwietnia odbyła się gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego konkursu "Rozśpiewany Wawer". (kwiecień 2011)
Klasa IIIb przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu pt. "Ciepło w moim domu". (kwiecień 2011)
Dnia 2 kwietnia uczniowie wraz z p. Krysią udali się na Otwarte Mistrzostwa Szachowe. Zajęli IV miejsce dla szkoły i miejsce indywidualne. (kwiecień 2011)
W związku z największą na świecie akcją na rzecz ograniczania zmian klimatu "GODZINA DLA ZIEMI" kl. IIIb miała ciekawe zajęcia pt. "Przyszłość zależy ode mnie", które zakończyły się wykonaniem lampionów. (marzec 2011)
Udział uczniów z naszej szkoły w konkursie "Magia słowa". (marzec 2011)
Numizmatyzm - co to jest? (marzec 2011)
18 marca 2011r. to Dzień Świętego Patryka w naszej szkole. Uczniowie klasy IIIb pamiętali o tym i ubrali się na zielono oraz przystąpili do szkolnego konkursu. Kacper P. przygotował pracę multimedialną "Moja Irlandia", Mateusz B. wykonał album "Święto Patryka w Irlandii", a Patrycja W. wykonała plakat o św. Patryku. Była też nauka tańców irlandzkich. (marzec 2011)
Dnia 14 marca odbył się rejonowy konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka". Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-III. 23 marca odbyło się wręczenie nagród. Z naszej szkoły Anna Orłowska z IIf i Kuba Dyniewicz z IIc zajęli I miejsce i wzięli udział w konkursie wojewódzkim. Agnieszka Strychacz z kl. 0d zdobyła wyróżnienie. (marzec 2011)
Osiągnięcia sportowe. (marzec 2011)
Dnia 30.04.2011r. klasa IIa zajęła zaszczytne I miejsce w X Dzielnicowym Festiwalu Małych Form Teatralnych. Uczniowie, pod kierunkiem p. Małgorzaty Kordowskiej, przygotowali prezentację pt. Śmieci mniej - Ziemi lżej. Pokaz mody ekologicznej". (marzec 2011)
Dnia 29.03.2011r. klasy IIa i IIf uczestniczyły w wycieczce do Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Olimpijskie, gdzie obejrzeli m.in. dawne stroje sportowe. Była też lekcja szermierki, kino sportowe, ćwiczenia na sprzęcie sportowym, prezenty, wspólne zajęcia z olimpijczykami. (marzec 2011)
Przygotowania do występu artystycznego kl. IIa. Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywną pomoc i miło spędzone chwile. (marzec 2011)
Zerówkowicze z naszej szkoły ponownie spotkali się z grupą teatralną "Estrada Pana Pomidora". Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Światełko czerwone" - o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W bardzo wesołej atmosferze sześciolatki utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, porozmawiały z Policjantem oraz poznały rodzaje znaków drogowych. (marzec 2011)
Pierszy dzień wiosny w klasie 0d. (marzec 2011)
21 marca 2011r. Samorząd Uczniowski kl. I-III wraz z kl. IIb, IIc i IId przywitali Wiosnę na wesoło. Każda z klas przygotowała scenkę kabaretową dotyczącą naszych wad. Piosenki o wiośnie dostarczyły wszystkim radości i zabawy. Opiekunowie SU: Anna Czerepak, Barbara Kępa, Jolanta Milewska. (marzec 2011)
Z życia klasy Id - dzień św. Patryka. W tym dniu byliśmy na zorganizowanym w szkole pokazie tańców irlandzkich. Potem w klasie przy dźwiękach muzyki celtyckiej rozmawialiśmy o kulturze "zielonej wyspy" i przygotowywaliśmy smaczne zielone sałatki. Wszyscy świetnie się bawili. (marzec 2011)
Dnia 16 marca odbył się Dzielnicowy Konkurs Recytatorski. Z naszej szkoły uczniowie zajęli I, II i III miejsce. Gratulujemy uczestnikom. (marzec 2011)
W dniach 12 i 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki "Rozśpiewany Wawer". Zespół "Jaskółki" z klasy 0d zajął I miejsce. Zespół "Czyścioszki" z klasy Ie zdobył wyróżnienie. W kategorii wiekowej 6-7lat 3 osoby zdobyły wyróżnienie. W kategorii wiekowej 8-10 lat 1 osoba zdobyła II miejsce. W kategorii wiekowej 11-13 lat 1 osoba zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. (marzec 2011)
Dnia 8 marca klasa Oe wraz z klasą Oc wybrały się specjalnym autobusem na wycieczkę na stadion Warszawskiej Legii. Dzieci miały możliwość obejrzenia odremontowanego stadionu, przejść się niedostępnymi na co dzień trybunami (m.in. dla VIP-ów), usiąść na ławce dla „rezerwowych”. Zerówkowicze spotkali się z Tomaszem Kielbowiczem-zawodnikiem Legi, który własnoręcznie rozdawał autografy, oraz z policjantem omawiającym zasady prawidłowego zachowania się podczas meczu. Dzieci zwiedziły muzeum Stadionu Legi oraz wysłuchały historii polskiej piłki nożnej. (marzec 2011)
Koncert w klasie 0c. (marzec 2011)
3 marca 2011r.w klasie Ie odbył się bal karnawałowy, były zabawy, tańce i inne przyjemności. Pomogli nam przy tym niezawodni uczniowie kl. IVe. (marzec 2011)
Klasa Oe już po raz piąty w tym roku brała udział w warsztatach artystycznych. Tym razem z cyklu „Cztery Żywioły” temat brzmiał „Powietrze”. Dzieci wysłuchały ciekawego wykładu, obejrzały slajdy a także miały możliwość z bliska przyjrzeć się skamieniałym okazom owadów i ptaków. Podsumowaniem zajęć była prezentacja teatrzyku związanego z tematem w wykonaniu samych uczniów. (marzec 2011)
2 marca 2011r odbyły się eliminacje do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego. Udział wzięło 45 uczniów z klas 0 - III. (marzec 2011)
Z życia klasy Id - dzisiaj mieliśmy gości. 7 lutego odwiedziła nas z grupa 0c. Przygotowaliśmy dla nich scenki o zdrowym odżywianiu, zabawy i wspólne śpiewanie piosenek. (luty 2011)
9 lutego odbył się finał VI Dzielnicowego Konkursu Origami "Idą święta" - Najładniejsza kartka świąteczna w SP255. Nagrody otrzymali: Zuzanna J. kl. IIIb, Bogdan B. kl. IIIe, Wiktoria M. kl. IIe, Patryk P. kl. Ie. Wyróżnienia zdobyli Patryk P. kl. Ie, Barbara P. kl. IIId, Magdalena P. kl. IIIa. (luty 2011)
W klasie 0d z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się uroczystość. Wszyscy bawili się doskonale pod hasłem "Muzyka jednoczy pokolenia" luty 2011r. (luty 2011)
Klasa IIIb będąc w Zamku Królewskim na lekcji "Muzyka zamkowych zegarów" obejrzała bogatą kolekcję zegarów. Uczniowie słuchali muzyki oraz uczestniczyli w zabawach muzycznych, sami tworzyli "zegarową muzykę", grali na instrumentach perkusyjnych. (luty 2011)
Kolejna rocznica śmierci Kamili Skolimowskiej - patronki obiektów sportowych przy naszej szkole. (luty 2011)
10 lutego 2011r. klasa Ie z wychowawczynią odwiedziła Muzeum Etnograficzne. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. "Karnawał na wsi". (luty 2011)
Wyniki szkolnego konkursu "Mam talent"
I miejsce - Maciek, Mateusz 5c i Spa 6b (168pkt.)
II miejsce - Dorota 6e i Julia 0d (102 pkt.)
III miejsce - Marysia i Szymon 6b (83 pkt.) Jakub i Dominika 4c (83 pkt.). (luty 2011)
W ramach Akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w klasie 0d czytał... żołnierz zawodowy, czyli tata Ingi. Pan Przemek przygotował dla dzieci wiele niespodzianek. Efekt spotkania jest taki, że wszyscy chłopcy chcą teraz zostać żołnierzami... (luty 2011)
Dnia 8 lutego 2011 odbył się Dzielnicowy Konkurs "Tęczowe piosenki" w SP312. Naszą szkołę reprezentowały Marta Sasim, Kinga Żarłok i Paulina Szymerska. Paulina zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim dziewczynkom. (luty 2011)
3lutego uczniowie kl. Ie byli na lekcji w bibliotece na ul. Egipskiej. Tematem zajęć była baśń "Królowa Śniegu". (luty 2011)
Bal karnawałowy zerówek. (luty 2011)
Dnia 3 lutego w naszej szkole odbył się bal krnawałowy, w którym udział wzięła kl. Ie. Oj działo się, działo... (luty 2011)
Warszawskie linie edukacyjne przygotowały dla uczniów wiele atrakcji na temat przepisów obowiązujących w środkach komunikacji miejskiej, prawidłowego zachowania się w czasie jazdy oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Takie i inne atrakcje dostarczały wielu wrażeń i przeżyć uczniom kl. IIb i IIc podczas wycieczki tramwajami w dniu 28 stycznia 2011. (styczeń 2011)
W styczniu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewany Wawer". Wybór wcale nie był łatwy. (styczeń 2011)
Z życia klasy Id - 26 stycznia br. nasza klasa wzięła udział w uroczystym "Pasowaniu na czytelnika" przygotowanym i przeprowadzonym przez Pania Basię i Panią Beatę, które wcieliły sie w role Dobrej wróżki i Królowej książki. Teraz już wiemy jak ... i możemy korzystać ze szkolnej biblioteki. (styczeń 2011)
Dnia 25 stycznia w naszej bibliotece uczniowie kl. Ie zostali psaowani na czytelników. Od tego dnia stali się bardziej odpowiedzialni. (styczeń 2011)
21 stycznia uczniowie kl. Ie mieli zajęcia z pracownikami Straży Miejskiej. (styczeń 2011)
Zerówkowicze odwiedzili z koncertem kolęd dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 249, a w szkole wystąpiły dla przedszkolaków z Przedszkola nr 370. (styczeń 2011)
Dzieci z klasy 0d zaliczyły Kurs Pierwszej Pomocy. W czasie spotkania z ratownikami medycznymi zwiedzały karetkę pogotowia oraz uzyskały odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Po południu dalszy ciąg atrakcji - w fantastyczną rowerową podróż do Egiptu zabrał dzieci tata Michała. (styczeń 2011)
Jasełka w klasie Ie. (styczeń 2011)
26.01.2011r. odbył się w naszej szkole konkurs "Mam talent" dla klas I - III. Rywalizacja była ostra. Zwycięzców i wyróżnionych będziemy mogli zobaczyć 10.02.2011r. na apelu walentynkowym. (styczeń 2011)
Aktorskie talenty uczniów kl. 3b w przedstawieniu "Jasełek". (styczeń 2011)
I SEMESTR 2010/2011 W HISTORII I SPOŁECZEŃSTWIE (styczeń 2011)
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie kl. IId przygotowali inscenizację świąteczną pt. "Nim zapłonie pierwsza gwiazdka". (grudzień 2010)
W dniach 29.11.2010r. - 20.12.2010r. odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna "Gwiazdka dla zwierzaka". Akcję zorganizowała Pani Małgorzata Kordowska i klasa IIa. Zebraliśmy okazałą ilość różnorodnych darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt "Na Paluchu". Dyrekcja schroniska składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. (grudzień 2010)
"Panu się kłaniali, grali i śpiewali Jezusowi..." pasterze, dzieci, rodzice i królowie w czasie misterium Jasełek w klasie 0d. Po wystepie wszyscy wzięli udział w wigilii klasowej. (grudzień 2010)
Mikołaj w klasie 0d czynnie włączył się do ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i przyniósł dzieciom w prezencie książki Astrid Lindgren. (grudzień 2010)
Mikołajkowe przedpołudnie dzieci z klas 0c i 0d spędziły w Teatrze Kwadrat na Wielkim Koncercie Mikołajkowym, zorganizowanym przez dziecięcy zespół "Fasolki" i twórców legendarnego programu "TIK-TAK". W czasie koncertu na scenie zerówkowicze mogli podziwiać występy pięciu uczennic naszej szkoły, które należą do "Fasolek". Są to: Julia Zdankiewicz - klasa 0d, Julia Komorowska - 0d, Agnieszka Strychacz - 0d, Olga Kowalczyk - IIc, Dorota Zdankiewicz - VI. (grudzień 2010)
Świetnie przygotowana inscenizacja jasełek w klasie 1d na pewno utkwi w pamięci zarówno uczniom jak i rodzicom. (grudzień 2010)
Do klasy 1d przyszedł Święty Mikołaj. Mikołaj przyniósł mnóstwo prezentów - pewnie uczniowie byli grzeczni przez cały rok. (grudzień 2010)
Wycieczka klasy 1d - pokaz obróbki drewna w stolarni PINOKIO. (grudzień 2010)
Klasa IIIb - "My się zimy nie boimy i na sankach się bawimy oraz sprawiamy, aby ptaki też się nie bały zimy". (grudzień 2010)
"Święta tuż, tuż" - uczniowie kl. IIIb wykoanli świąteczne pocztówki pod kierunkiem p. Emilii Szołkowskiej w Publicznej Bibliotece przy ul. Meksykańskiej. (grudzień 2010)
Stowarzyszenie "Razem Przemocy" zorganizowało sześciogodzinne warsztaty z udziałem dzieci pt. "Sposoby radzenia sobie z konfliktem". Poniżej zdjęcia z warsztatów w klasie IIIb. (grudzień 2010)
Klasa IIIb p. Iwony Sosnowskiej-Gos często uczy się poprzez zabawę. Uczniowie podczas zajęć "Potrafimy dbać o zdrowie - kto zęby myje, piękny uśmiech ma!". (grudzień 2010)
23 listopada 2010r odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla I-III. Wróżby, tańce i zabawa sprawiły wiele radości i przyjemności uczestnikom. 6 grudnia w naszej szkole odbyła sie loteria mikołajkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski klas I-III oraz Radę Rodziców. Zgromadzony dochód przeznaczony będzie na zakup świątecznych paczek dla uczniów z rodzin najbardziej potrzebujących z naszej szkoły. Pomoc innych zachęciła uczniów do wzięcia udziału w loterii mikołajkowej. Serdecznie dziękujemy za pomoc Radzie Rodziców oraz organizatorom akcji charytatywnej p. Annie Czerepak, p. Jolancie Milewskiej, p. Barbarze Kępa. (listopad 2010)
Klasa IIb i IId była na wycieczce w "Domu spotkań z historią". Mosty wieżowe, parki, biura to wszystko znalazło się na mapie Warszawy. (listopad 2010)
Dzieci w klasie 1a odwiedził Mikołaj. Przyniósł prezenty mikołajkowe, a dzieci przywitały go piosenkami o Mikołaju. Wszystkie „grzeczne” dzieci wraz z Panią otrzymali prezenty. Następnie dzieci przekazały Mikołajowi swoje listy z prośbami o podarki świąteczne. Po wspólnym śpiewaniu kolęd, Mikołaj musiał „odlecieć” do innych dzieci. (listopad 2010)
Święta tuż, tuż. Klasa Ie czyniła przygotowania. (listopad 2010)
Uczniowie klasy IIf podczas zajęć edukacyjnych. (listopad 2010)
W klasie 0d odbył się Basiowy Bal pasiastych. Tego dnia wszystko było w paski... Relacja z balu weźmie udział w konkursie zorganizowanym przez wydawnistwo "LektorKlett". (listopad 2010)
30 XI 2010r. klasa Ie świętowała Andrzejki. Do pomocy przybyli koledzy i koleżanki z klasy IVe. (listopad 2010)
Zajęcia komputerowe - jak my to lubimy. (listopad 2010)
Reprezentacja klas zerowych - dzieci i rodziców wraz z p. Magdą Dyniewicz odwiedziła Schronisko dla Zwierząt w Celestynowie. Pieski i kotki otrzymały od zerówkowiczów wiele kilogramów karmy, koce i zabawki. (listopad 2010)
Konkurs historyczny - powstanie listopadowe. (listopad 2010)
Dziewczęta z klas V wystartowały w zawodach unihokeja. Przeszły do rozgrywek finałowych. W finale zajęły II miejsce – brawo dziewczęta. (listopad 2010)
Z życia klasy Id… 15 listopada br. po zajęciach nawiązujących do Święta Niepodległości udaliśmy się ze zniczami pod nowo odsłonięty w naszej dzielnicy pomnik poświęcony postaci gen. Emila Fieldorfa. Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć. (listopad 2010)
Uczniowie klas IIIb, IIIc i IIIe wraz z wychowawcami poprowadzili uroczystość z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to doskonała lekcja historii dla klas 0 - III, urozmaicona nie tylko wiadomościami historycznymi, ale także pieśniami legionowymi oraz wierszami patriotycznymi. (listopad 2010)
Klasa Ic p. Ewy Wojtysiak na wycieczce "Legendy i baśnie Warszawy". (listopad 2010)
Koszykówka. (listopad 2010)
Koszykówka. (listopad 2010)
Dziewczęta z klas V po dramatycznej końcówce meczu (straciły punkty w ostatniej sekundzie) zdobyły IV miejsce w turnieju koszykówki szkół podstawowych Pragi Południe. Oto kilka migawek. (listopad 2010)
Uczniowie kl. IIIb długo będą pamiętali wycieczkę do Teatru Lalka. Obejrzeli fascynującą sztukę pt. "Wiedźmy" oraz uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznali zakulisową ciekawą i trudną pracę teatru. (listopad 2010)
Dnia 10 listopada odbył się finał VIII edycji konkursu – „Niepodległa” tradycja w zderzeniu ze współczesnością. Konkurs zorganizowany był przez Muzeum Niepodległości w Warszawie i fundację „Polonia Restituta”. Uczennica naszej szkoły Zuzanna K. zdobyła drugie miejsce w kategorii szkoły podstawowej za pracę „Kościół św. Męczenników Wawrzyńca i Stanisława na Woli” Praca wykonana był pod opieka Pani Ireny Nowak. (listopad 2010)
Lekcja muzealna pt. "Rycerze i ich świat" w Zamku Królewskim, która odbyła się w Piwnicy Książęcej przybliżyła uczniom kl. IIIb czasy rycerskie. Dzieci oglądały kopie broni i część zbroi, a nawet miały możliwość przymierzania. (listopad 2010)
WIECZORNICA "LISTOPADOWA ZADUMA". Szybko mijają dni i lata ... Czas upływa niepostrzeżenie ...Trwająca jesień, listopadowe święta i szybko upływający czas skłaniają do specyficznej refleksji, do zadumy nad życiem, nad jego sensem, nad pytaniem jak żyć... Zechciejmy zatrzymać się na chwilę. Dzieci z klas V i VI przestawiły wieczornicę „Listopadowa zaduma” dla uczniów klas III-VI. (listopad 2010)
Uczniowie kl. IIIb pamiętali o Dniu Szalonych Strojów i ciekawie zaprezentowali swoje pomysłowe stroje. Było wesoło! (październik 2010)
Klasy IIIb i IIIe uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Agnieszką Frączek w bibliotece przy ul. Meksykańskiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem prowadziły wywiad z poetką, zachwycały sie jej twórczością i recytowały wiersze. (październik 2010)
Pokaz tańca - program "Zatańcz z klasą". (październik 2010)
Poszukując odpowiedzi na pytania dotyczące sposobów utrwalania pamięci o ważnych wydarzeniach oraz ludziach zasłużonych dla narodu klasa IId wybrała się na wycieczkę do Parku Znicza. uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym POLEGŁYM ZA OJCZYZNĘ I OFIAROM BARBARZYŃSTWA NIEMIECKIEGO 1939 - 1945. (październik 2010)
Ślubowanie pierwszaków. (październik 2010)
Przygotowania do ślubowania klas pierwszych szły pełną parą... (październik 2010)
W związku z obchodami 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina klasa IId wybrała się na wycieczkę do Żelazowej Woli. Uczniowie zwiedzali dworek i park, a także Muzeum Przyrodnicze w Puszczy Kampinoskiej. Na końcu było ognisko i pieczenie kiełbasek. (październik 2010)
Podczas spektaklu "Znak mój - orzeł biały" w wykonaniu grupy teatralnej "Estrada Pana Pomidora" dzieci z klasy 0d mogły empirycznie dotknąć historii naszego kraju i odkrywać w sobie uczucia patriotyczne. (październik 2010)
Tak pracują dzieci podczas koła gier logicznych prowadzonego przez p. Krystynę Wrzosek - Raźniak. (październik 2010)
Dzieci z klasy 0d odbyły wycieczkę po Warszawie. Odwiedziły króla Zygmunta na Placu Zamkowym oraz Syrenkę na Rynku Starego Miasta, dotknęły dzwonu przy ul. Kanonii, złożyły Symboliczne jesienne wiązanki z liści klonu w miejscach pamięci: przy Pomniku Małego powstańca i Grobie Nieznanego Żołnierza. Wycieczkę zakończył spacer po warszawskich Łazienkach. (październik 2010)
Wycieczka kl. ID do Zamku Królewskiego na lekcję Skarby Króla Jegomościa. (październik 2010)
Turniej warcabowy dla uczniów szkół podstawowych Pragi Południe. (październik 2010)
Rozpoczęły się rozgrywki turnieju koszykówki szkół podstawowych Pragi Południe. Dziewczęta z naszej szkoły przeszły do dalszego etapu turnieju. Oto kilka migawek. (październik 2010)
Dzieci z klasy 1a miały lekcje w muzeum etnograficznym. Temat lekcji: „od gliny do garnka”. Po opanowaniu trudnej sztuki lepienia garnków, dzieci zwiedziły muzeum i wykonały pamiątkowe zdjęcia. Dzieci dziękują rodzicom i kochanym babciom za opiekę podczas wyjazdu. (październik 2010)
Szkoła z pomysłem. (październik 2010)
20 X klasa IIIB miło spędzała czas na przedstawieniu "Dzieciństwo Chopina" w wykonaniu "Teatru Wariacje", które odbyło się w bibliotece publicznej przy ul. Egipskiej. (październik 2010)
W październiku tego roku odbyły się już pierwsze prezentacje do treści wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy na etapie zajęć koła teatralnego Oto kilka migawek z tych zajęć. (październik 2010)
W naszej szkole od zeszłego roku działa altywnie szkolny teatrzyk "Bajkolandia" założony i prowadzony przez p. M. Kordowską wych. kl. IIA. Uczniowie tej lasy mają na swoim koncie już pierwszy sukces. W r. szkolnym 2009/2010 - jako pierwszoklasiści - zajęli III miejsce w IX DZIELNICOWYM FESTIWALU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH DLA UCZNIÓW KLAS 1 -3. Tytuł nagrodzonego przedstawienia: "Festiwal bajek". Oto kilka zdjęć z tego kolorowego i radosnego widowiska. (październik 2010)
W tym roku program satyryczny pt. "Lekcja wytrzymałości" z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowały dzieci z klas V i VI pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego oraz p. Moniki Wójcik (ang). (październik 2010)
Zdjęcia oraz film z wieczornicy pt. "Warszawo ma" przygotowanej przez dzieci z klasy "0"A pod kierunkiem p. Magdaleny Dyniewicz oraz p. Danuty Pastor w roku szkolnym 2009/2010 trafiły do Muzeum Powstania Warszawskiego, zostały przekazane zastępcy dyrektora Muzeum p. Dariuszowi Gawinowi. (październik 2010)
Dyskoteka klas "0" - III. Wstęp na dyskotekę był płatny, a zebrane pieniądze zasiliły konto Szkoły Podstawowej w Sokolnikach koło Sandomierza. Szkoła ta, jak już wcześniej pisaliśmy, bardzo ucierpiała podczas tegorocznej powodzi. (październik 2010)
Wyjazd Grona Pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi do Sandomierza. Spotkanie z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Sokolnikach koło Sandomierza w celu wręczenia darów dla dzieci z tej szkoły zebranych od Rady Pedagogicznej i uczniów naszej szkoły. Szkoła ta przeżyła klęskę powodzi. Uległ zniszczeniu cały majtek placówki. Obecnie dzieci w trudnych warunkach (remont I kondygnacji) uczą się i wypoczywają. W dalszym ciągu zbieramy pomoce dydaktyczne, środki czystości i indywidualne wpłaty dla powodzian z tej szkoły. (październik 2010)
17 września 2010r. klasy I odwiedziła Straż Miejska. Została przeprowadzona lekcja dotycząca "Bezpiecznej drogi do szkoły". A to wizyta przedstawicieli ze Straży Miejskiej w klasie Ie. (wrzesień 2010)
17 września 2010 w naszej szkole odbyła się akcja "Ważymy tornister". Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej wychowawcy w klasach ważyli tornistry puste i z wyposażeniem. Wyniki były zaskakujące... (wrzesień 2010)
Klasa Ie podczas zajęć plastycznych oraz polonistycznych (pomyśleć też trzeba). (wrzesień 2010)
W ramach rozliczenia mięśni i nabraniakondycji klasa Ie wraz z wychowawczynią uczęszcza na jazdę na łyżwach. (wrzesień 2010)
Na Zamku Królewskim u „Króla Stasia” - Klasa 1a miała lekcje historii na Zamku Królewskim. Dzieci zwiedziły podziemia Zamku pod opieką miłego Pana Przewodnika. Później zwiedziły sale zamkowe (sal nikt nie zliczył). Odpowiadały na pytania Pana Przewodnika, ale też zadawały wiele pytań. (wrzesień 2010)
III Mistrzostwa Szkół Podstawowych Dzielnicy Praga Południe w badmintonie 2010 (wrzesień 2010)
Nasza szkoła znów najlepsza. W dziedzinie sportu jesteśmy na I miejscu w dzielnicy i dlatego byliśmy organizatorami rozdania nagród sportowych. Serdecznie gratulujemy nauczycielom oraz młodym sportowcom!! (wrzesień 2010)
"Witaj szkoło" - pod takim hasłem spotkaliśmy się znów 1 września 2010r. (wrzesień 2010)