Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009. (czerwiec 2009)

1 czerwca odbyło się Święto Szkoły. Z uwagi na dość rozbudowaną uroczystośc fotogaleria podzielona została na kilka części:
1 - część uroczysta, wystapienie zaproszonych gości, przecięcie wstęgi
2 - część artystyczna dla kl. IV - VI pokaz tańca i krótka akademia
3 - rozdanie nagród za szczególne osiągnięcia sportowe
4 - pokaz tańca przez "mistrzynie"
5 - losowanie piłek ufundowanych przez Polski Związek Piłki Koszykowej dla dzieci kl. IV - VI
6 - malowanie farbami twarzy, rąk, nóg
7 - część artystyczna dla kl. 0 - III
8 - losowanie piłek ufundowanych przez Polski Związek Piłki Koszykowej dla dzieci kl. 0 - III
9 - zawody sportowe na boisku (sztafeta, koszykówka, piłka nożna) (czerwiec 2009)

W dniach 30.04 - 03.05 nauczyciele wzięli udział w wycieczce "Śladami wielkich Polaków na Litwie". Zwiedzili m.in. miejsca, z którymi związani byli A. Mickiewicz, J. Słowacki (Wilno, Kowno), cmentarz na Rossie, zamek w Trokach. (maj 2009)

Zajęcia w-fu przez cały rok szkolny raz w tygodniu klasa IIIb i IIIc maja na lodowisku. Tu chcemy przedstawić osiągnięcia klasy III b (wychowawczyni Pani Barbara Kępa) w trakcie lekcji na łyżwach. (cały rok)

W okresie matur zaczęły się wyjazdy na „zieloną szkołę” klas IV-VI. W tym roku wyjechały również dwie klasy III: klasa IIIb i klasa IIIc do Gliczarowa k/Bukowiny Tatrzańskiej. Oto parę migawek z wyjazdu. (początek maja 2009)

29 kwietnia w naszej szkole wybuchł pożar. Zaczęło się niewinnie od małego dymu lecz po niedługim czasie dym wydostawał się z piwnicy aż na parter i I piętro budynku. Natychmiastowa reakcja ochrony szkoły uniemożliwiła przedostanie się ognia i dymu do dalszej części budynku. Ogień został stłumiony w zarodku. Sprawna akcja ewakuacyjna miała swój finał na boisku szkolnym. Na szczęście był to tylko próbny alarm przeciwpożarowy – miejmy nadzieję że do takiej sytuacji będzie dochodziło bardzo rzadko. (koniec kwietnia 2009)

Dnia 1 kwietnia 2009r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z p. Tomaszem Trojanowskim. W spotkaniu tym udział wzięły trzy klasy II a, b, e. Spotkanie było bardzo owocne, a zakończyło się podpisem książek dla dzieci osobiście przez autora. (kwiecień 2009)

VII Dzielnicowy Konkurs Teatralny - Dzieci z klasy III B i III C w sztuce "Jaś, Maciek i inne chłopaki" zajęły IV miejsce (na 8 zespołó). Ponadto dwoje dzieci otrzymało wyróżnienie: Natalia K. i Monika Z. Opiekunami grupy teatralnej były Panie: Barbara Kępa i Jolanta Milewska. (marzec 2009)

Spotkanie autorskie z panią Katarzyną Majgier w Bibliotece Publicznej przy ul. Meksykańskiej zaaranżowane przez Panie: Barbarę Jachim i Emilię Szałkowską z naszej biblioteki. Dzieci w podziękowaniu autorce za wizytę zagrały i zaśpiewały specjalnie przygotowaną piosenkę - trzeba przyznać, że był to bardzo miły gest z ich strony. (marzec 2009)

Konkurs pt.: "I Ty możesz zostać Fryderykiem" (marzec 2009)

Dnia 21 II 2009r. odbyły się III Otwarte Mistrzostwa w szachach w SP nr 12 w Otwocku. Mistrzostwa te odbyły się systemem Szwajcarskim na dystansie 7 rund. W ramach prowadzonego koła gier logicznych w naszej szkole p. Krystyna Wrzosek - Raźniak wraz z uczniami wybrała się na te mistrzostwa. Z naszej szkoły udział wzięło 5 uczniów. Ze wszystkich szkół udział wzięło 128 uczniów.(koniec lutego 2009)

Wyniki:

1. Jan K. II E - kat. 1-2 - 16 m-ce

2. Piotr K. II E - kat. 1-2 - 28 m-ce

3. Jakub S. II E - kat. 1-2 - 26 m-ce

4. Patryk T. III C - kat. 3-4 - 32 m-ce

5. Michał B. VI F - kat. 5-6 - 21 m-ce

Udział wzięło 32 szkoły. Nasza szkoła zajęła 14 m-ce, jak na 1 raz to bardzo dobry wynik.

Finał konkursu Mini playback show dla dzieci z klas I-III (koniec lutego 2009)

VII Dzielnicowy Konkurs Recytatorski (luty 2009)

III miejsce - Zuzanna K.

Wyróżnienia zdobyli:

1. Sandra F.

2. Anna P.

3. Maciej D.

W sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy dla wszystkich dzieci z klas "0" - III. Wyśmienitą zabawę poprowadził prawdziwy DJ, który przyjechał specjalnie do naszej szkoły. (luty 2009)

Dnia 10 lutego 2009r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Wandą Chotomską - autorką wielu wierszy, opowiadań i książek dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas trzecich, którzy przygotowują się do Konkursu Znajomości Literatury Dziecięcej. W tym roku tematem konkursu jest twórczość pani Wandy Chotomskiej. Pięciu laureatów szkolnego etapu weźmie udział w Dzielnicowym Konkursie Znajomości Literatury Dziecięcej. Organizatorami spotkania i konkursu są panie: Janina Ajdacka, Anna Czerepak i Ewa Wojtysiak. (luty 2009)

W dniach 31.11-11.12.2008r. w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu szkolnego "korekcyjno - ogólnorozwojowy tor przeszkód" prowadzonego przez p. Edytę Szulc. W konkursie tym brało udział 107 dzieci uczęszczających na zajęcia gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej. (grudzień 2008)

W kategorii najlepszych klas zwyciężyła klasa IVE z wynikiem 1.32s. (zdjęcie 1)

W kategorii indywidualnej najwyższe miejsca zajęli: