Rozpoczęcie roku szkolnego
1 września to tradycyjnie początek roku szkolnego. Wprawdzie żal nam trochę, że skończyły się wakacje, ale miło znów spotkać się z koleżankami i kolegami. Zaraz zobaczymy, jak zmieniła się nasza szkoła przez te dwa miesiące, ale najpierw obejrzymy akademię.
Klasa VIB wraz z wychowawczynią tuż przed wyruszeniem w trasę.

Sprzątanie świata
17 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami jak co roku uczestniczyli w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Chcemy, by nasz Gocław był czysty, dlatego poświęciliśmy swój wolny czas w sobotę, by zbierać śmieci. Mamy nadzieję, że skutki tej akcji będą widoczne jeszcze przez długi czas.
Na trasie w punkcie kontrolnym otrzymaliśmy potwierdzenie przebytego dystansu
Ecco Walkathon
W sobotę 24 września uczestniczyliśmy w Spacerze Ludzi Dobrej Woli. Trasa spaceru miała 6 km i wiodła z Agrykoli przez Park Łazienkowski, Park Ujazdowski i z powrotem na Agrykolę. Grupa z naszej szkoły liczyła 61 uczniów pod opieką 7 nauczycieli.
Celem tej imprezy, która w Polsce odbyła się po raz pierwszy (na świecie od siedmiu lat), jest łączenie aktywnego wypoczynku z niesieniem pomocy innym. Uczestnicy Ecco Walkathonu, pokonując trasę spacerową, mieli możliwość wesprzeć (kwotą za bilet na imprezę) wybraną przez siebie fundację: Polską Akcję Humanitarną, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, organizację ekologiczną WWF.
Dyrekcja, zaproszeni goście i nauczyciele naszej szkoły

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
W związku z obchodzonym w całej Polsce Europejskim Tygodniem Świadomości Dysleksji 8 października w naszej szkole nastąpiło uroczyste zakończenie tej akcji. Wzięli w niej udział przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Dysleksji, rodzice ze swymi dziećmi oraz nauczyciele. Można było na miejscu skonsultować się ze specjalistami - psychologami pracującymi z dziećmi, u których stwierdzono dysleksję, obejrzeć zestawy ćwiczeń ruchowych dla uczniów oraz wysłuchać ciekawego wykładu wyjaśniającego problem dysleksji.

Dzień Papieski
Już po raz szósty obchodziliśmy w Polsce Dzień Papieski, tym razem pierwszy bez Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której przybliżono uczniom sylwetkę papieża, poety, sportowca. W przedstawieniu, obok uczniów wzięli udział także nauczyciele i rodzice.
Rok szkolny w SP 312 2005/2006 ogłoszono Rokiem Jana Pawła II.

"Przybieżeli do Betlejem..."
Boże Narodzenie... Czas życzeń, kolęd, choinki, prezentów, ale także okres, kiedy wystawia się jasełka. W tym roku w szkolnym przedstawieniu o narodzeniu Chrystusa nie brak było elementów współczesnych, odniesień do naszego szkolnego życia.
Fragment spektaklu w wykonaniu naszych uczniów.

Dzień Hiszpanii
28 marca w naszej szkole nastąpiło podsumowanie projektu poświęconego prezentacji jednego z państw UE - Hiszpanii. Dzień hiszpański poprzedziły prace indywidualne i zespołowe dzieci, które przygotowały albumy, plakaty, prezentacje dotyczące historii tego kraju, jego obecnej sytuacji, kultury oraz dokonań artystycznych i naukowych sławnych Hiszpanów. Prezentację projektu uświetniła wystawa tych prac i inscenizacja "Byczka Fernando".
Pani dyrektor wraz z uczniami i nauczycielami sprawdza nienaruszalność testów.

Sprawdzian zewnętrzny szóstoklasistów
W tym roku szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu zewnętrznego we wtorek 4 kwietnia punktualnie o godz. 9.00. Nad prawidłowym jego przebiegiem czuwała pani dyrektor, która jest przewodniczącą Szkolnej Komisji Egzaminacyjnej, oraz trzyosobowe komisje w poszczególnych salach, w których odbywał się sprawdzian. Mocno trzymaliśmy kciuki za naszych szóstoklasistów, więc mamy nadzieję, że bez problemu poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.
Król składa przysięgę - fragm. przedstawienia

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Z okazji 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie, które przypomniało uczniom tamte chwile. Bohaterami spektaklu byli polscy szlachcice reprezentujący różne poglądy polityczne: konserwatyści i zwolennicy reform podkreślający wagę konstytucji. Polityka poruszana w dyskusji przeplatała się ze sprawami obyczajowymi schyłku XVIII wieku.

Projekt poświęcony Erichowi Kästnerowi
W dniach od 15 do 18 maja uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w międzynarodowym projekcie dotyczącym popularyzacji twórczości Ericha Kästnera - znanego niemieckiego autora m. in. książek dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie akcji najbardziej aktywni uczestnicy projektu spotkali się przed Pałacem Kultury i Nauki z prezydentami Polski i Niemiec.