Dzień Edukacji Narodowej
W tym uroczystym dniu odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia nagród Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Na imprezę przybyli przedstawiciele władz oświatowych i władz miasta. Gościliśmy wtedy 500 nauczycieli z województwa mazowieckiego.

Dzieci z misiami
Barenprojekt w naszej szkole
W grudniu 2003 roku uczniowie SP nr 312 wzięli udział w ogólnoświatowym projekcie "Barenprojekt". Pomysłodawczynią a zarazem realizatorką projektu jest pani Gila Gappa - nauczycielka jednej z berlińskich szkół podstawowych. Celem projektu jest wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim.
Urządzanie wystawy
Wystawa choinek
Grudzień to także okres przedświąteczny, więc szkoła jest pięknie przystrojona. W tym roku zamiast tradycyjnych szopek na wystawie prac uczniowskich pojawiły się choinki matematyczne wykonane z brył geometrycznych.
W sali 51 można było dowiedzieć się wielu ciekawostek
o Górach Świętokrzyskich
Dzień Polski w SP nr 312
W ramach realizowanego w naszej szkole w b.r.szk. programu "Piękna nasza Polska cała", w dniach od 19 do 23 kwietnia zostały przeprowadzone Dni Polski. Uświetniły ten czas spektakle i przedstawienia, konkursy oraz wystawy przygotowane przez uczniów. W ostatnim tygodniu kwietnia odbył się Europejski Szczyt Gospodarczy w Warszawie i kończąca Dni Polskie akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Wizyta na grobie patronki SP nr 312 w Nałęczowie
W maju uczniowie kl. IIIc wraz z wychowawczynią odwiedzili i złożyli kwiaty na grobie naszej patronki, Ewy Szelburg-Zarembiny.
Zmagania sportowo-intelektualne uczniów poprzedziły
występy artystyczne
Festyn z okazji Dnia Dziecka i Święta Szkoły
1 czerwca na terenie okalającym szkołę odbył się festyn o charakterze sportowym i naukowym. Wręczono liczne nagrody najlepszym klasom w kategorii sport i wiedza.