Sprzątanie świata
21 września 400 uczniów i 33 nauczycieli brało udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - Gocław 2002, która wspierała ekologiczną akcję "RATUJ ZIEMIĘ PRZED ŚMIECIAMI, NIE STÓJ BEZCZYNNIE".
Festyn z Legią
We wrześniu na terenie szkoły zorganizowany został festyn. Oprócz wielu atrakcji rozegrano mecz pomiędzy reprezentacją szkoły a "Młodymi Wilkami" z Legii oraz mecz kadry trenerskiej Legii z reprezentacją szkoły.
Jasełka 2002
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z koła polonistycznego i chóru szkolnego przygotowali przedstawienie "Opowieść wigilijna". Ponadto w Kurii Warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej zostało wystawione misterium bożonarodzeniowe, w którym udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice z naszej szkoły. Jasełka te obejrzeli biskup Kazimierz Romaniuk, biskup Stanisław Kędziora, Kurator Oświaty Ryszard Raczyński, przedstawiciele MENiS i dyrektorzy szkół oraz przedszkoli z Pragi-Południe i Pragi-Północ.
Nasi nauczyciele w studiu telewizyjnym przy ul. Woronicza
podczas finału WOŚP.
WOŚP
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 312 brali udział w akcji Jerzego Owsiaka "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Fundusze przekazane na akcję zostały zebrane w czasie koncertów muzycznych w wykonaniu chóru szkolnego i koncertu recytatorskiego przygotowanego przez klasę 4g. Przedstawiciele Szkolnego Samorz±du Uczniowskiego wraz z opiekunami przekazali zebrane fundusze w studiu telewizyjnym przy ul. Woronicza.

Inscenizacja jednej z najpupularniejszych baśni braci Grimm Królewna Śnieżka
Dzień Europejski
15 III w szkole odbył się Dzień Eurpoejski. W tym roku poznawaliśmy państwa: Czechy, Holandia, Niemcy. Uczniowie przygotowali wystawy poświęcone tym państwom. Uroczystość zaszczycił swą obecnością konsul ambasady czeskiej.
Drużynowe Mistrzostwa Polski w zapasach
9 kwietnia w naszej szkole zostały zorganizowane Drużynowe Mistrzostwa Polski w zapasach (styl klasyczny) pomiędzy CWKS Legia Warszawa a MKS Cement Gryf Chełm. Walczyli ze sobą m.in. Włodzimierz Zawadzki - Mistrz Olimpijski z Atlanty, Dariusz Jabłoński - Mistrz Europy.
Dwudziestolecie Szkoły
31 maja w naszej szkole zorganizowano Święto Szkoły. Uroczystość zaszczyciły znane osobistości. Imprezę uświetniło: przedstawienie teatralne w wykonaniu naszych uczniów, liczne wystawy prac dzieci oraz poświęcenie popiersia patronki szkoły, Ewy Szelburg-Zarembiny.