Aktualności - Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktualności szkolnych. Kliknij na zdjęcie z interesującej Cię galerii żeby zobaczyć więcej zdjęć:DZIEŃ HISZPAŃSKI W KLASIE 1B
W klasie 1b odbyła się niezwykła lekcja poświęcona Hiszpanii, którą poprowadził pan Conrado Moreno. Opowiedział on uczniom o kulturze i zwyczajach panujących w Hiszpanii, nauczył kilku podstawowych słówek, a także zaproponował grę na przedziwnym instrumencie. Dzieciom zajęcia bardzo podobały się i liczą na kolejne takie lekcje.


Dnia 20 grudnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt „SPOTKANIE czyli o sensie Bożego Narodzenia”. Młodzi aktorzy z klasy 6G oraz zespół taneczny z klasy 4F opowiedzieli o Bożym Narodzeniu w bardzo orginalny sposób. Sceny biblijne obejrzeliśmy w teatrze cieni, odniesienie do codzienności aktorzy przekazali przez proste scenki, a podsumowanie stanowiły zatańczone pieśni. W ten sposób bardzo radośnie rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia życząc wszystkim BŁOGOSŁAWIONYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT!!!
Zespół Katechetyczny


07 grudnia uczniowie klas 5d i 5f wybrali się do kręgielni, gdzie integrując się rozwijali swoje predyspozycje siły i koncentracji. Rywalizacja indywidualna i grupowa była niezwykle mobilizująca i wyzwalała pozytywne emocje!!!


WYJŚCIE MIKOŁAJKOWE KLASY 5A NA KRĘGLE
6 grudnia z okazji „Mikołajek” klasa 5A była na wycieczce na kręgielni „Saska”LEKCJA – SPORT W POLSCE NIEPODLEGŁEJ
Klasa 4E odwiedziła Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie - biorąc udział w lekcji „Sport w Polsce Niepodległej”. Podczas zajęć edukator muzealny przybliżył uczniom sylwetki takich postaci jak Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Irena Szewińska i wielu innych. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego sportowcy ryzykowali życie w czasie potajemnych zawodów w czasie II Wojny Światowej oraz jak sport wpływał na polską drogę do wolności. Podczas tej niezwykłej lekcji historii uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów, których nie sposób znaleźć w szkolnych podręcznikach.


W dniu 20 listopada uczniowie klas 5d i 5f zwiedzali MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ w Warszawie. Uczniowie obejrzeli wystawę pt. Co to jest niepodległość, a następnie tworzyli w grupach bądź indywidualnie własne plakaty wyrażając swoje wyobrażenie szeroko pojętej wolności i niepodległości.


NIEWIDZIALNA WYSTAWA - 5A i 5G
Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło… Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie z klasy 5A i 5G mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…
Na wystawie nasi Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące poprowadzili nas w podróż, która zmieniła nasze życie.


312 Dzień Roku


Rycerze z Bractwa Kerin
W dniu 8 listopada 2018 r. z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wystawiono dla całej społeczności szkolnej patriotyczne przedstawienie pt. „Pieśń Orła”. Spektakl był realizacją projektu pt. „Nasza Niepodległa”. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły i nauczyciele. Była to niezwykła lekcja historii , która wywołała nie tylko zachwyt, ale i łzy wzruszenia.


„Rekord dla Niepodległej”


Dnia 8 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny pod opieką Pana Karola Kierzkowskiego i Pani Haliny Epelbaum zwiedzali Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Po prelekcji dotyczącej Mazowsza w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie spotkali się z marszałkiem województwa mazowieckiego - Panem Adamem Struzikiem, który opowiadał o samorządzie terytorialnym.


Sady Klemensa
Piękna pogoda zachęciła klasy 3c i 2e do wzięcia udziału w wycieczce do Sadów Klemensa, które znajdują się w Podskarbicach Szlacheckich w powiecie rawskim. Sady Klemensa to obszar rolniczy, zajmują one 45% powierzchni rolnej gminy. Uprawiane są u głównie jabłonie i wiśnie, a w miejscu, gdzie obecnie jest Rodzinny Park, kilkadziesiąt lat temu funkcjonowały prawdziwe sady. Dzieci wzięły udział w warsztatach ogrodniczych, na których poznały budowę kwiatów i mogły samodzielnie zasadzić własną roślinkę. Udało się również wygospodarować trochę czasu na harce na świeżym powietrzu. Leśny tor przeszkód, trampoliny, relaks pośród drzew na hamakach pozwolił wrócić myślami do letnich, beztroskich dni i nabrać sił i ochoty na kolejne tygodnie nauki.


Nauka na multi sposobów
4 października klasa 3c pojechała do MultiCentrum. MulitCentrum to interaktywna placówka dydaktyczna, która korzysta z najnowszych osiągnięć technologii informatycznych w celach edukacyjnych. Nauka odbywa się tu poprzez zabawę. Uczniowie zamienili się w inżynierów, tworząc konstrukcje z klocków k’nex, grafików – pracując na komputerach i tworząc wirtualne modele 3D. Poznały również, w jakich środowiskach żyją zwierzęta. Kolejna wizyta w MulitCentrum jest już zaplanowana w listopadzie.


Dnia 4 października br. w ramach edukacji literackiej gościliśmy w naszej szkole Pana Tomasza Sobanię, który bardzo ciekawie opowiadał nam o warsztacie młodego pisarza oraz swoich dwóch książkach fantasy Speculo i Nowy Świt.


Dnia 20 września br. na obiektach sportowych naszej szkoły odbyły się dzielnicowe zawody lekkoatletyczne pod hasłem "Biegamy, bo pamiętamy". Celem imprezy było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodleglości. Swoją obecnością zaszczyciły nas trzy południowopraskie szkoły. Udział z zawodach brali uczniowie wszystkich roczników - od pierwszaka do ósmoklasisty. Nagrodą dla zwycięzców w kategoriach indywidualnych były przepiękne medale w kształcie Polski. Dodatkowym trofeum dla szkół były pamiątkowe puchary. Aby lepiej zaakcentować cel imprezy reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w biało - czerwonych strojach.


Mrówki i modliszka
19 września do klasy 3c przyszedł brat Jasia – Filip. Filip ma w domu kolonię mrówek żniwiarek i modliszkę gwinejską. To właśnie je pokazał uczniom i opowiedział o ich zwyczajach. Wszyscy mogli zobaczyć, jak bardzo od mrówek robotnic różni się królowa, a także czym żywi się modliszka. Każdy też mógł obejrzeć terrarium, w którym mieszka modliszka oraz formikarium, gdzie swój dom mają mrówki. Z pozoru małe istoty okazały się bardzo interesującymi stworzeniami, które zaciekawiły wszystkich bez wyjątku.


WYCIECZKA KLASY 5A I 5E DO POWSINA
Dnia 17.09. 2018 r. odbyła się wycieczka do Powsina w której udział brali uczniowie klasy 5A i 5E. Celem wycieczki było integrowanie zespołu klasowego, spędzenie czasu na świeżym powietrzu i na „sportowo” pożegnanie ostatnich dni lata. Pogoda dopisała, a uczniowie podczas wycieczki mieli dużo atrakcji, między innymi: zawody na kręgielni, zabawę „Jurand”, gry i zabawy sprawnościowe, łamigłówki matematyczne, a na koniec zabawy drużynowe oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.


Joga z Tatą Ananda
12 września w klasie 3c gościł tata Ananda, który opowiedział dzieciom o kulturze i zwyczajach panujących w Indiach. Ale na samych opowieściach się nie skończyło. Wszystkie dzieci miały możliwość także wzięcia udziału w zajęciach Yogi, które poprowadził tata Ananda na sali gimnastycznej. Joga kształtuje u dzieci nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała, zwiększa ogólną sprawność, przede wszystkim siłę, elastyczność i równowagę. Dodatkowo rozwija zdolność koncentracji i wyciszenia. Ćwicząc jogę, dzieci nie tylko rozwijają się fizycznie, ale również pobudzają swoją wyobraźnię. Dlatego tak bardzo te zajęcia podobały się dzieciom, które żałowały, że trwały tak krótko.


Ślubowanie klas pierwszych


Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019