Akcje charytatywne

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Kliknij na zdjęcie z interesującej Cię galerii żeby zobaczyć więcej zdjęć:

W tym roku wzięliśmy udział w licznych akcjach charytatywnych:

• Rever znaczy marzyć
  • Akcja nakrętka
  • Akcja gwiazdka dla zwierząt
  • Miesiąc Kocurka i Kundelka
  • Akcja Miś
  • Zbiórka pluszaków dla Fundacji Dzieci OPP
  • Program społeczny Mały Wolontariat
  • Program pisania listów do dzieci chorych "Marzycielska poczta"
  • Paczki świąteczne dla biednych rodzin i dzieci z domu dziecka
  • Ogólnopolska akcja zbiórki żywności TAK, POMAGAM.
  • Pomoc dla hospicjum domowego w Warszawie.
  • Szlachetna paczka

POMOC DLA GABRYSIA
    26 i 27 stycznia 2016r. członkowie SKC
    i SSU przeprowadzili kolejną zbiórkę pieniędzy podczas zebrań z rodzicami. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku postanowiliśmy pomóc w nieustannym i kosztownym leczeniu naszego kolegi Gabrysia, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Tym razem sprzedawaliśmy "karnawałowe domowe wypieki" - pączki i chrusty. Zebraliśmy 3730 zł. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję POMOCY DLA GABRYSIA, serdecznie DZIĘKUJEMY!

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy
    Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły,
    Z całego serca chcielibyśmy podziękować Wam za
    ogrom zaangażowania w akcję charytatywną na rzecz
    podopiecznych z Domu Dziecka nr 4
    w Warszawie. Odzew, z jakim spotkała się ta akcja
    przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!
    To dzięki Wam na twarzach dzieci zagościł
    uśmiech, a dobroć, którą ich obdarowaliście uczyniła
    Święta prawdziwie magicznymi i na pewno niezapomnianymi.
    W imieniu obdarowanych Dzieci oraz Dyrekcji
    Domu Dziecka nr 4, pragnę przekazać Państwu
    najserdeczniejsze podziękowania za okazane serce
    i bezinteresowną pomoc.
    Szczególne podziękowania pragnę również złożyć
    na ręce Pani Arlety Hałas i Pani Kasi Gurdy, za
    mrówczą pracę nad przygotowaniem akcji i czuwanie
    nad jej realizacją.

W dniach 4 listopada i 14 grudnia 2015 r. podczas zebrań Szkolne Koło Caritas we współpracy z SSU, pod opieką nauczyciela religii - Teresy Nieckuli, przeprowadziło akcję zbiórki pieniędzy
    "POMOC DLA HOSPICJUM DOMOWEGO".
    Tak jak w poprzednich latach, uczniowie sprzedawali domowe wypieki. Zebraliśmy 4000 zł.
    Pieniądze oraz słodycze i zabawki gromadzone od 7 listopada w sali katechetycznej, przekazaliśmy do hospicjum przy
    ul. Tykocińskiej 22.12.2015 r.
    Wszystkim, którzy wzięli udział w zorganizowaniu akcji: uczniom
    i rodzicom, a także darczyńcom, którzy wrzucali pieniądze do puszek, z głębi serc DIĘKUJEMY!

11 i 12 grudnia 2015 r. (w piątek i sobotę), 56 uczniów naszej szkoły - członków SKC oraz jego sympatyków, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "TAK, POMAGAM", zorganizowanej przy markecie BIEDRONKA. Wolontariusze zebrali ok. 1300 kg żywności na Święta Bożego Narodzenia dla najuboższych rodzin Parafii św. Patryka.

W listopadzie braliśmy udział w akcji Góra Grosza. Uczniowie w klasach zbierali GROSIKI na wsparcie domów dziecka.
    Zebrane pieniądze w kwocie 837 zł 38 gr przesłaliśmy na konto fundacji NASZ DOM.

Stowarzyszenie Akcja Miś już po raz 15 zorganizowała zbiórkę prezentów dla dzieci z biednych rodzin z Warszawy i okolic.
    W Wigilię 24 grudnia nasi wolontariusze zapukali do drzwi domów, w których z powodu trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, stół nie ugina się od świątecznych potraw, a pod choinką nie czekają na dzieci pięknie zapakowane prezenty. W tym roku wolontariusze chcieli zrobić prezenty dla około 600 dzieci z Warszawy i okolic. Dzięki zaangażowaniu naszej szkoły udało nam się to osiągnąć! Zebraliśmy około 200 paczek. Z całego serca dziękujemy wszystkim za pomoc, za zaangażowanie w akcji oraz za paczki dla dzieci. W nadchodzącym Nowym Roku życzymy wszystkim radości, pomyślności oraz samych spokojnych, pogodnych dni!

Zofia Gładkowska

Wioletta Michalak