Opieka medyczna

Pielęgniarki szkolne zajmują się;

Udzielaniem pierwszej pomocy w urazach i nagłych zachorowaniach uczniów.
    Opieką zdrowotną nad uczniami przewlekle chorymi – zgodnie z zaleceniami lekarskimi.
    Wykonywaniem testów przesiewowych w klasach I, III i V.
    Prowadzeniem profilaktyki fluorkowej (fluoryzacja) wśród uczniów wszystkich klas.
    Dokonywaniem okresowej kontroli sanitarnej w szkole.
    Kontrolowaniem profilaktycznego programu stomatologicznego i okulistycznego dla klas II oraz ortopedycznego dla klas IV.
    Realizowaniem programu „Zdrowy uczeń” promującego zdrowy styl życia i kształtującego zdrowe i higieniczne nawyki.
    Prowadzeniem dokumentacji medycznych uczniów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wszawica

Właściwe zarządzanie rzetelnymi informacjami? - przeczytaj

List intencyjny.

"To nie wstyd mieć wszy - wstyd nic z nimi nie robić" - Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy